עזרה נמאס לי... ילדים חולים בגן

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai
משתפת אתכן במה שקורה אצלי בגנון בטוחה שאצל עוד הרבה
אתמול מתקשרת אלי אחת האמהות ואומרת לי בהאשמה שהבת שלה נדבקה בפה והטלפיים וזה אשמתי כי לא הקפדתי על נקיון ובגלל זה בעלה הפסיד כולל
היא דורשת שאכבס ואנקה את כל המשחקים כמעט כל יום כי זה מדבק ברוק
וגם אמרה שפעם ראשונה יש לבת שלה (ילדה בת שנה)תולעים
וכמובן אמרה איך אני נותנת לילדים חולים לבוא לגן וכדו'
הלכתי לישון בהרגשה מאוד רעה
אני משתדלת כל בקר לשטוף את הרצפה
ואני דורשת מההורים גם שלא יהיה בסלים של העגלות שאריות של יום אתמול
והיו כבר ברגים חמש אבנים ואפילו טיטול מלוכלך
אני מבחינתי עושה את כל ההשתדלות
אי לי אפשרות לדעת מי קיבל נורופן בבקר ובא לגן אני עדיין לא נביאה
כמובן שהדגשתי להורים שילד שלא היה רגוע בלילה גם מכאבי שיניים ואוזניים שלא מדבקים שלא יצפו שבבקר הכל יעלם שיטפלו ויקחו לרופא
כי אין לי אפשרות להתייחס כל היום לילד אחד שרוצה רק נידנוד יש עוד ילדים שזקוקים לי

הבקר האמא המתלוננת שלחה את הבת שלה ורואים שהילדה עוד לא בריאה
כל היום רק בכתה (גם ברגע זה אני עדיין מנדנדת)
וכמובן כל הילדים ואפילו הרגועים שבהם פצחו בבכי
בסופו של דבר תוך כדי נדנוד בין בכי לבכי הצלחתי להאכיל את השאר ולהרדים
ומי לא נרדמת ורק בוכה?אותה ילדה כי היא לא מרגישה טוב ומשום מה באה לגן
בקיצור אני מתוסכלת
למה הורים שולחים ילדים חולים לגן?למה?
גם ביום שישי הגיעה ילדה ובכתה בלי סוף גם כשנדנדתי וכשהאמא באה לקחת אותה ואמרתי לה שהילדה כל היום בכתה
מה היא עונה לי?
אני יודעת פשוט הייתי צריכה לצאת מהבית ולכן שלחתי אותה
וזו ילדה שלא היתה יומיים קודם וישלושה ימים אח"כ
אז תגידו לי מה מצופה ממני להיות נביאה ולדעת מי חולה?

אשמח לדעת מה דעתכם

chanaf

משתמש מקצוען
ראשית,
אל תקחי ללב הערות של אמהות. תקחי רק לתשומת לבך אם יש במה להשתפר.
אם את יודעת שאת מנסה להיות כמה שיותר בסדר מבחינתך, והידגשת בתחילת השנה להורים את הנהלים לגבי מחלות וכו', תסבירי לאמא (שכדבריך היא עצמה נגועה בבעיה הזאת..), שהאחריות היא על ההורים ולא עליך!

אם אמא שולחת ילד חולה שאת רואה את זה עליו - זו אחריותך לדרוש ממנה לקחת אותו מהגן.
אם אמא שולחת ילד חולה שלקח נורופן וכד' - זו אחריות ההורים ואין לך מה לעשות בנידון!

לגבי הניקיון בגן - אם את חושבת שלדעתך רמת הנקיון היא גבוהה, והנהלים לא דורשים חיטוי כל יום של כל מה שהילדים באים אתם במגע, מבחינתך את בסדר גמור!

הבעיה הגדולה היא שגננת במצבים כאלה היא במקום מאוד לא נעים, מצד אחד היא לא רוצה להסתכסך עם ההורים, ומצד שני היא צריכה לבוא להגנתה...

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai
המקובל הוא שבשביל לשלוח ילד הביתה צריך
או שתי פעמים שישלשל
או חום
בקיצור סימן חיצוני
על סמך שהילד לא רגוע בוכה ללא תאבון אי אפשר לשלוח וזה בד"כ הסימנים המקדימים

אות לי

משתמש סופר מקצוען

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שזה אמור להיות אחריות של ההורים חד משמעית!
אמא צריכה לחשוב ולזכור שכמו שהיא לא רוצה שהבן/בת שלה ידבקו ככה היא צריכה לשמור גם על ילדים אחרים.

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai

chanaf

משתמש מקצוען
חד וחלק - ילד חשוד כחולה לא חוזר למסגרת ללא אישור רפואי שהוא בריא.

הבעיה היא שלקבל תור לרופא בשעה סבירה, זה קשה מאוד,
שלא לדבר על ההמתנה בתור פעם נוספת (על הפעם שהיינו אתו כשהיה חולה)
בשביל לקבל את האישור המיוחל.
רק מלחשוב על זה אפשר לקבל חום :eek: ...

אבל אם אלה הנהלים אז כנראה שזה לא סתם..

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נראה לי זה מה שאני הולכת לעשות
זה לא חוקי אבל...יש עונות בשנה שאין לצוות ברירה..
מסבירים את זה יפה יפה להורים שיש לנו אחריות על 100 ילדים ואנשי צוות והם מקבלים את זה יפה, כמובן שלא כולם ולא תמיד.
בחוק יש רשימה מדויקת מתי נדרש אישור חזרה למסגרת ומתי לא -
האחריות שלי גורמת לי להחמיר בזה.

אמא5

משתמש מקצוען
היו עכשו המון הדבקות של הפה והטלפיים במודיעין עילית.
אני אישית יודעת על מעון ידוע, מפוקח ונקי מאד שרוב הילדים בקבוצה היו חולים.
אז האשמה ממש לא בך.

מה שכן- אני משתגעת מהורים ששולחים ילד חולה לגן.
למה אני צריכה להפסיד אחר כך עבודה? והילד שלי לסבול?

יצא לבעלי לדבר על זה כמה פעמים עם אברכים והם אמרו לו בשיוויון נפש שאין מה לעשות, אי אפשר להישאר בבית כל פעם שילד חולה..
ואני מדברת על אוירה כללית- בעלי היה ממש בודד בעמדה שילד חולה חייב להישאר בבית...

דיתי חן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
גם אני שואלת.
מילא, עבודה שאני מפסידה,
אבל איך תחזירו לבן שלי שבוע של בריאות?
הבן שלי פיתח חום, כאבי גרון וכו',
השארתי אותו בבית, כמובן.
עדכנתי את הגננת -
והיא מספרת לי שאחד הילדים הגיע לגן, ולא היה מאה אחוז,
בצהריים אמא שלו אמרה שלילה קודם היה עם חום, כאבי גרון...
בבוקר הביאה לו אקמול, החום ירד, והופ - לגן.
הגננת לא ידעה בבוקר, כעסה מאד! על האמא שהביאה כך ילד.
הבן שלי כבר נדבק,
באמת תודה!

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai
@אות לי
יש לך אפשרות לשלוח לי את הרשימה

קצרה

משתמש מקצוען
שאני אבין מה הציפיה שלך.
מה יש לקחת לרופא ילד שכואב לו השיניים או האוזניים. מה הרופא הוא קוסם??
כל פעם שתינוק בן שנה יבכה בלילה את מצפה שההורים לא ילכו לעבודה?
אני מניחה שכבר יהיה להם עדיף להפסיק לעבוד ולא תהיה גם לך פרנסה....

יש כללים קבועים מתי ילד נחשב למדבק ולא יכול להגיע למשפחתון / מעון.
ילד שבוכה / נודניק לא נחשב לחולה בטח לא לחולה שמדבק וחייב להשאר בבית.
גם אם לפעמ

לטובתך, אם לא יהיו תצמדי לקריטריונים של מה מדבק ומה לא או מקסימום תבקשי אישור מרופא במקרים של ספק - תגלי שהגנון שלך הופך לפחות ופחות מבוקש.
מכירה מישהי כזו שהיתה משגעת את ההורים על בכי ונודניקיות - המשפחתון שלה נסגר מחוסר ביקוש וחבל.

את יכולה לשלוח נוהל מחלה. ולהוסיף להורים שלטובתכם - אם הילד שלכם חולה , אל תתנו לו נורופן ותשלחו כי אם גם ההורים האחרים יעשו את זה הילד שלכם ידבק ומחלות יסתובבו בגן בלי הפסקה. מה ששנוי עליך אל תעשה לחברך.
אבל את יכולה להבהיר לכולם גם שאת לא שוטרת ולא מעוניינת לריב עם אף אחד.

אם אין לילד חום,שלשולים,הקאות או מחלה מדבקת ברורה אחרת - את יכולה לציין שהוא לא נראה מרגיש טוב - אבל אין לך מה לעשות.
במקרה של סימנים ברורים למחלה - תחזירי.

טיפ - כשילד "נודניק" - תבדקי לו חום ממש לפני סוף היום. אם נתנו לו אקמול או נורופן - לקראת סוף היום החום יטפס חזרה.

גם בנוגע לצד ההפוך - מחלת הפה והטלפיים למשל היא מחלה מאד מדבקת בפה. תבהירי לאמא בחיוך שאת מנקה ומחטאת - אבל אם הילדים נמצאים בו זמנית בגן כשאחד מהם חולה או המחלה דוגרת אצלו - החיטוי בין יום ליום לא עוזר.

אמא5

משתמש מקצוען
גם אני שואלת.
איך תחזירו לבן שלי שבוע של בריאות?
הבן שלי פיתח חום, כאבי גרון וכו',
השארתי אותו בבית, כמובן.
עדכנתי את הגננת -
והיא מספרת לי שאחד הילדים הגיע לגן, ולא היה מאה אחוז,
בצהריים אמא שלו אמרה שלילה קודם היה עם חום, כאבי גרון...
בבוקר הביאה לו אקמול, החום ירד, והופ - לגן.
הגננת לא ידעה בבוקר, כעסה מאד! על האמא שהביאה כך ילד.
הבן שלי כבר נדבק,
באמת תודה!
ולפעמים זה לא רק שבוע בריאות.
יש ילדים עם מערכת חיסונית חלשה יותר, והדבקה פשוטה שמגיעה מילד אחר יכולה להביא אותם למצבים בעייתיים מאד.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
הבעיה היא שלקבל תור לרופא בשעה סבירה, זה קשה מאוד
רופא טוב כותב כבר בביקור הראשון עם הילד אחרי כמה ימים הילד חוזר למסגרת אחרי כל מחלה
מנהלת מקבלת את המכתב הזה ללא בעיות
הורה שרואה שהילד שלו עדיין חולה למרות המכתב הרפואי שמתיר לו לחזור למסגרת -
הוא הורה חסר אחריות ונגדו אין הרבה מה לעשות..
אמממ הספר פתוח והיד רושמת..!

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai
אני אסביר
ילד שכואב לו משהו כמו אוזניים ושיניים זקוק לאמא ולא למטפלת
המטפלת הכי מקסימה בעולם לא תוכל להתייחס כל היום רק אליו יש בגן עוד ילדים וגם להם קשה לשמוע בכי כל היום
לטובת הילד עדיף שישאר בבית

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אני זוכרת שאחת הבנות שלי בגיל 1.5-2 נדבקה במחלת הפה, בלי חום.
הילדה אכלנית גרועה גם ככה, אז זה שהפסיקה לאכול, לא היה נורה אדומה, רק אחרי יומיים קלטתי את הריור, ונפל לי האסימון שאולי יש לה מחלת הפה, לקחתי לרופא ילדים שאישר את ההבחנה.
התקשרתי לגננת, אמרתי לה, שכפי הנראה הילדה שלי היתה יומיים עם מחלת הפה בגן, כך שאם רואה ילד שמסרב לאכול + ריור שתיקח בחשבון שכנראה נדבק. היא קבלה את זה בכזו אדישות, שלא נראה לי שטפלה בזה הלאה.

פילפילון

אתרוגיסטית חדשה
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
יוצרי ai
אמר לי רופא ילדים
ילד שיש לו חום לעולם הוא לא יתלה את זה בשיניים כי זה יכול להיות עוד הרבה דברים
הורים מרבים להגיד על כל חום שיניים ולפתור את עצמם
אין לי בעיה תביאו אבל אל תתפלאו לשמוע בכיות מאחורי הדלת

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אני אסביר
ילד שכואב לו משהו כמו אוזניים ושיניים זקוק לאמא ולא למטפלת
המטפלת הכי מקסימה בעולם לא תוכל להתייחס כל היום רק אליו יש בגן עוד ילדים וגם להם קשה לשמוע בכי כל היום
לטובת הילד עדיף שישאר בבית
מסכימה עם זה, אבל אם ככה ניתן להשאר בבית כל השנה למעט ימים בודדים.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
ואני שואלת משהו אחר.
עיזבו את הגננת.
לא אכפת לכם מהילד שלכם?
המסכן עם כאבי בטן איומים, קודח מחום, צורח מכאבי אוזניים... (הקף את הנכון או מחק את המיותר) למה לזרוק אותו לגן?
רע לו, קשה לו. הוא צריך יד חמה ואוהבת שתלטף אותו. הוא רוצה את הפינה שלו בבית. זה יפה ככה לשלוח אותו לגן?
גם כשאני לא מרגישה טוב אני רוצה רק את המיטה שלי וקצת שקט.
אז למה תינוק בן שנה שלא מרגיש טוב צריך להגיע לגן עם עוד כמה ילדים ולבכות לעצמו בשקט?
כי הוא לא יכול להסביר שהרעש מפריע לו? כי הוא לא יכול להגיד שהוא רוצה רק את המיטה שלו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קז

א הֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב יֹאמְרוּ גְּאוּלֵי יי אֲשֶׁר גְּאָלָם מִיַּד צָר:ג וּמֵאֲרָצוֹת קִבְּצָם מִמִּזְרָח וּמִמַּעֲרָב מִצָּפוֹן וּמִיָּם:ד תָּעוּ בַמִּדְבָּר בִּישִׁימוֹן דָּרֶךְ עִיר מוֹשָׁב לֹא מָצָאוּ:ה רְעֵבִים גַּם צְמֵאִים נַפְשָׁם בָּהֶם תִּתְעַטָּף:ו וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצוּקוֹתֵיהֶם יַצִּילֵם:ז וַיַּדְרִיכֵם בְּדֶרֶךְ יְשָׁרָה לָלֶכֶת אֶל עִיר מוֹשָׁב:ח יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:ט כִּי הִשְׂבִּיעַ נֶפֶשׁ שֹׁקֵקָה וְנֶפֶשׁ רְעֵבָה מִלֵּא טוֹב:י יֹשְׁבֵי חֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת אֲסִירֵי עֳנִי וּבַרְזֶל:יא כִּי הִמְרוּ אִמְרֵי אֵל וַעֲצַת עֶלְיוֹן נָאָצוּ:יב וַיַּכְנַע בֶּעָמָל לִבָּם כָּשְׁלוּ וְאֵין עֹזֵר:יג וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:יד יוֹצִיאֵם מֵחֹשֶׁךְ וְצַלְמָוֶת וּמוֹסְרוֹתֵיהֶם יְנַתֵּק:טו יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:טז כִּי שִׁבַּר דַּלְתוֹת נְחֹשֶׁת וּבְרִיחֵי בַרְזֶל גִּדֵּעַ:יז אֱוִלִים מִדֶּרֶךְ פִּשְׁעָם וּמֵעֲוֹנֹתֵיהֶם יִתְעַנּוּ:יח כָּל אֹכֶל תְּתַעֵב נַפְשָׁם וַיַּגִּיעוּ עַד שַׁעֲרֵי מָוֶת:יט וַיִּזְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם מִמְּצֻקוֹתֵיהֶם יוֹשִׁיעֵם:כ יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיִרְפָּאֵם וִימַלֵּט מִשְּׁחִיתוֹתָם:כא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:כב וְיִזְבְּחוּ זִבְחֵי תוֹדָה וִיסַפְּרוּ מַעֲשָׂיו בְּרִנָּה:כג יוֹרְדֵי הַיָּם בָּאֳנִיּוֹת עֹשֵׂי מְלָאכָה בְּמַיִם רַבִּים:כד הֵמָּה רָאוּ מַעֲשֵׂי יי וְנִפְלְאוֹתָיו בִּמְצוּלָה:כה וַיֹּאמֶר וַיַּעֲמֵד רוּחַ סְעָרָה וַתְּרוֹמֵם גַּלָּיו:כו יַעֲלוּ שָׁמַיִם יֵרְדוּ תְהוֹמוֹת נַפְשָׁם בְּרָעָה תִתְמוֹגָג:כז יָחוֹגּוּ וְיָנוּעוּ כַּשִּׁכּוֹר וְכָל חָכְמָתָם תִּתְבַּלָּע:כח וַיִּצְעֲקוּ אֶל יי בַּצַּר לָהֶם וּמִמְּצוּקֹתֵיהֶם יוֹצִיאֵם:כט יָקֵם סְעָרָה לִדְמָמָה וַיֶּחֱשׁוּ גַּלֵּיהֶם:ל וַיִּשְׂמְחוּ כִי יִשְׁתֹּקוּ וַיַּנְחֵם אֶל מְחוֹז חֶפְצָם:לא יוֹדוּ לַיי חַסְדּוֹ וְנִפְלְאוֹתָיו לִבְנֵי אָדָם:לב וִירֹמְמוּהוּ בִּקְהַל עָם וּבְמוֹשַׁב זְקֵנִים יְהַלְלוּהוּ:לג יָשֵׂם נְהָרוֹת לְמִדְבָּר וּמֹצָאֵי מַיִם לְצִמָּאוֹן:לד אֶרֶץ פְּרִי לִמְלֵחָה מֵרָעַת יֹשְׁבֵי בָהּ:לה יָשֵׂם מִדְבָּר לַאֲגַם מַיִם וְאֶרֶץ צִיָּה לְמֹצָאֵי מָיִם:לו וַיּוֹשֶׁב שָׁם רְעֵבִים וַיְכוֹנְנוּ עִיר מוֹשָׁב:לז וַיִּזְרְעוּ שָׂדוֹת וַיִּטְּעוּ כְרָמִים וַיַּעֲשׂוּ פְּרִי תְבוּאָה:לח וַיְבָרֲכֵם וַיִּרְבּוּ מְאֹד וּבְהֶמְתָּם לֹא יַמְעִיט:לט וַיִּמְעֲטוּ וַיָּשֹׁחוּ מֵעֹצֶר רָעָה וְיָגוֹן:מ שֹׁפֵךְ בּוּז עַל נְדִיבִים וַיַּתְעֵם בְּתֹהוּ לֹא דָרֶךְ:מא וַיְשַׂגֵּב אֶבְיוֹן מֵעוֹנִי וַיָּשֶׂם כַּצֹּאן מִשְׁפָּחוֹת:מב יִרְאוּ יְשָׁרִים וְיִשְׂמָחוּ וְכָל עַוְלָה קָפְצָה פִּיהָ:מג מִי חָכָם וְיִשְׁמָר אֵלֶּה וְיִתְבּוֹנְנוּ חַסְדֵי יי:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה