עזרה סטטיסטיקאי ברמה גבוהה? יש כאן אולי?

נראה לי שזה כמות הצירופים עם סדר מסויים כלומר 12345-54321 זה 2 תוצאות
לי לא חשוב הסדר רק כמות האפשרויות של 5. 12345-54321- או 43521 זה אותה תוצאה
1. לא @מתן מאור הביא צירופים שלא משנה הסדר, אם הסדר משנה יש 6,375,600 תוצאות

2. אם עברת לשאלה השניה למה אמרת שלא ענו לך? עניתי לך כאן איך מחשבים את זה,

נערך לאחרונה ב:

shloimi

משתמש רשום
ראיתי שמתן מאור כתב צירופים שאינן חוזרים על עצמם, זה לא תמיד ככה ב5 מספרים? אם חוזרים זה בעצם כפולות , לא?
אני מחפש רק צירופי חמישיות ולא של 4 3 ושאר המספרים

shloimi

משתמש רשום

shloimi

משתמש רשום
בעצם המשימה שלי כרגע היא לקחת את כל ה53130 ולצמצם אותם בחלוקה של 7 בלי כפילויות של 5. , לא הבנתי אם הצלחת לבצע את זה וכמה זה יצא

ביצת הפתעה

משתמש פעיל
דרך אגב,
אם אין לך מחשבון מדעי, תוכל תמיד לבצע את החישוב במחשבון האפשרויות - כאן

וסקריפטים קצרים בפייתון אפשר להריץ ב - כאן

לדוגמה להדביק שם את הקוד:
קוד:
from itertools import combinations
a = list(combinations(range(1,25), 5))
print(len(a))
print(a)

Capture.PNG

גביע האש

משתמש מקצוען
אנסה לכתוב את השאלה
יש לי 7 מספרים למלא בטבלה , יש לי נניח לדוגמא 25 מספרים מ1 עד 25 , אני צריך למלא את כל האפשרויות של 7 שיש ב25 המספרים, בלי שיהיה בהם 6 מקבילים,
לדוגמא 1234567- 1234589 - 13471722- כל האפשרויות שיש ! הכל ! אבל בלי חזרה של 6 מספרים משביעייה לשביעיה עד 5 כן, 6 לא. כלומר בכל אחד מכל האפשרויות לא יהיו 6 מספרים מקבילים
אם מישהו הבין? שיסביר לי מה שם הנוסחה לחשב את זה
ואם מישהו זה המקצוע שלו אפשר לפנות בםרטי ואם זה מסובך זה בתשלום
זו שאלה בקומבינטוריקה (תורת הצירופים) ובשביל שנוכל לעזור לך- אתה צריך להיות קצת יותר ברור
אנסה לעשות איתך קצת סדר:

נתון: יש ברשתך 25 מספרים בטווח 1-25.

תנאי 1: אתה רוצה לבדוק כמה סדרות בנות 7 ספרות ניתן ליצור מהמספרים הנ"ל.

שאלות לצורך הבנה:
1. האם ברצף (סדרה) אחד מותר לחזור על אותה ספרה פעמיים? כגון : 1123456
האם זהו רצף תקין?

2. האם ישנה חשיבות לסדר? כלומר האם : 1234567 ו7654321 נחשבות כאותה סדרה(כי זה אותם מספרים) ולכן לא נספרות פעמיים או שהן נחשבות כ2 סדרות שונות?
(בדוגמא פשוטה יותר של רצף של 2 מספרים: האם 3,1 זה כמו 1,3)

תנאי 2: דבר נוסף, אם הבנתי נכון אתה רוצה להוסיף הגבלה נוספת: בכל 2 סדרות כלשהן לא יהיהו 6 ספרות זהות.
כלומר אם אקח 2 רצפים אקראיים , מספר הספרות הזהות בין 2 הרצפים יהיה קטן מ6.
זו כוונתך?

shloimi

משתמש רשום
זו שאלה בקומבינטוריקה (תורת הצירופים) ובשביל שנוכל לעזור לך- אתה צריך להיות קצת יותר ברור
אנסה לעשות איתך קצת סדר:

נתון: יש ברשתך 25 מספרים בטווח 1-25.

תנאי 1: אתה רוצה לבדוק כמה סדרות בנות 7 ספרות ניתן ליצור מהמספרים הנ"ל.

שאלות לצורך הבנה:
1. האם ברצף (סדרה) אחד מותר לחזור על אותה ספרה פעמיים? כגון : 1123456
האם זהו רצף תקין?

2. האם ישנה חשיבות לסדר? כלומר האם : 1234567 ו7654321 נחשבות כאותה סדרה(כי זה אותם מספרים) ולכן לא נספרות פעמיים או שהן נחשבות כ2 סדרות שונות?
(בדוגמא פשוטה יותר של רצף של 2 מספרים: האם 3,1 זה כמו 1,3)

תנאי 2: דבר נוסף, אם הבנתי נכון אתה רוצה להוסיף הגבלה נוספת: בכל 2 סדרות כלשהן לא יהיהו 6 ספרות זהות.
כלומר אם אקח 2 רצפים אקראיים , מספר הספרות הזהות בין 2 הרצפים יהיה קטן מ6.
זו כוונתך?
וואו תודה
1. אין חזרה על אותו מספר פעמיים .2. אין חשיבות לסדר
3. אכן כתבתי על אי זהות של 6 ספרות. כרגע חשוב לי אי זהות של 5. כך שמספר הספרות הזהות יהיה קטן מ5

shloimi

משתמש רשום
אחרי שהשאלה הובנה אני חושב
האם יש מישהו שיודע לכתוב קוד לזה ולשחק עם המספרים?

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
וואו עברתי על כל האשכול הזה, אחד הדברים המעניינים!!
(ברצינות)

ביצת הפתעה

משתמש פעיל
3. אכן כתבתי על אי זהות של 6 ספרות. כרגע חשוב לי אי זהות של 5. כך שמספר הספרות הזהות יהיה קטן מ5

אחרי שהשאלה הובנה אני חושב
האם יש מישהו שיודע לכתוב קוד לזה ולשחק עם המספרים?
מה חסר בתשובה?
מספר האפשרויות המלא (25 מספרים להעמיד ב 7 מרובעים) - 480700
האפשרויות בלי יותר מ 5 מספרים שחוזרות על עצמן - 1043

גביע האש

משתמש מקצוען
וואו תודה
אז קודם כל הדבר הפשוט ביותר- מה סך *כל* הרצפים האפשריים לסדרה של 7 ספרות מהספרות 1-25 כאשר חשוב הסדר וללא חזרות
זה הקומבינציה של 25c7=480,700
כעת, יש בידינו 480,700 צירופים אפשריים שמתוכם אנחנו רוצים למצוא את כל הרצפים שבהם מספר הספרות הזהות לא עולה על 5.
וכאן מתחילה הבעיה... לאחר מספר נסיונות קומבינטורית בשילוב תיכנות ובינה מלאכותית
מצאתי שישנם המוןן רצפים כאלו
אני לא בטוחה שבתוצאה אבל יכול להיות שמתוך כלל הרצפים יהיו לנו 55,500 רצפים שבהם יש בדיוק 5 ספרות זהות+הרצפים שיש 6 ספרות זהות (לא ייתכן שיהיה 7 ספרות זהות כי כמו שאמרנו אין חשיבות לסדר וכל המחרוזת הינה באורך של 7. כך שלטא משנה איך נסדר אותם נקבל את אותה משמעות
אם כן, נותרנו עם 480,700-55,500=425,200 אופציות אפשריות
האם רצית לדעת מה הן כל הרצפים או רק לדעת את מספר האפשרויות?

כותבת שוב: אני לא בטוחה בתשובה היות והיא מורכבת מחישובים ארוכים וייתכן כי נפלה טעות באחד השלבים
אם למישהו יצאה תשובה דומה- אשמח לשמוע

shloimi

משתמש רשום
בתשובה של הקובץ היה טעות בהרצה כפי שכתבת שם -

כך שזה מה שחיפשת
אכן , רק עכשיו שמתי לב . תודה
ושאלתי היא האם כל קומבינציות ה5 הצליחו להכנס בתוצאות ? בבדיקה מדגמית - אין לי דרך לבדוק מקצועית החמישייה 9,11,17,22,24 איננה מופיעה באחת התוצאות , מה שאומר שלא כל קומבינציות ה5 הצליחו להכנס בחלוקה של 7 .
והשאלה היא איזה מספר כן מאפשר חלוקה כזו שכל קומבינציות ה5 ייכנסו בתוצאות ?
יש כזה ? רצוי המספר המינימלי .

shloimi

משתמש רשום
מדוע הרצף הזה צריך להיות בחלק מהקומבינציות של 5?
@גביע האש נראה שאתה מצליח לפענח את כוונת השאלה, האם אתה יכול להסביר?
למה לא ? הוא 5 תוצאות מתוך 1-25 ואני רוצה למצוא את כל הקומבינציות של ה5 בתוצאות . לא חייב לפי הסדר הזה. זה יכול להיות 8.9.11.17.20.22.24 אם היתה לי תוצאה כזו הייתי מוצא בה את החמישיה שהבאתי לדוגמא

ביצת הפתעה

משתמש פעיל
אם הבנתי נכון, תרצה למצוא כל קומבינציה אפשרית של 5 בתוך אחד מהתוצאות,
ומכיוון שהגבלת את מקסימום החזרות ל4 , קודם נצטרך למלא 5 מקומות בכל הקומבינציות האפשריות מתוך 25 (50,130) (שאת כולם תרצה בתוצאות)
ואת 2 המקומות הנותרים במספרים גדולים מ 25,
האם זה הכוונה? (לא שיש לי פתרון אבל לפחות לדעת שהבנתי...)

shloimi

משתמש רשום
אם הבנתי נכון, תרצה למצוא כל קומבינציה אפשרית של 5 בתוך אחד מהתוצאות,
ומכיוון שהגבלת את מקסימום החזרות ל4 , קודם נצטרך למלא 5 מקומות בכל הקומבינציות האפשריות מתוך 25 (50,130) (שאת כולם תרצה בתוצאות)
ואת 2 המקומות הנותרים במספרים גדולים מ 25,
האם זה הכוונה? (לא שיש לי פתרון אבל לפחות לדעת שהבנתי...)
אממ כן ולא. כל המספרים הם רק מ1-25 אבל בכל צירוף של 7 מספרים כזה מופיע כמה קומבינציות של 5 ?? לא יודע אבל יותר מ20. לדוגמא ב1234567 יש 12345. 12567. 13456 וכך הלאה .
יתכן שוב שבקבוצה של 25 זה בלתי אפשרי למצוא את כולם . אבל כל תוצאה של 7 מכילה בתוכה הרבה קומבינציות של 5.
ואם עד פה הובן ..השאלה היא האם יש מספר (כנראה הוא לא 25) שמאפשר אי חזרה של יותר מ4 ועדיין כל קומבינציות ה5 יופיעו בשביעיות
כאילו כל קומבינציות ה5 בלי כפולות .

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק לא

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי:ג הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי:ד כִּי סַלְעִי וּמְצוּדָתִי אָתָּה וּלְמַעַן שִׁמְךָ תַּנְחֵנִי וּתְנַהֲלֵנִי:ה תּוֹצִיאֵנִי מֵרֶשֶׁת זוּ טָמְנוּ לִי כִּי אַתָּה מָעוּזִּי:ו בְּיָדְךָ אַפְקִיד רוּחִי פָּדִיתָה אוֹתִי יְהוָה אֵל אֱמֶת:ז שָׂנֵאתִי הַשֹּׁמְרִים הַבְלֵי שָׁוְא וַאֲנִי אֶל יְהוָה בָּטָחְתִּי:ח אָגִילָה וְאֶשְׂמְחָה בְּחַסְדֶּךָ אֲשֶׁר רָאִיתָ אֶת עָנְיִי יָדַעְתָּ בְּצָרוֹת נַפְשִׁי:ט וְלֹא הִסְגַּרְתַּנִי בְּיַד אוֹיֵב הֶעֱמַדְתָּ בַמֶּרְחָב רַגְלָי:י חָנֵּנִי יְהוָה כִּי צַר לִי עָשְׁשָׁה בְכַעַס עֵינִי נַפְשִׁי וּבִטְנִי:יא כִּי כָלוּ בְיָגוֹן חַיַּי וּשְׁנוֹתַי בַּאֲנָחָה כָּשַׁל בַּעֲוֹנִי כֹחִי וַעֲצָמַי עָשֵׁשׁוּ:יב מִכָּל צֹרְרַי הָיִיתִי חֶרְפָּה וְלִשֲׁכֵנַי מְאֹד וּפַחַד לִמְיֻדָּעָי רֹאַי בַּחוּץ נָדְדוּ מִמֶּנִּי:יג נִשְׁכַּחְתִּי כְּמֵת מִלֵּב הָיִיתִי כִּכְלִי אֹבֵד:יד כִּי שָׁמַעְתִּי דִּבַּת רַבִּים מָגוֹר מִסָּבִיב בְּהִוָּסְדָם יַחַד עָלַי לָקַחַת נַפְשִׁי זָמָמוּ:טו וַאֲנִי עָלֶיךָ בָטַחְתִּי יְהוָה אָמַרְתִּי אֱלֹהַי אָתָּה:טז בְּיָדְךָ עִתֹּתָי הַצִּילֵנִי מִיַּד אוֹיְבַי וּמֵרֹדְפָי:יז הָאִירָה פָנֶיךָ עַל עַבְדֶּךָ הוֹשִׁיעֵנִי בְחַסְדֶּךָ:יח יְהוָה אַל אֵבוֹשָׁה כִּי קְרָאתִיךָ יֵבֹשׁוּ רְשָׁעִים יִדְּמוּ לִשְׁאוֹל:יט תֵּאָלַמְנָה שִׂפְתֵי שָׁקֶר הַדֹּבְרוֹת עַל צַדִּיק עָתָק בְּגַאֲוָה וָבוּז:כ מָה רַב טוּבְךָ אֲשֶׁר צָפַנְתָּ לִּירֵאֶיךָ פָּעַלְתָּ לַחֹסִים בָּךְ נֶגֶד בְּנֵי אָדָם:כא תַּסְתִּירֵם בְּסֵתֶר פָּנֶיךָ מֵרֻכְסֵי אִישׁ תִּצְפְּנֵם בְּסֻכָּה מֵרִיב לְשֹׁנוֹת:כב בָּרוּךְ יְהוָה כִּי הִפְלִיא חַסְדּוֹ לִי בְּעִיר מָצוֹר:כג וַאֲנִי אָמַרְתִּי בְחָפְזִי נִגְרַזְתִּי מִנֶּגֶד עֵינֶיךָ אָכֵן שָׁמַעְתָּ קוֹל תַּחֲנוּנַי בְּשַׁוְּעִי אֵלֶיךָ:כד אֶהֱבוּ אֶת יְהוָה כָּל חֲסִידָיו אֱמוּנִים נֹצֵר יְהוָה וּמְשַׁלֵּם עַל יֶתֶר עֹשֵׂה גַאֲוָה:כה חִזְקוּ וְיַאֲמֵץ לְבַבְכֶם כָּל הַמְיַחֲלִים לַיהוָה:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

הבעות פנים • אתגר 57

לוח מודעות

למעלה