עזרה סטטיסטיקאי ברמה גבוהה? יש כאן אולי?

ביצת הפתעה

משתמש פעיל
אם אין הבדל לסדר של סינון המספרים החוזרים בקבוצה - אז גם 70 לא מספיק,
קיבלתי רק 2889 צירופים של קומבינציות 5 (הרבה פחות מ 50130), עבור רשימה של 70 מספרים בלי חזרה של 4
התהליך שהרצתי -
  1. כל הקומבינציות של בחירת 7 מספרים מתוך 70
  2. עבור כל צירוף - בדיקה עם יש כבר מספר עם רצף של 4 מתוך המספר הנוכחי
  3. אם לא -
    1. הוספת לרשימה המסוננת
    2. סינון מתוך המספר את כל המספרים מעל 25,
    3. הוספה מתוך הרשימה שנשארה את כל קומבינציות ה5 לרשימה של תתי-הרשימות.

shloimi

משתמש רשום
אם אין הבדל לסדר של סינון המספרים החוזרים בקבוצה - אז גם 70 לא מספיק,
קיבלתי רק 2889 צירופים של קומבינציות 5 (הרבה פחות מ 50130), עבור רשימה של 70 מספרים בלי חזרה של 4
התהליך שהרצתי -
  1. כל הקומבינציות של בחירת 7 מספרים מתוך 70
  2. עבור כל צירוף - בדיקה עם יש כבר מספר עם רצף של 4 מתוך המספר הנוכחי
  3. אם לא -
    1. הוספת לרשימה המסוננת
    2. סינון מתוך המספר את כל המספרים מעל 25,
    3. הוספה מתוך הרשימה שנשארה את כל קומבינציות ה5 לרשימה של תתי-הרשימות.
וואו תודה . התחלת לנו את הדרך . נקח את זה ונראה איך ממשיכים .

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אכן , רק עכשיו שמתי לב . תודה
ושאלתי היא האם כל קומבינציות ה5 הצליחו להכנס בתוצאות ? בבדיקה מדגמית - אין לי דרך לבדוק מקצועית החמישייה 9,11,17,22,24 איננה מופיעה באחת התוצאות , מה שאומר שלא כל קומבינציות ה5 הצליחו להכנס בחלוקה של 7 .
והשאלה היא איזה מספר כן מאפשר חלוקה כזו שכל קומבינציות ה5 ייכנסו בתוצאות ?
יש כזה ? רצוי המספר המינימלי .
וודאי שלא כל הקומבינציות של חמש הצליחו להיכנס - יש הרבה יותר סדרות שבהן מופיעה הספרה 1 מאשר סדרות בהן מופיעה הספרה 25.

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ובקשר לשאלות הקודמות שהעלית:
הצלחתי לכתוב קוד שיחשב את זה בזמן סביר (חצי דקה).
ללא ארבעה שחוזרים על עצמם = 1043 אפשרויות, כפי החישוב של @hippopotomonstrosesquippedaliophobia
ללא חמישה שחוזרים על עצמם (החישוב הזה ארך חמש דקות) = 15,148 אפשרויות.

shloimi

משתמש רשום
וודאי שלא כל הקומבינציות של חמש הצליחו להיכנס - יש הרבה יותר סדרות שבהן מופיעה הספרה 1 מאשר סדרות בהן מופיעה הספרה 25.
אכן , וזו הבעיה שלי , אני מנסה לדעת איך אני יכול להכניס כמה שיותר חמישיות ואת השאר שלא נכנסו - לדעת מי הם וכמה הם. וגם שפחות או יותר מה שכן נכנס יחולק בצורה שווה בין המספרים. כלומר שבסיכום סופי של כמות הספרות יהיה לי 1 ו25 בערך בכמות שווה . ולא 700 ספרות של 1 ו20 ספרות של 25. זה אפשרי? זה יתכן?

shloimi

משתמש רשום
ובקשר לשאלות הקודמות שהעלית:
הצלחתי לכתוב קוד שיחשב את זה בזמן סביר (חצי דקה).
ללא ארבעה שחוזרים על עצמם = 1043 אפשרויות, כפי החישוב של @hippopotomonstrosesquippedaliophobia
ללא חמישה שחוזרים על עצמם (החישוב הזה ארך חמש דקות) = 15,148 אפשרויות.
אכן אכן...המידע הזה בשעה טובה התקבל בהצלחה

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אכן , וזו הבעיה שלי , אני מנסה לדעת איך אני יכול להכניס כמה שיותר חמישיות ואת השאר שלא נכנסו - לדעת מי הם וכמה הם. וגם שפחות או יותר מה שכן נכנס יחולק בצורה שווה בין המספרים. כלומר שבסיכום סופי של כמות הספרות יהיה לי 1 ו25 בערך בכמות שווה . ולא 700 ספרות של 1 ו20 ספרות של 25. זה אפשרי? זה יתכן?
אני מנסה - כרגע ללא הצלחה יתירה.

shloimi

משתמש רשום
אני מנסה - כרגע ללא הצלחה יתירה.
תודה קודם כל
אממ אם יש לך את הכלים לבצע את זה
אשמח לדעת בשלב זה כמה צירופי 5 אפשריים ב15 מספרים
ואחר כך כמה מהם מצליחים להכנס בשביעיות
אותה פעולה שעשית קודם רק עם 15 ו- כמה חמישיות אפשריים מ15
מתי שתוכל
תודה

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם הבנתי נכון את השאלה:

שאלה: נתונים המספרים אחד - חמש עשרה, כמה צירופים שונים בני חמש ספרות כל אחת, ניתן לבצע באמצעותם.
תשובה: 3003.

שאלה: נתונים המספרים אחד - חמש עשרה, כמה צירופים שונים בני שבע ספרות כל אחת, ניתן לבצע באמצעותם - ובתנאי שלא יחזרו על עצמם רצפים בני יותר מחמישה ספרות.
תשובה: 435.

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כלומר שבסיכום סופי של כמות הספרות יהיה לי 1 ו25 בערך בכמות שווה . ולא 700 ספרות של 1 ו20 ספרות של 25.
ההבדל בין כמות ההופעות של כל מספר אינו גדול כל כך.

הנה לדוגמא כמה פעמים מופיעה כל ספרה, בצירופים בני שבע ספרות מתוך עשרים וחמש ללא חמישה שחוזרים על עצמם.
1677167309540.png

מה שכן, שיש פחות צירופים שמכילים מספרים גדולים בלבד. כי הצירופים האפשריים למספרים הגדולים "נגמרים" ברובם כבר בהתחלה.

shloimi

משתמש רשום
אם הבנתי נכון את השאלה:

שאלה: נתונים המספרים אחד - חמש עשרה, כמה צירופים שונים בני חמש ספרות כל אחת, ניתן לבצע באמצעותם.

שאלה: נתונים המספרים אחד - חמש עשרה, כמה צירופים שונים בני שבע ספרות כל אחת, ניתן לבצע באמצעותם - ובתנאי שלא יחזרו על עצמם רצפים בני יותר מחמישה ספרות.
וואו מעולה - כל הכבוד
עכשיו נשאר לי לדעת רק כמה מה3003 נמצאים בתוך 435 השבעיות וכמה לא, זה יתכן לבדיקה ?

shloimi

משתמש רשום
אם הבנתי נכון את השאלה:

ורק כדי לוודא...צירופים שונים בלא חשיבות לסדר . 12345-13254 זה תוצאה אחת מה3003

מתן מאור

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עכשיו נשאר לי לדעת רק כמה מה3003 נמצאים בתוך 435 השבעיות וכמה לא, זה יתכן לבדיקה ?
טעות.
החישוב של 435 ההוא לפי לא יותר מחמישה ספרות שחוזרות על עצמן - וה-3003 הם צירופים שונים של חמישה ספרות.

השאלה הייתה אומרה להיות כך:
נתונים הספרות אחד - חמש עשרה כמה צירופים בני שבע ספרות כל אחת ניתן ליצור מהם, ובתנאי שלא יחזרו על עצמם רצפים בני יותר מארבע ספרות.
והשובה לכך היא: 43

ועכשיו, בואו חשבון:
כל צירוף בן שבע ספרות מכיל בתוכו "עשרים ואחד" צירופים שונים בני חמש ספרות.

יש לנו 43 צירופים בני שבע ספרות, כל אחד מהם מכיל 21 צירופים שונים בני חמש ספרות
– שווה: 903 צירופים שונים בני חמש ספרות.

היו לנו 3,003 צירופים שונים בני חמש ספרות, ש903 מתוכם מופיעים בתוך 43 הצירופים שבני שבע הספרות.

חסרים לנו אם כך: 2100 צירופים שני חמש ספרות – שאינם מופיעים כלל.

shloimi

משתמש רשום
טעות.
החישוב של 435 ההוא לפי לא יותר מחמישה ספרות שחוזרות על עצמן - וה-3003 הם צירופים שונים של חמישה ספרות.

השאלה הייתה אומרה להיות כך:
נתונים הספרות אחד - חמש עשרה כמה צירופים בני שבע ספרות כל אחת ניתן ליצור מהם, ובתנאי שלא יחזרו על עצמם רצפים בני יותר מארבע ספרות.
והשובה לכך היא: 43

ועכשיו, בואו חשבון:
כל צירוף בן שבע ספרות מכיל בתוכו "עשרים ואחד" צירופים שונים בני חמש ספרות.

יש לנו 43 צירופים בני שבע ספרות, כל אחד מהם מכיל 21 צירופים שונים בני חמש ספרות
– שווה: 903 צירופים שונים בני חמש ספרות.

היו לנו 3,003 צירופים שונים בני חמש ספרות, ש903 מתוכם מופיעים בתוך 43 הצירופים שבני שבע הספרות.

חסרים לנו אם כך: 2100 צירופים שני חמש ספרות – שאינם מופיעים כלל.
תודה אכן בניסוח כזה השאלה יותר מובנת
האם תוכל לצרף לי את תוצאות הקבצים של כל אלו שנדחסו בשביעיות ואלו שנותרו בחוץ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה