עולם הפרסום, לאן?

פוס

משתמש מקצוען
D I G I T A L
התפללתי בזכרון משה.

בכניסה, עמד מישהו בחולצה אדומה, וחילק כעין פרוספקט לקפה טורקי של עלית, בפנים היו שלוש אריזות אישיות של קפה טורקי, 7 גרם כל אחת.

היתה התנפלות לא נורמלית.

קצת התביישתי, אבל הבנתי את המתנפלים. מחלקים משהו שווה, למה לא? בסך הכל זה לא שדחפו, פשוט כולם ניסו להגיע למחלק. היה די סביר. אולי זה מוגזם לקרוא לזה התנפלות לא נורמלית.

מצד החברה זה מהלך חכם יחסית, לא נראה לי שעולה להם הון רב להעמיד שם בנאדם.

אין לי מושג כמה עולה לצרף מתנה כזו לעיתון, בטח קצת יותר. אבל שפע המתנות שצורפו בשבועיים האחרונים גורם לי לחשוב אחת משתים. או שזה זול, או שכולם פה מתרוששים חוץ ממשרדי הפרסום השונים.

דסקל חילקו חתיכת בד, שמפו הד אנד שולדרס חילקו דוגמית כפולה. פלדהיים חילקו כרטיס נטען. דיסק עוד לא קיבלנו? בטח יבוא בערב פסח.

לא סקרתי את כל העיתונים, אני לא יכול לקרוא כל כך הרבה. אבל בתיבת הדואר שלי נחתו לאחרונה פרסומים רבים ומגוונים, לחנויות, לרשתות, מבצעים, בגדים, כלי כסף, הראש כבר מסתובב.

מה ששמתי לב דבר מעניין, זה שכולם כבר לא מסתפקים בדף אחד, זה מייד מתקמט ונרק לפח. היום הולך חוברת. חוברת שלמה לכל מפרסם. זול ישיר חילקו את כל רשימת המלאי שלהם, וזה בדפי עיתון, אז זה עוד יכול להתקמט. הצורפים חילקו חוברת עם תמונות של סדרות כלי כסף, עבה במיוחד. מיששתי פעמיים כדי לבדוק אם אין בפנים איזה דוגמית של גביע או משהו. בזאר שטראוס חילקו חוברת עם כל הקולקציות החדשות. צעוצעי גאולה חילקו חוברת עם תמונות של כל הצעצועים שבמבצע לחברי המועדון. מתיבתא עוז והדר חילקו פרוספקט עם תמונה של כל הספרים שלהם, כולל הספר הזה עצמו, 'פרוספקט לערב פסח תשע"א המבואר - עם תמונות'. והיו עוד, ועוד, ועוד, ועוד.

אני שואל את עצמי, וגם את אנשי הפרסום המסתובבים כאן. נפלתם על כל הראש?

כדי לקרוא במוסף שבת של יתד כתבה, צריף לדפדף עשר עמודי פרסום. תמונות של מכוניות, של מגבעות, של פרחים, כלים, עד שלא רואים את אבו סיסי מחייך, סימן שלא הגעתי עדיין לכתבות. ותאמינו לי, אפילו אני כחובב פרסום, מתעייף לקרוא את הכל.

וזה כבר לא שווה. חברה שמכבדת את עצמה לא יכולה להסתפק בכפולת עמודים, כי המתחרה מחלק דוגמית, או חוברת מבצעים, או השד יודע מה. אז צריך גם.

אתם לא חושבים שאתם כורתים את העץ עליו אתם יושבים?

שלא לדבר על מבצעי דמה, לא מתחשק לי שיאשימו אותי באינטרסים (ראה גילוי נאות למטה). אבל הייתי בחנות מסויימת בגאולה, ונכנסו אנשים עם זיכוי כלשהו שהיתה בו גם התניה, כמובן שההתניה פורסמה גם יחד עם הזיכוי, אבל כבר סיכמנו שאף אחד לא קורא את האותיות הקטנות. רוב האנשים יצאו בפחי נפש כשהמוכר הסביר להם את ההתניה, ואני שאלתי את עצמי, הפרסום הזה עשה להם שירות טוב, או להיפך? אולי אני טועה. אולי אלו שקנו בסוף, עם מימוש או בלי, שווים יותר. מי יודע?

נראה לי שהמפרסמים הקטנים כבר נטשו את השוק. אי אפשר להרוויח מספיק כדי לממן כל כך הרבה פירסום. הגדולים עדיין מתחרים למי יש תקציב יותר גדול. כמה זמן זה יחזיק? האם זה לא ישחוק את הרווחים שלהם? ימים יגידו.

גילוי נאות:
לכותב אין כל קשר למשרד פרסום כלשהו, לא מאלו שהוזכרו ולא מאלו שלא הוזכרו. לכותב אין כל קשר לאף אחד מן העסקים שהוזכרו בגלוי או ברמז, או שלא הוזכרו כלל. לכותב אין אינטרס כלשהו בעולם הפרסום או במפורסמים. הכותב הוא צרכן רגיל שאוהב לקרוא פרסום.

גילוי נאות 2:
הכותב שונא שעובדים עליו.

(מקור: ענייןשלזמן, בחדרי חרדים)

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איך שכחת
דיסק של חמודי - צורף להמודיע הצעיר.

נוכחות לעסקים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מקווה שאני לא יקפיץ למישהו את הפיוז
אבל בציבור שלנו שהדרך היחידה להגע להקהל היא בnגע ישיר עם הקהל
כאשר שאר דרכי המדיה, אנטרנט וכוw חסום וגם אסור לפרסם שם אז זה היא המצב

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אחד הדברים שאני הכי שונא זה שדוחפים לי את הפרסום לפנים
מבחינתי כל פרסום כזה שניגש אלי ישר ולא נותן לי להחליט אם אני רוצה לראות אותו בכלל או לא, הוא נופל באותה שניה אני כבר לא רק לא מתעניין אלא ממש משתדל להימנע מהחוויה השמימית הזאת של פרסום בכפיה

חדוה

משתמש מקצוען
אני בהחלט מבינה את הבעיה שלך וזה צורם ביותר כשמדובר במוספי שבת
אבל יש לך עיצה אחרת? כאחת שמפרסמת (בקטן) ומודעת מאד לעוצמת הפרסום שאין שני לו
הייתי שמחה לשמוע ממך על כיוונים נוספים האם אתה מתכון לחזור אחורה שכל מפרסם גדול הסתפק בחצי עמוד?

א

איצה מאייר

אורח
צריכים להשלים עם זה שאם רוצים שפרסומת תצליח זה צריך להיות מנימום עמוד(ועוד היד נטויה!)

שילת_250

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
היום נוכחתי שחלוקת המתנות הללו עובדת...
עמדתי בתור ברשת "יש" לפני עמדו זוג שערכו קניה ב415 ש"ח והיה להם שובר של 50 ש"ח הנחה בקניה מעל 500 ש"ח, (השובר הוא חלק מחוברת שוברים שחולקה בתחילת השנה, ז"א שהזוג שומר את המבצע כבר חצי שנה....) במשך כמעט 20 דקות הם הסתובבו בחנות להוסיף מוצרים ל-500 ש"ח, והם הגיעו לסכום, ואז הם מעבירים את השובר והוא לא עובר פעם אחרי פעם, עד שהמוכר אומר להם הבאתם תלוש שעדיין לא בתוקף, לפניו יש בחוברת עוד תלוש שאותו הייתם אמרים להביא, הזוג מאוכזב, אני מיואשת בשביל מה נעמדתי בקופה הזאת עכשיו כל הביטולים וקופה ראשית וכו'... ואז הקופאי אומר להם לא נורא מי שקונה ב-500 ש"ח מקבל שק תפו"א 10 ק"ג, ו5 ק"ג גזר, "מה נעשה עם זה?" שואלת האשה את בעלה, "נסתדר" הוא עונה - - - והם יוצאים עמוסי חבילות (מלכתחילה היה להם ממש כבודה קטנה) .......

כשסיימתי אני את החשבון שמתי לב שגם אני מוציאה איזה 3 תלושים של פרוקטר שחולקו במשפחה, ותלוש ממידע של משלוח חינם, ושאלתי את עצמי האם גם אני ערכתי כאן קניה של 1300 ש"ח רק בגלל 50 ש"ח שאולי אחסוך???

אין לי תשובה :( אבל כנראה שפרסום עובד!

דניאל נ

משתמש מקצוען
הפרסום עובד אבל רק מי שמחפש לעלות מהר וליפול מהר אל תשכחו את העלויות האדירות של הפרסום ..
מה האלטרנטיבה?? פרסום אישי .. תהיה אמין אדיב לארג' כלפי הלקוחות ותקנה לעצמך חוג לקוחות נאמן שלא יעזוב אותך לטובת שום מבצע . נכון זו עבודה קשה וארוכה אהל משתלמת לטווח הארוך . בלי רעש וצלצולים ועם הרבה סבלנות

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י דניאל נ;554640:
הפרסום עובד אבל רק מי שמחפש לעלות מהר וליפול מהר אל תשכחו את העלויות האדירות של הפרסום ..
מה האלטרנטיבה?? פרסום אישי .. תהיה אמין אדיב לארג' כלפי הלקוחות ותקנה לעצמך חוג לקוחות נאמן שלא יעזוב אותך לטובת שום מבצע . נכון זו עבודה קשה וארוכה אהל משתלמת לטווח הארוך . בלי רעש וצלצולים ועם הרבה סבלנות

רעיון מקסים!
עד שיבוא מבצע גרנדיוזי ואז הוא יעזוב לזמן מה הלקוח האישי ויחזור כשיתאכזב..

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני מחזיק בידי כרך עב של עיתונות ישנה. היחידים במפרסמים הם 'בנק מזרחי בע"מ', 'כרמל מזרחי בע"מ' 'ארטיק קרטיב בע"מ' (בקושי לספקים מגלים שאתם חברה בע"מ, כל הלקוחות צריכים לדעת גם??)

orli_dimri

משתמש פעיל
נכתב ע"י אלי אלימלך;554644:
אני מחזיק בידי כרך עב של עיתונות ישנה. היחידים במפרסמים הם 'בנק מזרחי בע"מ', 'כרמל מזרחי בע"מ' 'ארטיק קרטיב בע"מ' (בקושי לספקים מגלים שאתם חברה בע"מ, כל הלקוחות צריכים לדעת גם??)

אהבתי....
זה משנת התרפפ"ו או התרפפ"ז?;)

א

איצה מאייר

אורח
נכתב ע"י פריידי;554643:
רעיון מקסים!
מי שיש לו מעגל לקוחות והוא יודע איך לשמור אותם אז גם מבצע חצי מחיר לא יעזור!
ולדעת זה לא במונח הפשוט של לדעת אלא ידע מקצועי איך להחזיק את הלקוח קרוב עליך!

גילוי נאות: אני לא יודע מה לכתוב!;)

דניאל נ

משתמש מקצוען
נכתב ע"י פריידי;554643:
רעיון מקסים!

לקוח נאמן לא עוזב לשום מבצע .. חשוב לו דברים נוספים מלבד המחיר

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
באמת יש הגזמה לאחרונה עם הפרסום אבל לדעתי זה השפעת הציבור הכללי שחודרת אט אט למחנינו
אם שם זה דבר מקובל דוגמיות ועמודים מיוחדים בעיתונים כאן זה חדש ולאט לאט ירגעו זה טרנד חולף כמו הטרנד הקודם של הטיזרים... אישית מצד אחד אני לא סובלת את ההתנפלות על מוצרים בחינם (ילדים אספו מהתיבות דואר את כל הקפה קיבלנו פרסומת קרועה... עוד מישהו אסף את כל הטיטולים מהשקית של משפחה... הרגשתי שאני חיה בשיכון עוני עלוב) אבל לעומת ההשקעות בחוברות מהודרות הדוגמיות והקופונים כן קונים אותי כצרכנית שרוצה לחסוך או בדיוק מתלבטת, בדיוק היתה לי התלבטות האם לעבור לפמפרס בשביל ילדה עם עור רגיש שרק האגיס טוב לה וה-2 טיטולים האלו הוכיחו לי שזה לא מוצלח ספציפית אלינו... לעומת זאת חילקו בכנס של עזר מציון שקיות מיוחדות של ממולאים שרק מוסיפים לפלפלים ולאורז... כן זה קנה אותי... כי לא הייתי מרשה לעצמי לקנות את זה אף פעם כשזה נכנס לי מתחת ליד התנסיתי ונהניתי

גילו נאות: הכותבת שייכת לצד הצרכנים עם זיקה לפרסום..

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אני חשבתי לתבוע את "המודיע" ואת "יתד".
חוצפה שכזו, ערב פסח ומביאים לי 2 מוספים. למי יש זמן לקרוא? -ועוד עלי לעמוד בהתבלטות האיומה בין עיתון ששילמתי עליו כסף מלא- (לא לקרוא כל מילה? -בל תשחית!) לבין עיתון שקיבלתי בתחנת דלק בחינם. (קיבלתי בחינם!!! לא לקרוא?)
שלא נדבר על הזמן היקר שהולך ביום שישי במעבר על שפע הפרסומות -שלא נקרא אותם חלילה בשבת.
;)נ.ב. יש לכם אולי טיפ איך לנצל את פיסת הבד היקרה והטובה של דסקל שקיבלנו ב חינם?

א

איצה מאייר

אורח
נכתב ע"י נוי;554681:
חוצפה שכזו, ערב פסח ומביאים לי 2 מוספים. למי יש זמן לקרוא? -ועוד עלי לעמוד בהתבלטות האיומה בין עיתון ששילמתי עליו כסף מלא- (לא לקרוא כל מילה? -בל תשחית!) לבין עיתון שקיבלתי בתחנת דלק בחינם. (קיבלתי בחינם!!! לא לקרוא?)
שלא נדבר על הזמן היקר שהולך ביום שישי במעבר על שפע הפרסומות -שלא נקרא אותם חלילה בשבת.
;)נ.ב. יש לכם אולי טיפ איך לנצל את פיסת הבד היקרה והטובה של דסקל שקיבלנו ב חינם?
לתבוע?
ההודעה נשמעת טיפה(לא טיפה) קיצונית!

מiכר

משתמש צעיר
ברור שבעולם תחרותי כל אחד מנסה להיות ראשון בתור, ואם היום היתה רמת הגרפיקה והקריאייטיב שלפני 50 שנה- היה קל מאד להיות קצת יותר טוב ולהתחרות..בזכות שכל אחד מנסה לעקוף את המתחרה- העסק רק משביח.בכמות ובאיכות.
אכן חבל שלוקחים את זה לכיוון של יותר חוברות ושטחי פרסום; במקום להתחרות במסרים צולפים שמדברים, ובעיקר אמיתיים.

orli_dimri

משתמש פעיל
נכתב ע"י נוי;554681:

הייתי תובעת אותך על אורך ההודעה ;)
מערכות העיתונים עבדו קשה החודש זה נכון.

א

איצה מאייר

אורח
נכתב ע"י שרה דן;554688:
ברור שבעולם תחרותי כל אחד מנסה להיות ראשון בתור, ואם היום היתה רמת הגרפיקה והקריאייטיב שלפני 50 שנה- היה קל מאד להיות קצת יותר טוב ולהתחרות..בזכות שכל אחד מנסה לעקוף את המתחרה- העסק רק משביח.בכמות ובאיכות.
אכן חבל שלוקחים את זה לכיוון של יותר חוברות ושטחי פרסום; במקום להתחרות במסרים צולפים שמדברים, ובעיקר אמיתיים.
זה בשביל סקר מי קורא אותיות קטנות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה