התייעצות סוכר בצבעי רעל

לארג'

משתמש מקצוען
עוד משהו בשולי הדיון.
"אצלנו שותים שתיה מתוקה לכבוד שבת"
"הילדים מקבלים ממתקים לכבוד סיום מסכת"
המסר- שתיה מתוקה כל כך טעימה, נחשקת ושווה (וגם יקרה) שאנחנו מחכים כל השבוע לטעום ממנה "לכבוד שבת"
אז לא. אפשר לחיות בלי שתיה מתוקה. וכל עוד שזה לא מוצר נחשק ושווה שנשמר רק לשבת ואירועים מיוחדים הילדים מהר מאוד יבינו שזה סתם מתוק ולא טעים
מה לא טעים? ברצינות?
אפשר פחות מתוק כגון ג'אמפ ודומיו

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
ועוד משהו בשולי הדיון.
המסר- שתיה מתוקה כל כך טעימה, נחשקת ושווה (וגם יקרה) שאנחנו מחכים כל השבוע לטעום ממנה "לכבוד שבת"
אז לא. אפשר לחיות בלי שתיה מתוקה. וכל עוד שזה לא מוצר נחשק ושווה שנשמר רק לשבת ואירועים מיוחדים הילדים מהר מאוד יבינו שזה סתם מתוק ולא טעים. (לעומת אננס ומנגו לכבוד שבת! מי מדבר על ענבים... חגיגה)
ולכבוד סיום מסכת אפשר לעשות סעודה בשרית/חלבית שווה מאוד. נכון יוצא יותר יקר אבל הבריאות והמסר בין השורות שאנחנו מעבירים לילדים- זה מוצר לא נחשק ולא שווה גם לא לכבוד שבת.
מסכימה חלקית.
אני מסכימה עם זה שאפשר לפרק את ההתניה ש"חייבים" שתיה מתוקה וממתקים, ומסכימה גם עם זה שאפשר למצב דברים אחרים בתור שווים. [בגנים ובתי הספר שלנו, בשנים האחרונות, חוגגים כל מיני הזדמנויות בארוחת בוקר כיתתית משותפת, שהיא כמעט לגמרי בריאה. זה נחשב שווה וחגיגי והילדים נהנים מזה מאד]
אני לא מסכימה שאפשרי למצב שתיה מתוקה כלא טעימה, בצורה אמיתית שתחזיק. טוב, אולי אפשרי, אבל מאד מאד קשה.
זה טבעי לאהוב מתוק. אינסטינקט שכולם נולדים איתו. אם הילדים חשופים לשתיה מתוקה, הם יודעים שזה טעים. אפשר ללמד אותם לדקלם שזה זבל ושאנחנו מעדיפים דברים אחרים, אבל זה לא אמיתי. כי זה כן טעים להם.
אני לא חושבת שחכם להתכחש לזה. הגישה לדעתי צריכה להיות - נכון, זה טעים ואנחנו רוצים לשתות את זה, אבל זה מאד לא בריא ולכן אנחנו נמנעים. (נמנעים לגמרי, או ממעיטים מאד, לפי המדיניות בבית).

מה שכן אפשרי בכיוון הזה הוא להרגיל את הילדים לסף מתיקות נמוך (יותר נכון - לשמור על הסף הטבעי שהוא נמוך, שלא יעלה). מי שסף המתיקות שלו נמוך יכול להנות מדברים פחות מתוקים - וגם יש סיכוי שהדברים המתוקים מאד יהיו לו מתוקים מדי ולא טעימים. רק מה, זה פחות עובד על ילדים, שרובם (יש יוצאי דופן) מסוגלים לסבול גם מתיקות אינסופית ולהנות ממנה... זה מתמתן עם הגיל, ויש סיכוי שבתור ילדים גדולים הם באמת יעדיפו את הדברים הפחות מתוקים ויותר מתוחכמים. אבל עד אז, אני חושבת שלהתכחש לזה שהמתוק טעים להם זה לא אמין, ועלול להגדיל את הסיכוי שהם יהיו מהילדים שמנצלים כל הזדמנות להשיג סוכר מאחורי הגב של ההורים.

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
מי מוכן להיות האמיץ הראשון, ובשמחה הבאה שהוא עושה לא להגיש שום שתיה ממותקת.
רק מים/סודה/סודה בטעמים
תתפלא
באירועים רבים שיצא לי לארגן - עיקר עיקר השתיה ששתו היתה מים - סודה - סודה בטעמים!!
באופן יחסי - שישיית סודה+רביעיית בטעמים+3-4 מים ואולי הלכו 2 בקבוקי שתיה מתוקה (פשוט נשאר על השולחן בקבוק וחצי קולה מתוך שניים!!)
מה זה אומר? שהציבור המבוגר כבר בוגר, ומבין ויודע את המחירים ורובו כבר התרגל לשתות בריא.
הילדים? הרבה טענות כאן צודקות, אבל לאכוף שילדים יחלקו חטיף לא מזיק (=בלי חותמות אדומות!), ובלי טופים ובלי חמצוצים - בטח שאפשר ובקלות!
פשוט אני מכיר מוסדות שמקפידים על זה

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
אצלנו, ואצל משפחות ההורים משני הצדדים (!) אין שתיה מתוקה בשבת.
המקסימום זה (אצלנו רק..) מיץ תפוחים טבעי ברכז עם מים, 'אחרי הדגים'.
באירועים וכו' הילדים שותים קצת מתוק, זה לא 'מגעיל אותם'.. אבל המינון יוצא בסה"כ ממוצע של אולי חצי כוס / כוס שתיה מתוקה בחודש.
לעומת ילד אחר שבשקט בלי מאמץ רב שותה 30 כוסות שתיה מתוקה בחודש, זה משמעותי מאוד...

הני כגנס

משתמש מקצוען
רק מים/סודה/סודה בטעמים
ללא בר מתוקים / עוגות / מנה אחרונה אננס ללא סוכר
פלטת ירקות כמנה ראשונה - ללא מטבל עם מיונז סוכר וכו'
ועל זה הדרך

אילה9

משתמש פעיל
התכוונת בודאי לסעודות שבת וחג - זה עוד שמענו
ארוע לציבור הרחב? מעניין
לא נפגשתי בקייטרינג / אולם שיסכימו להגיש רק סודה וכו'
בוודאי
מקסימום גם קולה, או לימונדה/תפוזים בקנקן
זה לא אלגנטי להגיש שתיה מתוקה באירוע, היום זה כבר נראה זול

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
התכוונת בודאי לסעודות שבת וחג - זה עוד שמענו
ארוע לציבור הרחב? מעניין
לא נפגשתי בקייטרינג / אולם שיסכימו להגיש רק סודה וכו'
ברית זה ארוע לציבור הרחב?
בת מצוה?
שבע ברכות?

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה לא טעים? ברצינות?
אפשר פחות מתוק כגון ג'אמפ ודומיו
באמת באמת. לא טעים. לפעמים אני קוראת בקול את רשימת הרכיבים ואיכשהו הילדים כבר לא מסכימים לטעום.
לפעמים שותים תפוזים טבעי או תפוחים.
וגם זה בתור ממתק/קינוח ולא במקום שתיה.
באיזה גיל זה? שאני אתכונן...
נראה לי סביבות כיתה ג'?
מסכימה חלקית.
אני מסכימה עם זה שאפשר לפרק את ההתניה ש"חייבים" שתיה מתוקה וממתקים, ומסכימה גם עם זה שאפשר למצב דברים אחרים בתור שווים. [בגנים ובתי הספר שלנו, בשנים האחרונות, חוגגים כל מיני הזדמנויות בארוחת בוקר כיתתית משותפת, שהיא כמעט לגמרי בריאה. זה נחשב שווה וחגיגי והילדים נהנים מזה מאד]
אני לא מסכימה שאפשרי למצב שתיה מתוקה כלא טעימה, בצורה אמיתית שתחזיק. טוב, אולי אפשרי, אבל מאד מאד קשה.
זה טבעי לאהוב מתוק. אינסטינקט שכולם נולדים איתו. אם הילדים חשופים לשתיה מתוקה, הם יודעים שזה טעים. אפשר ללמד אותם לדקלם שזה זבל ושאנחנו מעדיפים דברים אחרים, אבל זה לא אמיתי. כי זה כן טעים להם.
אני לא חושבת שחכם להתכחש לזה. הגישה לדעתי צריכה להיות - נכון, זה טעים ואנחנו רוצים לשתות את זה, אבל זה מאד לא בריא ולכן אנחנו נמנעים. (נמנעים לגמרי, או ממעיטים מאד, לפי המדיניות בבית).

מה שכן אפשרי בכיוון הזה הוא להרגיל את הילדים לסף מתיקות נמוך (יותר נכון - לשמור על הסף הטבעי שהוא נמוך, שלא יעלה). מי שסף המתיקות שלו נמוך יכול להנות מדברים פחות מתוקים - וגם יש סיכוי שהדברים המתוקים מאד יהיו לו מתוקים מדי ולא טעימים. רק מה, זה פחות עובד על ילדים, שרובם (יש יוצאי דופן) מסוגלים לסבול גם מתיקות אינסופית ולהנות ממנה... זה מתמתן עם הגיל, ויש סיכוי שבתור ילדים גדולים הם באמת יעדיפו את הדברים הפחות מתוקים ויותר מתוחכמים. אבל עד אז, אני חושבת שלהתכחש לזה שהמתוק טעים להם זה לא אמין, ועלול להגדיל את הסיכוי שהם יהיו מהילדים שמנצלים כל הזדמנות להשיג סוכר מאחורי הגב של ההורים.
לא אכחיש. באירועים הם מבקשים אבל לרוב שותים חצי כוס ומשאירים על השולחן. ממש לא מאחורי הגב כי אני זו שמוזגת.
מה שאמרת שאת אומרת לילדים שזה טעים ואנחנו רוצים לשתות את זה אבל לא בריא- זה אני אומרת על ממתקים. אז שתיה מתוקה מבחינתי זה ממתק ולא שתיה. כי שתיה זה מים ובסעודה/כשצמאים שותים ולא אוכלים ממתק.
רק מים/סודה/סודה בטעמים
אמנם לא חגגתי הרבה אירועים בחיי. אבל בחלאקה האחרונה היה רק מים. אבל זה לא מדד כי אני הכנתי את האוכל. אני מאמינה שקייטרינג מגיש שתיה מתוקה כחלק מהאירוע.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
לא אכחיש. באירועים הם מבקשים אבל לרוב שותים חצי כוס ומשאירים על השולחן. ממש לא מאחורי הגב כי אני זו שמוזגת.
מה שאמרת שאת אומרת לילדים שזה טעים ואנחנו רוצים לשתות את זה אבל לא בריא- זה אני אומרת על ממתקים. אז שתיה מתוקה מבחינתי זה ממתק ולא שתיה. כי שתיה זה מים ובסעודה/כשצמאים שותים ולא אוכלים ממתק.
אכן ממתק. מבחינתי זה כמו כל הממתקים. אני סופרת את השורה התחתונה כמה סוכר נכנס, לא אכפת לי באיזו צורה.

נ.ג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בלתק
המצב פשוט מזעזע, קשה מאד לאמא "לקנות" מהילדים את הממתקים, לרב הם אוכלים הכל בדרך...
זה חיב לבוא איכשהו הוראה גורפת מלמעלה, הבעיות קשב שמתרבות לאחרונה , מאיפה? ברור שלסוכר יש חלק גדול בזה, ואם מדברים על אוכל במוסדות- הבן שלי נכנס עכשיו לישיבה, ארוחות מאד מאד מצומצמות וללא ירק אחד!!! בכל השבוע, איך בחור בגיל הקריטי הזה אמור לגדול? ממה? מפתיתים ונקניק? או יותר גרוע- פתיתים ובורקס (מי הרכיב כזו ארוחה למען ה') ובמקרה הטוב- עוף ואורז, שום ירק, בוקר צהריים וערב
הלוואי שמישהו בציבור ירים את הכפפה כלפי הגנים והחידרים ו... הישיבות- למרות שהן מעל כל חוק

לארג'

משתמש מקצוען
מדברים על אוכל במוסדות- הבן שלי נכנס עכשיו לישיבה, ארוחות מאד מאד מצומצמות וללא ירק אחד!!! בכל השבוע, איך בחור בגיל הקריטי הזה אמור לגדול? ממה? מפתיתים ונקניק? או יותר גרוע- פתיתים ובורקס (מי הרכיב כזו ארוחה למען ה')
אומרים שכשהיה שר בריאות חרדי הוא התנגד לטיפול בענין בשביל שבישיבות יצאו בזול
אין לי מידע מאומת לזה אם מישהו יכול להעלות כתבה בענין אשמח.

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
אומרים שכשהיה שר בריאות חרדי הוא התנגד לטיפול בענין בשביל שבישיבות יצאו בזול
אין לי מידע מאומת לזה אם מישהו יכול להעלות כתבה בענין אשמח.
מספר ישיבות התחילו תוכנית בליווי יועצים חרדיים של משרד הבריאות לתפריט מגוון ובריא - באותו מחיר!! (ואולי אפילו גם עם סבסוד... לא יודע)
מי שרוצה - זה בידו!!

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
ללא בר מתוקים / עוגות / מנה אחרונה אננס ללא סוכר
פלטת ירקות כמנה ראשונה - ללא מטבל עם מיונז סוכר וכו'
ועל זה הדרך
ברצינות?!?!
א"ב של מודעות בנושא זה להבין את ההבדל הכ"כ משמעותי ומהותי בין שתיה מתוקה לאיזה עוגה או מטבל של מיונז..
וכבר נכתב על זה רבות רבות על הסכנה שבשתיה מתוקה שהיא פי כמה וכמה מכל מאכל אחר (דוחסים בבת אחת לגוף כמות עצומה של סוכר, באכילה זה בא ב'ביסים' קטנים וגם בד"כ זה בכמויות הרבה הרבה יותר קטנות. לשם המחשה - כוס מיץ ששותים ב5 שניות דוחפת סוכר לגוף בכמות שיש באולי 4 סוכריות (שלוקח רבע שעה לאכול...)
וגם - עוד הרבה חומרים כמובן, ובמיוחד שזה לא מסתיים בכוס בודדת..

דבר שני - בר מתוקים - עוגות - מיונז זה לא סוכריות, אמנם לא הכי בריא אבל לא מזיק ברמות וכמויות כמו שתיה מתוקה או אפילו ממתקים וסוכריות.. קצת פורפורציה
אירוע בלי שתיה מתוקה מרובה אבל שיש עוגות ופטיפורים וכו' עדיף לי עשרת מונים מבר משקאות מתוקים

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שאסור זה רק למכירה בקיוסק בבי"ס או להגשה בתכנית הזנה.
להביא למסיבות ודרבונים מותר.
להבנתי לא:
"המשקאות המותרים הם מים וחלב בלבד. יודגש כי אסור לחלוטין לכלול בהיצע השתייה במזנונים, במכונות, בקיוסקים או בכל אירוע שמוגשים בו מזון ושתייה משקאות מתוקים וממותקים."

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה