עזרה עונת היתושים החלה!

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מזדהה כל כך
גמאני ככה בלילה האחרון...
למרות שכל ערב מורחת את כל המיטות והפיג'מות בסנו די
בעלי צד אותם בכוס חפ"מ, והקטן בן שנה וחצי מבקש: אבא, תביא לי פיל (רוצה לראות את ה"חיה", וכל החיות בלקסיקון שלו הן פיל)
יש לי עוד עצה ליתושים שבוחרים להם את הפינה בתקרה, ולא נגיש עם כוס - שואב אבק

סודה לשתיה

משתמש מקצוען
מנורת קוטל יתושים מאד עוזר!!! לנו גם אין רשתות-- אנחנו בשכירות.
אבל מאז שיש לנו את המנורה זה ממש עוזר לנו...

אסתר.

משתמש פעיל
אחרי שנעקצו מאוד מרגיע לתת טיפות פניסטיל, המינון הוא טיפה לק"ג (לפי משקל הילד)

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
כתבתי כבר באשכול אחר, מעתיקה לפה, אצלנו זה מה שעוזר:

שמן ציטרונלה מאד מבריח אותם
אני מטפטפת טיפה או שנים במיטת תינוק (בצד של הרגליים... שהריח לא יהיה מדי חזק באף) ואין יתושים.
יש לקנות בבית מרקחת או בחנות טבע, זה מגיע בטפטפת (מה שכן, יש סוגים שלמרות הטפטפת השמן ממש נשפך אז צריך להזהר שלא ישפך מדי, בכל אופן רוצים לנשום בחדר. וגם ריח הכי טוב שיהיה כשהוא מדי הרבה זה לא נעים.)

חוח

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ברור לי שרשתות לא עוזר:
מספיק שאצא לי למרפסת לתלות כביסה או אפתח דלת לשכנה וכבר הבית איננו "מרחב מוגן"!!!
@מה הענינים
איך עובדת העצה של הסנו קליר,
מרססים סתם לחלל החדר או על היתוש עצמו?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נראה לי שאין אשכול שעולה בעניין, ואני לא כותבת על שמן ציטרונלה
לצערי נתקלתי במקרים ששמן ציטרונלה לא עזר, והיתוש המשיך אל אפנו ועל חמתנו (אפנו בעיקר)
הצמח ששאלתם - צמח ציטרונלה
אם יש רשתות בבית זה אומר שהיתושים דגרו בבית במקום כלשהו עם מים. הם מתרבים בתוך מים וזה יכול להיות גם כמות מעטה מאד באיזשהו מקום

מה הענינים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ברור לי שרשתות לא עוזר:
מספיק שאצא לי למרפסת לתלות כביסה או אפתח דלת לשכנה וכבר הבית איננו "מרחב מוגן"!!!
@מה הענינים
איך עובדת העצה של הסנו קליר,
מרססים סתם לחלל החדר או על היתוש עצמו?

לא זוכרת איך בדיוק היה כתוב שם, אני פשוט לוקחת את הסנו קליר ומרססת לכיוון המשוער שהזבוב או היתוש טסים בו, תוך כמה דקות את רואה את הכוחות שעוזבים אותם עד שצונחים על הרצפה...

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
מנורת קוטל יתושים מאד עוזר!!! לנו גם אין רשתות-- אנחנו בשכירות.
אבל מאז שיש לנו את המנורה זה ממש עוזר לנו...
לנו יש מנורת קוטל יתושים במסדרון + בתוך החדר מנורת שקע להבריח היתושים + רשתות בכל החלונות - וקמים עקוצים :(

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אחרי שנעקצו מאוד מרגיע לתת טיפות פניסטיל, המינון הוא טיפה לק"ג (לפי משקל הילד)
מנסיון רב, אפשר לתת גם הרבה פחות מהכמות, זה גם משפיע מעולה
לדוג' - ל15 ק"ג אני נותנת 4-6 טיפות
ל25 ק"ג 6-10. וכוו'

כללית זהב

משתמש מקצוען
לי יש כמו מחבט חשמלי (עולה בערך 15 שקל), ברגע שהיתוש פוגע ברשת הוא מקבל מכת חשמל ורואים גם הבזק אור (בררר... בהחלט מצמרר) בלילה אני אפילו לא מדליקה את האור, ברגע שהוא לידי מניפה את המחבט לכיוון המשוער עד שאני שומעת פיצוצון, היתוש חוסל בהצלחה!

פרוגיוזרית

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לי יש כמו מחבט חשמלי (עולה בערך 15 שקל), ברגע שהיתוש פוגע ברשת הוא מקבל מכת חשמל ורואים גם הבזק אור (בררר... בהחלט מצמרר) בלילה אני אפילו לא מדליקה את האור, ברגע שהוא לידי מניפה את המחבט לכיוון המשוער עד שאני שומעת פיצוצון, היתוש חוסל בהצלחה!
איפה קונים?

אלישר

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
הזמנו רשתות בכ-5000 שח (!!!) לכל הבית, ובינתיים הכמות פחתה.
לא הבנתי למה אמרו כאן שלעשות רשתות זה זול??!!
חוצמזה קנינו מנורה קוטלת יתושים שעלתה עלתה... לפני פסח פתחנו אותה בדחילו ורחימו כדי לנקות את החלק התחתון ומצאנו שם יתוש אחד שלם!.......
מאז המנורה בבוידם.

שביעית

משתמש סופר מקצוען
@חוח , את הסנו קליר צריך להתיז על היתוש או לפחות לכיוונו. מה שקורה זה שהחומר מכביד להם על הכנפיים ואף מדביק אותן זו לזו, ואז, ללא יכולת תעופה - היתוש צונח ארצה [או בד''כ על המיטה והכרית:confused:] ואת 'אוספת' אותו עם טישו. מה שחשוב לדעת זה שהיתוש לא נהרג [אלא אם כן ריססת עליו עוד ועוד והטבעת אותו...] והכנפיים שלו מתייבשות מהר מאוד. מספיק כמה דקות עיכוב שהולכים להביא טישו ואז מחפשים איפה הוא בדיוק - והיתוש מתאושש, קם ובורח.

המטקה החשמלית אכן נוחה [בעיקר לזבובונים הקטנים במטבח שהתלוננו עליהם פה הרבה לאחרונה] אבל צריך לפגוע ביתוש. את התרסיס אפשר להתיז גם ממרחק די גדול ואף על יתוש שצמוד לתקרה [רק צריך לקחת בחשבון שלעיתים היתוש 'נדבק' לתקרה ואז אכלת אותה...]

efrat1

משתמש סופר מקצוען
יוצרי ai
@חוח , את הסנו קליר צריך להתיז על היתוש או לפחות לכיוונו. מה שקורה זה שהחומר מכביד להם על הכנפיים ואף מדביק אותן זו לזו, ואז, ללא יכולת תעופה - היתוש צונח ארצה [או בד''כ על המיטה והכרית:confused:] ואת 'אוספת' אותו עם טישו. מה שחשוב לדעת זה שהיתוש לא נהרג [אלא אם כן ריססת עליו עוד ועוד והטבעת אותו...] והכנפיים שלו מתייבשות מהר מאוד. מספיק כמה דקות עיכוב שהולכים להביא טישו ואז מחפשים איפה הוא בדיוק - והיתוש מתאושש, קם ובורח.

המטקה החשמלית אכן נוחה [בעיקר לזבובונים הקטנים במטבח שהתלוננו עליהם פה הרבה לאחרונה] אבל צריך לפגוע ביתוש. את התרסיס אפשר להתיז גם ממרחק די גדול ואף על יתוש שצמוד לתקרה [רק צריך לקחת בחשבון שלעיתים היתוש 'נדבק' לתקרה ואז אכלת אותה...]
מי צריך טישו כשיש נעליים?

סודה לשתיה

משתמש מקצוען
איזו מנורה יש לך?
סוג ספציפי ?

לנו יש אחת - עצלנית מאד:(
יש לכם דגם להמליץ?
שנה שעברה בעלי קנה מנורה ממש טובה שאין לה חברה מוגדרת- משהו ממש יישן כל יתוש או פרפר שהיה רק מתקרב המנורה הייתה צולה אותו, היה רעש עסיסי של צליה...(כשהפרפר היה גדול היה גם ריח של על האש), בקיצור המנורה הייתה ממש עסיסית. אבל לאחר תקופה קצרה היתה בעיה עם המנורה שהיא הפסיקה להאיר רק היתה שורפת אבל זה לא היה עוזר לכלום.
אז הלכנו לחנות והוא החליף לנו את המנורה לחברה אחרת גולד ליין שהיא ממש לא מגיעה לרבע של המנורה שהיתה לנו....היא כן עובדת אבל לא באותה רמה...

אבל מה - מאז שאני מדליקה את המנורה הילדים שלי ב"ה לא נעקצים....

ממממממ

משתמש מקצוען
הזמנו רשתות בכ-5000 שח (!!!) לכל הבית, ובינתיים הכמות פחתה.
לא הבנתי למה אמרו כאן שלעשות רשתות זה זול??!!

אם קונים רשתות עם מסגרת אלומיניום... אבל אפשר לקנות רק רשת שמשלמים לפי מטרים
ולשים על הסורגים עצמם (עוטפים מבחוץ, תוחבים בצדדים ואם צריך מחזקים עם אזיקונים)
החיסרון זה שזה מסתיר מהנוף...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה