דרוש מידע עגלת דונה

סרן קריקגור

משתמש חדש
אני כותבת את זה דווקא כאן בפורום רפואה!
אני רוצה לקנות עגלת דונה לתינוק שלי (בקרוב בעז"ה)
שמעתי על זה בעד, שמעתי נגד!
אם יש כאן מישהו ששמע אך ורק מאיש מקצוע על ההשלכות הרפואיות של זה על התינוק, ואם כן אז אם הוא יכול.ה לפרט על אני מאוד יודה לה!!!!

בבקשה הפורום הזה (=פרוג) מלא בחוות דעת לא מקצועיות (אולי נכונות, אולי לא) על עגלת DOONA. אז בבקשה רק מי ששמע על זה מאיש מקצוע מוסמך!!!!!

אחת צפונית

משתמש מקצוען
לי אמר אורטופד שלא רואה בכך שום בעיה, אבל אולי באמת הכי כדאי לגשת לרופא שסומכים עליו
כמובן שאני אישית לא חושבת שזה תחליף לעגלה אלא רק כתוספת לנסיעות ברכב

בייבי גרו

משתמש צעיר
יש לך רופאת ילדים? התייעצי איתה. הכניסה לאתר קופ"ח היא בערך מאמץ כמו כניסה לפרוג, לא?

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שמעתי (לא באופן אישי אלא ממשהיא ששמעה ישירות)
שד"ר משולם ארט (רופא ילדים מומחה בבני ברק) ממש נגד העגלות האלה
זה מיועד לנסיעה ואפילו בנסיעה ארוכה עדיף לאחר זמן מה לשחרר את התינוק.

תותית י.

משתמש מקצוען
תמיד, להשכיב ילד על הגב יותר בריא לו מאשר סלקל.
דונה בסדר גמור אם את לא שמה אותו שם כל היום...
(תחשבי שזה כמו כיסא רכב, תנוחת הישיבה הזו לא הכי בריאה לתינוק, אבל את לא תסעי איתו אף פעם כי זה לא בריא? לא יקרה כלום פה ושם)

שטוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הבעיה היום שאימהות קונות את העגלה הזו (קומפקטית ברמות כמעט גם אני קניתי)
והילד נמצא אצל המטפלת יום שלם עם העגלה
וזה - ממש ממש לא בריא

תותית י.

משתמש מקצוען
הבעיה היום שאימהות קונות את העגלה הזו (קומפקטית ברמות כמעט גם אני קניתי)
והילד נמצא אצל המטפלת יום שלם עם העגלה
וזה - ממש ממש לא בריא
מביאים את הילד עם העגלה למטפלת? היא לא אמורה להעביר אותו לעריסה?
(אם היא גרה בקומה 3 בלי מעלית?)

סרן קריקגור

משתמש חדש
תמיד, להשכיב ילד על הגב יותר בריא לו מאשר סלקל.
דונה בסדר גמור אם את לא שמה אותו שם כל היום...
(תחשבי שזה כמו כיסא רכב, תנוחת הישיבה הזו לא הכי בריאה לתינוק, אבל את לא תסעי איתו אף פעם כי זה לא בריא? לא יקרה כלום פה ושם)
זה מרופא?. כי בקשתי רק מאיש מקצוע....

שפת הים

משתמש מקצוען
אני שאלתי כמה אורטופדים והם לא הבינו מה אני רוצה מהם, אמרו שאין שום בעיה.

יראת גאולה

משתמש מקצוען
  • כמה זמן מותר לשבת בסלקל​

ראשית אענה על השאלה, בסלקל מותר לילד שרק נולד להיות עד 45 דקות, אך חשוב להדגיש שהסיבה לכך היא הזווית, בזווית של 45 מעלות - מותר לילד להיות עד 45 דקות. איפה נפגש עם זווית של 45 מעלות?

1. סלקל.
  2. כסא בטיחות.
  3. טרמפולינה.
  4. נדנדה.
  5. כסא אוכל.
ילד עד גיל חצי שנה חייב לשבת ברכב כחובה במצב של 45 מעלות, מהן הסכנות בזווית?

1. פגיעה בעמוד השדרה בישיבה ממושכת.
  2. לחיצה על הסרעפת וחשש לחנק.
יש להדגיש כי לא משנה איפה אנחנו נפגשים עם הזווית הזאת, אחרי 45 דקות מומלץ להפסיק את הנסיעה או את הישיבה בזווית הזאת, להרים את הילד על הידיים ולשחרר את גופו. ישנה טעות נפוצה שאומרת שרק בסלקל אסור לשבת יותר מ - 45 מעלות. חשוב להדגיש כי מדובר על הזווית ולא המוצר. לילד מגיל חצי שנה ומעלה מותר לעבור לזווית של 30 מעלות שהיא כבר פחות מסוכנת לעמוד השידרה והחשש לחנק גם הוא יורד משמעותית, כמו כן הוא כבר מפותח וגדול יותר. בכל מקרה אם השארנו את הילד בזווית של 45 מעלות גם מעל חצי שנה, ההמלצות לגבי משך הזמן של 45 דקות תופסות גם כאן.

מכאן:

אפשר לראות גם כאן

אפשר לשאול את גוגל כמה זמן מותר לתינוק להיות בסלקל, או לגגל 'סלקל עד 45 דקות' ולהגיע לעוד כמה תוצאות דומות בשם אנשי מקצוע נוספים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה