דרוש מידע ספרים של ליבי קליין

מצב
הנושא נעול.

חיהלה מהדרום

משתמש פעיל
@ליבי קליין
בתור אחת שקוראת כל ספר מיד בפסח, ויחסית מחזיקה ראש, התחלתי לאבד את זה עם כמות הדמויות.
ממש אשמח שבספר הבא יהיה או את התרשים או יותר טוב הסבר של שתי שורות על כל דמות, הכמות דמויות הולכת וגדלה, וכבר קשה להחזיק ראש...
אני נהנת מאוד מהספרים.

הדבש והעוקץ

משתמש מקצוען
לא חושבת שזה משהו שאפשר להחלים ממנו אי פעם, לפחות לא שנה אחרי, ולא צריך ספר בשביל לחוות אותו שוב...
דווקא בתור אחת שהייתה בהר, ועמדה במקום אסטרטגי מזעזע, וראתה מראות מחרידים, כשקראתי את הספר הזה היה לי מאד מאד קשה, הרגשתי שאני חוזרת לימים שאחרי האסון שלא נרדמתי בלילה וכו'.
אבל אני בטוחה שזה חלק מהשחרור, כל אחד שחווה חוויה טראומטית צריך להוציא ולספר ולשתף, ובאמת קשה לו בזמן הזה אבל אח"כ הוא משתחרר, אני לא מצטערת על שקראתי למרות שהיה לי מאד קשה אחרי הקריאה.
זה תהליך שצריך לעבור.
דווקא סופרת כמו @ליבי קליין ,שאלופה בתמלול רגשות, יכולה לעזור לאלפי אנשים שעמדו שם, וחוו מה שחוו, ולא בטוח שהצליחו להוציא באמת את מה שהרגישו, ובספר הזה הם יכולים לפגוש את עצמם, להבין מה שעברו ,וכך להצליח להשתחרר.

הדבש והעוקץ

משתמש מקצוען

קבצים מצורפים

• ליבי קליין.png
    ליבי קליין.png
    KB 529.2 · צפיות: 110

Esty Levy

משתמש פעיל
דווקא בתור אחת שהייתה בהר, ועמדה במקום אסטרטגי מזעזע, וראתה מראות מחרידים, כשקראתי את הספר הזה היה לי מאד מאד קשה, הרגשתי שאני חוזרת לימים שאחרי האסון שלא נרדמתי בלילה וכו'.
אבל אני בטוחה שזה חלק מהשחרור, כל אחד שחווה חוויה טראומטית צריך להוציא ולספר ולשתף, ובאמת קשה לו בזמן הזה אבל אח"כ הוא משתחרר, אני לא מצטערת על שקראתי למרות שהיה לי מאד קשה אחרי הקריאה.
זה תהליך שצריך לעבור.
דווקא סופרת כמו @ליבי קליין ,שאלופה בתמלול רגשות, יכולה לעזור לאלפי אנשים שעמדו שם, וחוו מה שחוו, ולא בטוח שהצליחו להוציא באמת את מה שהרגישו, ובספר הזה הם יכולים לפגוש את עצמם, להבין מה שעברו ,וכך להצליח להשתחרר.
מזדהה מאד.
להגיד שהקריאה לא היתה קשה לי? זה יהיה שקר מוחלט.
הקריאה הציפה לי המון דברים, אפילו כאלו שכמעט שכחתי, והייתי ממש צריכה להיזהר שהספר לא יחזור לבעליו טבול בדמעותי....
בפרט שקראתי את זה לפני ל''ג בעומר...
אבל למרות זאת ואולי בגלל, יצאתי מחוזקת מאד מאד! אפילו העובדה שיצאתי משם ברוך ה' במצב נפשי טוב יותר מאחרים נחמה אותי...

נערך לאחרונה ב:

Esty Levy

משתמש פעיל
א. שוב, דיברתי על מי שהיה בחוץ.
כאחת שכן חוותה דברים (כמו כל בן-אדם), יש שלב שהם יותר מתאזנים. לא, הם לא נעלמים, אבל אפשר להתמודד איתם.
לא יודעת אם חכם להחזיר אותם לקשיים.

ב. גם אלו שחוו מבפנים, הפצע עדיין חשוף, למה להגדיל אותו?
למה לתת להם לחוות את הרגשות שוב ובאותה עוצמה?
בסדר, גם אם הם חווים את זה יום-יומית, לא יודעת אם זה חכם.

אולי אני טועה, אבל אולי לא.
יאללה, לדיון הבא...
שוב יכולה לומר לך על עצמי שלחוות שוב את הסדר הכרונולוגי בספר + לקרוא פתאום על תגובות של אנשים בזמן האסון, רק עשה לי טוב. פרקתי את הכל החוצה.
והחיים ברוך ה' המשיכו אצלי כרגיל מאז, אם לזה את קוראת להחלים, להוציא כמה פעמים ביום שהתמונות קופצות פתאום, או שסירנת אמבולנס מייללת באויר. אז פשוט נושמים עמוק, עוצמים לרגע עיניים וממשיכים לחתוך ירקות לסלט.
נחשב להחלמה? (סתם כי ההגדרה הזו פשוט היתה מעניינת וחדשה בשבילי.)

שוקולד תות 143

משתמש פעיל
אמא שלי מאוווווד אוהבת את הספרים של ליבי קליין
אז כשהייתי אצלה קראתי את הספר על מי שחולה ואשתו לוקחת אותו בכסא גלגלים (לא יודעת שמות)
וכשקראתי שם איך היא רוצה לסחוב תינוק בעגלה ולא את בעלה
בכיתי את נשמתי
באמת למישהו שמתמודד עם חולה במשפחה זה נותן מאוד הרבה
אבל מי שלא??
למה להכניס עוד פחדים לראש??
(אני עצמי קצת חרדתית אז ממש הרגשתי האשה שסוחבת את בעלה...פחד!!!)

אבל זה נכון שמי שלא אוהבת שלא תקרא...

מקסיקני

משתמש פעיל
@ליבי קליין
איזה כיף שיש לי פה הזדמנות להודות לך
הספרים שלך מדהימים
אני חסידה מושבעת שלך! סוד ידועה לכל מי שמכיר אותי
הכתיבה מכניסה אותך לאווירה ברגע
חבל שרק פעם בשנה יוצא ספר חדש
לפעמים אני חולמת שפתאום ככה בערב סוכות אני שומעת שיצאה הספר החדש (הלוואי)
אני מתחננת ,על תשמעי למי שאומר לך להחליף את הדמויות
בכל ספר אני מחפשת לפחות אות חיים מכל דמות(ואני לא שוכחת אף אחד)
מצפה בכיליון עיניים לספר החדש וכמה שיותר מהר
תודה ענקית!!!

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
אני חושבת שזה כל היופי שיש מגוון של סגנונות ואפשר לבחור..
למשל אני פעמים רבות קיבלתי המלצות לקרוא ספרים, אפילו המלצות נלהבות, ולא הבנתי על מה ההתלהבות.. מנגד ספרים שאני ממש אהבתי והמלצתי - התברר לי שלא אהבו.
מסקנה: כיף שיש מגוון סגנונות!
(אפילו ספרים פופולאריים ואהובים יש כלפיהם ביקורות.. זה ממש נורמלי לא להתחבר לכל סגנון!)

יעל!!!!!!!!!!!!!

משתמש מקצוען
@ליבי קליין
איזה כיף שיש לי פה הזדמנות להודות לך
הספרים שלך מדהימים
אני חסידה מושבעת שלך! סוד ידועה לכל מי שמכיר אותי
הכתיבה מכניסה אותך לאווירה ברגע
חבל שרק פעם בשנה יוצא ספר חדש
לפעמים אני חולמת שפתאום ככה בערב סוכות אני שומעת שיצאה הספר החדש (הלוואי)
אני מתחננת ,על תשמעי למי שאומר לך להחליף את הדמויות
בכל ספר אני מחפשת לפחות אות חיים מכל דמות(ואני לא שוכחת אף אחד)
מצפה בכיליון עיניים לספר החדש וכמה שיותר מהר
תודה ענקית!!!
מצטרפת!!!!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שוב יכולה לומר לך על עצמי שלחוות שוב את הסדר הכרונולוגי בספר + לקרוא פתאום על תגובות של אנשים בזמן האסון, רק עשה לי טוב. פרקתי את הכל החוצה.
והחיים ברוך ה' המשיכו אצלי כרגיל מאז, אם לזה את קוראת להחלים, להוציא כמה פעמים ביום שהתמונות קופצות פתאום, או שסירנת אמבולנס מייללת באויר. אז פשוט נושמים עמוק, עוצמים לרגע עיניים וממשיכים לחתוך ירקות לסלט.
נחשב להחלמה? (סתם כי ההגדרה הזו פשוט היתה מעניינת וחדשה בשבילי.)
זה מאד תלוי אופי.
אני לדוג' שלא הייתי במקום עצמו אבל כן יחסית קרוב, באזור, וחווינו מה שנקרא את הכל יחיסת מ''רחוק''.
בתחילה כן חפשתי לראות כמה שיותר כדי להבין, כי הספק הוא הקשה מכולם.
במיוחד שהיה לנו שם מישהו יקר שחיפשנו במשך כמה שעות.
אבל אח''כ, העדפתי לסגור הכל, וכמה שיותר להסתכל קדימה, פחות להזכר בכל התמונות המזעזעות.
(עד היום אני זוכרת את אותה שבת שבקושי ישנו ברצף איזו שעה..)
ידעתי שאם אחשף לזה שוב זה יגמור לי את היום, השבוע, והחודש הקרוב,
כנ''ל בחוויה דומה ש''זכיתי'' להיות-פיגוע.
בתחילה יש את הרצון להבין טוב מה קורה-כביכול זה נותן תחושה שהכל בשליטה למרות שממש לא.
אבל אח''כ כמה שיותר רחוק לברוח...
ואם את שואלת אותי, כעת כשאני יודעת על מה מדבר הספר הזה ואני מכירה את הסגנון של ליבי טוב, אני אחשוב פעמיים. אבל עד אז יש לי עוד כמה ספרים לקרוא..

לא לכל אחד זה בריא מלכתחילה לקרוא ספרים כאלו.
ושוב זה תלוי איזה ספר כי השניים הראשונים לדוג' הם קלאסיים בלי הרבה עומק טרגי, למרות שהסיפור הוא לא פשוט.
כל השאר זה לגמרי אחרת, ואני כן חושבת שצריך לעשות סוג של הגדרה מסוימת או הטרמה.
כי כשמתחילים לקרוא קשה להפסיק גם למי שקשה לו רגשית.

נערך לאחרונה ב:

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים

efshar

משתמש פעיל
מהודעה להודעה אני מגלה שאני לא צריכה לקרוא את הספר, כל המידע גלוי לפני.. לייבי חי, אסון מירון..
אוי לא! מקווה שהתבדחת!
לא קוראים *ספר כזה* רק בשביל לדעת טכנית מה קרה!
ואם כבר... מכירה מישהי ששאלה את השאלות הבוערות תוך כדי הקריאה-את מי שכבר קראה (לייבי בסוף חי? עם מי *** התחתנה וכו') כדי להנות לגמרי מהקריאה ולא להיות אפילו קצת במתחo_O

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מהודעה להודעה אני מגלה שאני לא צריכה לקרוא את הספר, כל המידע גלוי לפני.. לייבי חי, אסון מירון..
מזכיר את כל אלו שמתעצבנות כשמדברים על סרט שעוד לא ראו.
זה שיודעים פרטים טכניים לא מוריד מההנאה של הקריאה עצמה. במיוחד שאלו פרטים די טכנים שמגלים מאד מהר כמעט מהכריכה.

זכיתי בפיס!

משתמש פעיל
מי יכולה לכתוב לי את הסדר של הספרים?
בתור בחורה קראתי את הספר הראשון(תזכירו איך קוראים לו...)
ואיך אומרים? הצצתי והתלהבתי- לא הייתי מסוגלת להניח אותו מהידיים עד שסיימתי אותו במקרה ההוא עד 6:30 לפנות בוקר קראתי ובכיתי ובכיתי וקראתי
חייבת לאמר שליבי קליין אמנית!
כתיבה אמיתית ונוגעת בנשמה, תמלול רגשות בצורה מטורפת!!!!!!!!!!!
אין עוד ספרים כאלו!
לאחמ"כ קראתי עוד 2/3 ספרים
ו....זהו, מהחתונה שלי לפני כשלוש שנים לא נגעתי יותר בספרים, לא היה לי זמן והאמת גם לא כח לבכות את נשמתי....
עכשיו הייתי בספריה יום אחד ולא הייתי מסוגלת להשאיר את הספרים על המדף
אך...גיליתי שיצאתי מהעסק ואני, שפעם הייתי מיעצת לחברותי מה לקרוא לפני ומה אחרי כולל השמות של הספרים והדמויות, היום כבר לא שולטת:confused:
תכלס, כרגע יש לי את הספרים:
אשא עיני
ומעין יבוא
מה לפני מה אחרי והאם יש קשר בינהם?

שוקולד תות 143

משתמש פעיל
ואל תשאלי אותי לגבי שמות של ספרים, כי אני לא ממש זוכרת כל אחד על איזה פסוק הוא נקרא.
אני גם לא זוכרת
לא לכל אחד זה בריא מלכתחילה לקרוא ספרים כאלו.
נכון! ובגלל זה צריך לכתוב איזהשהוא אזהרה..
לדוג לא לבעלי לב חלש...

משתמש אנונימי

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לדוג לא לבעלי לב חלש
פחח. יעבוד נראה לך?
אגב, תדעו. מי שלא טוב לו לקרוא את הספרים זה לא דווקא אלו שבוכים את נשמתם. אלא אלו שלא מצליחים לבכות, ואז הכל מצטבר לו בפנים. מתווסף לכל העומס שגם ככה יש שם, ולא יודע איך לצאת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...