מידע שימושי סתם בשביל העניין הייטק

מצב
הנושא נעול.

קצרה

משתמש מקצוען
בטוחה?
מההתרשמות שלי (בחיפוש עבודה פעיל) כמעט ואין חברות הייטק שלא נותנות מיום הראשון.
מי שלא נותן זה בעיקר חברות כ״א ולואוטק, וזה בא לידי ביטוי בעוד תנאים חוץ ממחלה.
אמרתי
מלב סטארטפים והייטקים.
שהמחיר שמשלמים שם על ההטבות למיניהן הוא כמעט תמיד עבודה של שעות רבות מדי והרבה יותר פיטורין.

רוב חברות התוכנה + אאוטסורס בהייטק - זה המצב כיום מבחינת ימי מחלה
דווקא לא ראיתי עוד הרבה תנאים שונים.

reframing

משתמש צעיר
אז ככה המון אנשים חושבים משום מה שהייטק הוא מכרה זהב בעיקר בשביל השידוכים
ועל זה כבר דיברו אז אין טעם והמטרה היא לא להתבכיין אלא סתם לידע בעוד כמה שנים לא מאד רחוקות ענף הייטק הולך לקרוס בעיקר מצד כתיבת תוכנה
אולי שאר מקצועות הייטק ישארו אבל גם זה בספק בעיקר מצד הבינה המלאכותית
למרות שאולי אנשים יגידו שמה פתאום,ולא יכול להיות הדברים כבר מתחילים לזוז לכיוון הזה
הראשונים להיפגע יהיו אותם אלה שכרגע התחילו ללמוד את המקצוע הזה בעיקר מדובר על מאות בחורות צעירות שימצאו את עצמם ללא מקור פרנסה
אז לכן כדאי יותר להתחיל לחשוב על מקצועות נוספים מלבד הייטק
מקצועות למשל יותר רפואיים תמיד יצטרכו כי כמה שלמשל יכנסו רובוטים זה תהליך שיקח יותר זמן
מקצועות הגרפיקה גם קצת מתחילים להיות בסכנה אבל פחות
אז אם יש לכם רעיונות נוספים למקצועות כדאי להתחיל לחשוב עכשיו לפני שמהפכת הבינה תתחיל
וגם לעניין השידוכים כבר לא כדאי לסמוך על כך כל כך
וואהו.
נס שאת אומרת!
תכל'ס מה את ממליצה פה לכולנו?
אני ממש מחכה למודעה או להמלצה על לימודי... שתמיד יצטרכו אותם... רק אני?!

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אמרתי
מלב סטארטפים והייטקים.
שהמחיר שמשלמים שם על ההטבות למיניהן הוא כמעט תמיד עבודה של שעות רבות מדי והרבה יותר פיטורין.

רוב חברות התוכנה + אאוטסורס בהייטק - זה המצב כיום מבחינת ימי מחלה
דווקא לא ראיתי עוד הרבה תנאים שונים.
לא הזכרת הייטק, היה נשמע שאת מחריגה סטרטאפים.
בכל מקרה, באאוטסורס גם השכר יהיה נמוך יותר, יהיו גם פחות ימי חופשה, לא יקבלו ערבי חג, לפעמים גם הרמה הטכנולוגית תהיה נמוכה יותר.
בקיצור, צריך להשוות תפוחים לתפוחים.

מה שכן את יכולה לומר, ואולי את זה ניסית:
לא תמיד מפתחות תוכנה תעבודנה בהייטק.

קומקום חשמלי

משתמש פעיל
אז אם זה לא אמין-
היא משקרת?!
לא כל מה שנשמע לא אמין הוא שקר
רק במכללות הם דפוקים ולא מצליחים?!
בציבור הכללי אלו שהולכים למכללות הם בד"כ כאלו שלא יכלו להתקבל לאוניברסיטה
מה שלא כן בסמינרים החרדים
שרוב הבנות לומדות מהט כי אין אופציה אחרת
כאמור הציון ממוצע של מבחני מהט שהן כותבות - לא כולל מבחנים אחרים כמובן. גם של אלו שעושות תכנית קמאטק (התחומים האחרים כוללים לימוד של רמה מעבר למה שהמבחנים הללו דורשים אבל הבסיס חייב להיות ידוע היטב - לפני.)
זה לא שהן לא יודעות
אבל-
א. רוב הבנות כותבות ממוצע ציונים של כלל המבחנים החיצוניים שהן עשו, גם של קמאטק ואם במבחן באלגוריתמים לדוג' הן קיבלו 70-80 שזה ציון מצוין כי זה מבחן קשה הממוצע שלהן יורד אוטומטית בלי לחשוב ע"כ שבלי זה הממוצע שלהן יכול היה להיות 98-100
ב. מבחנים לא תמיד משקפים ידע, במיוחד לא מבחנים על דף כשהעבודה היא על מחשב

נועושש

משתמש פעיל
זה נראה כי הרבה מהתגובות פה הם יותר ממקום רגשי הכואב את מצב השידוכים של בנות שאינן מתכנתות ולאו דווקא ממקום של "לעזור למתכנתות כדי שלא ימצאו את עצמן בלי עבודה"
הבינה המלאכותית מאיימת על כולנו וגם על מקצועות כגון: גרפיקה/ציור/אדריכלות/הנה"ח וכו' ולאו דווקא על מקצוע הייטק.
שכל אחת תעשה את הבחירה שמתאימה לה.
ולגבי הקטסטרופה בעולם השידוכים, הפתרון צריך לבוא בדרך אחרת ולא בדרך של הפחדת המתכנתות/ המעוניינות ללכת לתכנות.

חצרון

משתמש מקצוען
ובחזרה לנושא האשכול---
מבין דבר אמר לי שגם אם התכנות תיפגע מתי שהוא, זה יהיה הרבה אחרי שמקצוע הציור והגרפיקה יהפכו להיסטוריה (ע"ע האתגר היומי) וכמו"כ גם אדריכלות והנהל"ח לסוגיה השונים יתיתרו כמעט לגמרי, המקצוע יהיה בסך הכול לדעת איך להכניס את זה לבינה בצורה מיטיבית, ובמקום לימודים של 3 שנים זה יהיה לימודים של 3 שבועות,

לעומת זאת לכל מי שחושש מאבטלה מוגברת, רק מזכיר שפעם היה שואבי מים, חוטבי עצים ועוד מקצועות רבים שהיום אין, ולא נראה לי שהאבטלה גבוהה יותר מפעם...

simcha282

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
לעומת זאת לכל מי שחושש מאבטלה מוגברת, רק מזכיר שפעם היה שואבי מים, חוטבי עצים ועוד מקצועות רבים שהיום אין, ולא נראה לי שהאבטלה גבוהה יותר מפעם...
מקצועות תמיד יש ויהיו אבל מקצועות שמתאימים למידות של אמא יהודיה - זאת אולי הבעיה.

gpt

משתמש פעיל
הממוצע שלהן כל כך גבוה לא בגלל שהן נורא מוכשרות אלא בגלל רמת הדרישות הנמוכה. ואגב המגייסת הזאת חרדית שמאד רצתה להכניס עוד חרדיות לחברה אבל לא היתה לה יכולת לברור בין כל הקורות חיים שנראים אותו דבר בדיוק!! אי אפשר לראיין את כולם ומגייסים מחפשים את הקורות חיים ש"קופצים להם בעין".
אני חושבת שכולן יכולות להעיד שברב המקומות אין אפליה כלפי חרדיות עם נסיון שמגיעות עם קורות חיים מרשימים ביותר. ומתקבלות למשרות מעולות!
זו נקודה שאני חושבת שחייבים לעבוד עליה בסמינרים. וזה כנראה לא יאפשר ל70% מהמחזור ללמוד תכנות.. כי אם הרמה תעלה ומבחני הכניסה למסלול יהיו קשים בלי קומבינות של רמות והקבצות לכל מי שלא מתאימה למסלולים החזקים. זה יהיה מסננת טבעית לכל אלו שלא מתאימות ונמצאות במסלול רק בגלל השידוכים..
אני לא חושבת שרמת המתמטיקה מראה על התאמה לתחום.
אני רואה מי אלו שהצליחו לטווח ארוך
זה יותר נשים עם אהבה לתחום ויוזמה מאשר גאוניות שקצרו מאיות בתיכון

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
מקצועות תמיד יש ויהיו אבל מקצועות שמתאימים למידות של אמא יהודיה - זאת אולי הבעיה.
חוטבי עצים ושואבי מים לא יותר מתאים...
אני לא רואה סיבה שהשוק ישתנה דווקא לעבודה אינטנסיבית יותר מהיום, אם כבר להיפך.

ליפט

משתמש רשום
כשלא יהיו לה ילדים במעון או ילדים בבית בכלל היא תשלם מס הכנסה באבי אבות. כל הנקודות יתאדו :(

בדוק.

אני יודעת שכולן משוכנעים שבהייטק כולם מקבלים יום מחלה מהיום הראשון
למעשה רוב החברות המעסיקות בשוק ולא בסטארטפים לא נותנות היום יום מחלה מהיום הראשון אלא רק מהשני שזה רווח של 50 אחוז יום...
החזרי מס?! איפה דשנו בזה ?! צריך לתרום למוסד מוכר פי 3 מההחזר..
מוזר.
אני עמוק בתחום וכמעט ולא קיבלתי הצעות שכר שלא כוללות מחלה מהיום הראשון. וגם מחלה מהיום השני זה לא מחלה על פי חוק. שלא לדבר על זה שבד"כ יש יותר מ12 ימי חופשה בשנה (כמה שווה יום חופש)

החזרי מס זה לסכום שממילא תורמים. מעשרות או חומש - משכר גבוה זה יוצא סכום גבוה. וגם אם רוצים להעביר את הסכום למישהו מהמשפחה או סתם למישהו ספציפי, אם מדובר במי שהוא באמת נצרך (ולכן מותר להעביר לו מעשרות) אז קופת השכונה של המקום בו הוא גר תסכים בשמחה לקבל את הסכום להוציא חשבונית מס ולהעביר בשלמות לנזקק מהשכונה שלה.

פירקוד!!

משתמש פעיל
לא אפשרי לעבור את מבחני מהט בציון גבוה
כמה שהם נחשבים "לא קשים"
אין הכוונה לרמה שבנות מהקבצות נמוכות עוברות אותן בציונים יותר גבוהים ממבחן סולד...
בגדול מנסיוני הם היו מבחנים לא פחות ממבחני חוץ ואולי אף יותר
ומי שלא עברה את מבחני החוץ ב98 לא יכלה לקבל ממוצע כזה במבחני מהט.

ההוכחה היא שהמכללות לא מציגות את אותו ממוצע ציונים. והוא נמוך יותר.
למרות שהמבחן אותו מבחן.

ושוב
את מחזיקה את החבל מ-2 קצותיו
זה חשוד ותמוה לבנות מוכשרות ממוצע 98 - זה קל מאד ואפשרי גם לבנות מהקבצה ב לעבור את המבחן בציון גבוה - לא משקרים לגבי הציון.
כל 3 החלקים של תשובתך סותרים זה את זה.
אם זה קל ואפשרי לבנות מהקבצה ב קל וחומר שבנות מוכשרות אמורות להגיע לממוצע 98. אם ממוצע 98 הוא ענין תמוה גם למוכשרות אז איך זה שכולן כולל החלשות מקבוצה ב כותבות ממוצע 98 והן גם לא משקרות?!
יש לך הסבר לסתירות הלוגיות?!
ציטטי משפט שאמרה לי מישהי. ואת יורדת לקטנות.. ואגב בזמני זה היה ממוצע הציונים לרוב הבנות, גם רמת החוצים מאד מאד נמוכה... מה שהתכוונתי לומר זה שקורות החיים של הבנות זהים לגמרי ורמת הלימודים והדרישות בינונית מאד ומאפשרת לכולן ללמוד את המקצוע. אני שומעת מבנות שלומדות עכשיו בסמינרים איזה פרוייקטים הן הגישו ושומעת תשובות עלובות מאד..

ר' יהונתן

משתמש פעיל
אחרי קריאת ההודעות באשכול המציאות מוכיחה שרוב הבנות של השנה האחרונה (וחלק גדול גם מהשנה הקודמת) לא מצאו עבודה(וזה לפני הבנות שיצאו לשוק בחודש הקרוב) וגם אלה שמצאו כנראה בתנאים פחות נוחים(שעות ושכר ומיקום עבודה) אני לוקח את זה למקום שהקב''ה נותן לנו סטירת לחי שבעצם בשנים האחרונות היה סטיגמה שרק בתים שהאשה עובדת בהייטק אפשר להקים בית של תורה והבעל שקוע בלימוד בלי טירדות וכ''ו ועוד כמה הבלים מהסוג הנ''ל והנה הקב''ה מגיע ואומר לנו שהוא זן ומפרנס את הכל ולא מקפחים אף אחד
וכבר הזכירו פה את המורות והגננות (למעט את החינוך העצמאי) שהיום בזכות האופק חדש שיש בעיקר במוסדות החינוך המיוחד וכן בממ''ד ובממ''ח השכר באיזור 10K נטו שיש בזה את המעלה של השעות והחופשות וכן עבודה בסביבה יותר מתאימה לבנות וכמובן שלרוב הבנות יותר מתאים סגנון העבודה הנ''ל וזה נותן להם סיפוק ושמחה

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
לא יוחלפו לעולם.... אבל השכר? מה עם השכר? מה עם התנאים?
התנאים?
לא יודעת, חודשיים חופש בשנה , חופש ער״פ, חופש חול המועד, חופש ערבי חג.
השכר באמת לא משהו (אם כי בד״כ תוצאה של מהפכות טכנולוגיות בהסטוריה העלו משכורות בטווח הארוך)
אבל על תנאים אין מה להתלונן...

gpt

משתמש פעיל
אחרי קריאת ההודעות באשכול המציאות מוכיחה שרוב הבנות של השנה האחרונה (וחלק גדול גם מהשנה הקודמת) לא מצאו עבודה(וזה לפני הבנות שיצאו לשוק בחודש הקרוב) וגם אלה שמצאו כנראה בתנאים פחות נוחים(שעות ושכר ומיקום עבודה) אני לוקח את זה למקום שהקב''ה נותן לנו סטירת לחי שבעצם בשנים האחרונות היה סטיגמה שרק בתים שהאשה עובדת בהייטק אפשר להקים בית של תורה והבעל שקוע בלימוד בלי טירדות וכ''ו ועוד כמה הבלים מהסוג הנ''ל והנה הקב''ה מגיע ואומר לנו שהוא זן ומפרנס את הכל ולא מקפחים אף אחד
וכבר הזכירו פה את המורות והגננות (למעט את החינוך העצמאי) שהיום בזכות האופק חדש שיש בעיקר במוסדות החינוך המיוחד וכן בממ''ד ובממ''ח השכר באיזור 10K נטו שיש בזה את המעלה של השעות והחופשות וכן עבודה בסביבה יותר מתאימה לבנות
"
"אחרי קריאת ההודעות באשכול"
" "

simcha282

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
התנאים?
לא יודעת, חודשיים חופש בשנה , חופש ער״פ, חופש חול המועד, חופש ערבי חג.
השכר באמת לא משהו (אם כי בד״כ תוצאה של מהפכות טכנולוגיות בהסטוריה העלו משכורות בטווח הארוך)
אבל על תנאים אין מה להתלונן...
ברור ברור הצכוונתי לתנאי שכר, משכורת 13, ביגוד, מתנות, פינוקים,
וגם תנאי עבודה - עבודה קשה הרבה יותר מלשבת מול המסך.... וגם לא להכין בוקר וצהריים...

simc

משתמש פעיל
בלת"ק
ראיית חשבון גם בסכנה?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה