רכבים נהג?!! שים לב הולך רגל סחוט לפניך!!!

מצב
הנושא נעול.

אדריכלית בעתיד בעז"ה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תקשיבו : זה היה נראה כמו הילד שהולך עם המגפיים ורואה בדרך שלולית אז הוא קופץ בתוכו כדי להשפריץ..
תקשיבו : זה בדיוק נראה ככה!
מה עושים בעניין?
נשמח לרעיונות יצירתיים במיוחד.

פנטה

משתמש מקצוען
כהולכת רגל אני הולכת הכי בצד הפנימי של המדרכה כמה שאפשר
ואם אני עומדת בתחנה עומדת מאחוריה
למזער נזקים..

זמר אלוף

משתמש פעיל
תקשיבו : זה בדיוק נראה ככה!
מה עושים בעניין?
נשמח לרעיונות יצירתיים במיוחד.
יש לי רעיון (שאולי אחד/ מהפרוגיסטים/ות יסכימו לקחת על עצמם)
להכין מודעות לתלות בלוחות מודעות בתי כנסת מכולות וכו
ואפשר איזה סלוגן להדביק על הרכב, שרכב זה לא משפריץ מים וכד

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
וגם בין נהגים לנהגים.
ביום שישי האחרון נסענו ברכב, והרכב שלפנינו מהצד פשוט טס והשפריץ ברמה שלא ראינו כלום. פחד אלוקים הילדים צרחו בהיסטריה
בעלי בלם וזה היה נס כי אחרת היינו נתקעים בגדר.
נכון של זה בתוך רכב וכו’ אבל עדיין אם אפשר טיפה לזוז מהקצוות ויש דרך לעקוף את השלולית,
תתחשבו!!

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי

נסיך אוסטרי

משתמש פעיל
עריכה תורנית

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
סחוט כלומר רטוב מאוד.. ?
נראה לי זה מושג ירושלמי

michalor

משתמש מקצוען
ואפשר איזה סלוגן להדביק על הרכב, שרכב זה לא משפריץ מים וכד
כמה שמצאתי מהעבר:
תודה נשמה כבר התקלחתי היום..

אחי דפקת לי ברז...

למה אתה נוהג להשפריץ עלי???

אני כבר שנים טוען שצריך להקים עמדות עם תבניות ביצים לחלוקה באזורים אלו, וכל רכב שמגיע לו... יחטוף אחת או שניים מן ההולך רגל שנרטב!!!!

אל תהיה פריץ -אל תשפריץ .

גימפעל

משתמש מקצוען
ומה תאמר על מה שכתוב רכב זה לא נוסע בשבת?
אכן אין איסור שביתת כלים ברכב, אך להשכיר ליהודי יש איסור משום מסייע לדבר עבירה ולפעמים אף איסור לפני עיוור.
להלכה נפסק שאין מצווה על האדם שכליו ישבתו בשבת. כך כתוב בשולחן ערוך: "מותר להשאיל ולהשכיר כליו לאינו יהודי, ואף על פי שהוא עושה בהם מלאכה בשבת, מפני שאין אנו מצווים על שביתת כלים" (אורח חיים רמ"ו, א).
אך השולחן ערוך מוסיף שיש אומרים שאין להשכיר כלים בערב שבת, אך להשאיל מותר. וזה לשונו: "ויש אומרים דכלים שעושין בהם מלאכה, כגון מחרישה וכיוצא בה, אסור להשכיר לאינו יהודי בערב שבת. וביום ה' מותר להשכיר לו, ובלבד שלא ייטול שכר שבת אלא בהבלעה, כגון שישכיר לו לחודש או לשבוע. ולהשאיל לו מותר אפילו בערב שבת". והרמ"א כתב שההלכה כסברא זו.
לכן להשכיר בערב שבת אסור. ולהשאיל, אם משאיל לגוי לצורך עבודה של הגוי יש בעיה של מראית עין אם ניכר על הרכב שהוא שייך למעביד יהודי, שמא יבואו לחשוד בו שהוא עושה מלאכה בשבת על ידי גוי (שו"ע רמ"ג, א).
ואם נותן את הרכב ליהודי שייסע בו בשבת, אסור מדין לפני עיוור לא תיתן מכשול (אם יקשה עליו להשיג רכב אחר), ומדין מסייע לדבר עבירה.

מקור: https://www.yeshiva.org.il/ask/126686

הטעם המושלם

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
הצעה לסטיקר- אני מבסוט ולא סחוט
או -את המים שלך תציע לכנרת

גאונה

משתמש מקצוען
בלתק
בבני ברק ברחוב זבוטינסקי פינת הרב שך יש סמוך למדרכה הצרה 2 שלוליות שממלאים את האנשים שמחכים ברמזור, העריה שמה משולשים וחסמה נתיב, כדי שלא יסעו בשלוליות וירטיבו את האנשים

אני וביתי

משתמש מקצוען
בלתק
בבני ברק ברחוב זבוטינסקי פינת הרב שך יש סמוך למדרכה הצרה 2 שלוליות שממלאים את האנשים שמחכים ברמזור, העריה שמה משולשים וחסמה נתיב, כדי שלא יסעו בשלוליות וירטיבו את האנשים
שלא יהא לכם ציפיות.
היה בור בכביש שסתמו פעמים בשבוע שעבר ונפתח שוב סתמו עם בטון וחיכו יום וחצי ליבוש מלא.
עכשיו תשאלו גם כל בני ברק מלאה בורות בכבישים במדרכות מה הפרוטקציה? זבוטינסקי באחריות נת"ע!

חיים למברגר

משתמש צעיר
ראיתי בקובץ גליונות לפני כמה שבועות בעלון של ר' יצחק זילברשטיין תשובה נרחבת שהוא כתב האם מותר לנהג לנסוע בתוך בני ברק כשהוא יודע שהוא משפריץ על עוברי דרך מסכנים

DasiB

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
צילום מסך 2024-02-04 030522.jpg

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה