אתגר נספח לאתגר-קו ישיר לגאולה

מצפה ופועל לישועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בלי תחיית המתים.
אתה לא מדור משיח! נכון? ידעתי!" הנמשים שבפניו קפצצו בלהט. תמיד סקרן אותו לפגוש ילדים מ"פעם".

"אני באמת לא," צחק לייבי, לנוכח ההתלהבות המתפרצת של ידידו החדש: "אני מגטו לובלין. לא זוכר בדיוק ממה נפטרתי, בגיל חמש."
אולי זה לא כולל תחיית המתים לצדיקים לפני הגאולה?
תודת גאולה וחטאת ספק. קרבן תודה על הדבר הכי מדהים שקרה לנו-הגאולה וחטאת ספק למי שמסופק האם אי פעם חטא בחטא שמחייב קרבן.
להעיר שעל שני הדברים יש מחלוקת אם יצטרכו ואכ"מ.

ספר זה נקרא התנ"ך, והוא ראשי תיבות של 'תורה, נביאים, כתובים'. ספר זה יחד עם עוד מאות ספרים נוספים היו התורה שלנו בתקופת הגלות
להעיר שתושב"כ וודאי לא תתבטל, ואף הנ"ך לרוב הדעות לא יתבטל כפשוטו (אלא כשרגא בטיהרא וכיוצא. אך יש אומרים שיתבטל, וי"א שהוא משום שיבינו הכל מהתושב"כ).
היישוב המקובל בין "זאת התורה לא תהא מוחלפת" ל"תורה חדשה מאתי תצא"
היא שהתורה הקיימת תקבל רובדים נוספים של בהירות וביאורים עמוקים עד אשר היא תראה בעינינו כתורה חדשה.
שנזכה...
ישנם כמה עניינים בתורה חדשה: א. גילוי טעמי התורה וסודותיה. ב. היתר שחיטת שור הבר והלוויתן. ע"ז מבואר בכו"כ ספרים שמדובר בהוראת שעה. והרבי מלובביץ' מסביר שיהי' זה ע"י שמשיח יצליח לשכנע את הסנהדרין כיצד ע"פ כללי התורה היום דיני השחיטה לא נאמרו לכתחילה על שחיטה מיוחדת זו שע"י הקב"ה. ג. לפי האר"י הלכה כב"ש לע"ל. אף בזה הרבי מסביר שיהי' זה ע"י הנ"ל. - ראה בכהנ"ל באריכות בקונטרס תורה חדשה מאיתי תצא של הרבי מחג השבועות תנש"א.
להעיר שיש הרבה מאמרי חז"ל שיש בהם משמעות של שינוי בהלכות לעתיד לבוא (יש אצלי בכתובים עשרות עמודים לבאר את רובם ע""פ רבותינו ועדיין לא נסתיימה המלאכה...)

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הַקְשִׁ֤יבוּ אֵלַי֙ עַמִּ֔י וּלְאוּמִּ֖י אֵלַ֣י הַאֲזִ֑ינוּ כִּ֤י תוֹרָה֙ מֵאִתִּ֣י תֵצֵ֔א וּמִ֨שְׁפָּטִ֔י לְא֥וֹר עַמִּ֖ים אַרְגִּֽיעַ׃ [ישעיה נ"א ד]
"אמר רבי אבין בר כהנא אמר הקב"ה תורה חדשה מאתי תצא, חדוש תורה מאתי תצא" [ויקרא רבה י"ג ג]

היישוב המקובל בין "זאת התורה לא תהא מוחלפת" ל"תורה חדשה מאתי תצא"
היא שהתורה הקיימת תקבל רובדים נוספים של בהירות וביאורים עמוקים עד אשר היא תראה בעינינו כתורה חדשה.
שנזכה...
@כותב השורות היקר, בשעת כתיבת השורות לא זכרתי שכך הם הדברים, לאחר מכן הקדשתי טיפה יותר מחשבה ותיקנתי.

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אולי זה לא כולל תחיית המתים לצדיקים לפני הגאולה?
לא תוארה תחיית המתים עצמה.
מה שסופר הוא רק על החיים עצמם, הפשוטים לכאורה של היום יום, אבל רק לכאורה...
ובכל מקרה, אם תדקדקו היטב, בכל סיפור באתגר ימצא משהו מעל הטבע- שכלל זה גם נאסר. אני חושבת שהכוונה היתה לא לתאר את הנס\תחיית המתים לצורך העניין, אלא את זרימת החיים, והעובדות הגאולתיות שמשתלבות בהם ומפעימות בנו את התקווה לגאולה השלימה.
הלא כן?

מיהי

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
שאלה של ירוקים:
היצירה המנצחת היא של מי שקיבל הכי הרבה אהדה מהקהל, או לפי הרהורי ליבו של מעלה האתגר?

נ. גל

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שאלה של ירוקים:
היצירה המנצחת היא של מי שקיבל הכי הרבה אהדה מהקהל, או לפי הרהורי ליבו של מעלה האתגר?
לפי הקריטריונים שכתב מנהל האתגר בהודעה הפותחת.
בפעם הזו:
ויה"ר שתזכו כולכם באתגר. אבל רק הטובים מכולם בתיאורים חיים ואמינים יזכו. אמן.

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
קראתי רק עכשיו. ועדיין צרם לי שהתורה אמורה להיות במוזאיון.
א. יש בזה משהו..
ב. אין הכוונה שהתורה עצמה (זה יכול להיות מצידי רק כריכה של ספר, רק ש'הרעיון' יובן..
ג. אני מתכנן להמשיך את זה להרבה 'מוצגים' (וגר זאב עם כבש, וכתתו חרבותם, וכו'..), כך שיש סיכוי שזה יושמט. בשעת כתיבת הדברים לאתגר, זה הדבר הראשון שעלה לי בראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה