~~~ נספח לאתגר חודש חשוון ~~~

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מלפפון;1824210:
מה את מצפה שנודה?
לא רצחתי, לא ירשתי:(, לא הכיתי בסתר, לא עשיתי מעשים שאין הגליון יכול לספוג, כי גם אני לא יכולה לספוג, לכן אני לא עושה.
בציבור שלנו משתדלים לא לעשות מעשים שאין הדעת סובלת. כך שגם הוידויים לא יגעו בנקודות הללו.

אני רואה פה נקודת שבח.

הדבר היחיד שיכולתי לגלות ואני לא- זה מי זו הניק מלפפון..

הבנת אותי לא נכון?

עדינה הלפגוט

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י מלפפון;1824210:
מה את מצפה שנודה?
לא רצחתי, לא ירשתי:(, לא הכיתי בסתר, לא עשיתי מעשים שאין הגליון יכול לספוג, כי גם אני לא יכולה לספוג, לכן אני לא עושה.
בציבור שלנו משתדלים לא לעשות מעשים שאין הדעת סובלת. כך שגם הוידויים לא יגעו בנקודות הללו.

אני רואה פה נקודת שבח.

את מדברת על דברים מאוד קיצוניים, אנחנו לא שם.
בינינו, לכןלנו יש סודות קטנים גדולים. כל מיני רגשות מוחבאים. אצל רובינו, אנחנו עצמנו כלולים באיש ההוא, ממנו מסתירים את הסוד.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מולטימדיה ה;1824229:
את מדברת על דברים מאוד קיצוניים, אנחנו לא שם.
בינינו, לכןלנו יש סודות קטנים גדולים. כל מיני רגשות מוחבאים. אצל רובינו, אנחנו עצמנו כלולים באיש ההוא, ממנו מסתירים את הסוד.

זה לא חייב להיות 'סוד'.
או שבעצם, אולי זה סתם עניין של הגדרות.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י מלפפון;1824210:
מה את מצפה שנודה?

אני רואה פה נקודת שבח.

אמאל'ה איזה ראש קרימינלי!!!
מיד כשקראתי את האתגר חשבתי על רגשות סודיים, על פחדים טפשיים, על יחסים מורכבים. וזה יש לכולנו, לא?

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י GRN;1824199:
אנחנו פשוט נמצאים באותה חברה שמאפשרת לנו או לא מאפשרת לנו לומר את אותם דברים.

ב"ה,
אשרינו.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי פרוטי;1823828:
הוא לא סיפר להם אף פעם שהוא פוחד.

כשהוא חושב על זה, אף פעם לא אמר להם שהוא לא רוצה, שהוא מפחד, שהוא מזמן לא מאמין במה שהם כל כך נואשים להאמין ושהוא רק רוצה להישאר בבית, בשקט. להישאר בבית עם הספרים שלו והמחשב שלו ולא לצאת מהחדר בכלל ולא לשנוא בכלל. כשיגדל, הוא חולם להיות רופא בכלל, או רוקח. אולי וטרינר. לעבוד במקצוע בורגני ומכובד, כמו ההורים שלו, כמו הדוד שלו שחי בגרמניה בבית גדול ויפה ומרוויח המון כסף.

הוא אף פעם לא אמר להם שהוא לא רוצה, אבל בלילה הוא מטפס ביחד איתם על ההר הטרשי, מביט על נחש המכוניות שמתפתל זוהר על הכביש מתחתם. עומד בחשכה ביחד איתם ובליבו חושך גדול.

כשהסלעים הכבדים מתגלגלים על ההר הוא מעמיד פנים שהוא משליך אותם בפראות כמו כולם, באותה שנאה חשוכה ועיוורת, אבל בשקט כשאף אחד מהם לא רואה הוא משתדל לכוון לצד, שלא יפגעו באף אחד. שלא יזיקו לאף אחד. וכשאחד הסלעים שהוא לא רצה לזרוק מדרדר במדרון ופוגע בשמשה של הרכב אפילו שהוא לא כיוון בכלל וכולם מריעים לו ומוחאים כפיים הוא מרגיש את הבכי מטפס לו מהר בגרון.

הוא בכלל לא רצה להיות אחד מהם אף פעם, הוא חושב כשהוא נס על נפשו בהר הטרשי והרמקולים זועקים סביבם ואורות הזרקורים שוטפים את ההר החשוך באור גדול ומסנוור. הוא לא רצה להיות אחד מהם אף פעם, הוא מבטיח שלא! אבל כשהחיילים משיגים אותו וקוראים לו לעצור, הוא מבין שזה כבר לא משנה בכלל.
אז עכשיו דווקא יש לו סיכוי.
הוא יכול להתחיל תואר במדעי החיים, ואחר כך לנסות להתקבל לרפואה :eek:

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ok;1824765:
במבה נוגט, אהבתי מאוד!

לדעתי שימשת פה לרבים, שאולי לא מעיזים אפילו לחשוב את זה.

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
רותי לא הגבילה גיל בשותפות באתגר, נכון?
בת ה8 שלי ראתה מה שכתבתי ואמרה שגם היא רוצה להשתתף באתגר.
אמרתי לה לכתוב לי על המייל.
אני רק עושה 'העתק הדבק':

הדבר שמעולם לו אמרתי לאיש

אמרתי לשכנה שלי שהורים שלי מחצור מבקרים עצלינו.
אבל לו אמרתי לה שבסוף רק אמא שלי מבקרת.

אמרתי לחברה שלי שאנחנו ב''ה אוברים דירה רק שחכתי להגיד.
לה שתיחנתי את זה ליפני שנתים ובסוף לא.

הדבר שמעולם לו אמרתי לאיש את שמי

אמרתי לחברה שלי שקניתי פסתה מוכרמת .
רק לא אמרתי שסבתה שלי הביה לי ת'כסף.

הדבר שמעולם לא אמרתי לאיש זה שמחר יש לי יומולדת.

סיפרתי לדודה שלי שהכריכה של הספר שקניתי הציור של זה בצבע.
סגול אבל לא סיפרתי לה שחצי מיזה כחול

וזה מה שהיה בשבועה אחד

:D:D:D
מלפפון, איזה מותק!!!!!

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
מחר אברר איתה מה הכוונה של כל אחד.
כרגע העפתי אותה למיטה והבטחתי לעדכן מחר אם צלצלו לה..

(הסברתי מראש כדי שלא תתאכזב שמי שכתב פה זה אנשים שכותבים כבר שנים, כך שהיא לא תזכה, אבל אגיד לחברה שלי מפרוג לצלצל לה:)).

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רוצה טוב;1824947:
"פרו-מה?" - - -
"פרוג" היא חזרה, לאט, ובהברה ברורה, גולדי מהבנין השני, "פרוג" קוראים לזה.
"פרוג"?
"לא שמעת על פורום פרוג"?
היא הביטה עלי במן מבט כזה, נימה של בוז מבצבצת שם, אני בטוחה. איך לא? השכנה הפרימיטיבית, שלא יודעת מה זה פרוג...
'פרוג', הלם במוחי השם, 'פרוג', ולנגד עיני דמותה של גולדי השכנה, המשכילה והנבונה, המוכשרת והיודעת-הכל, שיודעת מה זה פורום 'פרוג'.
הגעתי הביתה, חדורת מטרה.
וזה לא היה כל כך קשה, להשיג גישה נאותה. ולהרשם.
שם משתמש?
'נבונה'! איך לא?
תחומי מקצוע?
אני מרפרפת על הרשימה, מחפשת אוטומטית את ה'עקרת בית' ומיד מתנערת, פונה לעבר התחומים הנחשקים, מסמנת לי מספר תחומים קוסמים, סופרות וכתיבה, צילום, עיצוב גרפי...
ומאז. החיים שלי השתנו.
5 שנים שאני שם, משכילה, מחווה דעה על לוגואים, מייעצת לגבי שירים, מעבירה ביקורת על צילומי ניו בורן, מכריעה בוויכוחים בקופירייטינג. מלהגת, ומרגישה ממש 'נבונה'. מתייעצת ומייעצת לגבי קניות ב'נקסט'.
ואף פרוגיסט, מ26,156 הפרוגיסטים, לא יודעים, שמה שאני, זה עקרת בית, ובחצי שנה האחרונה, כשהמצב הכלכלי התחיל להלחיץ, אני גם חצי משרת קופאית במכולת בשכונה, ודודה שלי שולחת לי בגדים מילדיה שבגרו...
ועוד משהו, שבחיים שלי לא לחצתי על כפתור ה'תשלום' בנקסט...

:):):):)

זלפה

משתמש רשום
שואלת את השאלה שנשאלה באשכול האתגר-
איך זה שיש לה מחשב? ואינטרנט?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה