~~~נספח לאתגר חודש כסלו~~~

nar

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
האמת היא שבכל לידה, אני מרגישה איך התינוק/ת חסר אונים, נתון כולו לחסדי אחרים ובטוח שכולם נמצאים שם בשבילו. ההתרפקות הזאת, התחושה שהוא/היא כ"כ זקוקים לי ממיסה אותי לחלוטין, ואני מוצאת את עצמי מחזיקה על הידיים את התינוק התורן, ומתמכרת להרגשה הזאת...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י nar;2367706:
האמת היא שבכל לידה, אני מרגישה איך התינוק/ת חסר אונים, נתון כולו לחסדי אחרים ובטוח שכולם נמצאים שם בשבילו. ההתרפקות הזאת, התחושה שהוא/היא כ"כ זקוקים לי ממיסה אותי לחלוטין, ואני מוצאת את עצמי מחזיקה על הידיים את התינוק התורן, ומתמכרת להרגשה הזאת...

התכוונת ביחס לקטע של תא או שלי?
מתענינת

תא

משתמש צעיר
גוגלית- אפשר לשמוע מה מאחורי היצירה שלך? היא מאד מיוחדת...

nechami21

משתמש מקצוען
נהנת מאד לקרוא את היצירות!
אן- הקטע היה כתוב יפה...
לגבי הנושא- אם תרצי יש ספר מאד מעמיק (באנגלית) שיצא לאחרונה בנושא מאת גב' מרים קסמן (מרצה ב'נפש יהודי'). תוכלי לראות פרטים עליו http://miriamkosman.com/ .

תא

משתמש צעיר
נראה לי שראיתי את זה גם בעברית אבל אני לא בטוחה ב100%

תא

משתמש צעיר
עוד יומיים ואני סוגרת את האתגר...
יש עוד מישהו שרוצה לתרום לנו יצירה?
(נראה שגוגלית כרגע במקום ראשון עם 60 צלצולים...)

גוגלית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י תא;2368950:
גוגלית- אפשר לשמוע מה מאחורי היצירה שלך? היא מאד מיוחדת...

תודה לך, תא.

צר לי אם אאכזב, מאחורי היצירה עומדת נטו ההיענות
לאתגר. ועוד אתגר משל עצמי- להיצמד למשימה, ועם זאת
לקחת אותה למקום אחר.

ומה שיצא, עוד לא ברור לי למה ואיך זה הגיע לדף..

נחמדת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י תא;2369571:
נראה לי שראיתי את זה גם בעברית אבל אני לא בטוחה ב100%

מידיעה- זה עדיין לא תורגם. קיים רק באנגלית בינתיים!

אן

משתמש רשום
נכתב ע"י nechami21;2369218:
נהנת מאד לקרוא את היצירות!
אן- הקטע היה כתוב יפה...
לגבי הנושא- אם תרצי יש ספר מאד מעמיק (באנגלית) שיצא לאחרונה בנושא מאת גב' מרים קסמן (מרצה ב'נפש יהודי'). תוכלי לראות פרטים עליו http://miriamkosman.com/ .

האמת, כמנחה ב"נפש" זכיתי לשמוע מפי מרים קסמן עצמה מספר פעמים חלק מסדרת הרצאותיה בנושא. וכן, מקווה להגיע לספרה בעז"ה, תודה ! שמחה שנהנית.
התלבטתי לפני שהעליתי את הקטע שלי, כי הנושא שלו מאוד מסוים, ולא רבים יזדהו איתו, אני משערת. כמי שנמצאת בעולם תורני חמש עשרה שנה, אני עדיין עסוקה ב"בירור סוגיות", והסיפור אמיתי ומדויק- בתי באמת האירה את עיניי. (את לבי...)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י אן;2370421:
האמת, כמנחה ב"נפש" זכיתי לשמוע מפי מרים קסמן עצמה מספר פעמים חלק מסדרת הרצאותיה בנושא. וכן, מקווה להגיע לספרה בעז"ה, תודה ! שמחה שנהנית.
התלבטתי לפני שהעליתי את הקטע שלי, כי הנושא שלו מאוד מסוים, ולא רבים יזדהו איתו, אני משערת. כמי שנמצאת בעולם תורני חמש עשרה שנה, אני עדיין עסוקה ב"בירור סוגיות", והסיפור אמיתי ומדויק- בתי באמת האירה את עיניי. (את לבי...)

וזה מנחם? מאד קשה לנו בדורינו לקבל שיתכן ויש למגזר הנשי נחיתות מול הגברים.

לתורה יש תשובות שמרגיעות את כולם וכולן.
מי שרואה את מכלול העולם ,
מנסה להבין את מהלכי ה' ואת המטרות ואת הדרך אז מאירות עיניו.
שנזכה.

אן

משתמש רשום
נכתב ע"י בפוטנציאל;2370442:
וזה מנחם? מאד קשה לנו בדורינו לקבל שיתכן ויש למגזר הנשי נחיתות מול הגברים.

הנחמה היא בראייה הצלולה של ילד. מכירה את הסיפור עם הצדיק ששחה עם שני ילדיו וכשאזלו כוחותיו חשב להשאיר את בתו? שמעתי אותו במספר הרצאות - כנערת סמינר ואח"כ כאשה ואם- והוא גרם לי לכעס גדול ונורא. צריך המון נקיות דעת כדי לשמוע את הסיפור הזה כמו שצריך.
והנה באה לה ילדה טהורת עיניים, ומקבלת בפשטות את אי השוויון. למה? ואת ז ה כמובן לא ממנה ממש למדתי, אלא ב"התברחשות" נוספת ובהתייעצות עם מרים קסמן הנ"ל- כי א י ן שוויון. אין דבר כזה בעולם. והנקודה היא לא השגת שוויון, אלא כל אחד במקומו ובתפקידו. ומה שאנו בוחנים את העולם לפי "מי יותר חשוב", זו שאלה גברית בעיקרה (כוח הגבריות בעולם), שמבטאת צורך בשליטה. בהישגים.
אותי מה שניחם היה, לראות שכאשר ילדה גדלה ויונקת בסביבה תורנית, נושמת תורה ואמונה, הנקודה הזו מסתדרת לה מצוין. ומדובר בגברת שוחרת צדק. התבשמתי מנקיות דעתה.

אגב, המשפט הזה:
נכתב ע"י לתורה יש תשובות שמרגיעות את כולם וכולן. מי שרואה את מכלול העולם :
קצת בעייתי, כי לתורה יש גם תשובות שלא מרגיעות בכלל ומכאיבות מאוד. אבל זו תורה.
ולעשות מה שנכון- לא תמיד זה קל.

לאה ולדמן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לענ"ד הרגעה של התורה = התרת ספקות
ברגע שיש דרך סלולה ישרה, כשבנ"א בטוח בצדקת דרכו ובטוח ביושר של מסלולו
אז הכאב - הוא רק כאב
והקושי - הוא רק קושי
וממילא קל הרבה יותר לשאת אותם.
גם כאב שיש לו מטרה, כאב עם אידיאולוגיה - זה כאב שקל הרבה יותר לשאת. זה כאב מקודש, כאב שיוצא ממנו משהו (לידה למשל)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י אן;2370490:
הנחמה היא בראייה הצלולה של ילד. מכירה את הסיפור עם הצדיק ששחה עם שני ילדיו וכשאזלו כוחותיו חשב להשאיר את בתו? שמעתי אותו במספר הרצאות - כנערת סמינר ואח"כ כאשה ואם- והוא גרם לי לכעס גדול ונורא. צריך המון נקיות דעת כדי לשמוע את הסיפור הזה כמו שצריך.
והנה באה לה ילדה טהורת עיניים, ומקבלת בפשטות את אי השוויון. למה? ואת ז ה כמובן לא ממנה ממש למדתי, אלא ב"התברחשות" נוספת ובהתייעצות עם מרים קסמן הנ"ל- כי א י ן שוויון. אין דבר כזה בעולם. והנקודה היא לא השגת שוויון, אלא כל אחד במקומו ובתפקידו. ומה שאנו בוחנים את העולם לפי "מי יותר חשוב", זו שאלה גברית בעיקרה (כוח הגבריות בעולם), שמבטאת צורך בשליטה. בהישגים.
אותי מה שניחם היה, לראות שכאשר ילדה גדלה ויונקת בסביבה תורנית, נושמת תורה ואמונה, הנקודה הזו מסתדרת לה מצוין. ומדובר בגברת שוחרת צדק. התבשמתי מנקיות דעתה.
יפה אמרת.

אגב, המשפט הזה:

הידיעה שהכל במשפט אצל הקב"ה ואין עוול היא מנחמת מאד.
גם אם אין הבנה וגם אם זה כואב ומאד מאד כואב.

כשנהיה למעלה נראה שלא היתה טעות במילימטר.

תפנית בעלילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אולי זה רק אני-אבל אני לא אוהבת את הגישה של חיפוש שוויון,זו גישה לא יהודית שבאה מהקומוניזם/סוציאליזם שכשלו ועברה התחדשות בצורת דמוקרטיה ופמיניזם.
מי שחונך על ברכי היהדות יודע שלכל אחד יש תפקיד ובהחלט אין שוויון-יש עשיר/עני,כהן,לוי,ישראל,גבר,אישה,חכם,קטן וטיפש ולכל אחד יש ייעוד.מה הבכיינות על חוסר שוויון?בתור אישה אני שמחה שזה היעוד שלי ולא מרגישה "נחיתית"...

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י אן;2370490:

אגב, המשפט הזה:

השאלה מי יותר חשוב היא הלכתית במהותה
לדוגמה: כבוד רבו או כבוד אביו, מי קודם
חיי מי קודמים בהצלת נפשות
מי קודם לדברים שבקדושה - כהן או ישראל

כל הדיונים הללו נועדו לצורך מתן מענה על דילמות מעשיות.
לגבי חשיבות: ממזר תלמיד חכם עדיף על כהן גדול עם הארץ.
אשה וגבר שונים בנוגע לסוגיות הטכניות בהלכה, לגבי המהות - אין יתרון לאיש על זולתו, וכולם שווים כלפי הקדוש ברוך הוא.
הלל מחייב את העניים, רבי אלעזר בן חרסום מחייב את העשירים - נקודת המוצא אם כך לא נחשבת כלפי שמיא, לא חשוב אם מדובר במגדר, מגזר, צבע עור או השתייכות שבטית, לא ממש חשובה בכל הנוגע לייעוד של האדם.

תשובה ילדותית לא הופכת להשקפה, היא במקרה הטוב משקפת את ההסתכלות של ההורים והחברה על החיים, האמת רחוקה משם בהרבה.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
ואיך כבודו מתייחס לעובדה שהאמת נמצאת אצל ילדים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה