עזרה נמאס לי... ילדים חולים בגן

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
בכל מקרה אבעבועות רוח מדבקות בתקופת הדגירה, שזה יכול להיות שבועיים לפני שרואים את הפצע הראשון.
אבל לאבעבועות יש חיסון כבר הרבה שנים.. איך ילד בן שנתיים תפס אבעבועות? ועוד 3 ילדים נדבקו? או שזה היה מזמן לפני החיסון?

אם עוזר לך, הוא בן 12
לא היה אז את החיסון שנתנו אוטומטית

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני אומר משהו שישמע קיצוני באוזני כמה מכן, אבל זאת האמת שחייבת להאמר.
ראיתי באשכול הזה תגובות רבות בנוסח "מה לעשות, יש לי עבודה" או "הבוסית שלי תהרוג אותי" ועוד כיוצא בזה, "אז אם החום גבולי / עברו 12 שעות מהאבעבועה האחרונה / זה בטח שיניים / בסך הכול שלוש שעות, הנורופן מכסה את זה בשקט" ועוד כיוצא בזה
ואלו תגובות שנשמעות תדיר מנשים עובדות.
אז תוותרי על העבודה.
כן. חד וחלק.
ואני אומרת את זה אחרי שבעצמי עזבתי עבודה מסיבות כאלו.
הילדים שלנו הופקדו בידינו על ידי בורא עולם שסמך עלינו שנגן עליהם ונטפל בהם באופן המיטבי ביותר ונהיה בשבילם כשהם זקוקים לנו.
הבלבול הנורא הזה ששורה עלינו בחסות ימות המשיח החליף את היוצרות.
הוא שם את העבודה כמטרה וזהו עיוות רצון השם.
העבודה היא האמצעי לגידול הילדים. לא המטרה.
ואם העבודה גורמת לך לטשטוש כזה שאת, אמא, מסוגלת לשלוח את הילד מהבית וממך בזמן שהוא הכי זקוק לשניים האלו, אז באמת צריך לעזוב אותה ולחפש עבודה שלא תהיה על חשבון היקר והקדוש לנו באמת.
לא בכל עבודה המצב כל כך חמור שישר צריך לעזוב כי יש ילדים חולים בבית..
אין צורך להקצין.
ואיך שאת מציגה את זה, נשמע שלאמהות יש בחירה לעבוד או לא.
לפעמים זו מפרנסת יחידה שאין לה שום דרך לעזוב את העבודה ולגמור את החודש.
ולפעמים הבעל יכול להתרכז בלימוד יותר טוב בבית.. בשקט.
וילד חולה הוא לרוב ילד שאין כל כך הרבה מה לטפל בו.. בעיקר לתת לו לישון.
ולפעמים אפשר לעבוד מהבית עם ילד חולה כשאין ברירה.

בקיצור, כל אחת והנתונים שלה.
לומר שאם הילד שלך חולה ובעבודה מעקמים את האף ואין לך ברירה אז תעזבי - זה לא תמיד הדבר הנכון.

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai
חברות מקסימות
תודה רבה על ההבנה וההכלה
נתתם לי הרבה כח ליום המחר
להמשיך להנות מעבודתי
כי כמעט התיאשתי
אתם פשוט מקסימות
אשרי @פרוג שאלו הניקים והניקיות שלו

נערך לאחרונה ב:

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
חברות מקסימות
תודה רבה על ההבנה וההכלה
נתתם לי הרבה כח ליום המחר
להמשיך להנות מעבודתי
כי כמעט התיאשתי
אתם פשוט מקסימות
אשרי @פרוג שאלו ניקיותיו
בעקרון פתחת את האשכול באיש את רעהו..

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai
ברור אני יודעת
בכוונה פתחתי כאן כדי שגם האבות יוכלו לראות
אבל רוב המגיבות היו ניקיות

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
צריך יראת שמים ואמונה.
יראת שמים- כדי לא לשלוח עם הילד שלך חולה.
אמונה- כדי לקבל את זה שהילד חולה והוא מנדנד בבית.
ילד ממש חולה אף אחד לא שולח, הבעיה היא בספיקות.
לבקש אישור רופא זהו טרטור גדול ואפשרי רק במקרים מיוחדים.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
אני חושבת שיש קצת היסחפות עם הנוקשות הזאת
אני אמא שבחיים לא אשלח ילד חולה למעון
הבת שלי היתה יומיים עם חם והפרשה מהעיניים (לא דלקת!)
אחרי יומיים ירד החם ושלחתי אותה
המטפלת אמרה לביתי שהביאה אותה, תגידי לאמא שהיא לא יכולה לבוא כי מסתובב במעון מחלת הפה ויש לה נקודה ליד הפה.
ואתם צריכים להביא אישור שאין לה מחלת הפה.
מה קשור מחלת הפה לבת שלי, שאני צריכה לשרוף בוקר נוסף בתור לקופ"ח??
כי המטפלת החליטה...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שלא הבנתי זה איך עוזר אישור רופא כדי להדביר מחלות. זה מרגיש כמו עוד דרך להוציא לנו את המיץ...
כשהילד שלי חולה אני הולכת לרופא, אבל באותו מעמד כבר מבקשת אישור למעון כדי שהוא יהיה לי כשהוא יבריא. בנתיים כבר שלושה רופאים אף פעם לא נתקלתי בבעיה. רושמים על האישור שהילד יכול לחזור לגן כשיגמר החם או משהו כזה וזה הכל. אף פעם לא יצא לי ללכת למרפאה כשהילד כבר בריא. לאף אחת מאיתנו אין זמן מיותר. לכן לדעתי זו לא הדרך.
הדרך היא לגרום להורים להבין שזו ערבות הדדית, איכשהו לעשות את זה שזה בושות לשלוח ילד חולה (זה באמת בושות) בקיצור הסברה חברתית רחבה בענין, המנהלות יכולות לעשות זאת באסיפת הורים, אבל זה המקום אולי לקרא לעיתונאיות לקחת על עצמן את הנושא. כי זה באמת חשוב.

לווים

משתמש מקצוען
ולפעמים זה לא רק שבוע בריאות.
יש ילדים עם מערכת חיסונית חלשה יותר, והדבקה פשוטה שמגיעה מילד אחר יכולה להביא אותם למצבים בעייתיים מאד.

הילדים שלי ב"ה עם מערכת חיסון מעולה!! תודה לקל אלף פעמים ביום.

אבל שנים מהם לקחו מאוד מאוד קשה את מחלת הפה (אחת לפני כבר 10 שנים שהיה בן שנה ואחת לפני 3 שנים כשהיתה בת שנה) בעקבות מחלת הפה נכנס חיידק זיהומי מאוד לגוף!! והתיישב על הברכיים (כן כן קיימים דברים כאלו) אושפזנו בבית חולים למשך 10 ימים עם אינטיביוטקיה בוריד 3 פעמים ביון בדיקות וכו ומה לא.....

וב"ה תודה תודה תודה שקלטנו את זה בזמן כי איתנו הגיע ילד (גם אחרי מחלת הפה) שהיה בשלב מתקדמם יותר של הזיהום ובעלי פגש את אבא שלו במקרה אחרי תקופה ארוכה ברחוב וההוא סיפר לו שהם היו מאושפזים (חודשיים שלמים!!!) ואח"כ פיזיותרפיה....

הרופאים הסבירו לנו אז שמחלת הפה אין לה סיכונים והיא לא מסתבכת אבל, בעקבות הפצעים המזהומים שנפתחים בגוף נכנסים חיידקים שונים למערכת החיסון (מה שבמצב רגיל אין הרבה סיכוי שיכנסו) וחיידקים כאלו יכולים להיות קריטיים!

אז אנחנו כולם צריכים לקחת לתשומת הלב שדברים פעוטים יכולים להסתבך..... נכון שלפעמים אין שליטה וזה יכול להיות בגן המשחקים אבל צריך לעשות השתדלות....

לווים

משתמש מקצוען
אני חושבת שיש קצת היסחפות עם הנוקשות הזאת
אני אמא שבחיים לא אשלח ילד חולה למעון
הבת שלי היתה יומיים עם חם והפרשה מהעיניים (לא דלקת!)
אחרי יומיים ירד החם ושלחתי אותה
המטפלת אמרה לביתי שהביאה אותה, תגידי לאמא שהיא לא יכולה לבוא כי מסתובב במעון מחלת הפה ויש לה נקודה ליד הפה.
ואתם צריכים להביא אישור שאין לה מחלת הפה.
מה קשור מחלת הפה לבת שלי, שאני צריכה לשרוף בוקר נוסף בתור לקופ"ח??
כי המטפלת החליטה...

נכון ניהיה מצב כזה שמטפלות קצת שמות את עצמן במקום הרופאים....
אני מתארת מצב כי רופאה אבחנה את הבת שלי עם דלקת וכשהגעתי לרופאה הרופאה שאלה אותי אם למטפלת יש כבר פרופסורה...

אבל האמת שאני האמת לא צחקתי... נכון לפעמים זה מוגזם....

אבל שוב כפי שכתבתי בהודעה הקודמת שלי צריך לעשות השתדלות..אני לא מתכוונת לקחת ילד בירא הביתה..... אבל רגע רגע את רופאה???? את יודעת מהו הפצע שיש לה ליד הפה???

לא מתכוונת באופן אישי אבל יש לצערנו גם הורים ששמים את עצמם לרופאים....

saryk

משתמש מקצוען
א בכל עבודה המצב כל כך חמור שישר צריך לעזוב כי יש ילדים חולים בבית..
אין צורך להקצין.
ואיך שאת מציגה את זה, נשמע שלאמהות יש בחירה לעבוד או לא.
לפעמים זו מפרנסת יחידה שאין לה שום דרך לעזוב את העבודה ולגמור את החודש.
ולפעמים הבעל יכול להתרכז בלימוד יותר טוב בבית.. בשקט.

ולפעמים- הבעל מעדיף פעם/פעמיים בחודש להשאר בבית עם ילד חולה ולהפסיד *יומים* של כולל, מאשר ללמוד חודש שלם בלחץ כספי.
אנחנו יוצאות לעבוד *במקום* הבעל, שזה התפקיד שלו, כדי שיוכל ללמוד.
ואם פה ושם יש אילוצים ואין ברירה והבעל נשאר, זה עדיין עדיף (לחלקם בכל אופן) מלשבת וללמוד בלחץ של איך ומאיפה להחזיר את הגמח עד מחר...

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
יוצרי ai
אמר לי רופא ילדים
ילד שיש לו חום לעולם הוא לא יתלה את זה בשיניים כי זה יכול להיות עוד הרבה דברים
הורים מרבים להגיד על כל חום שיניים ולפתור את עצמם
אין לי בעיה תביאו אבל אל תתפלאו לשמוע בכיות מאחורי הדלת
דוד שלי, רופא ילדים בליקווד, ארה"ב, עם הרבה מאוד שנות ניסיון תמיד אומר לנו שכשבוקעות שיניים ויש חום, זה לא שיניים וכלום, זה וירוס שהילד תפס מכיון שבזמן בקיעת שיניים פעילות המערכת החיסונית אצל הקטנים האלו יורדת ואז הם נדבקים מכל מיני וירוסים.
זה נכון גם לשלשולים.

ילדים גדולים יותר שבוקעות להם שיניים [גיל 7 למשל] אחוריות משלשלים מזה? מקבלים חום? מבוגרים שבוקעות להם שיני בינה משלשלים מזה? מקבלים חום?
לא.
חשבתם פעם למה לא?
מהסיבה הנ"ל.
בילדים בוגרים יותר ובמבוגרים בקיעת שיניים לא פוגעת בתפקוד המערכת החיסונית. בניגוד לקטנטנים...
אז כשיש לילד שבוקעות לו שיניים חום או שלשולים, תשאירו אותו בבית. אל תתנו אקמול/נורופן על הבורק ותשלחו למשפחתון/מעון/גנון, הוא פשוט חולה.

תמיד השתגעתי מההורים ששלחו ילד חולה [עם אקמול, כך שהגננת לא יודעת עד שהחום מתחיל לעלות בסוף היום ואז כבר, טוב עוד חצי שעה כבר לוקחים את הילד...] כי האמא לא יכולה להפסיד עבודה והאבא כולל.
אפרופו הם לא הפסידו, אבל הורים לשלושה ילדים אחרים שנדבקו מהילד הפסידו לאחר מכן שבוע.
אחריות ציבורית!!!

קצרה

משתמש מקצוען
נכון ניהיה מצב כזה שמטפלות קצת שמות את עצמן במקום הרופאים....
אני מתארת מצב כי רופאה אבחנה את הבת שלי עם דלקת וכשהגעתי לרופאה הרופאה שאלה אותי אם למטפלת יש כבר פרופסורה...

אבל האמת שאני האמת לא צחקתי... נכון לפעמים זה מוגזם....

אבל שוב כפי שכתבתי בהודעה הקודמת שלי צריך לעשות השתדלות..אני לא מתכוונת לקחת ילד בירא הביתה..... אבל רגע רגע את רופאה???? את יודעת מהו הפצע שיש לה ליד הפה???

לא מתכוונת באופן אישי אבל יש לצערנו גם הורים ששמים את עצמם לרופאים....

שלא לדבר על מטפלות שמתווכחות עם הרופאים.
באמת שקרה לי מטפלת שאמרה - אני לא מבינה איך הרופא אישר לך להביא את הילד. אני מכירה ריח של שלשול ולטיטול של הילד יש ריח של שלשול... אני נאלצת לקבל אותו כי הבאת אישור אבל תדעי שאת מסכנת את כל ילדי המשפחתון.
אהה, ובאותו יום היא שלחה אותי בשנית להביא אישור חוזר מרופא כי עדיין הילד משלשל. והפעם האישור לא עזר - היא דרשה תוצאות של בדיקת צואה (ד"ר מטפלת!!)

עד שהרופא הוציא לי אישור בזו הלשון " X ילד בריא בדרך כלל , הופנה על ידי המטפלת לאחרונה כי סבל לטענתה מאי שקט ומיציאות רכות. X הינו תינוק יונק ולכן יציאות רכות הינן תקינות. היציאות נבדקו על ידי ונראות תקינות במרקם ובצבע. על כן ניתן להשאירו במסגרת החינוכית כל עוד אין לו חום העולה על 38 מעלות".

זה נגמר בכזה כעס של המטפלת - שהייתי חייבת לעזוב אותה וללכת למטפלת פרטית.
4 שנים אחר כך בררתי אודותיה - המשפחתון שלה נסגר בגלל חוסר ביקוש של הורים. וזאת למרות מצוקת המשפחתונים הגדולה באיזור.

לווים

משתמש מקצוען
באמת שקרה לי מטפלת שאמרה - אני לא מבינה איך הרופא אישר לך להביא את הילד. אני מכירה ריח של שלשול ולטיטול של הילד יש ריח של שלשול... אני נאלצת לקבל אותו כי הבאת אישור אבל תדעי שאת מסכנת את כל ילדי המשפחתון.
אהה, ובאותו יום היא שלחה אותי בשנית להביא אישור חוזר מרופא כי עדיין הילד משלשל. והפעם האישור לא עזר - היא דרשה תוצאות של בדיקת צואה (ד"ר מטפלת!!)

עד שהרופא הוציא לי אישור בזו הלשון " X ילד בריא בדרך כלל , הופנה על ידי המטפלת לאחרונה כי סבל לטענתה מאי שקט ומיציאות רכות. X הינו תינוק יונק ולכן יציאות רכות הינן תקינות. היציאות נבדקו על ידי ונראות תקינות במרקם ובצבע. על כן ניתן להשאירו במסגרת החינוכית כל עוד אין לו חום העולה על 38 מעלות".

4 שנים אחר כך בררתי אודותיה - המשפחתון שלה נסגר בגלל חוסר ביקוש של הורים. וזאת למרות מצוקת המשפחתונים הגדולה באיזור.

נכון המטפלות לפעמים באמת "מגזימות" ומוציאות ילדים בריאים חולים...ונותנות לנו הרגשה שאנחנו לא רוצות לטפל בילדים שלנו חו אלא רק לזרוק אותם במעון וללכת....

אבל, זה הרבה בגלל שאין ככ אמון בהורים זו דעתי.....יש הרבה הורים שמסתכלים על הכול שבאט נפש מביאים ילדים חולים ואפילו אומרים מה הקשר מחלה כזו או אחרת לילד שלי......

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai

הזוי ביותר
שנה שעברה היה לי כזה ילד והיה לזהריח של שילשול וצרוב כמו בשילשול ואפילו לא בקשתי אישור מהרופא
כי הספיק לי שהאמא אמרה לי עוד לפני ששאלתי שלא להבהל מהיציאות שלו כי ככה זה הגוף שלו
וב"ה לא קרה כלום

רינהרינה

משתמש מקצוען
וגם אמרה שפעם ראשונה יש לבת שלה (ילדה בת שנה)תולעים
ילד עם טיטול לא יכול להדביק בתולעים, רק ילד שיכול לגרד עם הציפורניים יכול להעביר את זה לאחרים, אז אם זה גנון שיש בו רק קטנים התולעים לא מהגנון!
או שהיא נדבקה במקום אחר או שפשוט יש לה נטיה לפתח תולעים- גנטיקה.

נוד ניקית

משתמש מקצוען
אני שואלת משהו אחר.
עיזבו את הגננת.
לא אכפת לכם מהילד שלכם?
המסכן עם כאבי בטן איומים, קודח מחום, צורח מכאבי אוזניים... (הקף את הנכון או מחק את המיותר) למה לזרוק אותו לגן?
רע לו, קשה לו. הוא צריך יד חמה ואוהבת שתלטף אותו. הוא רוצה את הפינה שלו בבית. זה יפה ככה לשלוח אותו לגן?
גם כשאני לא מרגישה טוב אני רוצה רק את המיטה שלי וקצת שקט.
אז למה תינוק בן שנה שלא מרגיש טוב צריך להגיע לגן עם עוד כמה ילדים ולבכות לעצמו בשקט?
כי הוא לא יכול להסביר שהרעש מפריע לו? כי הוא לא יכול להגיד שהוא רוצה רק את המיטה שלו?
כל מילה!
תיכננתי לכתוב והופ---נתקלתי בתגובה שלך!

Zehavitoosh

משתמש צעיר
נכון המטפלות לפעמים באמת "מגזימות" ומוציאות ילדים בריאים חולים...ונותנות לנו הרגשה שאנחנו לא רוצות לטפל בילדים שלנו חו אלא רק לזרוק אותם במעון וללכת....

אבל, זה הרבה בגלל שאין ככ אמון בהורים זו דעתי.....יש הרבה הורים שמסתכלים על הכול שבאט נפש מביאים ילדים חולים ואפילו אומרים מה הקשר מחלה כזו או אחרת לילד שלי......
המטפלות לא סתם איבדו אמון בהורים.
אני כמטפלת נדבקתי פעמיים מילד ששלחו אותו עם נורופן בבוקר. פעם אחת שבוע שלם לא עבדתי ומי הפסיד מזה? גם אני הפסדתי כסף וגם חמישה הורים היו צריכים להשאר בבית! ועוד האמא שהיתה אחראית על ההדבקה הזו רטנה למה אני לוקחת כזה חופש ארוך...:confused:
להורים ששולחים ילד עם נורופן בבוקר לא באמת אכפת מהילדים שלהם וגם לא אכפת משאר הילדים בגן כי אם היה באמת אכפת היו משאירים בבית ומפסידים עבודה יום או יומיים . זה עדיף שלא כולם יפסידו...
זה נושא מאוד כאוב אצל מטפלות...

לווים

משתמש מקצוען
המטפלות לא סתם איבדו אמון בהורים.
אני כמטפלת נדבקתי פעמיים מילד ששלחו אותו עם נורופן בבוקר. פעם אחת שבוע שלם לא עבדתי ומי הפסיד מזה? גם אני הפסדתי כסף וגם חמישה הורים היו צריכים להשאר בבית! ועוד האמא שהיתה אחראית על ההדבקה הזו רטנה למה אני לוקחת כזה חופש ארוך...:confused:
להורים ששולחים ילד עם נורופן בבוקר לא באמת אכפת מהילדים שלהם וגם לא אכפת משאר הילדים בגן כי אם היה באמת אכפת היו משאירים בבית ומפסידים עבודה יום או יומיים . זה עדיף שלא כולם יפסידו...
זה נושא מאוד כאוב אצל מטפלות...

נכון לכן כתבתי

קווי מתאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
אני מכיוון ההורים -
הבן שלי כבר פעם חמישית מעלה חום מתחילת אלול! וזה בלי לדבר על הידבקות בשלשולים שקרו לו פעמיים מאז.
עד אלול, גיל שנה וחצי, הוא היה איתי בבית ולא זכור לי כמעט מקרים כאלו.
מה אפשר לעשות? איך אני יכולה לחזק אותו יותר - ויטמין סי? יש המלצות נוספות?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה