אתגר נספח לאתגר דו שבועי - סופר אנושי

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כאן תוכלו להוציא את כל החששות שלכם מאימת האתגר והבינה המלאכותית

שתפו, הביאו רעיונות, וזככו את החוש האנושי שלכם.
בהצלחה.

הרעיון באתגר הוא למצוא כל דרך כדי שיהיה ברור מעל לכל ספק שכותב הקטע הוא בן אנוש
ניתן לעשות זאת בכל דרך שתבחרו, יצירתית ככל שתהיה, ובלבד שזה לא ישפיע לרעה על קטע הכתיבה, במקרה כזה עדיף כבר צ'אטבוט.
תכתבו כל קטע שהוא, אין הגבלה על סגנון וצורה, לגבי האורך, תרחמו עלי, אני רק בנאדם...
רציתי לתת רעיונות, אבל אז זה יהיה פחות אנושי ויותר תוכיי;)
אני יודע שזה נשמע כמו סיסמה אבל - החולשה של האנושות זה מה שהופך אותה לכל כך אנושית.
גם טעויות מסוימות יכולות להעיד על אנושיות.
פשוט תהיו מי שאתם.

והנה עקיצה אנושית לסיום
אם אתם לא יודעים לכתוב קטע אנושי, אולי אתם פשוט לא...

נערך לאחרונה ב:

הקה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לא הבנתי את הכללים ומה צריך לכתוב

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אני חושבת שאתגר זה לכתוב כאילו רובוט כתב.
אנושי זה לכתוב הכי קלאסי ורגיל, לא?

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לא הבנתי את האתגר.
מה בעצם צריך לכתוב?
לא הבנתי את הכללים ומה צריך לכתוב
אין כללים ספציפיים, האתגר הוא בהחלט חופשי, הרעיון הוא להוציא מהמתחרים עצמם את היצירתיות
איך מבטאים אנושיות והופכים את האנושיות ליתרון, ובמילים אחרות להפוך את ה'חיסרון' ליתרון.
קחו אויר, שתו מים, צאו לגינה, את זה הבינה מלאכותית לא יכולה לעשות
ותכתבו, קטע מרגש, מטלטל, מפחיד, מצחיק, אבל אנושי.

אני חושבת שאתגר זה לכתוב כאילו רובוט כתב.
אנושי זה לכתוב הכי קלאסי ורגיל, לא?
ממש לא, האדם נועד לאתגרים, הוא אמור להתמודד איתם, לאו דווקא להצליח.
רובוט נועד להצליח, נקודה, בלי באמת להתאמץ ולהתמודד.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
ממש לא, האדם נועד לאתגרים, הוא אמור להתמודד איתם, לאו דווקא להצליח.
רובוט נועד להצליח, נקודה, בלי באמת להתאמץ ולהתמודד.
איכשהו נשמע לי תגובה של רובוט.
אז אל תיקח אישית, אבל לסיפורים הבודדים פרי הבינה המלאכותית שקראתי, לא הייתי קוראת הצלחה.

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
איך בדיוק יהיה אפשר לדעת אם את הקטע כתב בן אנוש? כי לכאורה מה שצריך זה להעלות משהו מעניין, לזכות באתגר, ואז לפרסם צילום מסך שמוכיח שאת הקטע כתבה בכלל מכונה...

כותב השורות

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
איך בדיוק יהיה אפשר לדעת אם את הקטע כתב בן אנוש? כי לכאורה מה שצריך זה להעלות משהו מעניין, לזכות באתגר, ואז לפרסם צילום מסך שמוכיח שאת הקטע כתבה בכלל מכונה...
את החרדות האלו תשאירו לי, בבקשה!
@כותב השורות מקווה שכיוונתי לרעיון של האתגר
לרעיון, בהחלט.
קטע יפהפה
אך הכוונה שלי הייתה שקטע הכתיבה עצמו יביע אנושיות ויאתגר את הבינה המלאכותית
קטע שמדבר על אנושיות ועל הקונפליקט בינו לבין הרובוטיקה, הוא הרקע לאתגר ולא האתגר עצמו

אם יהיה לחץ ציבורי מספיק אני יחליף את האתגר לנוסחה אהובה יותר שהיא
ליצור דיאלוג גלוי או נסתר בין האנושות לרובוטיקה בתוך קטע כתיבה אחד.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
הבינה המלאכותית במתכונתה הנוכחית לא מספיק מפותחת כדי לכתוב 'סיפור' טוב ונוגע, וכפי שקראת לו 'אנושי'.
החסרון הוא לא בגלל חוסר אנושיות או אובר רובוטיות אלא בגלל שהיא לא מספיק מלוטשת.
בקרוב ייכנס גם השיוף הזה למאגר הנתונים של התוכנה ואז היא תכתוב 'אנושי'.
בקיצור - אין לזה קשר לאנושיות, וברגע שהיא תהיה מספיק מפותחת לא תהיה דרך לגלות מהכתיבה האם היא אנושית או רובוטית.
במקבילה של העריכה הגרפית קיים פער בין האנושי לרובוטי לטובת הרובוטי דווקא.

לוצ'י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
עצות מגי'פיטי;)

כתיבת סיפור שנשמע כאילו הוא נכתב על ידי אדם ולא על ידי רובוט יכולה להיות מאתגרת, אבל יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לגרום לכתיבה שלך להרגיש אנושית יותר:

1. השתמש בשפה טבעית: הימנע משימוש בשפה פורמלית או טכנית מדי שעלולה לגרום לכתיבה שלך להישמע רובוטית. במקום זאת, השתמש בשפה שהיא דיבורית וקלה להבנה.
  2. צור דמויות ניתנות לקשר: אנשים מתחברים לסיפורים כשהם יכולים להתייחס לדמויות. פתחו את הדמויות שלכם בצורה שתגרום להן להרגיש אמיתיות ואנושיות, עם פגמים ומאבקים שהקוראים יכולים להזדהות איתם.
  3. הצג רגשות: רגשות הם מרכיב מרכזי ביצירת תחושת הכתיבה שלך אנושית יותר. הראה כיצד הדמויות שלך מרגישות ומה הן חושבות, תוך שימוש בשפה תיאורית כדי ליצור קשר רגשי עם הקורא.
  4. השתמש בפרטים תיאוריים: כאשר אתה מתאר הגדרות, פעולות ודמויות, השתמש בשפה ספציפית ומפורטת כדי לעזור לקוראים לדמיין את הסצינה במוחותיהם. זה יגרום לסיפור שלך להרגיש חי ומציאותי יותר.
  5. שנה את מבנה המשפט שלך: שינוי במבנה המשפט יכול להוסיף זרימה טבעית לכתיבה שלך, מה שיכול לגרום לה להרגיש אנושי יותר. ערבבו את אורכי המשפטים והמבנים שלכם כדי ליצור קצב שמרגיש שיחה.
זכרו, הדבר החשוב ביותר הוא לכתוב מהלב ולהיות נאמן לעצמכם כסופר. אם אתה כותב באותנטיות ותשוקה, הסיפור שלך יתעורר לחיים וירגיש כאילו הוא נכתב על ידי אדם.

לוצ'י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
יוצרי ai
ביקשתי ממנו עכשיו לכתוב לי סיפור שיראה כאילו בן אדם כתב אותו. הנה התוצאה; )

כנראה באנגלית זה נשמע טוב יותר:cool:

פעם, בכפר קטן השוכן עמוק בלב יער, גרה ילדה צעירה בשם לילי. היא הייתה אדיבה ואמיצה, ולבה היה מלא אהבה לכל יצורי היער.

יום אחד, בזמן שהלכה ביער, היא נתקלה בציפור פצועה. ליצור המסכן היה כנף שבורה ולא היה מסוגל לעוף.

בלי רגע של היסוס, לילי לקחה את הציפור בידיה העדינות והביאה אותה הביתה. היא הניקה אותו בחזרה לבריאות, האכילה אותו וטיפלה בו עד שהוא היה חזק מספיק כדי לעוף שוב.

אבל כשהגיע הזמן של הציפור לעזוב, לילי מצאה את עצמה מרגישה עצובה. היא התחברה ליצור הקטן ולא רצתה להיפרד.

להפתעתה, נראה היה שהציפור חשה ברגשותיה ועפה חזרה לצדה. הוא התיישב על כתפה וחיבק את ראשו אל לחייה, כאילו אומר תודה על כל מה שעשתה.

מאותו יום ואילך, לילי והציפור הפכו לחברים הטובים ביותר. הם חקרו יחד את היער, ולילי לימדה את הציפור את כל מה שהיא יודעת על הצמחים והחיות שחיו שם.

לא עד כדי כך גרוע.. ; )

אבל אחלה אתגר, @כותב השורות ! מקווה שאמצא זמן להשתתף בו..

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
1678635434581.png

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לרעיון, בהחלט.
קטע יפהפה
קטע שמדבר על אנושיות ועל הקונפליקט בינו לבין הרובוטיקה, הוא הרקע לאתגר ולא האתגר עצמו
טוב אז לא עניתי על האתגר :sne:
אני מנסה לזקק לעצמי רגע את ההבדלים שיש בעיניי בין אדם לבינה מלאכותית.

בעצם אחד ההבדלים בין אדם למכונה הוא האמת שמאחורה, הידיעה שמי שאנחנו מתווכחים איתו באמת חושב את מה שהוא אומר ובאמת מאמין בזה (ואפילו אם הוא משקר אז האדם הזה באמת משקר ויש לו דעה אחרת שהוא באמת מאמין בה).

בנוסף, למהות אדם יש השפעה על היצירה שלו. מהות שמשפיעה על העומק שמאחורי הדברים. לאדם יש אינטרסים, ורגשות מאחורי כל דבר. אם מכונה מסוימת מגיעה לאמריה מסוימת, אז כל המכונות יגיעו לאותה האמירה כי אין להם את התחושות, הרגשות, האינטרסים או סביבת הגידול שהשפיעו עליהם להגיע לתוצאה מסוימת. (וגם כשהתשובות לא זהות זה בגלל שיש להם ארסנל תשובות מוכתבות).

הבדל נוסף זה המאמץ, ביצירה של אדם יש את ממד ההשקעה וההשתדלות שאין במכונה (אלא אם כן היא מהמאה הקודמת...) והרי ידוע שכשאין מאמץ אז מאבדים עניין הרבה יותר מהר.

עוד עניין שעולה לי זה הזמינות, תארו לכם שהייתם יכולים להזמין בכל רגע נתון כל ספר של איזה סופר שהייתם רוצים עם איזה עלילה שבא לכם, כמה ספרים כאלו הייתם מצליחים לקרוא מבלי לאבד את העניין בקריאה?
יצירה אנושית מביאה איתה את הרגשות של הסובבים שבאים דווקא מתוך המוגבלות הזו, כמו ציפייה, הפתעה או אכזבה. השמחה לאיד על הסופר שטעה בפרט או את ההתלהבות שהספר מושלם ועונה על הציפיות דווקא בגלל שהוא נעשה בידי אדם מוגבל.

קיצר הבדלים יש, אבל איך משתמשים בהם בכלל? רעיונות?

נערך לאחרונה ב:

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
ז כל המכונות יגיעו לאותה האמירה
לא תמיד נכון, בהרבה מקרים אותה מכונה תענה בטווח זמנים קצר תשובות שונות.
(וגם כשהתשובות לא זהות זה בגלל שיש להם ארסנל תשובות מוכתבות).
אין להם ארסנל תשובות מוכתבות מראש. הם לומדים מדוגמאות קיימות ומשליכים את התוצאות על דוגמאות חדשות.
ChatGPT למשל הוא מודל שפה שאומן על כמות עצומה של מידע.
אני אנסה להסביר מה זה למידת מכונה באמצעות דוגמא פשוטה:
אם יש לי לדוג' מאגר של מיילים, חלקם מיילים חשובים וחלקם ספאם, אני רוצה ללמד את המכונה להבדיל בין המיילים.
הדרך הנפוצה לעשות את זה היא קודם כל לתייג את המידע. כלומר לקבוע עבור כל מייל במאגר שלי האם הוא חשוב או ספאם.
השלב הבא הוא להפוך את המיילים (נניח שהם משפטים פשוטים) לווקטורים מספריים. כל מילה מקבלת מספר משלה (השיוך יכול להיות רנדומלי או תלוי בפרמטרים מתמטיים מסוימים).
בשלב הבא נפעיל אלגוריתמים מיוחדים על הווקטורים, כמו למצוא מספרים קרובים יותר, קרבה בין הווקטורים (במרחב) או להעביר אותם דרך שכבות בהן יתבצע עליהם חישובים שונים (מה שנקרא למידה עמוקה באמצעות רשתות נוירונים).
השלב הזה נקרא אימון (train) - זהו השלב הארוך ביותר בתהליך וככל שכמות המידע גדולה יותר כך הוא ייקח זמן רב יותר.
לבסוף נקבל מודל מוכן. המודל הוא בעצם תבנית מספרית כלשהי לתהליך (במילים כלליות ולא מדויקות כמובן) המבטא את כל מה שהצליחה המכונה ללמוד על המידע שלנו.
בשלב הבא נבחן את המכונה (test) ונכניס למודל שלנו מיילים חדשים לא מתויגים, ונבקש ממנו להגדיר לנו האם המייל שייך לספאם או לא.
ככל שאחוז הדיוק גבוה יותר (לא תמיד דווקא הדיוק יהיה חשוב, לפעמים נרצה פרמטרים אחרים) כך המודל שלנו מוצלח יותר.
אם המודל טעה בשיוך נוכל לעזור לו על ידי שנתייג את המידע החדש בו טעה כך שילמד לפעם הבאה. (זאת הסיבה שכדאי לתת פידבקים לתשובות של הצ'אט).

כמובן שזה הסבר כללי מאד, וchatGPT עובד בצורה הרבה יותר מורכבת ובאמצעות שילוב שיטות שונות.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה