מידע שימושי סתם בשביל העניין הייטק

מצב
הנושא נעול.

ילילי

משתמש מקצוען
יש על זה אשכול שלם
את מוזמנת לעיין שם בכל החישובים

הוא נפתח על ידי מתכנתת מאוכזבת
שעובדת 9 שעות במקצוע לא אהוב עליה
מרוויחה 20 אלף וצפונה
ואחרי ההוצאות של אי סיבסודים במעון + אי הנחות בארנונה + מיסים
גילתה שהזהב הנוצץ מרוויח לה 2000 שקל יותר..

כמה שניסו מסביב לעזור לה להבין שזה נוצץ יותר
(הפנסיה שלך תהיה גדולה יותר... קרן ההשתלמות... וכו')
לא היתה שם בשורה ענקית בחישובים של כולם
מי אמר לך שאני לא אחת כזאת ועדיין טוענת אחרת?
ועדיין שווה להרוויח הרבה ולא קצת. וגם לא חייבים לשלוח למעון.

ומיסים יורדים כשבעזרת ה' יש הרבה ילדים.

זוג צעיר בלי ילדים ההפרש בין 10000 ל-20000 ברוטו יוצא בערך הפרש של 5000 בנטו.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
אגב,
זה נכון אצל בנות הסמינר ממוצע הציונים של 98
כמה שזה יפתיע את אותה המגייסת..
זה לא הגיוני משום כיוון
הסיבה היחידה האפשרית היא שהמבחנים פשוט ברמה נמוכה...
במכללות ואוניברסיטאות שמכבדות את עצמן ממוצע כזה אומר דרשני על הרמה של המקום...

קצרה

משתמש מקצוען
אז היא אוהבת להתלונן
מחר מורה תפתח אשכול שיסביר לנו איך בעצם יש לה רק יומיים יותר חופש מתכנתת. זה ישכנע אותך?
לא
היא לא אהבה להתלונן
זו היתה המציאות האמיתית
אף לא אחת מחשבי השכר או המתכנתים שהשתתפו שם
הפר את החישוב שלה.
הוא היה נכון ואמיתי עד לכאב.

היא בחרה את המקצוע בשביל הרבה יותר כסף
לא היתה בוחרת אותו בשביל פער בנטו של 2000 שקל אפילו לא של 3000
30 אלף נשמע הרבה הרבה יותר מ-15
אבל כשעוברים לדבר בנטו בכמה יש בפועל
המספרים במציאות שונים.

י.ז.

משתמש מקצוען
זה לא הגיוני משום כיוון
המבחנים של מהט באמת ברמה נמוכה
והממוצע הזה לא מופרך בכלל

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
המבחנים של מהט באמת ברמה נמוכה
והממוצע הזה לא מופרך בכלל
אם כך המצב זו בעיה רצינית לדעתי
ולפי מה שאומרים פה- זו גם בעיה בשוק העבודה כיוון שזה נראה לא אמין, והבנות לא מצליחות לבדל את עצמן ולהציע יתרון

קצרה

משתמש מקצוען
מי אמר לך שאני לא אחת כזאת ועדיין טוענת אחרת?
ועדיין שווה להרוויח הרבה ולא קצת. וגם לא חייבים לשלוח למעון.

ומיסים יורדים כשבעזרת ה' יש הרבה ילדים.

זוג צעיר בלי ילדים ההפרש בין 10000 ל-20000 ברוטו יוצא בערך הפרש של 5000 בנטו.
אם זוג צעיר מרוויח בהייטק 5000 שקל יותר
אז זוג+1 שלא שלח למעון אלא רק למטפלת ב1800 שקל לא כולל חופשים
מצמצם את הפער ל3000 שקל

בקיצור גם שם לא טענו שלא מרוויחים יותר
טענו שזה לא הבהלה לזהב
לא הפער הזה שקופץ לנו במחשבה של פי 2 כסף
ולא מצדיק ללכת לזה גם אם המקצוע מתיש ולא אהוב

וזה נכון.
אם היו אומרים למישהי שהיא תרוויח 8000 נטו בעבודה שהיא נהנית או 13 אלף בעבודה שהיא לא נהנית
אבל תשלם לפחות עוד 800 שקל יותר על סידור פחות מוצלח לילד ועוד 300 שקל על ארנונה..
היא היתה שוקלת יותר ברצינות את העבודה שהנאה בצידה.

קצרה

משתמש מקצוען
זה לא הגיוני משום כיוון

משום מה הוכח קבל עם ועדה במבחני רואי החשבון
שהם ממש לא קלים
ואחידים

שזה הגיוני מאיזה כיוון.

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
שהם ממש לא קלים
ואחידים

שזה הגיוני מאיזה כיוון.
אבל לא דברנו על ראיית חשבון
אלא על הייטק
והשוני הוא, שכיום מי שהולכת לראיית חשבון זה כי היא רוצה ומוכשרת לכך
בעוד שבהייטק יש נהירה של לאו דווקא מוכשרות לכך
ולכן הממוצע לא הגיוני
גם בראיית חשבון הממוצע הגבוה והראוי לשבח של בנות הסמינרים לא היה 98. זה מגוחך

קצרה

משתמש מקצוען
אבל לא דברנו על ראיית חשבון
אלא על הייטק
והשוני הוא, שכיום מי שהולכת לראיית חשבון זה כי היא רוצה ומוכשרת לכך
בעוד שבהייטק יש נהירה של לאו דווקא מוכשרות לכך
ולכן הממוצע לא הגיוני
גם בראיית חשבון הממוצע הגבוה והראוי לשבח של בנות הסמינרים לא היה 98. זה מגוחך
זה רק כי עוד לא עשו לך כזה מבחן בהייטק??
אם היו אומרים לך שהחרדיות הכי טובות בשוק ראית החשבון לפני התוצאה הזו

היית מן הסתם מגיבה בזלזול כלפי המבחנים החרדיים.

בהייטק תנאי הסף לקבלה הם ממוצע ציונים קודם של מעל 90 במתמטיקה ואנגלית
כל השאר שנוהרות להייטק הולכות למסלולים ללא תעודה / קורסים.

מבחני מהט הם אחידים לכלל בעלי תעודות מהט
ומשום מה לא כל המכללות מפיקות ממוצע ציונים של 98. או רובן לא.

(החרדיות מוסיפות על זה לימודי קמאטק שהם קשים יותר ומקבילים לתואר האוניברסיטאי)
והם ממש לא נופלות מעמיתיהם החילונים שלפניהן חשבו על הבהלה לזהב
ועל הקריירה...

ילילי

משתמש מקצוען
אם זוג צעיר מרוויח בהייטק 5000 שקל יותר
אז זוג+1 שלא שלח למעון אלא רק למטפלת ב1800 שקל לא כולל חופשים
מצמצם את הפער ל3000 שקל

טענו שזה לא הבהלה לזהב

וזה נכון.
אם היו אומרים למישהי שהיא תרוויח 8000 נטו בעבודה שהיא נהנית או 13 אלף בעבודה שהיא לא נהנית
אבל תשלם לפחות עוד 800 שקל יותר על סידור פחות מוצלח לילד ועוד 300 שקל על ארנונה..
היא היתה שוקלת יותר ברצינות את העבודה שהנאה בצידה.
הפער מצטמצם ל-4200 כי גם אחת שמרוויחה 10000 ושולחת למעון משלמת 1000 ש"ח לדרגה הכי נמוכה.

אבל במציאות יש הבדל גדול בין זוג+1 במרוויח 13000 נטו ואחרי מטפלת+ ארנונה - 10900

לבין זוג +1 שמרוויח נטו 8000 ואחרי מטפלת 7000.

וכשזה זוג+3? ככל שיש יותר ילדים הכדאיות עולה. ועוד שבהייטק השכר עולה עם השנים ובהרבה מקצועות אחרים לא.

20000 ברוטו - 15500 נטו 2 במעון ואחד בגן פחות 4000 (מעון לשניים +ארנונה) 11500
10000 ברוטו - 8700 נטו 2 במעון ואחד בגן פחות 1800 (מעון לשניים +ארנונה) 6900

ההפרש בפועל מאוד משמעותי.

אני גם כמובן לא ממליצה ללכת לעבוד במשהו שלא אוהבים. לא טענתי אחרת.
זה כמובן לא מכרה זהב. אבל ההפרש משמעותי.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
טענו שזה לא הבהלה לזהב
יש לך אולי קישור לאשכול?

הודו לד'

משתמש פעיל
יש לך אולי קישור לאשכול?
נראה לי שהכוונה לזה:

קצרה

משתמש מקצוען
הפער מצטמצם ל-4200 כי גם אחת שמרוויחה 10000 ושולחת למעון משלמת 1000 ש"ח לדרגה הכי נמוכה.

אבל במציאות יש הבדל גדול בין זוג+1 במרוויח 13000 נטו ואחרי מטפלת+ ארנונה - 10900

לבין זוג +1 שמרוויח נטו 8000 ואחרי מטפלת 7000.

וכשזה זוג+3? ככל שיש יותר ילדים הכדאיות עולה. ועוד שבהייטק השכר עולה עם השנים ובהרבה מקצועות אחרים לא.

20000 ברוטו - 15500 נטו 2 במעון ואחד בגן פחות 4000 (מעון לשניים +ארנונה) 11500
10000 ברוטו - 8700 נטו 2 במעון ואחד בגן פחות 1800 (מעון לשניים +ארנונה) 6900

ההפרש בפועל מאוד משמעותי.

אני גם כמובן לא ממליצה ללכת לעבוד במשהו שלא אוהבים. לא טענתי אחרת.
זה כמובן לא מכרה זהב. אבל ההפרש משמעותי.
הטענה לא היתה שאין רווח
החישובים הללו בוצעו
והתברר שהפער הוא בלתי מצדיק
לא בהלה לזהב. זה הכל.
יותר כסף? כן . הרבה יותר כסף ? לא ממשץץ

והחישוב האחרון שלך באמת לא הבנתי
איפה הארנונה בחישוב שלך לא מחושבת בכלל
רק מחירי המעון.
בסכומים הללו הזוג למטה ישלם גם פחות ארנונה.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
יש פה כמה נושאים,
הנושא הראשון של פותחת האשכול (מדהים מדהים, איך גרפיקאית - לפי הסטאטוס שלה דואגת שהAI יחליך את המתכנתים, ולא את הגרפיקאים....)
אז לא הבינה המלאכותית לא תחליף את המתכנתים לפחות לא בעשורים הקרובים, אממה היא תדייק אותם, ואולי תייתר את המתכנתים החלשים - כי יהיה מישהו שיעשה במקומם את העבודה השחורה, וכל מתכנת כיום נעזר בAI, אבל צריך לדעת איך ומתי, ומה לקחת ומה לא... ועדיין אף אחד לא משועמם מידי....
וכמו שכבר כתוב, דווקא בעלי המקצוע הכי גמישים זה מתכנתים שאחת לשנתיים שלוש צריכים ללמוד שפה חדשה וכד'...

לגבי הבחורים שרוצים דווקא מתכנתת, זה בדיוק אותה גברת בשינוי אדרת, של הבחורים שרצו דירה מהשווער, וכד', מה לא היה להם אמונה שהקבה מפרנס? ולגבי ה"נראה אותם בעוד שנים", (את הגאוותנים האלו שרק הכסף מענין אותם)
אז אותם אלו מהדור שקיבלו דירה ממשיכים ללמוד בואתם אחוזים .. זאת אומרת אלו הרציניים ימשיכו לשבת וללמוד כמעט בלי תלות למה שהם קיבלו מהשוער בין אם הוא נתן ובין שלא נתן ...

לגבי זה שיש פחות בחורים טובים מבחורות,
ככה זה בכל המגזר החרדי! (על כל פלגיו) לגברים יש יצר הרע ולבונת אין! כך שההשוואה היא מלכתחילה לא הוגנת....

אממה בציבור הליטאי , יש דירוג של ישיבות, יש ישיבה הכי טובה , יש את החמש שאחריה , יש שורה ראשונה , ושורה שניה וכו וכו, ולא צריך להיות גאון גדול בשביל לדעת את הדרוג הנל,
וכל בחורה (והוריה) בטוחים שלבת שלהם מגיע את השםיץ הכי טוב מהישיבה הכי טובה..
זז"א אם בישיבה הכי טובה יש כ300 בחורים בכל שנתון, והבחורה מחפשת את הבחור הכי הכי טוב , אז היא נשארת עם בערך 40 בחורים פונטנציאלים, תורידו מתוכם את אלו שהראשי ישיבות לוקחים עבור בנותיהם, נשארנו עם 20 בחורים , ועוד כמה עשרות מה5 ישיבות שאחרי הישיבה הכי טובה, (ויש כאלו שיסכימו לשמוע רק מ2 הישיבות הנל....)

לעומת הסמינרים שיש המון , ובכל סמינר בעהר המון תלמידות שהקריטריונים להיכנס לסמינר הם חמורים, אבל תלויים בעיקר במשפחה של הבחורה, באחיותיה שלומדות בסמינר והרבה גורמים סביבתיים, ומהתלמיה שהתקבלה צריכים שתהיה בחורה טובה צייתנית, ומבחינת כשרון מספיק שתהיה טובה, לא משהו נורא נוצץ (ואם אומרים שהיא לא מספיק חזקה לימודית על ילדה שהיא 80 + זה רק תרוץ....)

ואלו הם כוחות השוק ברגע שמאות בנות (והוריהן) מתמודדים על עשרות בחורים בלבד השוק הופך לקשיח....

לגבי ההיא שראינה בנות, מניסיון זה נכון!!
כל הקוח של הבחורות נראים אותו הדבר.. למראיין החליוני, וכולן מסיימות מהט בציונים מדהימים כך שקשה לדרג אותם,
ואני לא משווה את לחילוני שלמד במכללה , אלא למסיימי תארים מאוניברסטאות ששם אפשר בחלט להבין לפי הציון מה היכולות שלו פחות או יותר (וגם אז זה לא מדויק, אבל במפורש נותן אינדיקציה.....
אבל, ממראינת חרדית, אני מצפה שהיא תדע שיש כיום !! (ולא היה בעבר.) קמא טק , מסלולים נוספים על מהט, ששם כן אפשר יותר להבין על המועמד, ממראיין חילוני (שזה רוב המראיינים) אפשר להבין אותו ולא כל דבר ליחס לאנטישמיות...

ותקופות של שפל היו ויהיו , וזה המינוס הגדול של המקצוע, מי שזוכר את המשבר ב2008 ...
ואכן יש כאלו שבזמן רגיל היו מקבלות עבודה , ובזמן כזה הם לא ימצאו, וזה באמת בעייה, בשנתיים האחרונות המצב בהחלט יותר קשה... אבל בציבור שלנו , מדברים על כך יותר בגלל הנהירה אחרי מקצעות ההיטק שלא היה בזמני משבר קודמים....
וזה באמת עצוב שזה המצב, והוא לא ישתנה עד שלא יהיה יותר גיוון במקצועות שנלמדים בסמינרים .... (רוב הבנות שלא מתאים להם תכנות גם לא מתאימות להיות רו"ח)
ובכללית בת שרוצה להיות מפרנסת יחידה בביתה, מוטל עליה עול, כלכלי שלא היה בעשורים הקודמים....
ולגבי הבנות שלא מתאימות והולכות ללמוד את המקצוע הנל, לפחות הפגיעה שלהם היא בקוד עבור מכונה שעובר בדיקות רבות עד שהוא נכנס למוצר...
לעומת שוק ההוראה שעד לפני 2 עשורים היה הכי זוהר , וכל בת יכלה ללמוד ולהתקבל להיות מורה , בלי תלות בכישרון והתאמה למקצוע.. שמזה נפגעו נשמות רכות ... שלא חטאו....

נערך לאחרונה ב:

ילילי

משתמש מקצוען
הטענה לא היתה שאין רווח
החישובים הללו בוצעו
והתברר שהפער הוא בלתי מצדיק
לא בהלה לזהב. זה הכל.
יותר כסף? כן . הרבה יותר כסף ? לא ממשץץ

והחישוב האחרון שלך באמת לא הבנתי
איפה הארנונה בחישוב שלך לא מחושבת בכלל
רק מחירי המעון.
בסכומים הללו הזוג למטה ישלם גם פחות ארנונה.
כתבתי ככה-
20000 ברוטו - 15500 נטו 2 במעון ואחד בגן פחות 4000 (מעון לשניים +ארנונה) 11500 - מעון 3600 (דרגה 7 לבוגר+תינוק +400 ארנונה)
10000 ברוטו - 8700 נטו 2 במעון ואחד בגן פחות 1800 (מעון לשניים +ארנונה) 6900 מעון 1800 (דרגה 14) וארנונה נמוכה אז אפילו לא כתבתי

מה חסר כאן?

פירקוד!!

משתמש פעיל
שהם ממש לא קלים
ואחידים

שזה הגיוני מאיזה כיוון.
לראיית חשבון הולכות רק בנות מאד מאד מוכשרות!!. הפחות חזקות מסתפקות ביעוץ מס ושאר מקצועות החשבונאות. בשונה מתכנות שהיום כמעט כולן מתקבלות, גם בנות שהיו במתמתיקה ואנגלית בהקבצות בינוניות .והפלא ופלא מציגות ממוצע ציונים גבוה.. בשוק הג'וניורים יש משקל מאד גבוה ללימודים ובוגרי תואר מאוניברסיטאות עדיפים על בוגרי תואר ממכללות אז קל וחומר על בוגרות סמינרים..
וכמו שכתבתי כשיש נסיון ביד הלימודים הם פחות רלוונטים. אבל מדובר פה על כל הבנות שיושבות בבית בלי עבודה ושם אני חושבת שהסמינרים צריכים לעשות שינוי מאד גדול. קמא טק העלו את הרמה. אבל זה עדין לא מסםיק כי מדובר בעיקר על לימודי מתמתיקה ואלגוריתמים . לימודי הקוד ורמת הפרוייקטים שהבנות צריכות להגיש נשארה כמו בעבר והיא מבישה לחלוטין.. הסילבוס לא קיים ותלוי במצב רוח של הרכזת (המורה לריאקט ילדה אז לא נורא הן למדו אנגולר..)

נערך לאחרונה ב:

ARD

משתמש פעיל
וואו, הרגשתי שאני חייבת לשתף פה גם את צד חלק מהבנות שלומדות תכנות ו"הולכות אחרי העדר".
אז אני לומדת תכנות, ולא, לא בגלל שידוכים (רוצה אחד שירצה אותי, בלי קשר למה שאני לומדת, )
וגם לא בגלל המשכורת (אני בטוחה שאקבל את מה שמגיע לי, ולא שקל אחד יותר, וכן אני גם מודעת למציאות החיים)
אני לומדת את זה כי אני אוהבת את זה, וזה מתאים לי. (איך ידעתי לפני שאני אוהבת את זה? למדתי במגמה... ואיך אני יודעת שזה מתאים לי? ב"ה...)

מאז שהחלטתי מה ללמוד, אני רק שומעת כל הזמן, על זה ש:
אין עבודה,
המשכורות יורדות,
עוד שניה הבינה מחליפה את המתכנתים
...

בקיצור, לכי ללמוד משהו אחר.

ברור הרי שאני יעשה את זה, אה?
אני ילמד משהו שאני לא אוהבת ומתחברת לתחום. ואני אסבול שנתיים, אבל זה מילא כי -
אח"כ אני יעבוד בעבודה משעממת, או שסתם לא מתאימה לי. וזה כבר ליותר זמן...

אז מה אתם אומרים?
יש לכם רעיון מה אני אעשה???? טוב, לי זה כבר לא רלוונטי, אבל לפחות שיעזור לבנות בשנים הבאות...

או שאולי אפשר להפסיק להשמיץ את כל מי שהולכת לתכנות??

הכי מעצבנות התגובות של כל המתכנות. נגיד שהלכתי בשביל כסף, את לא הלכת בשביל זה?
ואם את אומרת שלא, יש סיכוי שגם אני לא הלכתי בגלל זה?
או שכנראה את חושבת שאני קטנה ולא מבינה, ולך הרי יש ניסיון חיים עשיר, ואת רק שוכחת שכשאת בחרת מקצוע, היית בגיל שלי עכשיו!!!

אז נכון, אני מודעת לזה, ורואה בעצמי בנות שהולכות ללמוד את זה בלי שזה מתאים להן, אבל מה עם מי שזה כן מתאים לה????
בגלל שיש בנות שזה לא מתאים להן, זה אומר שגם לי זה לא מתאים??? או שבגלל זה אני צריכה ללמוד משהו אחר כי אני לא אמצא עבודה??

קצרה

משתמש מקצוען
לראיית חשבון הולכות רק בנות מאד מאד מוכשרות!!. הפחות חזקות מסתפקות ביעוץ מס ושאר מקצועות החשבונאות. בשונה מתכנות שהיום כמעט כולן מתקבלות, גם בנות שהיו במתמתיקה ואנגלית בהקבצות בינוניות .והפלא ופלא מציגות ממוצע ציונים גבוה.. בשוק הג'וניורים יש משקל מאד גבוה ללימודים ובוגרי תואר מאוניברסיטאות עדיפים על בוגרי תואר ממכללות אז קל וחומר על בוגרות סמינרים..
וכמו שכתבתי כשיש נסיון ביד הלימודים הם פחות רלוונטים. אבל מדובר פה על כל הבנות שיושבות בבית בלי עבודה ושם אני חושבת שהסמינרים צריכים לעשות שינוי מאד גדול.
לא יודעת איפה את מכירה שבתכנות כולם מתקבלות
יש בסמינרים מבחני כניסה קשוחים למסלולי התכנות מעבר לתנאי הסף.
שלא לדבר על המבחנים של קמאטק.
ובגדול לימודי תכנות נחשבים יותר במגזר החרדי והבנות המאוד מאוד מוכשרות הולכות דווקא לשם ולא לראית חשבון.

כל השאר מתקבלות אולי ללימודי תכנות מעשיים ללא תעודה/קורסים וכדו' אם הן ממש רוצות
לא ללימודי מקצוע.

ובקיצור מבחני מהט גם הם חוצים גבולות מגזר
והם החלשות שלנו מהקבצות בינוניות עולים בהרבה על הממוצע במכללות שלומדות הפלא ופלא פחות מבוגרות הסמינרים..
אז יש בנו משהו .

ותפסיקו לזלזל בכל מה שחרדי עד שיניחו לכם מראה כואבת מול העיניים כמו שעשו בלימודי ראית חשבון
(ואתם מחפשים תירוצים למה דווקא שם)

קצרה

משתמש מקצוען
וואו, הרגשתי שאני חייבת לשתף פה גם את צד חלק מהבנות שלומדות תכנות ו"הולכות אחרי העדר".
אז אני לומדת תכנות, ולא, לא בגלל שידוכים (רוצה אחד שירצה אותי, בלי קשר למה שאני לומדת, )
וגם לא בגלל המשכורת (אני בטוחה שאקבל את מה שמגיע לי, ולא שקל אחד יותר, וכן אני גם מודעת למציאות החיים)
אני לומדת את זה כי אני אוהבת את זה, וזה מתאים לי. (איך ידעתי לפני שאני אוהבת את זה? למדתי במגמה... ואיך אני יודעת שזה מתאים לי? ב"ה...)

מאז שהחלטתי מה ללמוד, אני רק שומעת כל הזמן, על זה ש:
אין עבודה,
המשכורות יורדות,
עוד שניה הבינה מחליפה את המתכנתים
...

בקיצור, לכי ללמוד משהו אחר.

ברור הרי שאני יעשה את זה, אה?
אני ילמד משהו שאני לא אוהבת ומתחברת לתחום. ואני אסבול שנתיים, אבל זה מילא כי -
אח"כ אני יעבוד בעבודה משעממת, או שסתם לא מתאימה לי. וזה כבר ליותר זמן...

אז מה אתם אומרים?
יש לכם רעיון מה אני אעשה???? טוב, לי זה כבר לא רלוונטי, אבל לפחות שיעזור לבנות בשנים הבאות...

או שאולי אפשר להפסיק להשמיץ את כל מי שהולכת לתכנות??

הכי מעצבנות התגובות של כל המתכנות. נגיד שהלכתי בשביל כסף, את לא הלכת בשביל זה?
ואם את אומרת שלא, יש סיכוי שגם אני לא הלכתי בגלל זה?
או שכנראה את חושבת שאני קטנה ולא מבינה, ולך הרי יש ניסיון חיים עשיר, ואת רק שוכחת שכשאת בחרת מקצוע, היית בגיל שלי עכשיו!!!

אז נכון, אני מודעת לזה, ורואה בעצמי בנות שהולכות ללמוד את זה בלי שזה מתאים להן, אבל מה עם מי שזה כן מתאים לה????
בגלל שיש בנות שזה לא מתאים להן, זה אומר שגם לי זה לא מתאים??? או שבגלל זה אני צריכה ללמוד משהו אחר כי אני לא אמצא עבודה??
אם את אוהבת את זה וזה מתאים לך
ממליצים לך כולם פה אחד ללכת לתכנות
למרות הקושי למצוא עבודה

אה
ולקחת בחשבון את זה שקשה למצוא עבודה
כי המינוס הגדול של בנות חרדיות בחיפוש עבודה
ביחס לחילונים הוא הלהיטות והדחף שלהן למציאת עבודה מהרררר
(כי השידוכים / המשכנתא / השם...)

הדיבור פה על אלו שלא אוהבות ומתחברות לתחום
ולומדות את המקצוע משיקולים זרים אחרים

פירקוד!!

משתמש פעיל
לא יודעת איפה את מכירה שבתכנות כולם מתקבלות
יש בסמינרים מבחני כניסה קשוחים למסלולי התכנות מעבר לתנאי הסף.
שלא לדבר על המבחנים של קמאטק.
ובגדול לימודי תכנות נחשבים יותר במגזר החרדי והבנות המאוד מאוד מוכשרות הולכות דווקא לשם ולא לראית חשבון.

כל השאר מתקבלות אולי ללימודי תכנות מעשיים ללא תעודה/קורסים וכדו' אם הן ממש רוצות
לא ללימודי מקצוע.

ובקיצור מבחני מהט גם הם חוצים גבולות מגזר
והם החלשות שלנו מהקבצות בינוניות עולים בהרבה על הממוצע במכללות שלומדות הפלא ופלא פחות מבוגרות הסמינרים..
אז יש בנו משהו .

ותפסיקו לזלזל בכל מה שחרדי עד שיניחו לכם מראה כואבת מול העיניים כמו שעשו בלימודי ראית חשבון
(ואתם מחפשים תירוצים למה דווקא שם)
לא נשמע לי הגיוני שבחדש למשל 70% מהבנות הן מאד מאד מוכשרות שהצליחו לעבור את המבחני כניסה "הקשוחים" לכניסה למסלול. זה היה כך בעבר. היום מצאו פתרון אחר "הקבצות" למסלול. קוראים לזה בשמות אחרים אבל הרעיון של הוא שכווווווווולן מתקבלות.. לראיית חשבון הולכות רק בנות מאד מוכשרות שלא רוצות תכנות משלל סיבות. ואלו שלא מתאימות נושרות מאד מהר כי הלימודים באמת קשים!

• תודה
Reactions: ARD
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה