מידע שימושי ספר מומלץ בנושא זוגיות-שלום בית

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הספר קונטרס הדרכה של הרב שמחה כהן שליט"א שווה כל שקל!
אני יודעת אותו בע''פ וכל שבוע קוראת בו.
חובה בכל בית
קונטרס ההדרכה בניגוד למשתמע אולי משמו, אינו ספר הדרכה, הוא ספר לימוד כבד ומעמיק.
מי שלומד את הספר ומפנים את הדרך שהוא מאיר, [ולא מי שקורא אותו או יודע אותו בעל פה], מקבל כלים וידע שיאפשרו לו להדריך (כן, גם את עצמו).
מי שמכיר את הרב המחבר או שמע אותו מדבר על הנושאים הנדונים בספר גם מבין מדוע זה כתוב בסגנון כזה.

חנה א

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לפי דעתי זוגיות לא משתנה ע"י קריאת ספר אחת-שתיים
זה כן יכול לתת מבט חדש על החיים אך אם יש תפיסות/חשיבות שונות וישנות זה בד"כ יחזור להתנהגות הישנה במוקדם או במאוחר.
תהליך של שינוי לוקח זמן, וזהו טבעו אך כל עוד אתה בתהליך - שהוא מלשון ללכת ולא לרוץ - הכל בסדר, ולא תובעים ממך יותר, והקב"ה קובע את הקצב.
אני מאוד ממליצה על קורס של גב' בר חן ממודיעין עילית שנקרא "תכלית"
בקורס לומדים כיצד לעשות תהליך של שינוי בשינוי ממש מהשורש, בצורה מדהימה שעובדת! (לאט לאט)
הקורס מגמד את כל מה שכתבו פה לפני, מנסיון...
למיטב ידיעתי ההרשמה נפתחת אחרי פסח. (ואין לי אחוזים:)). ניתן להקשיב גם בטלפון. לנשים בלבד.

נערך לאחרונה ב:

צפוני אבוד

משתמש מקצוען
לראות שיש כאן מישהו, של דקלה יוספסברג בשיטת שפר, מלמד לקבל את זה שהיחיד שאני יכול לשנות זה את עצמי ואין שום אפשרות לשנות את השני.
כבר הרב שטיינמן אמר שהבעיה הכי גדולה בשלום בית זה כשאחד מבני הזוג מנסה לשנות את השני ולא לקבל אותו.
אחרי שהפנמנו את זה, נוכל להשיג הרבה ממה שאנו רוצים מהשני.
מומלץ מאוד.

עולם חדש

משתמש פעיל
יש את הספר שמומלץ ביותר מהגאון ר דוד לוי נשיא מרכז פלא יועץ
הספר מומלץ ביותר נותן מבט נכון על כל חיי הנישואין

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מי שמכיר את הרב המחבר או שמע אותו מדבר על הנושאים הנדונים בספר גם מבין מדוע זה כתוב בסגנון כזה.
איך אפשר לשמוע אותו בנושאים הנ"ל ? או שזה רק בפגישות פרטיות ?

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

moshe d

משתמש רשום
לרב שמחה כהן יש הרבה מאד ספרים כהמשך לספרים הבית יהודי.
למשל ביתך שלום- מבוסס על הרצאות שמסר ועל שאלות שנשאל. ובנוי על העיקרון של גברים ממאדים ונשים מנוגה,
אבל מבוסס על מקורותינו ויש לו שם פרקים חזקים מאד מאד.
יש לו עוד הרבה ספרים. נדמה לי שלא מוכרים אותם בחנויות אלא בהפצה אישית.
איזה עוד ספרים שלא נמכרים בחנויות יש לו?
יש מספר טלפון להזמנות?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
היום ראיתי ספר של הרב שמחה כהן בשם 'השידוך'
בחנות יפה נוף

styehoshua

משתמש מקצוען
זה כן יכול לתת מבט חדש על החיים אך אם יש תפיסות/חשיבות שונות וישנות זה בד"כ יחזור להתנהגות הישנה במוקדם או במאוחר.
תהליך של שינוי לוקח זמן, וזהו טבעו אך כל עוד אתה בתהליך - שהוא מלשון ללכת ולא לרוץ - הכל בסדר, ולא תובעים ממך יותר, והקב"ה קובע את הקצב.
אני מאוד ממליצה על קורס של גב' בר חן ממודיעין עילית שנקרא "תכלית"
בקורס לומדים כיצד לעשות תהליך של שינוי בשינוי ממש מהשורש, בצורה מדהימה שעובדת! (לאט לאט)
הקורס מגמד את כל מה שכתבו פה לפני, מנסיון...
למיטב ידיעתי ההרשמה נפתחת אחרי פסח. (ואין לי אחוזים:)). ניתן להקשיב גם בטלפון. לנשים בלבד.
נכון שזוגיות לא משתנה ואם יש בעיה צריך לטפל בה.
אבל באופן כללי אצל זוג שחי ומרוצה ותמיד אפשר לשפר, ההתעסקות עם קריאה וחשיבה על הנושא תורמת.

זכריה התימני

משתמש פעיל
יש ספר שללא כ"כ מוכר מיו"ר פלא יועץ הרב דוד לוי "שלום וריעות" ספר מאוד מאוד יעיל ברור לשון צחה...
נראה לי שאפשר לקנותו באור החיים..
מניסיון אחרי שקראתי המון ספרים על שלום בית וכו'...

יוןןוייוןןוייוןןוי

יוןןוייוןןוייוןןוייוןןוייוןןוייוןןוי
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה

חנה א

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכון שזוגיות לא משתנה ואם יש בעיה צריך לטפל בה.
אבל באופן כללי אצל זוג שחי ומרוצה ותמיד אפשר לשפר, ההתעסקות עם קריאה וחשיבה על הנושא תורמת.

בוודאי
אבל גם בלי בעיות מיוחדות, אפשר להבין שיש שוני,
ובנקודות החיכוך נוצר לפעמים כאב,
אם לא לומדים להביא את הכאב/השוני לקשר, יכולים להסתובב חיים שלמים ביחד, חיים יפים אבל לא אמיתיים... כי נזהרים לא לדרוך אחד לשני עם ה"פצע"...
קריאה עוזרת לפיתרון נקודתי , קוסמטי, אבל לא לתקשורת אמיתית מתוך כבוד הדדי ואמיתי
ומה שהקורס עושה הוא גורם לקבל את עצמי, ואת השני, להבין מה מנהל אותי מבפנים ועם זה לתקשר בזוגיות ובחיים בכלל. (ועוד הרבה תוספות)

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סליחה על ההתערבות הגברית, סתם שאלה אגבית.
הנושא מאד מעניין ומחכים:

האם מישהו מכיר ספר שנועד לשפר את הזוגיות [או כל קשר בינאישי אחר] באמצעות תיקון האחר?

D

Deleted 66182

אורח
ספר מעולה ממש
"נישואין הוראות הפעלה" מרתק ואפקטיבי

שטיפ שטויס

משתמש צעיר
זה נכון לגבי כל הספרים חוץ מהספר של הרב ארוש, אולי לא מספיק קריאה פעם אחד וצריך לחזור לקרוא מידי פעם, אבל זה רק לגברים, יש איסור חמור לאשה להסתכל בספר, אבל יכולה להציע לבעלה לקרוא את הספר.

ברוך הוא

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הספרים שקראתי וממש עזרו לי/לנו ושינו לי/לנו תפיסה:
"ביתך שלום" (הרב שמחה כהן), "זכו" (הרב דיאמנט) - אלה קראתי עוד לפני החתונה.
"עזרה ראשונה לנישואים מוצלחים" חלק א', וגם "עת דודים" - קראתי מיד אחרי החתונה
ומעל כולם "קונטרס ההדרכה" של הרב שמחה כהן שקראתי כמה שנים אחרי החתונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלח

א לְדָוִד אוֹדְךָ בְכָל לִבִּי נֶגֶד אֱלֹהִים אֲזַמְּרֶךָּ:ב אֶשְׁתַּחֲוֶה אֶל הֵיכַל קָדְשְׁךָ וְאוֹדֶה אֶת שְׁמֶךָ עַל חַסְדְּךָ וְעַל אֲמִתֶּךָ כִּי הִגְדַּלְתָּ עַל כָּל שִׁמְךָ אִמְרָתֶךָ:ג בְּיוֹם קָרָאתִי וַתַּעֲנֵנִי תַּרְהִבֵנִי בְנַפְשִׁי עֹז:ד יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַלְכֵי אָרֶץ כִּי שָׁמְעוּ אִמְרֵי פִיךָ:ה וְיָשִׁירוּ בְּדַרְכֵי יְהוָה כִּי גָדוֹל כְּבוֹד יְהוָה:ו כִּי רָם יְהוָה וְשָׁפָל יִרְאֶה וְגָבֹהַּ מִמֶּרְחָק יְיֵדָע:ז אִם אֵלֵךְ בְּקֶרֶב צָרָה תְּחַיֵּנִי עַל אַף אֹיְבַי תִּשְׁלַח יָדֶךָ וְתוֹשִׁיעֵנִי יְמִינֶךָ:ח יְהוָה יִגְמֹר בַּעֲדִי יְהוָה חַסְדְּךָ לְעוֹלָם מַעֲשֵׂי יָדֶיךָ אַל תֶּרֶף:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה