עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

efigraf

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ללי הופמן;n4947843:
כבר מזמן שמתי לב שיש משהו אצל עובדי הוראה שנורא אוהבים להתלונן.
לא מזלזלת חלילה בשום טענה פה באשכול, אבל תמיד כשתדברי עם מורה\גננת\סייעת תשמעי שהעבודה שלה הכי שוחקת ונוראית וניצול ועושק וכו'.

אכן כן, כי זהו המצב. במיוחד בציבור החרדי. כל מורה צריכה להגיד תודה על כל שעה שהיא עובדת ואח"כ להגיד תודה רבה שהיא מקבלת משכורת (זה לא מובן מאליו, הרי זו מלאכת קודש...) ואם המשכורת גם נכנסת בזמן אז בכלל את אמורה להודות ולהלל ואז כמובן שאת צריכה גם לתרום. ולכל מנהל מוסד רעיונות יצירתיים משלו, אחד לוקח את המעשרות, השני מחייב לעבוד שעתיים בשבוע בהתנדבות, השלישי מחייב לעבוד לרישום, הרביעי מקצץ את המעונות החמישי את הנסיעות ואם כבר את יודעת גם גרפיקה אז תכיני מצגת, פרוספקט ועלון חודשי ועל הדרך תאמני מקהלה....
אז מה שייך למורות להתלונן שיש להם כ"כ הרבה חופשים שבהם הם צריכות לעבוד ולהכין בלי סוף ויש עליהן מנהלת ומפקחת לא תמיד סימפטיות במיוחד וכמובן נחזור לנקודת ההתחלה היחס ש......... תגידי בכלל תודה..... ולא משנה כמה את מוצלחת ומועילה למערכת מה שבאמת עדיף לנו שתזוזי ותפני מקום לבת/אחיינית/ נכדה של....

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
ועכשיו חודש קיטנה נוסף בבתי הספר הוא עושק נוסף הנעשק מן המורות. ברוב המוסדות
ואין פוצה פה...

בן המלך

משתמש פעיל
כצופה מן הצד, [אחיות וגיסות שעבודות בין השאר בגולדקנוף] אני כל הזמן שומע טרוניות על תנאי ההעסקה, ואני לא מבין למה אי אפשר להתאגד בהסתדרות או משהו כזה [כמובן אחרי שאלת רב] ואז להיטיב את התנאים, שהתנאים לא יהיו 'רק' ''לא חורגים מהחוק'' אלא תנאים שמיטיבים עם העובדות, אתמהה!!!!!

אני וביתי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בן המלך;n4948802:
כצופה מן הצד, [אחיות וגיסות שעבודות בין השאר בגולדקנוף] אני כל הזמן שומע טרוניות על תנאי ההעסקה, ואני לא מבין למה אי אפשר להתאגד בהסתדרות או משהו כזה [כמובן אחרי שאלת רב] ואז להיטיב את התנאים, שהתנאים לא יהיו 'רק' ''לא חורגים מהחוק'' אלא תנאים שמיטיבים עם העובדות, אתמהה!!!!!

כי כל עובדת מפחדת מהצל של עצמה שמה יקרה אם יעלו על זה שחתמה. הרב שפרן והרב סילמן מאשרים להתאגד אבל לגבי מה יהא אפשר אחכ לדרוש זה כבר שאלה אחרת.

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תקוה;n4948748:
ועכשיו חודש קיטנה נוסף בבתי הספר הוא עושק נוסף הנעשק מן המורות. ברוב המוסדות
ואין פוצה פה...

למה נעשק מהמורות?
מורה מחנכת בכיתה א' ב' או ג' במהלך השנה, זכותה החוקית היות קודמת לכל מדריכה אחרת. ואם היא מקבלת תשובה שלילית - ח"כ גפני רק מחכה שתעדכן אותו והוא כבר יטפל בשאר...

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י שולה;n4948976:
למה נעשק מהמורות?
מורה מחנכת בכיתה א' ב' או ג' במהלך השנה, זכותה החוקית היות קודמת לכל מדריכה אחרת. ואם היא מקבלת תשובה שלילית - ח"כ גפני רק מחכה שתעדכן אותו והוא כבר יטפל בשאר...

בהרבה מוסדות דורשים להחזיר חלק מהכסף.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י efigraf;n4948586:
אכן כן, כי זהו המצב. במיוחד בציבור החרדי. כל מורה צריכה להגיד תודה על כל שעה שהיא עובדת ואח"כ להגיד תודה רבה שהיא מקבלת משכורת (זה לא מובן מאליו, הרי זו מלאכת קודש...) ואם המשכורת גם נכנסת בזמן אז בכלל את אמורה להודות ולהלל ואז כמובן שאת צריכה גם לתרום. ולכל מנהל מוסד רעיונות יצירתיים משלו, אחד לוקח את המעשרות, השני מחייב לעבוד שעתיים בשבוע בהתנדבות, השלישי מחייב לעבוד לרישום, הרביעי מקצץ את המעונות החמישי את הנסיעות ואם כבר את יודעת גם גרפיקה אז תכיני מצגת, פרוספקט ועלון חודשי ועל הדרך תאמני מקהלה....
אז מה שייך למורות להתלונן שיש להם כ"כ הרבה חופשים שבהם הם צריכות לעבוד ולהכין בלי סוף ויש עליהן מנהלת ומפקחת לא תמיד סימפטיות במיוחד וכמובן נחזור לנקודת ההתחלה היחס ש......... תגידי בכלל תודה..... ולא משנה כמה את מוצלחת ומועילה למערכת מה שבאמת עדיף לנו שתזוזי ותפני מקום לבת/אחיינית/ נכדה של....

יפה כתבתם.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י y&m;n4948987:
בהרבה מוסדות דורשים להחזיר חלק מהכסף.

על זה דיברתי.
חלק מהכסף? את רב רובו של הכסף.

איך לא עולים עליהם? אני לא מבינה.

saru

משתמש מקצוען
קצת מוזר לי שאף אחד לא העלה את האפשרות הזו:

http://economy.gov.il/Employment/WorkRights/Pages/ReportWorkViolation.aspx
(מאתר משרד העבודה)
[h=1]הגשת תלונה בדבר חשד להפרת חוקי עבודה[/h]
במקרה של חשד להפרה של חוקי עבודה, ניתן להגיש תלונה, למינהל הסדרה ואכיפה, במשרד הכלכלה והתעשייה.

חשוב לציין, בעת הפנייה ובמהלך החקירה ניתן, בכפוף לנסיבות, לבקש כי התלונה תהיה אנונימית ושמו/ה של העובד/ת לא ייחשף.

​התלונה מהווה תחילתו של הליך עונשי – פלילי או מינהלי – אשר מטרתו להביא להרתעה באמצעות ענישה פלילית או מינהלית של מעבידים שעברו על הוראות חוקי העבודה השונים (הנמצאים בסמכותנו).

יובהר, כי אין בהליך התלונה והחקירה להחזיר את המצב לקדמותו ו/או להביא לפיצוי העובד/ת המתלונן/ת או לזכותו/ה בסעד כספי ו/או הצהרתי, אלא להביא את המעסיק לידי קיום חוקי העבודה ושמירתם ולמניעת עבירות אחרות ו/או חוזרות. במהלך ההליך נגבית עדות מהעובד/ת המתלונן/ת ע"י מפקח/ת עבודה ובמידת הצורך, תדרש/י להעיד בבית הדין לעבודה.

באפשרות העובד/ת לפנות לבית הדין האזורי לעבודה על מנת למצות את זכויותיו/יה בהליך אזרחי.

משרד הכלכלה והתעשייה אינו צד בתביעות אזרחיות ואינו עוסק בהגשת תביעות בשם העובדים ו/או מעבידים.

יודגש, כי אין בהליך זה כדי למנוע הגשת תביעה אזרחית, וכן אין בהגשת תביעה אזרחית למנוע הגשת תלונה. מדובר בשני הליכים מקבילים אשר להם מטרות שונות כפי שהוסבר לעיל. [h=2]טפסים, אישורים ומסמכים[/h]
​ניתן להגיש תלונה דרך הטופס המקוון להגשת תלונה/ מסירת מידע או דרך אחד הערוצים, כמפורט בהמשך.

בפנייתכם אנא ציינו:
  1. שם ושם משפחה
  2. טלפון להתקשרות
  3. פרטי המעסיק (שם העסק, כתובת, שם המנהל וטלפונים)
  4. פירוט מקוצר של מהות התלונה

טופס מקוון - הגשת תלונה/מסירת מידע [h=2]הערות[/h]
במהלך החקירה, ובהתאם לבקשה מפורשת, ניתן לשמור על אנונימיות הפונה (בכפוף לנסיבות). [h=3]דרכים נוספות להגשת תלונה:[/h]
​בנוסף לטופס המקוון, ניתן להגיש תלונה באחד מהערוצים הבאים:

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
מי ערב לזו שתלשין על מקום העבודה שלה שלא יפטרו אותה?

saru

משתמש מקצוען
התלונה יכולה להיות אנונימית לגמרי.
מצויין שם למעלה בהדגשה

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
ניתן לשמור על אנונימיות אבל הפרטים אמורים להיות שמורים במעריכת. ואת לעולם לא יכולה לדעת אם פרטייך לא עברו דרך מי שיושב שם לחבר הכי טוב שלו שהוא במקרה המנהל שלך.
ולכן מורות פשוט שותקות והעוול הזה ממשיך כבר כמה שנים.

ינשופי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י efigraf;n4948586:

אכן, קשה לקבל תקן, אבל... כל שכיר יש מעליו מנהל ומפקח (ברמה זו או אחרת), והם לא תמיד סימפטיים... וכשיש תקן כבר א"א להזיז מהמשרה. ההבדל הוא- שאר השכירים עובדים כמעט 365 יום בשנה (להוציא שבתות וחגים + שבועים עלובים שבקושי מכסים את חול המועד, פורים ותשעה באב), וזה קשה לשמוע את עובדי ההוראה עם החופשות ההזויות שלהם מתלוננים על התנאים!!! ביקשו ממך לעשות מצגת? אומללת הדור! ומה עם החודשיים בהם לא עשית כלום וקיבלת משכורת מלאה???

saru

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תקוה;n4949440:
ניתן לשמור על אנונימיות אבל הפרטים אמורים להיות שמורים במעריכת. ואת לעולם לא יכולה לדעת אם פרטייך לא עברו דרך מי שיושב שם לחבר הכי טוב שלו שהוא במקרה המנהל שלך.
ולכן מורות פשוט שותקות והעוול הזה ממשיך כבר כמה שנים.

אני בטוחה שאפשר לשלוח פקס בעילום שם וליידע אותם על המצב ההזוי.
אם הפקס שם לא יפסיק לפלוט מכתבים כואבים מכל אלו שסובלות הם לא יתעלמו.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י saru;n4949538:
אני בטוחה שאפשר לשלוח פקס בעילום שם וליידע אותם על המצב ההזוי.
אם הפקס שם לא יפסיק לפלוט מכתבים כואבים מכל אלו שסובלות הם לא יתעלמו.

הם פשוט יורידו את הפרוייקט הזה לפח.
מאחת שיושבת במשרד החינוך אני יודעת שלא רצו בכלל לאשר כזה פרוייקט כי ידעו שזה יהיה המצב אבל החכ"ים החרדים הבטיחו שהכסף יועבר ישירות לעובדות ולא דרך המוסדות. והם הבטיחו שמנהלי המוסדות לא יהנו מהכסף הזה.

בבית ספר אחד מורה התלוננה. אמנם החזירו לכולם את הכסף אבל ההיא פוטרה.

חוה זילבר

משתמש רשום
נכתב ע"י ינשופי;n4949448:
אכן, קשה לקבל תקן, אבל... כל שכיר יש מעליו מנהל ומפקח (ברמה זו או אחרת), והם לא תמיד סימפטיים... וכשיש תקן כבר א"א להזיז מהמשרה. ההבדל הוא- שאר השכירים עובדים כמעט 365 יום בשנה (להוציא שבתות וחגים + שבועים עלובים שבקושי מכסים את חול המועד, פורים ותשעה באב), וזה קשה לשמוע את עובדי ההוראה עם החופשות ההזויות שלהם מתלוננים על התנאים!!! ביקשו ממך לעשות מצגת? אומללת הדור! ומה עם החודשיים בהם לא עשית כלום וקיבלת משכורת מלאה???

תלוי על מי את מדברת,
על עובדות חינוך עצמאי -את צודקת,
כל השאר הרבה פחות

אחרי הסמינר כשניסיתי את מזלי בהוראה
עד שהתייאשתי מההתנדבות הבלתי פוסקת,
ראיתי הרבה דברים,
הייתי מחנכת בבית ספר חינוך עצמאי + פרטי,
המורות המבוגרות יש בו על תקנים,
כל השאר,
קיבלו 35 לשעה ברוטו,
ורק על שעות עבודה בפועל,
ההוי אומר מחנכת קבועה של כיתה ג' כבר 10 שנים,
מקבלת 3360 בחודש עבודה מלא,(35*24 ש"ש*4 שבועות)
לא מקבלת חנוכה, חגים, בחופש הגדול חותמת אבטלה...
ומזה היא חיה, ושמחה בחלקה,

זאת הנקודה שגרמה לי לפרוש מהוראה,
כי זה ממש להתאבד על מזבח ההוראה,!!!

saru

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תקוה;n4949553:
מאחת שיושבת במשרד החינוך אני יודעת שלא רצו בכלל לאשר כזה פרוייקט כי ידעו שזה יהיה המצב אבל החכ"ים החרדים הבטיחו שהכסף יועבר ישירות לעובדות ולא דרך המוסדות. והם הבטיחו שמנהלי המוסדות לא יהנו מהכסף הזה.

מי מתנדב לשלוח קישור מאיים לאשכול לאחד הח"כים הנ"ל???:)

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
מה מאיים עליהם?

גלינג

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י תקוה;n4949553:

היא צריכה לציין בפניה מראש על החשש מפיטורין.
הם יזהירו את המוסד ברצינות גם על זה.

נכתב ע"י בן המלך;n4948802:
כצופה מן הצד, [אחיות וגיסות שעבודות בין השאר ב-------] אני כל הזמן שומע טרוניות על תנאי ההעסקה, ואני לא מבין למה אי אפשר להתאגד בהסתדרות או משהו כזה [כמובן אחרי שאלת רב] ואז להיטיב את התנאים, שהתנאים לא יהיו 'רק' ''לא חורגים מהחוק'' אלא תנאים שמיטיבים עם העובדות, אתמהה!!!!!

מעניין אם עושקי הגננות גם עושים כל מעשיהם ע"פ שאלת רב....

נכתב ע"י תקוה;n4949351:
מי ערב לזו שתלשין על מקום העבודה שלה שלא יפטרו אותה?

יש ע"פ חוק הגנה לדברים שכאלו, רק אין לאנשים כח להלחם עם המערכת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

באבוד רשעים בינה • אתגר 112

לוח מודעות

למעלה