נחש מי 4 - התמונות באוויר :)

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
רבקה העריכה שלך נראית מאד מאד מוצלחת...
אכן אצלי ראיתי סוג של כתום ולא ירוק (כפי שכתבתי בהודעותי למעלה) לי זה לא הפריע כי רציתי תמונה טבעית, חולית כזו.

מה שכן אצלך למרות שלא היה פלש קידמי הצלחת להשאיר את התמונה מספיק חיה.

רותי ארליך

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
D I G I T A L
מענין שיישור קו החוף ממש מציק לי בעין, ואין לי מושג למה.
רבקה עכשיו העריכה שלך הרבה יותר יפה לדעתי.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י חיוך;1040751:
כי סידרתי את הבעיה :p

ברגע שמעלים תמונה שלא מתאימה לרוחב כאן, האתר מכווץ את התמונה איך שבא לו, ולכן נוצרה סטייה בצבע...

איך היא עכשיו?

כיווץ לא משנה צבע. אני תמיד מעלה תמונות קצת יותר גדולות ממה שאפשר, והכיווץ בצבעים זהים לגירסה שאצלי (ולגירסה שמופיעה כאשר לוחצים על הגדלה).

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י רבקה.;1040770:
לאלה שהגיבו על הדגימות של אחינעם, צריך להבין משהו: הדגימה היא אכן בצבע כתום בהיר, לא ירוק. אבל הצבע הזה הוא יותר ירוק ממה שצבע של רגל אמור להיות. (לא "ירוק" פשיטא, אלא נוטה לצהוב-ירוק יותר ממה שרצוי שיהיה.)

שלי 23.
מירלה, התערבתי בפרטי עם מישהי: האם השמלה של בתך היא במקור עם קיפול באמצע שלה (כמו מין חגורה), או במקור היא מיושרת כמו בגירסה שלי? אני טוענת שהקיפול נוצר כי הקטנה ישבה על החול והשמלה התקווצ'צ'ה, וזו גם הסיבה שרואים את החיתול. (הקפל הזה קיצר את השמלה וחשף את החיתול.)
מה התשובה?

אצלי הכי אהבתי את התיקון של השמלה, הסרת הקאסט הצבהב-ירקרק מהילדה וניקוי התמונה. (אני לא חושבת שלכלוכים על החוק ואוביקטים לא קשורים ברקע <שמפריעים מבחינת קומפוזיציונית> מוסיפים לתמונה רק כי הם "טבעיים".)
מה שפחות אהבתי אצלי אחרי שראיתי את האחרות זה שהעריכה שלי לקחה לקיצוניות את תיקון התאורה (אני אוהבת שיש תאורה קדמית חזקה מספיק, וזו הסיבה שאני עובדת עם פלאש קדמי) ואת תיקון הצבעים (הקאסט הצהוב שנוצר מכך שהתמונה צולמה בחוף הים, לקראת שקיעה, בלי פלאש) - וכך נוצרה תמונה די אנמית, לא מספיק קונטרסטית. זה גם קצת שינה את ההבעה של הילדה. (לתאורה יש השפעה על הבעה.)
אז החלשתי קצת עריכת הצבעים הסופית. ככה זה נראה לי שחזרו גם הבעיות של התאורה והצהבהבות, אבל יאללה, זה מה שיש כרגע...
אני מצרפת פה את הגירסה הזו, וגם גירסה עם יישור קו החוף ובלי נגיעה בילדה (עריכה מקומית שרק מיישרת את הים, בלי לגעת בשאר התמונה), שמוקדשת כמובן לשלמה.

עם כזאת תאורה על הפנים
השמלה הייתה נאטמת כמעט לחלוטין
ובטח שלא היה נשאר עליה מעבר האור

אני לא אוהב את ההתעלמות מהתאורה הקיימת
לא כאן ולא בשאר התמונות

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י tamiro;1040784:
עם כזאת תאורה על הפנים
השמלה הייתה נאטמת כמעט לחלוטין
ובטח שלא היה נשאר עליה מעבר האור

אני לא אוהב את ההתעלמות מהתאורה הקיימת
לא כאן ולא בשאר התמונות
ספר את זה לכלות שאני מצלמת, שברוב התמונות שלהן רואים כל פרט בשמלה.
ואני יודעת שאתה לא אוהב. כבר כתבת את זה קודם. אבל אני כן אוהבת. :)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;1040776:
אני רואה בבירור 10, ואת מספרים 4 ו-10 בקושי בקושי רואה.
נו, מסך מקצועי זה נהדר. :)

אבל מאחר והוא מראה כ"כ טוב פרטים בגווני השחור - אני יודעת שאני צריכה להיזהר לא לאטום מדי את השחורים. כי מה שאצלי נראה שחור רגיל - אצל אחרים הוא כבר שחור לגמרי, אטוּם.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;1040783:
כיווץ לא משנה צבע. אני תמיד מעלה תמונות קצת יותר גדולות ממה שאפשר, והכיווץ בצבעים זהים לגירסה שאצלי (ולגירסה שמופיעה כאשר לוחצים על הגדלה).
לא מדוייק..
בתמונה מס' 15 הייתה בעיה שבכיווץ שלה היא נראתה אפורה ומזעזעת וכשהגדילו אותה נראתה בצבעים יותר חיים. (עדיין הצבעים היו נוראיים אבל ביחס למה שראו בתצוגה המוקטנת זה היה שונה לחלוטין.)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;1040782:
המסך שלך מראה יותר בהיר ביחס להדפסה?
מה בהיר? כהה! המסך שלה כ"כ כהה שהוא אוטם לה את השחורים, וכך היא לא מסוגלת להבחין בעיגולים כולם.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י ויזואלי;1040777:
מענין שיישור קו החוף ממש מציק לי בעין, ואין לי מושג למה.
כי קו החוף לא אמור להיות מיושר פה. התמונה לא צולמה פרונטלית מול המים, ולכן ליישר את קו החוף זה לעקם את הקרקע. על זה בדיוק נסוב הוויכוח הארוך שלי עם שלמה (ותמיר). יישרתי רק לכבוד שלמה.

נכתב ע"י ויזואלי;1040777:
רבקה עכשיו העריכה שלך הרבה יותר יפה לדעתי.
תודה! :)

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;1040795:
מה בהיר? כהה! המסך שלה כ"כ כהה שהוא אוטם לה את השחורים, וכך היא לא מסוגלת להבחין בעיגולים כולם.
אבל התמונות באמת יוצאות לי כהות יותר בהדפסה (בפוטו זה יוצא בסדר.אבל הם מסדרים..)
בהדפסה דיגיטלית זה יוצא כהה נורא...

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י RacheliM;1040793:
לא מדוייק..
בתמונה מס' 15 הייתה בעיה שבכיווץ שלה היא נראתה אפורה ומזעזעת וכשהגדילו אותה נראתה בצבעים יותר חיים. (עדיין הצבעים היו נוראיים אבל ביחס למה שראו בתצוגה המוקטנת זה היה שונה לחלוטין.)
תמונה 15, ממה שאני מבינה, נשלחה אלייך ע"י חברתנו הסתומה (שאנחנו אוהבות למרות הכל...) שסירבה להקשיב לי כשאמרתי לה לא להתעסק עם הפרופיל החדש שהיא מצאה, שנקרא esRGB.
היא החליטה ש-e זה עבור "אינטרנט" ולכן כנראה מתאים.
(האמת היא שאני מקצינה. היא לא סירבה להקשיב, אלא עשתה ניסוי ושמרה ככה למרות שאמרתי לה לא להתעסק עם הפרופיל הזה, ואז שכחה בטעות להחזיר לפרופיל הנכון. משהו כזה.)

אז הניחוש שלי הוא שהדפדפן שלך (רחלי) מכיל ניהול צבע שאיפשר לו להציג בגדול את התמונה כמו שצריך (זה היה טיפה אפרפר בגלל עריכה שגויה, לדעתי, ולא בגלל בעיה כלשהי בצבעים. פשוט היא הורידה מאוד קונטרסט כדי להתמודד עם התאורה, וזה יצא איזשהו סוג של אפרפרות. זו השערה שלי). אבל כשרואים את התמונה הקטן זה לא לפי ניהול הצבע של הדפדפן אלא לפי הגדרות התצוגה של האתר (פרוג) ולכן נראה כמו בלוק אפור.
או משהו כזה.
לא משנה הפרטים, העובדה היא שפרופיל הצבע הוא שגרם לבעיה, ואין שום קשר לכיווץ.

(לי היא שלחה את התמונות במייל, והתמונה שהועלתה לפה וכווצה - הוצגה אצלי בג'ימייל כבלוק אפור מזעזע. שוב, אין קשר לכיווץ של פרוג.)

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;1040802:
אם את רואה 8, זה אומר שהמסך שלך בהיר מאוד.
אז איך התמונה שלי נראית אצלך כהה?
זה לא בהכרח עניין של כהה/בהיר באופן מוחלט. אצלי המסך לא בהיר מדי (אתה טוען ש-6 העיגולים של רחלי זה בהיר קצת, וה-8 של אלבום זה בהיר מאוד. אז ה-10 שלי לשיטתך זה בהיר מאוד מאוד), אלא פשוט יש המון פרטים בטווח של הכהים במסך.
העובדה היא שהתמונות לא יוצאות לי כהות מדי כשאני מדפיסה אותן, וגם כשאני מסתכלת על תמונות שערכתי במסך הקודם שלי - הן לא נראות במסך הנוכחי בהירות נורא. וגם תמונות של אחרים לא נראות לי בהירות נורא. למשל העריכה שלך נראית לי כהה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה