התייעצות סוכר בצבעי רעל

ymshiff

משתמש פעיל
מה עושים עם עניין הממתקים בגנים ובבתי הספר?!
מלעיטים את ילדינו בכמויות בלתי נתפסות של סוכר בצבעי רעל (מאכל?) בכל הזדמנות במוסדות, בממוצע ילד חוזר מהגן כמעט כל יום עם סוכרים למיניהם, ויש לזה השלכות על גופם הקטן.
היום יש מודעות גדולה לילדים אלרגנים, ובבתי ספר שלמים אסור להכניס פריטים מאכלים מסויימים.
הגיע הזמן שאנו כחברה נבין שיש מחירים לאורח חיים לא בריא, ונשים לב לכמויות הרעל שנכנס לפה ילדינו.
מחקרים מצביעים על כך שצריכת סוכר במהלך הילדות משפיעה לרעה על התפתחות המוח, ובייחוד על מרכז ההיפוקמפוס, לו תפקיד קריטי בכל הנוגע ללמידה ולזיכרון.
מה לדעתכם הפתרון?

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
מה עושים עם עניין הממתקים בגנים ובבתי הספר?!
מלעיטים את ילדינו בכמויות בלתי נתפסות של סוכר בצבעי רעל (מאכל?) בכל הזדמנות במוסדות, בממוצע ילד חוזר מהגן כמעט כל יום עם סוכרים למיניהם, ויש לזה השלכות על גופם הקטן.
היום יש מודעות גדולה לילדים אלרגנים, ובבתי ספר שלמים אסור להכניס פריטים מאכלים מסויימים.
הגיע הזמן שאנו כחברה נבין שיש מחירים לאורח חיים לא בריא, ונשים לב לכמויות הרעל שנכנס לפה ילדינו.
מחקרים מצביעים על כך שצריכת סוכר במהלך הילדות משפיעה לרעה על התפתחות המוח, ובייחוד על מרכז ההיפוקמפוס, לו תפקיד קריטי בכל הנוגע ללמידה ולזיכרון.
מה לדעתכם הפתרון?
אני קונה מהילדים שלי את הסוכריות.
כל סוכריה - שקל.

אנד & דינו

משתמש צעיר
באופן כללי לדעתי כמו שיש מעונות בריאים צריך להכניס את זה לכל מסגרות החינוך לילדים קטנים
אבל עד שישתנה העולם- אצלינו בבית, מי ששומר ממתקים ומביא אליי מרוויח מזה כל מיני, פרסונים משקל וכו'...
(זה לא ממש עובד כשכל הילדות בגן מתלקקות מאיזה ממתק... אבל לפעמים...)
ואני כמובן לא מכניסה הביתה כאלה דברים כמעט.

ymshiff

משתמש פעיל
בכנות,
חשבתי שמשרד החינוך צריך להטיל ווטו
על הכנסת מאכל שיש לו את אחד הסימנים האדומים למוסד חינוכי.
כמות הסוכר/מלח/שומן היא הזויה!
צריך לבקש שזה יועבר כחוק וחסל סדר בקשות שזה לא יקרה.
לפני שנה וחצי, לפני שביטלו את המס על שתיה מתוקה,
שלחתי מייל לכל חברי הכנסת החרדיים:

לכבוד
חבר הכנסת ...
שלום וברכה
כבן לאבא שנפטר ממחלת הסוכרת,
אני פונה אליך כמי שיושב היום במקום משפיע בכנסת.
כעת שדנים על ביטול המס על השתיה המתוקה,
תיזום את הרעיון הבא, ותיהיה לפה למיליוני הילדים שגדלים בסביבה מלאה סוכרים לא בריאים, שמשפיעה על אורח חיים לא תקין, השמנה, התפתחות לא תקינה, ויכולת לימודית.
תדאג שהמס על השתיה המתוקה יסבסד את השתיה הבריאה. (מים, סודה,וכו')
כדי שכל ילד יוכל לקנות בקבוק מים קטן בחצי שקל.
אותו דבר גם על הממתקים עם הסוכר, לשים עליהם מס, ולהוריד פירות וירקות, וקטניות.
כשהוא זול, בריא לצרוך אותו.
בברכה
.....
בשם
משפחת חולי הסכר

מתוך 16 חכי"ם ושרים ענה לי חבר כנסת אחד! הרב ינון אזולאי.
ואם אתם שואלים מה הסיבה שרק הוא ענה?
כנראה שהם בעצמם לא מודעים להשלכות של אורח חיים בריא.

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני קונה מלא פרסים בהכל בשקל ואני מציע להם להתגבר ולקבל פרס (שמחזיק פחות מהממתק), בד"כ אם זה לא משהו ממש נדיר הם מסכימים בשמחה. אם זה משהו ממש לא בריא אני בכל מקרה לא מרשה להם.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
לפני שנה וחצי, לפני שביטלו את המס על שתיה מתוקה,
שלחתי מייל לכל חברי הכנסת החרדיים:

לכבוד
חבר הכנסת ...
שלום וברכה
כבן לאבא שנפטר ממחלת הסוכרת,
אני פונה אליך כמי שיושב היום במקום משפיע בכנסת.
כעת שדנים על ביטול המס על השתיה המתוקה,
תיזום את הרעיון הבא, ותיהיה לפה למיליוני הילדים שגדלים בסביבה מלאה סוכרים לא בריאים, שמשפיעה על אורח חיים לא תקין, השמנה, התפתחות לא תקינה, ויכולת לימודית.
תדאג שהמס על השתיה המתוקה יסבסד את השתיה הבריאה. (מים, סודה,וכו')
כדי שכל ילד יוכל לקנות בקבוק מים קטן בחצי שקל.
אותו דבר גם על הממתקים עם הסוכר, לשים עליהם מס, ולהוריד פירות וירקות, וקטניות.
כשהוא זול, בריא לצרוך אותו.
בברכה
.....
בשם
משפחת חולי הסכר

מתוך 16 חכי"ם ושרים ענה לי חבר כנסת אחד! הרב ינון אזולאי.
ואם אתם שואלים מה הסיבה שרק הוא ענה?
כנראה שהם בעצמם לא מודעים להשלכות של אורח חיים בריא.
עצוב ממש!
כי כמה שפרטיים יכניסו למודעות
זה עדיין לא כמו החלטה כללית

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
1.כל עוד רוב מוחלט של ההורים שולחים עם הילדים ממתק בקבלת שבת כי זה זול יותר וכו', אז אין סיבה לצפות שהמוסד לימודים יחלק דברים אחרים ולא כל הממתקים בזולים והרעילים.
2. אפשר לנסות לצמצם את כמות הרעל שהילדים שלכם אוכלים, אבל שיהיה בחכמה ולא יגרום להם ריאקציה.
3. גם אפשר להחיל כלל שמותר לאכול את הממתקים וכו' רק אחרי ארוחת הוריים/ערב שהם שבעים ואכלו טוב ובד"כ ירצו פחות מהממתק/חטיף.

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
רק אם זה יבוא מלמעלה קרי -משה"ח
אז אולי זה יעזור.
וגם במעונות שיש פיקוח המצב חוגג-יש פיקוח על המזון, אך יש קמח לבן,בסקויטים בשפע לתינוקות פחות מגיל שנה!
וכמובן קבלת שבת וימי הולדת שאז אין אכיפה למעט סוכריות.
הלוואי שמישהו ירים הכפפה.
מי שיודע מי בעל השפעה ויכול להוביל כאלו החלטות במשה"ח שיכתוב.
אגב, להבדל יש הרבה בתי ספר של הציבור החילוני שפשוט אין להביא ממתקים כלל ,לא בימי הולדת ולא בשום מועד אחר גם למורה אסור לחלק צ'ופר שהוא ממתק.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אגב, להבדל יש הרבה בתי ספר של הציבור החילוני שפשוט אין להביא ממתקים כלל ,לא בימי הולדת ולא בשום מועד אחר גם למורה אסור לחלק צ'ופר שהוא ממתק.
זה פשוט צריך להכנס לחוק.
אין כניסה למוסד חינוכי מגיל 0 ואילך.
קדימה, לפרוג יש כח.
מי שר הבריאות היום?

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אפשר להבין את ההתנגדות לממתקים, אבל להסתפק רק בהתנגדות זה לא מספיק
צריך גם להעלות רעיונות זולים לצוותי החינוך במקום הממתקים כדי לצ'פר את התלמידים על התנהגות טובה או למידה

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה בחוק!
לפי חוזר מנכ"ל אסור לחלק ממתקים במוסדות חינוך:
1726439154919.png

עניין של תרבות קלוקלת. בהצלחה למי שיאבק על זה (אני הראשונה שאודה לו. זה פשוט מטריף כמויות הסוכר והזבל שדוחפים לילדים קטנים שאפילו לא יודעים לבקש).

לעניין צ'ופרים - אפשר לצ'פר ילדים היטב עם מדבקת "מצטיין", פתקי נחת להורים, כתיבת השם על הלוח, כרטיסי מבצע, וחלוקת פרסים קטנים מהכל בשקל מידי פעם.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אפשר להבין את ההתנגדות לממתקים, אבל להסתפק רק בהתנגדות זה לא מספיק
צריך גם להעלות רעיונות זולים לצוותי החינוך במקום הממתקים כדי לצ'פר את התלמידים על התנהגות טובה או למידה
למה מי חילק ממתקים לפני עשרים-שלושים שנה שזה היה יקר?
הסתדרו בלי זה, נכון?
זה יהיה תהליך
אבל בדיוק כמו שהיום ברר שיציאה לטיול, לדוגמא, כרוכה באישורים וכו'
אפשר להטמיע כללים חדשים!

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
למה מי חילק ממתקים לפני עשרים-שלושים שנה שזה היה יקר?
הסתדרו בלי זה, נכון?
זה יהיה תהליך
אבל בדיוק כמו שהיום ברר שיציאה לטיול, לדוגמא, כרוכה באישורים וכו'
אפשר להטמיע כללים חדשים!
תמיד חילקו ממתקים, אני זוכר בילדותי את כמות המסטיקים שהחברים שלי היו קונים מסטיק אחד ב 10 אג'

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מעניין מאיזו שנה?
כי אז, רק צריך לבצע אכיפה של זה ונגמר סיפור.

הזנה וחינוך לתזונה נכונה במוסדות החינוך​

הוראת קבע מס' 0400 - החלפה​

תאריך פרסום: י"ד באב תשפ"ג, 01 באוגוסט 2023 | הוראה תקפה מתאריך: 1.8.2023

ד.מזונות אסורים להגשה או למכירה

אסור למכור, לספק או להגיש בשטח המוסד החינוכי – בגני הילדים ובבתי הספר – ממתקים וחטיפים עתירי שומן, מלח וסוכר, וכן משקאות ומוצרים מתוקים וממותקים. להלן הפירוט:

• מזונות מטוגנים ועשירים בשומן, כגון: צ'יפס, חטיפים מלוחים, קרקרים מעל 3% שומן
  • מיני מאפה עשירים בשומן, כגון: בורקס, מלאווח, ג'חנון
  • מזון מעובד מהחי ומהצומח, המכיל פוספטים וניטרטים, כגון: נקניקיות, המבורגרים, קבב, שניצלים מעובדים או מטוגנים, והחל משנת הלימודים התשע"ח יהיו מותרים למכירה רק מוצרים שיאושרו על-ידי משרדי הבריאות והחינוך.
  • מזונות עשירים בסוכר, כגון: עוגות, עוגיות, רוגלך, קרואסונים, ופלים, ממתקים, סוכריות ממינים שונים
  • מנות אישיות מתועשות להכנה מהירה של מרקים ומאכלים אחרים
ה.משקאות מותרים למכירה, לאספקה או להגשה

המשקאות המותרים הם מים וחלב בלבד. יודגש כי אסור לחלוטין לכלול בהיצע השתייה במזנונים, במכונות, בקיוסקים או בכל אירוע שמוגשים בו מזון ושתייה משקאות מתוקים וממותקים.

ו.משקאות אסורים למכירה, לאספקה או להגשה

המשקאות האסורים הם שתייה מתוקה, מיצים, משקאות דיאטטיים, ברד ומשקאות אנרגיה.

מופיע גם במאגר חוזרי מנכל של משרד החינוך וגם באתר "כל זכות"

R555

משתמש רשום
אני יותר ממתרגשת לקרוא את הפורום הזה! בעלי ואני ב"ה מנהלים בית באורח חיים בריא בדגש על בעלי ובסיוע שלי.
כמה הורידו לנו ואמרו לנו "זה לא יחזיק מעמד" "חכו לעדשים של המלמד" "כמעט בכל מעון מסמיכים פירות עם בסקוויטים" וכוכו' ובאמת אשקף לכם שזה כואב הלב איזה אתגר זה לשמור על הבריאות של הילד הפרטי שלך בעידן של היום.
יש לנו מדף של ממתקים לכבוד שבת אנחנו אוספים מכל השבוע מה שהילד זוכר נותנים מה שנשכח מזכרונו מתאדה. פעם אמא אחת אמרה לי שזה נראה לה התעללות רציתי להגיד לה שלדעתי התעללות זה להכניס את הילד שלה בן ה4 לטיפולי שיניים בהרדמה מלאה! ולתת לו לחיות עם תחליפי שיניים, להכניס לו "אנרגיות" שהגוף לא יודע להתמודד איתם, לסכן אותו עם צבעי מאכל בגוונים מסכני חיים ממש! לפרגן לילדים קטנים השמנת יתר בגיל צעיר ותלות "באוכל" נגיש אך לא מזין או משביע. אולי באמת אם יש כאן מישהו שיוכל לעזור בהרמת הכפפה ניראה שיש הרבה אנשים שירצו לקחת חלק ביזמה מבורכת זו!
מודה לכם על העלאת הנושא! כל החכמה וטיפים תהיה מבורכת!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה