סיפור בהמשכים סיפורת מעריצים בעקבות ממלכה במבחן - פרק אחרון

וריטסרום

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
כמובן.

נכון.
זה מביא אותי לשאלה שמעניינת אותי.
בפרק הזה יש 4 נקודות מבט של 4 דמויות משמעותיות. לכל אחת מהן יש איזה רגע שיא.
אישית אני חושבת שלאיסתרק ולבסטיאן יש את הקונפליקטים הקשים ביותר ולכן גם את הבחירות המשמעותיות יותר.
אבל מעניין אותי לדעת איזה חלק מבחינתכם נחשב השיא של הסצנה?
(ושוב אפשר גם רק ללייק: שלוואן - לייק. איסתרק - וואו. בסטיאן - שכוייח. אולה - צוחק).
בעיקרון , מבחינה אוביקטיבית אני חושבת שברור שהדילמה של בסטיאן- היא הקשה ביותר.
הקרב על החיים של בנו המאומץ.
(בעייני יותר קשה לקחת את הסיכון על חיים של מישהו שקרוב אליך מאשר חייך שלך)
אבל עדיין צידדתי באיסתרק.
כי התחברתי יותר למאבק שלו, בגלל הפרקים הקודמים...

וריטסרום

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה שפירטת על התהליך של הפרק. מחכים מאד.
ככה את כותבת את הסיפור? בצורה מודעת כמו שהבאת למעלה?
באמת מחכים.
ומורגש לחלוטין כמות העבודה והמחקר שאת עורכת על כל פרק.
זה בהחלט ניכר בתוצאה.

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כמובן.

נכון.
אישית אני חושבת שלאיסתרק ולבסטיאן יש את הקונפליקטים הקשים ביותר ולכן גם את הבחירות המשמעותיות יותר.
(ושוב אפשר גם רק ללייק: שלוואן - לייק. איסתרק - וואו. בסטיאן - שכוייח. אולה - צוחק).
רגע השיא שייך למלך יוסף, למוות שלו. זה לייק עצוב?

כל הקונפליקטים של הדמויות בפרק (לאולה יש קונפליקט?) וההקרבות שהם עושים מתנקזים לרגע שהמלך מת. אגב, יש משהו מאוד יפה בזה שכדי להרוג את מי שמייצג את הפלאט, כל אחד מאוייביו צריך להרוג את הפלאט שנמצא בתוכו וליכלך את מניעיו.

אני גם חושב שאיסתרק ומקאן מככבים במיוחד. איסתרק הוא בכל זאת גיבור הסדרה הראשי והמסע שלו הכי ארוך ומפורט (גם בפנאפיק הזה) אבל המתח בבחירה של מקאן יותר גדול ויש בו משהו יותר דרמטי. חוץ מזה, תמיד חיבבתי את מקאן במיוחד.

מנוחה כהן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כמובן.

נכון.
קשה מאד להחליט. איסתרק ובסטיאן בהחלט שווים פה.
לא שווים אלא משלימים. כל אחד בלעדי השני- היה מוביל לאסון. שיתוף הפעולה שלהם, העובדה שהם סומכים כל כך אחד על השני, זה מה שיפה פה.
הם לא קרובי משפחה, ובכל זאת, הקשר ביניהם תמיד הרגיש לי קצת יותר חזק מהקשר בין דיליאבר לאיסתרק, למשל.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
ככה את כותבת את הסיפור? בצורה מודעת כמו שהבאת למעלה?
שאלה טובה : )
בפרקים הראשונים בטח לא. יש שם המון טעיות שעשיתי מחוסר ידע.
למשל החלפת POV תכופה, החלפת מספר נצמד למספר כל יודע, החלפת הווה בעבר לא מעט פעמים.
אבל במקביל לכתיבה של הסיפור יצא לי גם לקרוא הרבה בלוגים על כתיבה ומדריכים מעניינים שלקחתי מהם טיפים.
ותכלס הדרך הכי טובה ללמוד משהו חדש היא hands on. פשוט להתנסות בטכניקות חדשות כל הזמן. בלי הסיפור הזה כנראה רק הייתי קוראת ולא מיישמת. הכתיבה של הפנאפיק נתנה לי את האפשרות לנסות בפועל את השיטות והטיפים שקראתי.

לגבי צורת הכתיבה עם בסטיאן. אני תמיד משתדלת לכתוב כאילו זה בעצם סרט.
אני בעצם מנסה תוך כדי כתיבה לשים לב מה אני מראה לצופה (קורא).
לדוגמא דמות שוכבת על הרצפה תקבל זווית ראיה מעניינת ושונה מדמות עומדת - זה חייב לבוא לידי ביטוי בתיאור של הסביבה שהיא רואה.
אם זה קלוז-אפ על הנעליים של הדמות, העלים היבשים על הדשא או הדמעה השקופה על הלחי - יש לי כאן מטרה להתמקד במשהו. להעביר מסר על ידי התיאור הקרוב והמדויק. אני לא סתם אקדיש שוט שלם לידיים הרועדות של הנבל.
אם זה מבט מלמעלה על כל הסצנה אז זה בעצם לונג שוט וגם כאן צריכה להיות מטרה - למשל להראות לקורא איך נראה המקום בו הולכת להתרחש סצנה מרכזית. השתמשתי בזה בפרק עם איתם (במגדל שמירה) כשרציתי לתאר את כל אזור הטקס-נהר-גשר.
(את האמת שהמושג המדויק יותר יהיה שוט מכונן שמכין את הסצנה ומתאר את המקום, הזמן, מזג האוויר וכו'. חלק מההתרחשויות תוארו על ידי נקודת המבט של איתם באמצעות לונג שוט).
אם זה סלואו מושיין כמו שיש בסצנה עם בסטיאן המטרה היא בד"כ למקד את הקורא ברגע שיא, כמו שהסברתי למעלה.
תכלס זה נשמע מסובך אבל זה לא : ) צריך פשוט להתרגל...
אני לא חושבת על המושגים האלו כשאני כותבת, היום זה קורה לי כבר יחסית אוטומטית בכתיבת תיאורים.

אגב, אני אתן את הקרדיט ל- @סיפור8 שגרמה לי במאמר המרתק שלה להבין שזה בעצם מה שאני עושה...
לפני זה כתבתי ככה אבל בצורה הרבה פחות מודעת ומדויקת.
@משולש ברמודה- לשם הבהרה, כמות ההערות שלי נובעת עקב העובדה שהתחברתי לסיפור בעוצמה,
והוא כתוב בצורה אלופה.
תודה : ) להפך. הכי כיף לקבל תגובות. מכל סוג.
איסתרק הוא בכל זאת גיבור הסדרה הראשי והמסע שלו הכי ארוך ומפורט (גם בפנאפיק הזה)
נכון. במבט לאחור הוא גם הגיבור הראשי של הפאנפיק הזה.
רגע השיא שייך למלך יוסף, למוות שלו. זה לייק עצוב?
לכאורה. אבל אין אף פעם תיאור מנקודת המבט שלו מה שהופך אותו לאנטגוניסט עבור הדמויות האחרות שכן מקבלות זמן במה משלהן, אבל בלי קונפליקט משלו שאפשר להראות כרגע שיא.
(לא שאין לו. פשוט הקונפליקט שלו מתואר תמיד דרך נקודת מבט של דמויות אחרות ולא כהתלבטות שמצריכה גם מחשבה מלבד פעולות).
בעיקרון , מבחינה אוביקטיבית אני חושבת שברור שהדילמה של בסטיאן- היא הקשה ביותר.
נכון. ואני רואה גם לפי הסקר הקטנטן שעשיתי שבינתיים הרוב נוטה לצד שלו.

נערך לאחרונה ב:

נחמת שוטים

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עוצרת נשימה.

רעדתי, פיזית, ברגעי הסלואויי מושין. (ככה כותבים?)
הייתי שם.

זאת עבודת פרך,
להצליח להעמיד את הקורא מול הפרצוף של הגיבור,
לראות את הזיעה שמבצבצת על מצחו,
להרגיש את השרירים מתכווצים לקראת פעולה.

הצלחת!

אגב-
כשתעלי בגמר הכתיבה מאמר עם טיפים והמסקנות, תעדכני. אשמח מאוד.

בובה בובה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
ווואו
@משולש ברמודה
סיפור יפהפה, גאוני ומושקע!
יש מצב לאשכול מקביל עם הפרקים לפי הסדר?
לא מצליחה למצוא את כל הפרקים
ואין לי זמן לקרוא 30 דפים

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ווואו
@משולש ברמודה
סיפור יפהפה, גאוני ומושקע!
לא מצליחה למצוא את כל הפרקים
ואין לי זמן לקרוא 30 דפים
או אולי קישורים בסוף כל פרק לפרק הבא, יכול להיות יעיל.
@ניהול קהילת כתיבה או מי שלא אחראי לזה, יעזור מאד.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
כבר מזמן רציתי לעשות משהו כזה ודחיתי, אז הנה: @TALISH ביקשה גם יפה :)

אגב @פירי לא צדקתי במספור יש כאן בינתיים 36 פרקים :) (זכרתי אחרת כי בגרסה שאצלי כבר איחדתי חלק מהפרקים הקצרים).

@ניהול קהילת כתיבה או @מ. י. פרצמן אשמח אם יהיה אפשר להוסיף את הרשימה להודעה הראשונה באשכול.

נערך לאחרונה ב:

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
לדעתי יהיה לזה שוק : )
:)
את בתכנון להוציא אותו לאור?
זה פאנפיק. אי אפשר להוציא דבר כזה בלי הסכמה מפורשת מהמחברת. וגם לו הייתה הסכמה כזו היה עדיין מסובך לעשות את זה (וויתור זכויות יוצרים משני הכיוונים, כל נושא הרווחים וכו').
ובכנות, אני לא יודעת אם יצא לכותבת הסדרה לקרוא את זה או לא, אבל אני מניחה שאם הייתי במקומה לא הייתי מתלהבת לאשר דבר כזה מהרבה סיבות...

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
@משולש ברמודה,
עקבתי אחרי האשכול הזה מבחוץ במשך שנה. לא קראתי אותו, אבל ראיתי איך הוא משמין וגדל, והאמת שהייתי מסוקרנת מאוד לגביו.
פתחתי אותו עכשיו בפעם הראשונה, לקחתי לי מהארון כמה דקות, ואמרתי לעצמי: אקרא את הפרק הראשון, את הפרק האחרון, ואבין כבר מה קרה בין לבין.

מה אני אגיד, הוקסמתי.
ראשית מהאומץ, מהאומץ להיכנס לנעליים הגדולות של ממלכה במבחן בביטחון כל כך יציב. לכתוב באופן קולח, בהיר ומסודר. לחקות במדיוק את סגנון הכתיבה של מיה קינן, כולל התיאורים, אופן בניית המשפט, הניסוחים - זה מדהים בעיניי.

אבל הדבר שהכי התרשמתי ממנו, הוא השיפור הלא יאומן ברמת הכתיבה שלך במהלך השנה החולפת.
כשקראתי את הפרק הראשון אומנם נהניתי מהאופן שבו את מספרת את הסיפור, אבל היו לי הערות על סגנון הכתיבה. היא לא הייתה טובה מספיק בעיניי, היה בה הרבה מקום לשיפור.
ואז דילגתי לפרק האחרון.
וואו! הסתנוורתי. הכתיבה שלך מדהימה. משובחת, קולחת, התחביר נכון, הפיסוק איכותי, המקצב משובח. כתיבה יפהפיה.
מדהים אותי שזאת אותה כותבת, עם הפרש של שנה בין שני הקצוות. את כותבת בליגה.

ביקורת אחת כן רציתי לתת:
עד כמה שהתיאורים שלך יפהפיים, לדעתי יש מדי הרבה מהם. מדי פעם מצאתי את עצמי מדלגת פסקה שתיים קדימה, מחכה שמשהו יקרה. הם מדהימים התיאורים, אבל במידה. הייתי רוצה שהם יהיו בפרופורציה הוגנת ביחס להתרחשות.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...