נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

מהפכה בטיחותית: מתווה הילולת הרשב"י במירון נחשף | כל הפרטים​

הכשרת דרכי גישה חדשות ומשופרות, בניית מתחם ההילולא מורחב, הגדלת מספר החוגגים ושמירת המסורת המירונית: השר מאיר פרוש, מפקד מחוז צפון במשטרה ניצב תחאוכה ופרויקטור ההילולא דייטש, הציגו את מתווה ההילולא מסיבת עיתונאים וסיור בהר מירון. כנסו למתווה המלא​

הצגת מתווה ההילולא במירון | צילום: דוד כהן
שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, פרויקטור ההילולא, יוסי דייטש, ומפקד מחוז צפון במשטרת ישראל, ניצב שועאע (שוקי) תחאוכה, הציגו היום (ראשון) במסיבת עיתונאים במירון, את מתווה הילולת הרשב"י תשפ"ג במירון.
הגדלת מספר העולים

במסגרת המתווה, ולאור העבודות הנרחבות להכשרת דרכי גישה וחירום מרווחות וההתקדמות המשמעותית בהכשרת "מתחם ההילולא" המורחב בהיקף של כ-110 דונם, צפוי השנה מספר השוהים בו זמנית ברחבי ההר לעלות משמעותית מהשנה הקודמת. מספר העולים המדויק ייקבע לאחר השלמת העבודות והערכה הנדסית מעודכנת.

בתיאום עם משרד התחבורה, הוחלט להעלות את זמן השהייה לכל חוגג, בכדי לאפשר לכל עולה לשהות זמן משמעותי במקום הקדוש ולקחת חלק בהילולא, תוך הסברה על חובת הערבות ההדדית ועין טובה, והצורך לאפשר גם לאחרים את הזכות לעלות למירון ולהשתתף בהילולא, שתלוי בהבנה משותפת והימנעות משהייה ממושכת מידי במירון.

מתחם ההילולא המורחב

במהלך מסיבת העיתונאים נחשף "מתחם ההילולא" המורחב (מתחם 89), שיהיה מוקד העלייה המרכזי בל"ג בעומר. המתחם בגודל 110 דונם כולל 50 דונם חדשים של חניונים לתחבורה רבתית, ועוד 60 דונם של שטחי התקהלות.

במתחם יוקמו שטחי כינוס לאירועים, שבכל אחד מהם יוכלו להתכנס אלפי אנשים, עם טריבונות בטוחות ומקומות ישיבה. המתחם כולל בנוסף שטח חדיש ומרווח למנהג החלאק'ה, שטח לחלוקת מזון ושתיה כמנהג 'ח"י רוטל', רחבת ריקודים גדולה עם מוזיקה שתפעל לאורך כל ההילולא כמסורת במירון בכל השנים, ואוהל עם מקומות ישיבה לתפילה ולימוד.

בנוסף, במתחם ההילולא יוקצה שטח למעמד זיכרון ל-45 הנספים ז"ל באסון מירון לפני שנתיים, שם תיערך סעודת יום השנה בהשתתפות מאות מבני המשפחות, ויתקיים מעמד אזכרה לעילוי נשמת הנספים עם שירי חיזוק ותפילה.

מתחם ההילולא המורחב צפוי לשמש גם להדלקות של גדולי האדמו"רים, הרבנים וראשי הקהילות, ולצורך כך הוקצו שטחים מרווחים להדלקות והריקודים במתחם לאורך כל שעות היממה.

מתחם בני עקיבא

בהתאם להמלצות ועדת החקירה, גם מתחם בני עקיבא ייפתח השנה מחדש לשימוש העולים, ויוקצה לכינוסי קהילות. כחלק מהמתווה, הכניסה לבעלי כרטיסים לאירועים במקום בלבד.

מתחם הציון

מתחם הציון יפעל במתווה מיוחד, יכלול מאות סדרנים מתוך המגזר החרדי, בכל רגע נתון, שיאבטחו את כל המעברים, ויבטיחו בכל רגע נתון את שמירת הסדר והעמידה בתנאי הבטיחות. השוהים במקום יתבקשו על שמירה והתחשבות אחד מהשני בכדי למנוע מראש הגעה למצבי דוחק.

במטרה לשמר את המסורת המירונית, יוקצו שטחים בסמוך לציון לתפילה וריקודים, במקום החצר הצמודה לכניסה שתוקדש לאפשר כניסה בטוחה למערה. ב'חצר רבי אליעזר' (מתחם ההדלקה של תולדות אהרן בעבר) תופעל תזמורת לכל יממת ההילולא, במסורת בעלי המנגנים שהייתה נהוגה בחצר המערה בכל השנים.

ב'חצר הלל' (מתחם ההדלקה של תולדות אברהם יצחק בעבר) יוקם אוהל רחב ידיים, ממוזג ומרוהט, לתפילה ולימוד, עם מקומות ישיבה, בקרבת מקום לציון הקדוש. בסמוך יוקמו גם 2 מתחמים לטובת מנהג החלאק'ה, וכן יוקמו במקום מתחמים ואוהלים גדולים לציבור הנשים.

ההדלקה המסורתית והיחידה על גג הציון תיערך על ידי האדמו"ר מבאיאן, שימשיך את מסורת אבותיו. מתחם ההדלקה יתחלק ל-2 מפלסים שיוכלו להכיל יחד אלפי אנשים.

השקעה רבה הוקדשה במסגרת המתווה להבטחת בטיחות העולים לציון, למימוש המלצות ועדת החקירה ושיפורים אף מעבר לכך. עובדות אלו מאפשרות את הגדלת מספר העולים, אך מפאת קוצר הזמן העבודות להכשרה רוחבית של ההר יימשכו גם לקראת השנים הבאות, אז מכסת העולים צפויה לגדול אף יותר.

דרך בורמה ודרך הכהנים

במסגרת העבודות, דרך בורמה, שמקיפה את מירון מכיוון המושב, נסללה מחדש ורוחבה הוכפל, וכעת יתאפשר מעבר בטוח לכלי רכב מאושרים משני הצדדים, לקראת הפיכת הדרך לדו סטרית באופן מלא בשנה הבאה.

כביש החירום, שישמש בשגרה את העולים רגלית בדרך מהדרין, הורחב פי שלוש ועומד כעת על 6 מטרים, ויאפשר בעת הצורך תנועת כלי רכב ובשגרה מעבר בטוח למגיעים לציון – כולל הפיכת המעבר כולו לדרך כהנים, מה שמבטל את השימוש במעבר המוגבה והמסוכן שהיה במקום עד עתה.

סמוך למתחם הציון הוקמה דרך מעבר נוספת, שתחבר את חצרות הריקודים והתפילות ישירות לדרך מהדרין באמצע העלייה להר, ותקטין את כמות העולים למעלה ההר בדרך המרכזית.

המתווה גובש בחודשים האחרונים במסגרת עשרות פגישות שקיים הפרויקטור יוסי דייטש עם כל הגורמים הרלוונטיים, בראשם משטרת ישראל ומשרד התחבורה, לצד יתר הגורמים הממשלתיים, העירוניים, הציבוריים והפרטיים הקשורים להילולא.

במסגרת האחריות שהוטלה על הפרויקטור החל לפעול מערך דוברות והסברה, שיקדם קמפיין נרחב בכל הציבורים העולים למירון בל"ג בעומר, בכדי ליידע את הקהל בכל פרטי המתווה, הנחיות והבטיחות והמידע על אירועי ההילולא.

שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש: "עולי מירון היקרים, תנו בנו אימון. זה לא יהיה מושלם, אבל אם אנחנו נעבוד יחד, למען הצלחת מתווה ההילולא השנה, זה יהיה קרוב למושלם, וזה יביא אותנו למתווה מושלם בשנה הבאה, ובשנים שיבואו. זה לא יהיה מוגזם בכלל להגיד שמה שיקרה השנה במירון ישפיע משמעותית על כיצד תיראה הילולת הרשב"י בשנים הקרובות. בידינו הדבר".

מפקד מחוז צפון במשטרת ישראל, ניצב שועאע (שוקי) תחאוכה: "יש לנו שיתוף פעולה מלא, כולנו עם מטרה משותפת להילולא בבטחה ובשמחה. זה לא צריך לבוא אחד על חשבון השני, בעבודה נכונה, שאנחנו מובילים אותה ביחד, זה אכן יקרה. כשיש רצון טוב משני הצדדים, מגבשים פתרונות טובים להכל. אני פונה לבני המגזר החרדי, אנחנו יחד בדבר הזה. בואו נוכיח לכולם שאפשר לפעול ביחד".

פרויקטור ההילולא, יוסי דייטש: "פעלנו במשך חודשים בכדי להכשיר שטחים שיאפשרו להגדיל את מספר המשתתפים בהילולא, אנחנו נחכה להערכה ההנדסית בסמוך לל"ג בעומר, אבל מדובר ללא ספק בבשורה. מתחם ההילולא, שהוא חלק בלתי נפרד מהמסורת של מירון, יאפשר לנו לראות השנה מירון כמו שהכרנו במשך שנות דור. כעת זה תלוי בנו, הממונים ובכם הציבור, בכדי להבטיח שהשנה הוא רק הקדימון לעוד הרבה שנים שמחות במירון".

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
a12d10a8993f8dd347d5.jpg
מתווה ההילולא במירון | צילום: באדיבות המצלם
a94d32a8d334e0ff2755.jpg
12b2b1ca14026794a9c9.jpg
63a9e604c6055f9d5fe6.jpg
6d023043de087a5b1df3.jpg
23d7a2fda7cc6d32d00b.jpg
9fb337a51a8414d456dc.jpg
1d7f7ab439744b8f5709.jpg
e2445a3e52ff1d4f95a1.jpg
6c90afb510cffdd0265b.jpg
f69a6bf035ad3202f96e.jpg
1683e62a0c0df62bff80.jpg
58cdb7a85650d92a50aa.jpg
44021c6180a245f35e89.jpg
20fbebcf26d2df6cca4c.jpg
07ef344029f41c176f28.jpg
a55ec5e7a35579390171.jpg

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מתחם ההילולא המורחב

במהלך מסיבת העיתונאים נחשף "מתחם ההילולא" המורחב (מתחם 89), שיהיה מוקד העלייה המרכזי בל"ג בעומר. המתחם בגודל 110 דונם כולל 50 דונם חדשים של חניונים לתחבורה רבתית, ועוד 60 דונם של שטחי התקהלות.

במתחם יוקמו שטחי כינוס לאירועים, שבכל אחד מהם יוכלו להתכנס אלפי אנשים, עם טריבונות בטוחות ומקומות ישיבה. המתחם כולל בנוסף שטח חדיש ומרווח למנהג החלאק'ה, שטח לחלוקת מזון ושתיה כמנהג 'ח"י רוטל', רחבת ריקודים גדולה עם מוזיקה שתפעל לאורך כל ההילולא כמסורת במירון בכל השנים, ואוהל עם מקומות ישיבה לתפילה ולימוד.
רק אני לא מבין מה הגאונות בלהקים מתחמי ענק במרחק 20 דק' הליכה מהציון הק'?
אני אישית לא חושב שאהיה שם אפילו לדקה,
מבחינתי זה לא מירון ולא הילולא,
אפשר להקים את האצטדיון הזה גם באלונית בכביש 6:confused:,
כך אני מרגיש וחושב,
וכך אני גם שומע מחברי...
מה אומרים?

אפרים יעקובזון

משתמש סופר מקצוען
כך אני מרגיש וחושב,
וכך אני גם שומע מחברי...
מה אומרים?
אבל כן יהיה ריקודים ברחבת תולדות אהרון.

יצא קובץ PDF של המתווה?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כך אני מרגיש וחושב,
וכך אני גם שומע מחברי...
מה אומרים?
ורק אני לא מבין מה הגאונות בלדפוק את הראש בקיר ולצעוק.... לא הספיק 45 הרוגים, מבחינה מעשית אין אפשרות אנושית לעשות את זה במתחם למעלה, כן זה יהיה בהר מירון סמוך ונראה (ברמה דמועילה ככה"נ גם כתחום העיר בעירובין, וגם לעניין סמוך דמוקפין) אבל לא צמוד כדי שלא יהיה עוד פעם אסון.. בעז"ה יהיה אפשר לעלות צמוד להתפלל וגם לרקוד כמנהג דפעם רק ללא הדלקות של כל מיני אדמורי"ם חשובים ככל שיהיו אבל לא שווה הדלקה שלהם אפי' נפש אחת מישראל ואפי' לא פצוע אחד... ולא ראיתי שכתוב בספרי הקדמונים דהילולא דרשב"י זה הדלקות של אדמורי"ם דייקא בצמוד לקברו. יש אדמורי"ם חשובים שהדליקו צמוד ומכבדים אותם ונותנים להם להדליק סמוך ונראה בצורה כמה שיותר בטוחה. ההילולא תמשך על ההר כולל תפילות וריקודי שמחה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
כך אני מרגיש וחושב,
וכך אני גם שומע מחברי...
מה אומרים?
א. הפורום הזה לא נועד לדיונים
ב. פרוש ודייטש עלו לבתיהם של האדמו"ר מבאיאן והאדמו"ר מקרלין שהביעו את דעתם כי עליהם להתחשב בהמוני היהודים העולים להר וקיצרו את זמני הטישים והחלאק'ה בשביל כך. כמו כן הדברים נעשו בתיאום מראש עם חצרות האדמורי"ם, כאשר הדבר ברור כי לא יהיו על הציון עצמו כל ההדלקות שהיו בשנים קודמות (מלבד ההדלקה של האדמו"ר מבאיאן). כמו כן השנה תחודשנה ההדלקות המסורתיות במתחם בני עקיבא (שהיה סגור בשנים קודמות)
ג. ברוב הזמן אנשים לא נמצאים בציון, זו עובדה
ד. הגיוני יותר שהרחבה האחורית מאחורי הציון תוקצה לתפילה וכל האכילה תתבצע סמוך לשער הכניסה למושב. זה מפנה מקום לדברים החשובים באמת ומעמיד את סדרי העדיפויות התורניים במקום הנכון...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
א. הפורום הזה לא נועד לדיונים
ב. פרוש ודייטש עלו לבתיהם של האדמו"ר מבאיאן והאדמו"ר מקרלין שהביעו את דעתם כי עליהם להתחשב בהמוני היהודים העולים להר וקיצרו את זמני הטישים והחלאק'ה בשביל כך. כמו כן הדברים נעשו בתיאום מראש עם חצרות האדמורי"ם, כאשר הדבר ברור כי לא יהיו על הציון עצמו כל ההדלקות שהיו בשנים קודמות (מלבד ההדלקה של האדמו"ר מבאיאן). כמו כן השנה תחודשנה ההדלקות המסורתיות במתחם בני עקיבא (שהיה סגור בשנים קודמות)
ג. ברוב הזמן אנשים לא נמצאים בציון, זו עובדה
ד. הגיוני יותר שהרחבה האחורית מאחורי הציון תוקצה לתפילה וכל האכילה תתבצע סמוך לשער הכניסה למושב. זה מפנה מקום לדברים החשובים באמת ומעמיד את סדרי העדיפויות התורניים במקום הנכון...
א. @הכלבויניק אמר שהאשכול בהמשך יעבור לאא"ר, ואלי באמת הגיע הזמן.
ב. אני כתבתי את תחושתי האישית ולא את דעתם של האדמורי"ם.
ג. כשהיו הדלקות צמודות, אבל כשההדלקות יהו רחוקות לא יהיה כ"כ לאן לקפוץ (אולי זה יגרום לאנשים לא להיות שם בכלל? לי לא.),
ד. לא מדובר פה על "אכילה" לשם אכילה,
אלא בהילולא שהיא מורכבת בעיקר משמחה וריקודים ע"ע האשכול משנה שעברה;)....

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ישי כהן: פרויקטור מירון יוסי דייטש והשר מאיר פרוש מתעסקים בנושא מרכזי וחשוב: סדרנים חרדים במירון. גם במשטרה מבינים את המשמעות ודוחפים לשם. סדרנים מהמגזר יימנעו לפחות מחצית מהחיכוך שראינו בשנה שעברה.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
א. @הכלבויניק אמר שהאשכול בהמשך יעבור לאא"ר, ואלי באמת הגיע הזמן.
האשכול הקודם ננעל, וד"ל
ב. אני כתבתי את תחושתי האישית ולא את דעתם של האדמורי"ם.
חסידים הולכים בדרך כלל בעקבות האדמו"ר, אם הטיש יערך במתחם '89' באופן טבעי מוקד העניין של החסידים יתפזר לשם
בסופו של דבר הכל עניין של הרגל, בדיוק כמו שספסופה היא חלק ממירון כל השנה
ג. כשהיו הדלקות צמודות, אבל כשההדלקות יהו רחוקות לא יהיה כ"כ לאן לקפוץ (אולי זה יגרום לאנשים לא להיות שם בכלל? לי לא.),
יותר קרוב מאשר גבעה A ל-B
ד. לא מדובר פה על "אכילה" לשם אכילה,
אלא בהילולא שהיא מורכבת בעיקר משמחה וריקודים ע"ע האשכול משנה שעברה;)....
נמשכת, אשריך...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ורק אני לא מבין מה הגאונות בלדפוק את הראש בקיר ולצעוק.... לא הספיק 45 הרוגים, מבחינה מעשית אין אפשרות אנושית לעשות את זה במתחם למעלה, כן זה יהיה בהר מירון סמוך ונראה (ברמה דמועילה ככה"נ גם כתחום העיר בעירובין, וגם לעניין סמוך דמוקפין) אבל לא צמוד כדי שלא יהיה עוד פעם אסון.. בעז"ה יהיה אפשר לעלות צמוד להתפלל וגם לרקוד כמנהג דפעם רק ללא הדלקות של כל מיני אדמורי"ם חשובים ככל שיהיו אבל לא שווה הדלקה שלהם אפי' נפש אחת מישראל ואפי' לא פצוע אחד... ולא ראיתי שכתוב בספרי הקדמונים דהילולא דרשב"י זה הדלקות של אדמורי"ם דייקא בצמוד לקברו. יש אדמורי"ם חשובים שהדליקו צמוד ומכבדים אותם ונותנים להם להדליק סמוך ונראה בצורה כמה שיותר בטוחה. ההילולא תמשך על ההר כולל תפילות וריקודי שמחה.
לא הבנת את הנקודה...
אני חושב שזה פשוט לא יועיל,
אני לא דופק את הראש...
אם אנשים לא יתעניינו בצ'ולנט בפאתי מירון, אז הם יהו בציון ושוב צפיפות וכו'...

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
חסידים הולכים בדרך כלל בעקבות האדמו"ר, אם הטיש יערך במתחם '89' באופן טבעי מוקד העניין של החסידים יתפזר לשם
בסופו של דבר הכל עניין של הרגל, בדיוק כמו שספסופה היא חלק ממירון כל השנה
רוב החוגגים אינם משוייכים לאיזו קבוצה מסוימת אלא באים לבד....

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אני הראשון שחושב על הרעיון הזה ???
הרי המרחק בין הציון ל"מתחם ההילולא" הוא כרבע שעה הליכה ובכיוון ההפוך 20 דקות (לפחות) ,
אי אפשר להפעיל שאטלים רצופים - לפחות עד הכניסה ליישוב או עד הדרך מהדרין ?
(או שהם רוצים להעסיק את הקהל בהליכות כדי לפזר את הצפיפות ? )

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא הבנת את הנקודה...
אני חושב שזה פשוט לא יועיל,
אני לא דופק את הראש...
אם אנשים לא יתעניינו בצ'ולנט בפאתי מירון, אז הם יהו בציון ושוב צפיפות וכו'...
זה יועיל ולו מהטעם שכל החסידויות שידליקו שם אז החסידים שלהם לכה"פ יהיו שם. מי שיהיה רעב יהיה שם ויש מספיק רעבים וככה יהיה פיזור

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
זה יועיל ולו מהטעם שכל החסידויות שידליקו שם אז החסידים שלהם לכה"פ יהיו שם. מי שיהיה רעב יהיה שם ויש מספיק רעבים וככה יהיה פיזור
אתה צודק שזה יפזר את הרעבים וכו'...
אבל העניין אינו להאכיל רעבים באזור הצפון,
השנה אני משתדל להאמין שכבר לא היה להם מה לעשות,
אבל לקראת שנה הבאה שיתחילו לעבוד כבר מעכשיו שיהיה קצת יותר למעלה...

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
@טראמפ 2024 הנושא של הפיזור לא כ"כ קריטי כי באיזור הציון אין כ"כ איפה להצטופף כך שגם אם רוב הקהל (להזכירכם , בס"ה 50,000 איש בכל רגע נתון ) יתרכז למעלה , זה לא כ"כ גרוע כי הם השיגו את המטרה העיקרית - שלא יהיו צפיפויות בהדלקות ובמתחמי האוכל והריקודים .

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
@טראמפ 2024 הנושא של הפיזור לא כ"כ קריטי כי באיזור ציון אין כ"כ איפה להצטופף כך שגם אם רוב הקהל (להזכירכם , בס"ה 50,000 איש בכל רגע נתון ) יתרכז למעלה , זה לא כ"כ גרוע כי הם השיגו את המטרה העיקרית - שלא יהיו צפיפויות בהדלקות ובמתחמי האוכל והריקודים .
לפי מה שהבנתי מאנשים שמעורבבים קצת בעניין,
הם לא מתכננים באמת להגביל כמויות,
וסומכים על זה שפחות או יותר כל שנה היו בזמן נתון למעלה פחות או יותר 50-60K איש...

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
לפי מה שהבנתי מאנשים שמעורבבים קצת בעניין,
הם לא מתכננים באמת להגביל כמויות,
וסומכים על זה שפחות או יותר כל שנה היו בזמן נתון למעלה פחות או יותר 50-60K איש...
הם לא מתכננים כי זה לא אפשרי , ברור שאף אחד לא בונה על זה , ומ"מ זה לא מעקר מה שכתבתי .

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית

לקראת הילולת הרשב"י: המפכ"ל סייר עם מסוק מעל שטח מירון​

Collage-Maker-16-Apr-2023-03-45-PM-7161-1024x683.webp

צילום: דוברות המשטרה​

לקראת הילולת הרשב"י: המפכ"ל סייר עם מסוק מעל שטח מירון • צפו​

במסגרת עבודת המטה לקראת הילולת מירון שתתקיים בחודש הבא קיים היום מפכ"ל המשטרה שבתאי סיור מוסק מעל אזור שטח ההילולה והצירים המובילים למירון • המפכ"ל עמד מקרוב על עבודות ההכנה להילולא
במסגרת עבודת המטה לקראת הילולת מירון שתתקיים בחודש הבא קיים היום מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי סיור מוסק מעל אזור שטח ההילולה והצירים המובילים למירון.

בסיור המוסק השתתפו גם רח"ט מבצעים תת ניצב אמיר ארזני, קצין אג״מ צפון נצ״מ רן לוי וקצין אג׳מ את״ן נצ״מ חי מזרחי.

המפכ"ל עמד מקרוב על עבודות ההכנה להילולא ושמע סקירה מגורמי המחוז , האת״ן והאג״מ.

עוד קודם לכן ערך היום המפכ"ל סטאטוס תוכניות לקראת ההילולה במירון יחד עם כל הגורמים השותפים לניהול כוחות ההצלה באירוע ההילולה במירון.

משה שולמן

משתמש מקצוען

ל"ג בעומר תשפ"ג:

מרדכי הלפרין השר פרוש חשף את עיקרי מתווה מירון: מתחם הילולא חדש ומורחב בתחתית ההר, בגודל 110 דונם. הכשרת מתחם בני עקיבא להתכנסויות, הרחבת 'דרך מהדרין' ו'בורמה'. כ-50 אלף איש בכל זמן נתון בשטח הר מירון

אבי רבינא: אחרי אסון מירון, פרויקטור מירון יוסי דייטש אומר במסיבת עיתונאים כי גם השנה האדמו"ר מתולדות אהרון ייעדר מההדלקה המסורתית. על ההר תתקיים הדלקה אחת בלבד של חסידות בויאן בהשתתפות 6,000 איש - לחסידים והשאר, כרטיסים למכירה. יתר ההדלקות במתחמים מסביב .

מרדכי הלפרין: הפרויקטור דייטש מודה שלצד אמירה "ערבות הדדית" שהם מקווים שאנשים ייצאו ממירון אחרי 5 שעות - 15% מהאנשים להערכתם לא באמת ייצאו. ז"א 7,500 איש שיסתובבו בהר ואין להם שום שליטה עליהם

השר מאיר פרוש: השנה יוכלו לעלות למירון בל"ג בעומר יותר מ-200 אלף איש. מתחם בני עקיבא יהיה חלק בלתי נפרד מההילולא לצמצם עומסים.

השר פרוש: המתווה שלנו לא מושלם, במשך שנתיים מאז האסון לא עשו דבר בנושא. זכר הקדושים מלווה אותנו יום יום.

פרויקטור מירון יוסי דייטש: העמדנו 700 סדרנים חרדים, שיאמרו לאנשים להתרחק מסכנות, יש מושג של ערבות הדדית ונסביר לציבור שאי אפשר להיות יותר מ-5 שעות במירון

השר מאיר פרוש במסיבת עיתונאים להצגת מתווה מירון: ראינו ביום שישי 150 אלף איש בהר הבית והמשטרה היתה שם והכל עבר בשלום

IMG_20230416_144231.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיב

א הַלְלוּיָהּ אַשְׁרֵי אִישׁ יָרֵא אֶת יי בְּמִצְוֹתָיו חָפֵץ מְאֹד:ב גִּבּוֹר בָּאָרֶץ יִהְיֶה זַרְעוֹ דּוֹר יְשָׁרִים יְבֹרָךְ:ג הוֹן וָעֹשֶׁר בְּבֵיתוֹ וְצִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד:ד זָרַח בַּחֹשֶׁךְ אוֹר לַיְשָׁרִים חַנּוּן וְרַחוּם וְצַדִּיק:ה טוֹב אִישׁ חוֹנֵן וּמַלְוֶה יְכַלְכֵּל דְּבָרָיו בְּמִשְׁפָּט:ו כִּי לְעוֹלָם לֹא יִמּוֹט לְזֵכֶר עוֹלָם יִהְיֶה צַדִּיק:ז מִשְּׁמוּעָה רָעָה לֹא יִירָא נָכוֹן לִבּוֹ בָּטֻחַ בַּיהוָה:ח סָמוּךְ לִבּוֹ לֹא יִירָא עַד אֲשֶׁר יִרְאֶה בְצָרָיו:ט פִּזַּר נָתַן לָאֶבְיוֹנִים צִדְקָתוֹ עֹמֶדֶת לָעַד קַרְנוֹ תָּרוּם בְּכָבוֹד:י רָשָׁע יִרְאֶה וְכָעָס שִׁנָּיו יַחֲרֹק וְנָמָס תַּאֲוַת רְשָׁעִים תֹּאבֵד:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

דף חדש • אתגר 121

לוח מודעות

למעלה