עולים לירושלים 9- רשמים

הגדה

משתמש פעיל
אנחנו היינו ביום רביעי בבוקר.
היה עמוס מאד אבל נסבל.
מי שתיארה שלפינת הארנבות היה תור ארוך, נכון אבל מאחר וכל סבב נכנסים הרבה , זה לחכות סבב אחד בלבד.
המופע- מדהים נהננו מאד , השקעה מטורפת בכל דבר ודבר!
הקטנים נהנו במיוחד בחדר הקטנטים- היה מקום בשפע לצייר, להנות מהפונציקים וכו'

מה שכן לבנות היה רק הרקדה בלבד,לא משקפות ולא חידון וזה ממש היה חבל...

בכל אופן הגענו ב11 ועד רבע לשלוש- ונהננו מאד.
20 שקלים לכל אחד זה ממש סכום מועט להנאה הרבה.

תודה רבה גדולה לכל הפועלים!

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
כל אלה שמשווים לציבור הכללי,
ההרכב המשפחתי שם שונה לחלוטין, אין מה להשוות את האירועים,
אצלינו כל אמא מגיעה עם עגלה שסביבה מקפצים כמה ילדים ולפעמים גם הבני דודים, זה אומר מבוגר אחד על ... ילדים.
מה שאין כן בציבור הכללי, רובם זה הורה עם ילד שניים, ברור שארוע כזה נראה אחרת, כך שלדעתי אין מה להשוות.

כולנו רוצים אירועים מרווחים אבל גם כולנו רוצים להצליח לקנות כרטיסים, ומי שלא מצליח גם מתוסכל, ואז נראה אשכולות בסגנון, חוצפה, אין מספיק כרטיסים לכמות הציבור.. ככה זה, א"א לתפוס את החבל משני קצותיו.
מי שמתאים לו אירוע עמוס, ברוך הבא. ומי שלא פשוט שלא יבוא. אין שום הבדל בכמות האנשים בין שנה לשנה, וכל מי שקונה כרטיס יודע מה אופי הארוע
ממש לא נכון ,אנחנו ועוד רבים, נעדיף שנה כן ושנה לא אבל נורמלי לא עם תחושות חנק ואסון
בהרבה פעילויות גם בערים אחרות חלק מספיקים וחלק לא וזה בסדר
אבל זה המצב התקציב חייב להיות תואם לכמות האנשים כמו שנכתב פה
אז פתרון חלם או שתבואו לטרוף או שלא יהיה בכלל......

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ואצלנו היתה אישה שישבה כמו לביאה לשמור מקום לילדים שלה בהופעת הגברים , וחטפה צעקות ולא זזה
ניסינו לדון אותה לכף זכות שמדובר באם חד הורית
עד שהגיעו חבורת הילדים ואח"כ האב העליז...
והיא נשארה בהופעה שלכם ???!!!
ואצלנו היו בחורות שתפסו שורות שלימות! אמיתי! ולנו לא נשאר איפה לשבת :( זה היה חצי שעה קודם המופע, אז בלית ברירה התיישבנו להם במקומות השמורים אנחנו וילדינו ו'גנבנו' להם 5 מקומות (במקום 8) לאחר כעסים כבדים...

והיו גם כמה גברים שישבו יחד עם נשותיהם, וכשעבר הפקח להוציא אותם הם השתדלו לשקוע בכסאות לבלי הכר, חלק הוצאו, חלק הוצאו ואח"כ חזרו וחלק נשארו.
חבל מאוד!

זה לא סיפור על יוסף מוקיר שבת
אלא ברוח הסיפור
והמבט הוא על הרעיון של כל התוכן
ברוח הסיפור או לא ברוח הסיפור- לא משנה, זה 'יוסף מוקיר שבת' והילדים ישר זיהו...
וזה גם מה שהפריע להרבה, הסיפור המוכר שכולנו גדלנו עליו, וגם 'אריאל'
לי דגדג החוסר דיוק אבל לילדים היה בסדר

נערך לאחרונה ב:

פיג

משתמש פעיל
בהשווה לשנים קודמות היה ממש מאכזב!!!
היה הרבה יותר עמוס ובלאגן
גם אני הרגשתי יותר עמוס וחבל שכך, אפשר פשוט שימכרו פחות כרטיסים ומי שקנה קנה.
היה רגע שפשוט רציתי ללכת משם מהעומס והצפיפות (במשך השנים שהייתי שם זה לא קרה לי אף פעם מלבד הפעם הזו),
לא יודעת מה אחרים חושבים אבל הייתי משלמת גם 40 שקלים לילד ע"מ לא לסבול מעומס ושיכניסו פחות אנשים (אטרקציות לילדים עולות בהרבה מקומות 40 שקלים לשעה, לקחתי להם בחופש אופניים מיוחדות בגן סאקר עלה 60 שקלים לחצי שעה לשני ילדים באופניים, בריכה לשעתיים עולה 30-50 שקלים).
העומס היה בעיקר באיזור המופעים והאטרקציות .
בסוף נשארנו ואת האמת המופע הצדיק את המאמץ להשאר , המופע היה מדהים ולדעתי הוא היה הכי יפה ביחס לכל השנים שהייתי (4 או 5 שנים), ממש הרגישו כמה השבת זה מתנה יקרה!!!

נערך לאחרונה ב:

איכא מאן דאמר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
גם הסיור למערת צדקיהו לא היה כשר, כאב לי שהילדים שלי שמעו שם כ"כ הרבה שטויות ואגדות...
נשמח להדרכות חרדיות

גם אנחנו היינו במערת צדקיהו וממש התאכזבתי.
באמצע אמרתי לילדים להוריד את האוזניות.
לא רק שטויות אלא גבול אפיקורסות.
"מספרים. ש..." או אגדות...." כשמדברים על מדרשים ברורים
עם הרבה שטויות -ממש שטויות.
מצטרף לכל מילה, אבל זה לא רק שטויות ואפיקורסות.
זו עבודה זרה ממש.
הציבור שלנו לא מכיר את המונחים, ולא מזהה את הבעיות, וטוב שכך, אבל הם הסבירו שהכרובים הם גירסה עברית של אלילי מצרים ואשור, והם מה שנעשו על ארון הברית (עפ"ל). והראו כיצד הכרובים מעופפים יורקים אש ושומרים על מתחם המערה.
למרות שזה נראה אגדות ילדותיות, אך אסור מעיקר הדין להשתתף במקומות שמביאים חומר על אלילים, בשום צורה. זה יותר חמור מניבול פה ומכל דבר אחר. למרות שאין היום יצר הרע לעבודה זרה, האיסור לא השתנה.
זה חמור מאוד שאלו החומרים שהמדינה מלמדת (תחת משרדו של הרב פרוש!), וזה חמור שבעתיים שמביאים לשם קבוצות חרדיות, בלי שום פיקוח וסינון.
@ייחיאל לתשומת לבכם.

אולטרא סגול

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
היינו היום פעם ראשונה, סוף סוף אחרי כמה שנים שזה בתכנון, ויצא לפועל.
עומס לא עומס- בכל מקום יש והיה די סביר . לא יותר מחוף רחצה דתי או בתור למרינה....
נהניתי מאד.
אין מה לומר!! רק תודה.
הכל כל כך מסודר.
הילדים נהנו, צוות חרדי, שירים טובים, שירות, הפקות על רמה, ההצגה, החידון, ההרקדה לבנות,
גם בחדר אורות עם חיות יש מה לעשות...
במיוחד שזה בכניסה ממש, אז הילדים עדיין מסודרים, המיזוג אחלה
ואפשר להריץ להם תמונות לפני שמתחילים לרוץ...

תודה לעוסקים במלאכה,
ממליצה בחום לקנות ליום שלם , 2 כרטיסים לילד, מספיקים הכל ובנחת, ובשעת הפסקה אפשר לצאת לאכול...

הוראת שעה

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
דווקא מבחינת צפיפות היה בסדר
אבל מבחינת ההצגה התאכזבתי קצת..
(הילדים לא ראו הבדל)
אנחנו היינו בוקר. אולי ההבדל הקיצוני בין המעידים על הצפיפות תלוי בבוקר או צהריים?

אולטרא סגול

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
ולכל האלה שמתלוננים על צפיפות... אני מנסה להבין ולהיזכר איפה הייתי השנה ולא היה צפוף ומגעיל?
באוטובוס לים- אין אוויר , בים עצמו- סכנת חנק מהגלגלים, במרינה - שעתיים וחצי לשייט של 20 דק', בבאולינג- שעה וחצי עד שהתפנה מסלול, מגלשות בימית 2000- 4 שעות על דקה וחצי גלישה.
וכן הלאה...
אפילו בפארק חיכינו יפה בתור לנדנדה הפשוטה.

אשמח לשמוע מי היה באיזה מקום והיה לו שם פנוי, אבל פנוי באמת שהוא פשוט הגיע ולא חיכה בתור...

שעשוע

משתמש פעיל
שלום
מאד נהנינו, תודה!
נ.ב. היה נחמד שאקרובטיקה היה אדם שומר מצוות לעומת שנה שעברה אנשים מקולומביה...
(למרות שהרמה היתה כמובן יותר נמוכה ופחות אטרקטיבית...)

שאלות:
1. האם אין מה לעשות כדי למנוע מאנשים לקנות 2 כרטיסים לילד?
אם ימנעו את כל הכפילויות האלו, אולי יהיה קצת פחות צפוף???
2. האם אין דרך למנוע תפיסת מקומות?
לפחות להודיע במיקרופון כמה פעמים שאסור לשמור מקומות?

איילה לב

משתמש פעיל
ולכל האלה שמתלוננים על צפיפות... אני מנסה להבין ולהיזכר איפה הייתי השנה ולא היה צפוף ומגעיל?
באוטובוס לים- אין אוויר , בים עצמו- סכנת חנק מהגלגלים, במרינה - שעתיים וחצי לשייט של 20 דק', בבאולינג- שעה וחצי עד שהתפנה מסלול, מגלשות בימית 2000- 4 שעות על דקה וחצי גלישה.
וכן הלאה...
אפילו בפארק חיכינו יפה בתור לנדנדה הפשוטה.

אשמח לשמוע מי היה באיזה מקום והיה לו שם פנוי, אבל פנוי באמת שהוא פשוט הגיע ולא חיכה בתור...
לגמרי נכון
כל שנה בחופש אין פקקים בבוקר לירושלים
השנה פעם ראשונה היה ממש פקוק כל יום
השנה הרבה אנשים לא יכלו ליסוע לצפון נשאר לנפוש ולהנות בירושלים...

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מבינה את מי שכתבו על העומס
אך לא מבינה את התגובות המשתלחות והצועקות
כל מי שהגיע לשם זה ממידע שהולך להיות צפוף. זה לא סוד, ודובר על כך גם בשנים הקודמות.
בתכלס, זהו ארוע יחיד מסוגו שיש בו הרבה תוכן ויופי, בעיקר לילדים.

יישר כח לאמרגן שעונה כאן תשובות בסבלנות ראויה לציון, גם לשאלות הטכניות ביותר.

גרעין

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אחותי היתה היום ונהנת מאד
פעם ראשונה שהיא הגיעה ויצאה אחוזת רושם.
פשוט מחכה לשנה הבאה לקנות כרטיסים ליום שלם

נערך לאחרונה ב:

יהודה גל

משתמש מקצוען
(תחת משרדו של הרב פרוש!)
לא צריכים להיות דמגוגים.
כאילו שיש קשר בין המדריכים של הרובע היהודי לבין השר פרוש.
זה בערך כמו להגיע בטענות לסגן שר התרבות יעקב טסלר על חילולי שבת במסגרת משחקי כדורגל.
או לסגן שר התחבורה אורי מקלב על כך שקווי אוטובוסים עוברים במקומות בעייתיים ונכשלים בשמירת עיניים.

נערך לאחרונה ב:

איילה חכמי

משתמש צעיר
היה מאוד יפה
המופע המרכזי והמופע אקרובטיקה וגם היינו במופע חיות והיה מאוד יפה ומענין
הילדים מאוד נהנו
התורים היו בסדר גמור
לכל מי שהתלונן על שמירת מקומות זה באמת לא בסדר אבל כשזה לא מופע עם כרטיסים ומקומות מראש- זה צפוי שזה יקרה ואין כ"כ מה לעשות מצד ההפקה
אבל זה תלוי בנו ולכן אם כל אחד לא ישמור מקומות ויתנהג בצורה הוגנת יש סיכוי ששנה הבאה זה לא יקרה...

יהודה גל

משתמש מקצוען
אנחנו היינו היום אחה"צ, זו הייתה הפעם הראשונה שהשתתפנו באירוע 'עולים לירושלים' אי פעם.
בימים האחרונים קראתי הרבה מהתגובות באשכול הזה והכנתי את עצמי, את אשתי ובנותיי לבלגן גדול, אך בפועל העומס היה סביר ברוב הזמן וברוב האטרקציות, (למעט הדברים בחוץ).
כפי שהציעו כאן כמה - התמקדנו במופעים להם לא צריכים לחכות זמן רב בתור.
המופע המרכזי היה מושקע ומהמם, הילדות היו מרותקות לפעלולן בהליכה על החבל. נהננו מאוד מהמופע של התוכים באולם טדי. הבנות נהנו מאוד מההרקדה.
רק בסוף היום הבנתי כיצד ייתכן שאחד כותב שהיו עומסים לא נורמליים והשני כותב שהיה סביר, פשוט יש זמנים שחצי מהציבור נמצא במופע והתורים לשאר האטרקציות הרבה יותר הגיוני.
אני חושב שאם הגישה של ההורים היא שמבלים יום נחמד בבין הזמנים בעלות מינימאלית, ומנסים להעביר את ההרגשה הזו לילדים - הכל נראה אחרת, גם ההמתנה הופכת לסבירה יותר.
בשורה התחתונה - האווירה מאוד נחמדה, כיף גדול לילדים, והעלות - אפסית.
(אני כותב את הדברים מנקודת מבט של הורה לילדות בגילאי 8, 6, 4, 2. אני חושב שלילדים/ות מגיל 12 ומעלה יש פחות מה לעשות, למעט המופע המרכזי והסיורים).
ניכרת השקעה מצד המארגנים, תודה @ייחיאל.
בעזרת ה' בשנה הבאה בירושלים הבנויה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה