שיתוף - לביקורת סיפורים קצרים עם הגיבורים המוכרים!!!

.חיה פ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
חחח
סליחה
אבל
איןן לי את זה עכשיו בלקרוא עד הסוף..
אבל חייבת לומר ש;
ההשורות הראשונות בחלק הראשון של גידי מתחפש לליצן עצוב - 🤭🤭🤭
זה בול ץואם; אהבתי את הדיוק הזה של ההיצמדות לדמות. חזק.
והסדר!!! זה שכל פרק זה בספוילר- רעיון גאוני. בלי בלאגן בעיניים שמתחרה עם זה שבראש.. אהבתי.
אז תודה. כתיבה ממש מעניינת וכיפית (ממה שהספקתי לקרוא..)

בובה בובה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אם אתה ממש מעונין בביקורת...
1. ברור מאד שכל הפרקים כתובים בבינה מלאכותית (אפשר לזהות גם באיזה מנוע)
בפרק 9 אפילו לא שכתבת את מיכל למיכאל, לשם הדוגמה.
2. אי דיוקים הסטוריים זה בסדר כל עוד אתה לא כותב על אנשים אמיתיים שהם - לא במקרה - חז"ל.
צריך לדעת איך לגעת בהיסטוריה, וזו לא רק סוגיה פרקטית ומעשית אלא בעיקר השקפתית.
זה בקצרה ממש...
מתנצלת אם הייתי חדה מדי אבל מרגיש שזה הכרחי.

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אתה משאיר אותנו יותר מדיי זמן במתח....

למה במתח? הסיפור עצמו נגמר... הסיפור הבא הוא כעין סיפור המשך לסיפור הזה (כמו "יוזבד"- המשך ישיר ל"ממלכה במבחן" אך ניתן לקרוא אותו גם בנפרד.)
לפחות הסיפור ”נשק הימלטות” ימשיך בכל הזמן הזה?

ב) בעז"ה כן.

להוכחה (ושכנוע עצמי) להמשיך את "נשק הימלטות"- כתבתי כרגע את התקציר:
תקציר הסיפור עד עתה (בעז"ה יתוסף לפני כל פרק):

undefined

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וואלה, אהבתי.
מחכה לסיפור הבא!

הוא נכנס למערה ונסגר מאחוריו
והפתח נסגר מאחוריו.
"אסתר," אמר גידי.
שיפנה אליה בצורה קצת יותר מכבדת!
אסתר שאלה את גידי שלוש שאלות קלות על פורים. גידי הצליח לענות נכונה על כולן, למרות שחלק מהן היו קשות.
קלות או קשות?
"היום הוא היום השלושה עשר בחודש אדר," אמר הילד. "יום פורים."
הסיפור לא כל כך מדויק מבחינה היסטורית (משתה אסתר ואחשוורוש היה הרבה לפני פורים) אבל בספור דמיוני, הכל יכול לקרות ;)...
ממש הציק לי שכתבת "יום פורים" לפני שידעו על זה בכלל...
למי שלא הבין דורון זה ההוא מ"נקמת דם".
וואלה, לא אחזתי!
גם מספר כלשהו או שם אקראי?
"אתה מוכן לצאת למסע בזמן הראשון שלך."
השני...
גידי בחר... לחקור את העבר!
איזה מעפן הוא!
מתאים לו...
כנראה בגלל מחסור בגיטרות חשמליות.
:ROFLMAO: :ROFLMAO::ROFLMAO:

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ב"ה, אחרי מאמץ רב, פינישים, שפשופים וניקיונות (בבית, לא בסיפור ;).) מוגש לפניכם הפרק הראשון בסיפור החדש!!!

אור הירח האיר את דירתו של גידי, שם עמד וחשב על דרך מקורית לחגוג את חג הפסח. גידי, חובב ניקיון ומומחה לגאדג'טים, לא הסתפק בקרצוף רצפות וקיפול מפות. רעיון מטורף עלה במוחו: מה אם ינצל את החג כדי לקפוץ לזמן יציאת מצרים, לחוות את עשר המכות מקרוב, ולחזור עם סיפור מרתק לחברים?

בלי לחשוב פעמיים, גידי התקשר לגיסו, אייל גלבוע. אייל, שאהב הרפתקאות לא פחות מגידי, הסכים מיד להצטרף. יחד, הם גייסו גם את ינאי שיר, גיבור הידוע ביכולותיו המיוחדות, ואת אבי קלרמן - סוכן 003 - הידוע בחוש ההומור המוזר שלו.

בלילה, תחת אור הירח המלא, התכנסו גידי, אייל, ינאי ו003 בביתו של גידי, שם עמדה מכונת הזמן המסתורית שהמציא שאפשרה לו לקפוץ לזמנים שונים בהיסטוריה.

גידי הגדיר את היעד: מצרים העתיקה. "רק אל תגלו לאף אחד," לחש גידי, "לא רוצה שיהיו שם יותר מדי תיירים."

003 ווידא שהכל תקין, ואייל, כרגיל, העיר הערות ציניות על כל צעד ושעל. "למה אנחנו הולכים שוב למצרים?" נאנח אייל. "כבר היינו שם בפעם הקודמת, והיה משעמם כמו חומוס בלי טחינה."

גידי ו003 התעלמו מאייל, (ינאי פשוט היה עסוק באכילת חומוס בלי טחינה...) והפעילו את המכונה. האורות הבזיקו, סחרחורת של זמן ומקום עטפה אותם, ורגע אחר כך הם מצאו את עצמם בלב ליבו של ארמון פרעה. עבדים מצרים עבדו קשה סביבם, מלקים ונאנחים תחת עול העבודה הקשה.

"מה קרה?" לחש גידי. "איפה אנחנו?"

"נראה שחזרנו בזמן," לחש אייל בחזרה. "אבל איפה 003?"

לפתע, שמעו צחקוק מאחוריהם. 003 עמד ליד שולחן עמוס במעדני מלכים, מתענג על ארוחה מלכותית. "מה חשבתם?" אמר, פיו מלא עגבניות שרי (למרות שכנראה לא היו באותה תקופה...). "שאני הולך לעבוד כמו עבד? אני סוכן חשאי, לא משרת!"

גידי ואייל נאנחו. ידעו שאבי לא יהיה קל לשליטה. בינתיים, פרעה עבר לידם, מוקף במאבטחים ושרים. הוא נראה עצבני ומתוח.

"עוד לא הצקתם לבני ישראל?" שאל בקול רועם. "אני רוצה אותם משועבדים, והרבה יותר מהר!"

גידי, אייל וזירו הביטו זה בזה. הם הבינו שהם נקלעו למצב מסוכן. מצד אחד, הם רצו לחוות את יציאת מצרים. מצד שני, הם לא רצו להסתבך עם פרעה.

"מה עושים עכשיו?" לחש גידי.

"אין ברירה," אמר ינאי. "צריך להתחיל לחשוב על תוכנית."

אבי, לעומת זאת, המשיך לאכול בשקט. "תוכנית?" אמר בין ביס לביס. "יש רק תוכנית אחת: למצוא מוצא מכאן לפני שפרעה יכעס באמת."

גידי, אייל, וינאי הביטו בו בזעף. ידעו שאבי צודק, אך לא יכלו שלא להרגיש תחושת אחריות כלפי בני ישראל. "אנחנו לא יכולים פשוט לעזוב אותם," אמר גידי. "אנחנו חייבים לעזור להם."

"איך?" שאל ינאי. "אנחנו רק ארבעה אנשים?".

השאלה הדהדה במוח כולם.

באמת, איך?

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זירו הוא פשלה שלי, היה אמור להיות כתוב ינאי. פשוט התבלבלתי בגלל ההמשך.

(כמובן שהכל מה' - גם הפשלות - אבל מצד ההשתדלות אשתדל שפעם הבאה זה לא יקרה.).
חבל..
חשבתי שזירו גם כן נכנס לסיפור, בזמן שהוא כבר דופליקט, זה אמור להיות מעניין מאוד...

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
גידי, אייל, ינאי ואבי התווכחו ביניהם על תוכנית פעולה. גידי רצה לעזור לבני ישראל לצאת ממצרים, אייל חשב שצריך קודם כל למצוא דרך חזרה הביתה, ינאי ניסה להתקשר לרועי- אך לא הייתה קליטה. (בעצם, גם פלאפונים לא היו...) ואבי פשוט רצה לחזור הביתה ולשרוף את כל החומוס בעולם.

לפתע, אור מסנוור הבריק בחדר. דמות חדשה הופיעה, לבושה בבגדים שחורים ומבריקים. זרועותיה החזיקו בטכנולוגיה מתקדמת, ופניה היו מכוסות במסכה.

"מי אתה?" שאל גידי בבהלה.

"אני זירו," אמר הדמות בקול רועם. "הגעתי ממה שנקרא אצלכם "עתיד"".

גידי, אייל, ינאי ואבי הביטו באיש המוזר בתדהמה. "מה אתה עושה פה?" שאל ינאי בחשדנות.

"ניסיתי לחזור לעבר כדי להרוס את מסדר הדופליק... אה, בעצם לא משנה מה, תמחקו מהראש את שטויות שאמרתי... אבל אז משהו השתבש. מכונת הזמן שלי התקלקלה, והגעתי בטעות לזמן הלא נכון".

גידי ואייל הבינו מיד: כנראה זירו הגיע בטעות לזמן יציאת מצרים, כי מכונות זמן שפועלות באותו הרגע, גורמים לסחרחורת של זמן ומקום, ומביאים אנשים למקומות אחרים.

"מה עכשיו?", שאל 003, "אנחנו תקועים פה?"

"לא בדיוק." לחש זירו בחיוך שטני, "יש לי תוכנית".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה