עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

רחלי טל

משתמש מקצוען
אם אני מורידה את תוספת המעונות הטלפון והנסיעות אני מגיעה לכ-4500 ש"ח ברוטו, כך שהשכר נמוך יותר ממה שצינת,
בררתי איתה כעת- היא לא קיבלה שקל העלאה מתחילת עבודתה בגנים ועד היום! משהו כאן לא הגיוני- לא?
כשניסתה לדבר עם ההנהלה על העלאת שכר היא קיבלה תשובה מהמנכ"ל "אם לא מתאים לך יש לי אוטובוס שלם של נשים שרוצות להחליף אותך", וזו לא בדיחה זו המציאות.
גננות שם ברשת לא מקבלות שקל העלאה על תארים ו-b.a ולכן אין להן מוטיבציה לעשות תואר

אני יודעת בוודאות שגננות בעירית בני ברק למשל מקבלות הרבה יותר מכך, והן לא שייכות לאופק חדש. מה ההסבר לענין?

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
כפי שכבר כתבתי בעבר, ב"ה אני לא עובדת תחת אותם צדיקים ואני מקבלת את הכסף שמגיע לי.
לאחר שהעלו פה תלוש של גננת 13 שנים פלוס תעודת בכיר פלוס השתלמויות, אני מעלה פה תלוש שלי מהחודש של פסח כך שיש פחות ימי עבודה, עדיין לא הבאתי לעיריה את תעודת הבכיר שלי (חברה שלי בעבודה הגישה להם עכשיו את הבכיר ומקבלת 300 שח נוספים לחודש פלוס תשלום חד פעמי רטרואקטיבי של 3,000 שח) ובנוסף לא עברתי השתלמויות.

קבצים מצורפים

• תלוש.jpg
    תלוש.jpg
    KB 610.8 · צפיות: 98

במשרה מלאה

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י יוחנן ק;n4953390:
כל מילה פנינה,

רק לציין שאין זה מצדיק את כל האמור על עושק הגננות, (אני באמת מקווה שלא יחליפו אותן בגננים)

נכתב ע"י קטקט;n4953407:
הפנו אותי לאשכול זה בתור בעלת גן
אני אגיב כדי שישמע גם קולו של הצד השני
קודם כל א ני יצרף טבלה שהכנתי עכשיו המסכמת פחות או יותר את הוצאות וההכנסות של הגן כדי להראות שבעלי הגן מרויחים עוד פחות ממה שהסייעת שלהן שמקבלת שכר מינימום מרויחה
וזה צריך לקחת בחשבון שהכל זה לפני חישוב של ההוצאות של עד פתיחת יומו הראשון של הגן
ז"א מציאת מקום תשלום תיווך שיפוצים של המקום שעלותן ב100000 ש"}ח רשיונות עוד 10000 במקרה הטוב
עכשיו,
קחו בחשבון את העול היומיומי להסתדר עם כל הורה והורה
להסתדר עם הרישום של כל שנה שזה סיפור בפני עצמו
כשהגננת לא מרגישה טוב או הילד שלה קם עם חום . בעלה לא יוותר על הכוילל שלו אני לא נכנסת הלכתית אולי כך צריך לעשות ] אלא ב7 אפס אפס היא תתקשר שהיא לא יכולה לבוא ואז למצוא מילוי מקום
ויש עוד הרבבבבה דברים שלא הזכרתי פה
בקיצור תאמינו לי שזה חיים לא רגועים
עדיף למכור פרחים בחנות אני ירוויח יותר ואהיה רגועה יותר
אז לפני שהסייעות מתלוננות אולי נתלונן על עצמנו ונתחיל לשלם לגנ"י כמו שמשלמים בציבור הכללי
את זה אף אחד לא רוצה . גם הסייעות עצמם
מצו"ב הטבלה של הוצאות לעומת הכנסות לא שייך לדייק וזה משתנה מגן לגן
אך כדי לקבל מושג מה
את משכוורת הגננת חישבתי לפי המינימום הנדרש מצד משה"ח שזה באזור 5500 פלוס ז"א עלות של 7200 בערך
במשכורת הסייעת כתבתי את הברוטו . שכחתי להוסיפ עלות שזה כ1000 ש"ח נוספים כל חודש ו12000 ש"ח לשנה

לא נראה לי שפתחת את הרשת בשביל להרויח 3250 ש"ח!!!

תותח שיווקי

משתמש פעיל
אה נכון, שכחתי...
יש דבר כזה תוספת מעונות, נכון? ואם יש 2 ילדים מתחת גיל 5 זה אמור לעמוד על 500 ש"ח, נכון? אז זהו, שבחיים לא קיבלנו את הסכום הזה. תוספת המעונות ברשת הגנים של אגו"י עומדת על סך.... 30 ש"ח!!

TGL

משתמש רשום
נכתב ע"י עדי ע;n4954157:

זה 38700 ולא הייתי מתנגדת להרוויח סכום כזה...................

יונה יונה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
הדסילה, את סייעת....
סייעות הן עובדות עיריה, ולא קשורות לעמותות בכלל
א"א לעשוק אתכן יותר מאת המנקה רחובות או הפקיד בעיריה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י הדסילה;n4954134:
שכחתי להוסיף שאני סייעת

תודה על השיתוף!

לא הבנתי שם כמה דברים:
קודם כל, איך 184 שעות חודשיות הן 90% משרה?
למעשה, את עובדת בפועל 184 שעות, או רק בשעות פעילות הגנים (5.5 שעות ביום?)
למה מורידים מיסי חבר ודמי וועד ושאר שטויות, מברוטו גבוה יותר מהמציאות?

והעיקר - אנחנו כרגע מחפשות את אלו שכן עושקים אותן, לא את אלו שלא...

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י עדי ע;n4954157:

אם מפעילים 4-5 גנים, מגיעים לסכום חודשי סביר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י תותח שיווקי;n4954161:
אה נכון, שכחתי...
יש דבר כזה תוספת מעונות, נכון? ואם יש 2 ילדים מתחת גיל 5 זה אמור לעמוד על 500 ש"ח, נכון? אז זהו, שבחיים לא קיבלנו את הסכום הזה. תוספת המעונות ברשת הגנים של אגו"י עומדת על סך.... 30 ש"ח!!

פניתם פעם לחשבות השכר של הרשת? שאלתם על הנושא? יש מצב שזה חלק מהסכם ההבראה של הרשת?

קטקט

משתמש חדש
שמתי לב כרגע שטעית בחישוב
משרד החינוך מתקצב עבור 10 חודשים בלבד לא עבור 12 כך שיש להוריד מההכנסות 45000 ש"ח...

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
חן חן על ההשוואה...
זה בדיוק מה שכתבתי שאני ב"ה לא נעשקת. רק השוויתי משכורת שלי מול גננת מאחת העמותות שכן עושקות.(ואגב ממלץ לך לבדוק משכורת של סייעת באחת העמותות. אם לא הבנת את ההשוואה העצובה)

קטקט

משתמש חדש
שמתי לב שיש טעות בטבלת ההכנסות שעשיתי
משרד החינוך מתקצב רק עבור 10 חודש כך שיש להוריד 45000...

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י רותי קפלר;n4954239:
תודה על השיתוף!

לא הבנתי שם כמה דברים:
קודם כל, איך 184 שעות חודשיות הן 90% משרה?
למעשה, את עובדת בפועל 184 שעות, או רק בשעות פעילות הגנים (5.5 שעות ביום?)
למה מורידים מיסי חבר ודמי וועד ושאר שטויות, מברוטו גבוה יותר מהמציאות?

והעיקר - 5644 ברוטו לסייעת עם וותק של שנתיים ותשעה חודשים, זה שכר סביר ויותר מזה. כלומר, מה בעצם העושק כאן?

בנוגע לתלוש אני לא מבינה בזה.
בנוגע לעושק אחזור שוב אני לא נעשקת כי אני עובדת בעיריה, כל מה שכתבתי זה על אותם גננות וסייעות שעובדות בעמותות שלנו והמשכורות שלהן מצטמקות בדרך אליהן.
​​​​​​​לכן הבאתי תלוש שלי שאני סייעת עם וותק קטן בלי השתלמויות ובכיר, ומרוויחה יותר מהגננת שעובדת בעמותות שלנו אחרי הוותק וההשתלמויות והבכיר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י רחלי טל;n4954118:
אם אני מורידה את תוספת המעונות הטלפון והנסיעות אני מגיעה לכ-4500 ש"ח ברוטו, כך שהשכר נמוך יותר ממה שצינת,
בררתי איתה כעת- היא לא קיבלה שקל העלאה מתחילת עבודתה בגנים ועד היום! משהו כאן לא הגיוני- לא?
כשניסתה לדבר עם ההנהלה על העלאת שכר היא קיבלה תשובה מהמנכ"ל "אם לא מתאים לך יש לי אוטובוס שלם של נשים שרוצות להחליף אותך", וזו לא בדיחה זו המציאות.
גננות שם ברשת לא מקבלות שקל העלאה על תארים ו-b.a ולכן אין להן מוטיבציה לעשות תואר

אני יודעת בוודאות שגננות בעירית בני ברק למשל מקבלות הרבה יותר מכך, והן לא שייכות לאופק חדש. מה ההסבר לענין?

1. השכר למעשה כולל את תוספות המעונות והטלפון. כך שאם אנחנו בודקים כמה מרוויחה גננת מול השכר בשוק, צריך לכלול גם את התוספות האלו (שרואות חשבון ומתכנתות לא מקבלות...).
במקרה שנבדוק את השכר מול טבלאות משרד החינוך, אז לא נחשב את תוספות המעונות והטל', כי הן לא חלק מהשכר לעניין זה.

2. לגבי וותק: אכן, השכר אמור לעלות בכל שנה, במקביל לוותק שנצבר. (אבל אולי זה מתקזז מההשלמה למינימום - שזה סיפור אחר ומעצבן? היא יכולה לבדוק בתלושים של שנה קודמת, נניח, אם ה'שכר המשולב' היה באותו גובה? כי יש מצב שהשכר המשולב היה נמוך יותר, אבל ההשלמה למינימום הייתה גבוהה יותר).

3. יכול להיות שבעיריה מקבלים יותר. עדיין, כל זמן שהרשת משלמת בהתאם לחוק, אי אפשר לבוא אליה בטענות על כך שאחרים משלמים יותר. השאלה היא אם אכן הרשת משלמת בהתאם לחוק. התשובה היא שלא בטוח.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י לילי 1;n4954043:
כעובדת הוראה (לא עשוקה בכלל), זה לא נכון. יש פירוט גם של אחוזי משרה וגם של שעות הוראה, כאשר המשכורתאכן מבוססת על אחודי המשרה ולא על השעןת (משרת אם, גיל, יו ניים איט)

אז מה לא נכון?
כתבתי שהתלוש מבוסס על אחוזי משרה ולא שעות.

השעות מצויינות בתלוש כנתון אינפורמטיבי בלבד. שום דבר לא מחושב על פיהן.

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אני מוכרחת לציין שכשכותבים פה על גניבה ועושק בד''כ לא הכוונה לגניבה מהתורה, כי כמובן כפי שכתבו פה עובדת שמסכימה לתנאים של המקום זה לא גניבה.
הכוונה פה גניבה בשפה המדוברת כמו שכשרואים חנויות בגאולה שמוכרות בגדים של נקסט ועלי אקספרס בפי כמה מהמחיר האמיתי קוראים להם גנבים.
לכן למרות שהעובדת הסכימה לתנאים, אם היא עשתה B.A והיא מתוקצבת על זה והמעסיק לוקח את זה, קוראים לזה גניבה וניצול. ולכן גם אם לטענתכם גננת מרוויחה יפה, ברגע שלקחו לה חלק מהתקצוב שמגיע לה זה ניצול. כי היא עובדת קשה ומגיע לה לקבל לפחות כמעט כל מה שהיא צריכה לקבל ולא לדעת שאיזה מעסיק מרוויח את זה רק בטענה שהיא הסכימה לתנאים ואם לא יש אוטובוס מלא במעוניינות.
חוץ מזה יש כאלו שכנראה נגנבות באמת.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י הדסילה;n4954278:
אני מוכרחת לציין שכשכותבים פה על גניבה ועושק בד''כ לא הכוונה לגניבה מהתורה, כי כמובן כפי שכתבו פה עובדת שמסכימה לתנאים של המקום זה לא גניבה.
הכוונה פה גניבה בשפה המדוברת כמו שכשרואים חנויות בגאולה שמוכרות בגדים של נקסט ועלי אקספרס בפי כמה מהמחיר האמיתי קוראים להם גנבים.
לכן למרות שהעובדת הסכימה לתנאים, אם היא עשתה B.A והיא מתוקצבת על זה והמעסיק לוקח את זה, קוראים לזה גניבה וניצול. ולכן גם אם לטענתכם גננת מרוויחה יפה, ברגע שלקחו לה חלק מהתקצוב שמגיע לה זה ניצול. כי היא עובדת קשה ומגיע לה לקבל לפחות כמעט כל מה שהיא צריכה לקבל ולא לדעת שאיזה מעסיק מרוויח את זה רק בטענה שהיא הסכימה לתנאים ואם לא יש אוטובוס מלא במעוניינות.
חוץ מזה יש כאלו שכנראה נגנבות באמת.

השאלה לא אם הגננת הסכימה או לא - אלא אם השכר שמשולם לה הוא ע"פ דרישות החוק ומשרד החינוך.

כל זמן שהשכר שלהן תואם לדרישות משרד החינוך מעמותות צינור, אין מה להקים כאן זעקה ציבורית ולא לעשות תחקירים בעיתונות.

את הטענות על כך שמוסדות חרדיים עובדים דרך עמותות ולא ישירות מול הרשויות, יש להפנות לבתיהם של גדולי ישראל. לא לבתי מנהלי העמותות.

רחלי שטינברגר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
מותר להקים זעקה על זה שבמקומות אחרים לא מקצצים ואצלינו כן למרות שזה תואם את הדרישות של משרד החינוך

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה