אטרקציה עולים לירושלים תשפ"ד - קיץ 2024

מ. י.

משתמש מקצוען
אי אפשר לצלם פטור מתור
הבת שלי היתה בימית 2000 בקשו את הכרטיס המקורי
ותעודת זהות של אחד ההורים
בעולים לירושלים ממילא כל דבר מוגבל לפעם אחת
אז אין את הפעם אחרי פעם
היא כתבה על מג'יק קס ששם באמת צריך להראות רק צילום ומייד מקבלים 2 צמידים של נכה- לילד ולהורה.

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
בכל מקרה @ייחיאל אם אכן ינתן פתור מתור לכל בעלי תו נכה
מן הראוי שתפרסמו זאת לציבור גם בשביל מי שאין לו תו כזה ב"ה,
שישקול אם שווה לו לבוא רק בשביל לחכות בתורים שבמצב כזה לעולם לא יגמרו
באופן כללי לכל הפתורים מתור
הייתי השבוע בפארק מים והם עשו שם מאוד נחמד
לאבובים פתור מתור יכול רק פעם בשעה
ולכל מגלשה אחרת פעם ברבע שעה.
כך נוצר מצב שהפתורים פשוט טילו ולא הרגישו כל הזמן שהם עוקפים

Sped

משתמש פעיל
לו דווקא עקומה, רק אפילו לילדים עם אלרגיה אפשר לקבל.
אוד מיוחד ומאתגר לכל המשפחה. כשהיתה בעולים לי-ם חשבה לחכות עם כל הילדים בתור כי הילד המיוחד יכול לחכות
@ייחיאל
לגבי פטור מתור
צריך לעשות רק לילד ששלו הכרטיס ללא אחים וכו'
אין סיבה שזה יהיה צ'ופר לכל המשפחה
(ונכון, שהלוואי ולא נדע מה זה, אבל האחריות היא לדאוג לכלל הציבור)
חברה שלי, עם ילד מיוחד שמקשה מאוד על כל המשפחה חשבה כך גם כן. ואז היא אמרה לעצמה שהילדים שלה סובלים בגלל הילד הזה כל השנה. פעם אחת מגיע להם להרגיש שהם מרוויחים ממנו.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
לו דווקא עקומה, רק אפילו לילדים עם אלרגיה אפשר לקבל.
אוד מיוחד ומאתגר לכל המשפחה. כשהיתה בעולים לי-ם חשבה לחכות עם כל הילדים בתור כי הילד המיוחד יכול לחכות

חברה שלי, עם ילד מיוחד שמקשה מאוד על כל המשפחה חשבה כך גם כן. ואז היא אמרה לעצמה שהילדים שלה סובלים בגלל הילד הזה כל השנה. פעם אחת מגיע להם להרגיש שהם מרוויחים ממנו.
זה לא כוונת המחוקק
ומדוע לפנק אותם על חשבון אחרים?
(שתיתן להם להרגיש את זה מהכסף של קצבת הנכות...)

יופלה אפרסק

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
יוצרי ai

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
הבת שלי סיפרה שחברתה שיש לה פטור מתור
(כן, החברה מתמודדת)
עלתה למגלשות פעם אחר פעם, וכל פעם עם חברה אחרת.
כמובן שלא נדע וכ'
אבל...
במודיעין עילית היה ילד שלקח את חברים שלו לעולים לירושלים
ומי שרצה להצטרף לפטור מתור שלו
היה צריך לתת לו ארטיק למחרת !
והיה חבר שהסכים לשלם עליו ברב קו בשביל זה
בקיצור הם הגיעו כ10 ילדים, והוא עשה עליהם קופה
אח שלו אמר לי שהשנה הוא מתכנן להביא אותו עוד יום בשביל החברים של האח

אסתיס

משתמש מקצוען
בדיוק היום שמעתי על זוג הורים שקיבלו תו נכה ל-6 חודשים, כי התינוק שלהם, בין חודשיים, היה פג. (היום הוא ב"ה בריא ושלם לאויוש"ט)
במקרה זה, הזוג בררו הלכתית את הסוגיה, ופועלים כפי שהורו להם, כמובן שמאוד רחוק ממה שהוצג למעלה

chaia

משתמש מקצוען
שה' יעזור שלא תביני אף פעם.
אני מבינה
אבל אני לא אשתמש בפטור בסיטואציה שכל המהות של הצגת הפטור היא הטבה לאחים, זה לא הסיבה לפטור מתור ולא הוגן כלפי האחרים.
רוצים לתת הטבה לאחים- למה לא? אבל לא על חשבון אחרים

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
במודיעין עילית היה ילד שלקח את חברים שלו לעולים לירושלים
ומי שרצה להצטרף לפטור מתור שלו
היה צריך לתת לו ארטיק למחרת !
והיה חבר שהסכים לשלם עליו ברב קו בשביל זה
בקיצור הם הגיעו כ10 ילדים, והוא עשה עליהם קופה
אח שלו אמר לי שהשנה הוא מתכנן להביא אותו עוד יום בשביל החברים של האח

שה' יעזור שלא תביני אף פעם.
גם במקרה הזה שאני כתבתי כאן למעלה?

Sped

משתמש פעיל
גם במקרה הזה שאני כתבתי כאן למעלה?
זה לא היה תגובה לזה.
קשה לי לקבל שבגלל שיש כאלה שמנצלים את האישור בצורה לא מוסרי, כל כך הרבה אחרים צריכים לסבול עוד יותר.
יש לציין שב"ה אני לא מדברת מניסיון אישי.

מגילת אסתר

משתמש רשום
זה לא היה תגובה לזה.
קשה לי לקבל שבגלל שיש כאלה שמנצלים את האישור בצורה לא מוסרי, כל כך הרבה אחרים צריכים לסבול עוד יותר.
יש לציין שב"ה אני לא מדברת מניסיון אישי.
צודק, לי לדוג' יש פטור מתור עבור בתי בת 3.5 לא מנצלת כל פעם רק כשאני רואה שהעצבים שלה עלו לראש ואני רוצה לעוף משם.
כן יש אנשים שמתחילים לחנך אותי שאני לא יודעת לגדל אותה, רק לא מודעים שיש לה בעיה וביטוח לאומי מכיר בזה ברגע שאני רואה את זה שולפת את הכרטיס ועוקפת את התור ע''מ להקל על עצמי וילדתי.
לפעמים זה מקומם שאנשים לא מבינים את ההתמודדות עם ילדים שיש להם בעיות למינהם חוסר משמעת חוסר התפתחות או כל מיני דברים שלא תוכלו לדמין.
אך ברור שאני נגד לנצל פטור מתור כשלא צריך כשאני ללא הילדה אני מחכה בתור כמו ילדה טובה, זה לא מוסרי להשתמש במשהו לא על שמי!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה