מידע שימושי סתם בשביל העניין הייטק

מצב
הנושא נעול.

פירקוד!!

משתמש פעיל
אין פער בין בחורים טובים לבחורות טובות.. יש המון בחורות סטנדרטיות ונחמדות כמו רוב בנות הסמינרים שרוצות את השפיץ של הישיבה השפיצית ביותר...
ואגב זה שיושבות הרבה בנות בבית זה נובע מחוסר הכשרה מתאימה וכמובן שליחה סיטונאית של כל הבנות לימוד מקצוע שלא בהכרח מתאים להם.. ורובן גם פשוט לא יודעות לחפש עבודה.
אמרה לי מגייסת באחת החברות שהיא היתה מאד רוצה לקבל חרדיות. אבל מה היא יכולה לעשות עם מאות קורות חיים שנראים בדיוק אותו דבר.. לעומת זאת כאלה שמגיעים עם תואר יש להם קורות חיים עשירים. גליון הציונים שלהם והפרוייקטים שלהם משקפים משהו.. כל אחד לומד קורסים שונים וכו.. אצל בנות הסמינר כולם ממוצע ציונים 98 ופרוייקט באנגולר של חנות מכולת..

קצרה

משתמש מקצוען
שואל באמת
אני גם בשטח....
א"א לומר שאין לחץ לפתח קריירה אל ציבור הבנות!
ומסתכלים מי יותר נחשבת פי ההכנסה /מקצוע!
ככה שאני לא יודע מי הביצה ומי התרנגולת!

הבחורים.
איך אני יודעת? נתקלת הרבה בבנות שמתאים להן לפתח קריירה בהוראה למשל. וכולם מסביב מלחיצים אותם מהשידוכים אז הן הולכות למקצוע "נחשב" ולא "נחשק".

פחות נתקלת בבחורים שרוצים אשה מורה/גננת ובגלל הסביבה בוחרים בבחורה מתכנתת...

כך שדי ברור מי הוליד את התופעה ומי נגרר אחריה--

gpt

משתמש פעיל
כי לא כ"כ הרבה בנות למדו תכנות.
ככל שיש יותר בנות שלומדות - יותר בנות ישארו בבית
משוואה פשוטה.
לא ממש,
השוק מוגדר מהיצע וביקוש עולמיים
1000 לפה או לשם לא משנים את ההציע והביקוש.
מסכימה עם שאר דברייך הנכונים

ילילי

משתמש מקצוען
מזה אצלך בחור טוב?
החרוץ של השיעור.....(זה ה שכולם מחפשים את השפיץ)
ובחורה טובה זה אחת עם מידות וכו' לא בהכרח המוכשרת של הכיתה!

ואם בחור שיושב ולומד עם מידות טובות יכנס למשוואה אז המצב יהיה פיפתי פיפתי!
מקווה שיהיה מובן!
יותר קל להיות בחורה שמורה מאשר בחור שמור. לבחור יותר קל קצת להתגלץ'.

יותר קל להיות בחורה (לא השפיץ של הכיתה) בממוצע ציונים 80-90 מאשר להיות בחור סטנדרטי (לא שפיץ) שלומד 3 סדרים בישיבה כמו שצריך.

blue eagle

משתמש מקצוען
הבחורים.
איך אני יודעת? נתקלת הרבה בבנות שמתאים להן לפתח קריירה בהוראה למשל. וכולם מסביב מלחיצים אותם מהשידוכים אז הן הולכות למקצוע "נחשב" ולא "נחשק".
יכול להיות
אם בסמינרים יעבדו על זה שלא להילחץ וכו'.
לבחורים לא תהיה ברירה.....
ברור שיש אלמנט של נחשבת ומוצלחת אני עושה כסף וקריירה לא?

gpt

משתמש פעיל
בלת"ק.
יש אמרה שאומרת "תמיד יש הצפה ותמיד יש ביקוש".
העובדות שטובות בזה, נחטפות מיד.
אממה, שכל הבנות רצות היום לתכנות בלי לבדוק אם מתאים להן, שוברות את הראש בלימודים ויוצאות ברמה ממוצעת פלוס ולכן הן יושבות בבית.
זאת לעניות דעתי
אני רואה הרבה שטובות בזה ולוקח להן זמן למצוא.
עבודה ראשונה זה אתגר שצריך אליו הרבה ס"ד

קצרה

משתמש מקצוען
אין פער בין בחורים טובים לבחורות טובות.. יש המון בחורות סטנדרטיות ונחמדות כמו רוב בנות הסמינרים שרוצות את השפיץ של הישיבה השפיצית ביותר...
ואגב זה שיושבות הרבה בנות בבית זה נובע מחוסר הכשרה מתאימה וכמובן שליחה סיטונאית של כל הבנות לימוד מקצוע שלא בהכרח מתאים להם.. ורובן גם פשוט לא יודעות לחפש עבודה.
אמרה לי מגייסת באחת החברות שהיא היתה מאד רוצה לקבל חרדיות. אבל מה היא יכולה לעשות עם מאות קורות חיים שנראים בדיוק אותו דבר.. לעומת זאת כאלה שמגיעים עם תואר יש להם קורות חיים עשירים. גליון הציונים שלהם והפרוייקטים שלהם משקפים משהו.. כל אחד לומד קורסים שונים וכו.. אצל בנות הסמינר כולם ממוצע ציונים 98 ופרוייקט באנגולר של חנות מכולת..
אגב,
זה נכון אצל בנות הסמינר ממוצע הציונים של 98
כמה שזה יפתיע את אותה המגייסת..

ואני נתקלת בתופעה זהה גם אצל חילונים אז שאותה מגייסת תבדוק את עצמה טוב.
כל חילוני/ת שניה שעובדת לא בהייטק מדווחת לי בגאווה על הבן שלה שלומד הייטק ולפעמים מבקשת עבורו עזרה והפרוייקטים שלהם לא מי יודע מה מרשימים.
אז גם שם יש סחף ללימודי הייטק וכולל התואר והקורות חיים העשירים - הם מרשימים ויודעים לפעמים הרבה פחות.
אז שאותה מגייסת תבדוק למה היא פחות מתחשק לה לקבל חרדיות.
אולי מאותה סיבה שכשאני מגייסת עובדים אז מישהי חרדית מרוויחה אצלי עוד כמה נקודות ובלי כוונה תחילה . סתם הראיון איתה זרם לי יותר בגלל שותפות החיים---

קצרה

משתמש מקצוען
יכול להיות
אם בסמינרים יעבדו על זה שלא להילחץ וכו'.
לבחורים לא תהיה ברירה.....
ברור שיש אלמנט של נחשבת ומוצלחת אני עושה כסף וקריירה לא?

אין מה לעבוד על זה בסמינרים
הסביבה וההורים והדודים כולם לוחצים לא לעשות שטויות
ולחשוב על השידוכים...
בנות בניגוד לבחורים (וטוב שכך) מונעות לרוב על ידי הבית והחלטותיו בגיל זה.
הן גדלות וחיות את הבית.

לא חושבות לרוב על כסף וקריירה באופן עצמאי.

blue eagle

משתמש מקצוען
יותר קל להיות בחורה (לא השפיץ של הכיתה) בממוצע ציונים 80-90 מאשר להיות בחור סטנדרטי (לא שפיץ) שלומד 3 סדרים בישיבה כמו שצריך.
יותר קל זה נכון
אבל בחורים טובים שלומדים ג' סדרים
יש כמויות
רק שכל אבא של בחורה כיום מאמין שביתו המתכנתת צריכה את גדול הדור הבא!
זה גם הסיבה שאנשים משלמים ומורידים סכומים על בחורים
אם זה נכון או לא נכון הגישה אני לא יודע אבל זה המציאות!

קצרה

משתמש מקצוען
בלת"ק.
יש אמרה שאומרת "תמיד יש הצפה ותמיד יש ביקוש".
העובדות שטובות בזה, נחטפות מיד.
אממה, שכל הבנות רצות היום לתכנות בלי לבדוק אם מתאים להן, שוברות את הראש בלימודים ויוצאות ברמה ממוצעת פלוס ולכן הן יושבות בבית.
זאת לעניות דעתי
אמרה לא נכונה בנוגע להייטק.
עובד מתחיל בהייטק לוקח למעסיק הרבה משאבים יותר מאשר מוסיף.
וזה גם כשמדובר בשפיץ בלימודים.
כשמדובר בהייטק העבודה והלימודים זה 2 עולמות הנוגעים זה בזה...

לרוב המקומות אין כוח להתעסק עם מתחילים - זה "גונב" להם מלבד השכר של המתחיל שעדיין לא מועיל גם את השכר של ה"חונך" - ובמקום להוסיף עבודה מפחית עבודה.
ואז כשהמתחיל מתמקצע קצת ומתחיל להועיל - הוא רץ מיד להעלות את התנאים שלו בחברה אחרת.

לכן גם הטובות לא נחטפות בהתלהבות כשהשוק במיתון
וגם מי שמחפש עובדים חדשים - מוצא אותם בכאלו עם ניסיון בשכר טיפה יותר גבוה - אבל מצדיק.

לכן להתחיל ולהכניס את הרגל - קשה מאד גם בתקופות שפע קל וחומר שבתקופות שפל.

פירקוד!!

משתמש פעיל
אגב,
זה נכון אצל בנות הסמינר ממוצע הציונים של 98
כמה שזה יפתיע את אותה המגייסת..

ואני נתקלת בתופעה זהה גם אצל חילונים אז שאותה מגייסת תבדוק את עצמה טוב.
כל חילוני/ת שניה שעובדת לא בהייטק מדווחת לי בגאווה על הבן שלה שלומד הייטק ולפעמים מבקשת עבורו עזרה והפרוייקטים שלהם לא מי יודע מה מרשימים.
אז גם שם יש סחף ללימודי הייטק וכולל התואר והקורות חיים העשירים - הם מרשימים ויודעים לפעמים הרבה פחות.
אז שאותה מגייסת תבדוק למה היא פחות מתחשק לה לקבל חרדיות.
אולי מאותה סיבה שכשאני מגייסת עובדים אז מישהי חרדית מרוויחה אצלי עוד כמה נקודות ובלי כוונה תחילה . סתם הראיון איתה זרם לי יותר בגלל שותפות החיים---
הממוצע שלהן כל כך גבוה לא בגלל שהן נורא מוכשרות אלא בגלל רמת הדרישות הנמוכה. ואגב המגייסת הזאת חרדית שמאד רצתה להכניס עוד חרדיות לחברה אבל לא היתה לה יכולת לברור בין כל הקורות חיים שנראים אותו דבר בדיוק!! אי אפשר לראיין את כולם ומגייסים מחפשים את הקורות חיים ש"קופצים להם בעין".
אני חושבת שכולן יכולות להעיד שברב המקומות אין אפליה כלפי חרדיות עם נסיון שמגיעות עם קורות חיים מרשימים ביותר. ומתקבלות למשרות מעולות!
זו נקודה שאני חושבת שחייבים לעבוד עליה בסמינרים. וזה כנראה לא יאפשר ל70% מהמחזור ללמוד תכנות.. כי אם הרמה תעלה ומבחני הכניסה למסלול יהיו קשים בלי קומבינות של רמות והקבצות לכל מי שלא מתאימה למסלולים החזקים. זה יהיה מסננת טבעית לכל אלו שלא מתאימות ונמצאות במסלול רק בגלל השידוכים..

קצרה

משתמש מקצוען

כל מקצוע שמכניס משכורת הגיונית ויש בו ביקוש
יש ראית חשבון/הנהלת חשבון/פאנות/גרפיקה/מקצועות טיפוליים/הוראה מתקנת + שיעורים פרטיים וזה מי שאני מכירה מסביבתי הקרובה שמרוויחה משכורת הגיונית
כידוע לכל מי שקרא את אשכול חלום השכר בהייטק והתנפצותו אל הנטו..

ההפרש בנטו בין 20 אלף ל-10 אלף יכול להיות 1000-2000 שקל בלבד בתוצאה (אחרי קיזוז אי הטבות ומיסים) וכנ"ל בין 30 ל-15 שהמקצועות הללו מסוגלים להכניס...

esteras

משתמש רשום
לידיעתכן שוק ההייטק הכללי נמצא כרגע במיתון
בלי קשר לבחורות הסמינרים
בועת הייטק שהייתה אחרי הקורונה התפוצצה, ושוק ההייטק במיתון, מצד היצע המשרות והשכר
מה שמשפיע גם על בנות הסמינרים
מי שמכיר את השוק הזה, יודע שהוא חווה תמיד תקופות גאות ושפל
זוכרת את השיח על בנות שיושבות בבית גם לפני 10 שנים

מסכימה שהיום יש נהירה של בנות ללימודי הייטק
ויש פלח בציבור הליטאי, שמאמין שרק בחורה שלמדה תכנות, תזכה לשפיץ עולם הישיבות...

אני עדיין חושבת שבתקופה שמחירי הדירות מטורפים, וכך גם יוקר המחיה
בחור יעדיף בחורה עם פוטנציאל שכר גבוה יותר על פני בחורה שצפויה להכניס משכורת של 7K-10K
וזה לא פוסל אותו.
כמובן לא מצדיקה כאלו שזה תנאי סף אצלם... ורק המקצוע הוא הנושא
וכמובן שזה יהיה שיקול לבחורה ללמוד את המקצוע, במידה והוא מדבר אליה

עוד משהו לגבי השיקול ללמוד תכנות, בלי קשר לשכר,
בהשוואה לעבודות משרדיות אחרות, כמו ראיית חשבון (שכירה), יועצת מס או גרפיקאית
הרבה פעמים בעבודה בהייטק, העבודה עצמה הרבה יותר רגועה וגמישה והתנאים הרבה יותר נוחים לאמא חרדית

קצרה

משתמש מקצוען
מנסיון.
ממש לא.
יש על זה אשכול שלם
את מוזמנת לעיין שם בכל החישובים

הוא נפתח על ידי מתכנתת מאוכזבת
שעובדת 9 שעות במקצוע לא אהוב עליה
מרוויחה 20 אלף וצפונה
ואחרי ההוצאות של אי סיבסודים במעון + אי הנחות בארנונה + מיסים
גילתה שהזהב הנוצץ מרוויח לה 2000 שקל יותר..

כמה שניסו מסביב לעזור לה להבין שזה נוצץ יותר
(הפנסיה שלך תהיה גדולה יותר... קרן ההשתלמות... וכו')
לא היתה שם בשורה ענקית בחישובים של כולם

סנפירית

משתמש פעיל
אני עובדת בתחום הsalesforce
התחום הזה די חזק בשנים האחרונות ולדעתי גם מאוד מעניין וכיף ליישום
בגדול זה מערכת לניהול קשרי לקוחות (CRM) - אני בונה מערכת לחברה שעוברת מול לקוחות (בגדול זה או שהיא מוכרת מוצרים או נציגי מוקד)
ובאמת הסלספורס נבנה על מנת להוריד את הצורך בקוד (אומנם יש מפתחי תוכנה בחברה למצבים שבאמת לא ניתן לעשות בתור מיישם אבל רוב התהליכים נבנים ללא קוד..)
סוטה מנושא האשכול.
יש לי חברה שלמדה ומחפשת עבודה, מכירה אולי חברה שמגייסת?

תודה

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ההפרש בנטו בין 20 אלף ל-10 אלף יכול להיות 1000-2000 שקל בלבד בתוצאה (אחרי קיזוז אי הטבות ומיסים) וכנ"ל בין 30 ל-15 שהמקצועות הללו מסוגלים להכניס...
יותר ההפרש של 20-30, אבל כן, זה מטורף.

lea.dev.top

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש על זה אשכול שלם
את מוזמנת לעיין שם בכל החישובים

הוא נפתח על ידי מתכנתת מאוכזבת
שעובדת 9 שעות במקצוע לא אהוב עליה
מרוויחה 20 אלף וצפונה
ואחרי ההוצאות של אי סיבסודים במעון + אי הנחות בארנונה + מיסים
גילתה שהזהב הנוצץ מרוויח לה 2000 שקל יותר..

כמה שניסו מסביב לעזור לה להבין שזה נוצץ יותר
(הפנסיה שלך תהיה גדולה יותר... קרן ההשתלמות... וכו')
לא היתה שם בשורה ענקית בחישובים של כולם
אז היא אוהבת להתלונן
מחר מורה תפתח אשכול שיסביר לנו איך בעצם יש לה רק יומיים יותר חופש מתכנתת. זה ישכנע אותך?

קצרה

משתמש מקצוען
הרבה פעמים בעבודה בהייטק, העבודה עצמה הרבה יותר רגועה וגמישה והתנאים הרבה יותר נוחים לאמא חרדית

והרבה פעמים בדיוק להיפך..
במיוחד בפעמים שמרוויחים הרבה :)
העבודה בהייטק היא עבודה עם תקופות לחץ שלא מתואמות עם כלום, עם שעות מרובות ועם נטיה לעבודה בשעות מאוחרות יותר בלי שום התאמה לאמא.
יציאה מן המשרד ב3 וחצי ו4 היא יציאה "באמצע היום" (וזה שאת רואה אותנו חוזרות בשעה הזו - זה לא בא לנו בקלות!!)
פגישה בשעה 9 וחצי היא "פגישה מוקדם מדי בבוקר".

חיסרון נוסף של המקצוע הוא חוסר יציבות של השוק , פיטורין מרובים .

אני מאד ממליצה על לימודי תכנות.
למי שזה התחום שלה בחיים ואוהבת תכנות.
היא תאהב את העבודה שלה מאד מאד למרות החסרונות ותרגיש סיפוק
וגם תכניס שכר יפה הביתהץ

לא ממליצה על זה בשום אופן לאף אחת שלומדת את המקצוע כי הוא מכניס כסף / יוקרתי או נדמה לה מבחוץ כמקצוע יותר רגוע וגמיש...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כז

א לְדָוִד יְהוָה אוֹרִי וְיִשְׁעִי מִמִּי אִירָא יְהוָה מָעוֹז חַיַּי מִמִּי אֶפְחָד:ב בִּקְרֹב עָלַי מְרֵעִים לֶאֱכֹל אֶת בְּשָׂרִי צָרַי וְאֹיְבַי לִי הֵמָּה כָשְׁלוּ וְנָפָלוּ:ג אִם תַּחֲנֶה עָלַי מַחֲנֶה לֹא יִירָא לִבִּי אִם תָּקוּם עָלַי מִלְחָמָה בְּזֹאת אֲנִי בוֹטֵחַ:ד אַחַת שָׁאַלְתִּי מֵאֵת יְהוָה אוֹתָהּ אֲבַקֵּשׁ שִׁבְתִּי בְּבֵית יְהוָה כָּל יְמֵי חַיַּי לַחֲזוֹת בְּנֹעַם יְהוָה וּלְבַקֵּר בְּהֵיכָלוֹ:ה כִּי יִצְפְּנֵנִי בְּסֻכֹּה בְּיוֹם רָעָה יַסְתִּרֵנִי בְּסֵתֶר אָהֳלוֹ בְּצוּר יְרוֹמְמֵנִי:ו וְעַתָּה יָרוּם רֹאשִׁי עַל אֹיְבַי סְבִיבוֹתַי וְאֶזְבְּחָה בְאָהֳלוֹ זִבְחֵי תְרוּעָה אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה לַיהוָה:ז שְׁמַע יְהוָה קוֹלִי אֶקְרָא וְחָנֵּנִי וַעֲנֵנִי:ח לְךָ אָמַר לִבִּי בַּקְּשׁוּ פָנָי אֶת פָּנֶיךָ יְהוָה אֲבַקֵּשׁ:ט אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי אַל תַּט בְּאַף עַבְדֶּךָ עֶזְרָתִי הָיִיתָ אַל תִּטְּשֵׁנִי וְאַל תַּעַזְבֵנִי אֱלֹהֵי יִשְׁעִי:י כִּי אָבִי וְאִמִּי עֲזָבוּנִי וַיהוָה יַאַסְפֵנִי:יא הוֹרֵנִי יְהוָה דַּרְכֶּךָ וּנְחֵנִי בְּאֹרַח מִישׁוֹר לְמַעַן שׁוֹרְרָי:יב אַל תִּתְּנֵנִי בְּנֶפֶשׁ צָרָי כִּי קָמוּ בִי עֵדֵי שֶׁקֶר וִיפֵחַ חָמָס:יג לוּלֵא הֶאֱמַנְתִּי לִרְאוֹת בְּטוּב יְהוָה בְּאֶרֶץ חַיִּים:יד קַוֵּה אֶל יְהוָה חֲזַק וְיַאֲמֵץ לִבֶּךָ וְקַוֵּה אֶל יְהוָה:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

מנדלה במטבח • אתגר 53

לוח מודעות

למעלה