עזרה משפט שנתן לך כח לחיים. יש לך אחד כזה? מוזמנים לשתף!

מצב
הנושא נעול.

יהודה גל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

“מי שיש לו ‘איזה למה’ שלמענו יחיה יוכל לשאת כמעט כל 'איך'” (ניטשה)​

אחד הסיפורים האנושיים המרגשים ביותר של התמודדות עם טראומה קיצונית ושל ניצחון רוח האדם הנו זה של ויקטור פראנקל (“האדם מחפש משמעות”). ד”ר פראנקל, פסיכיאטר יהודי וינאי, איבד את משפחתו בשואה והתנסה באימי מחנות הריכוז, באכזריות שלא תשוער, באובדן צלם אנוש ובסכנת השמדה יומיומית. שם, מתוך הסבל הצרוף, הוא מגבש את ההכרה כי הגורם המכריע ביכולתו של האדם לשרוד, להתמודד ולנצח, הנה מציאה של משמעות ופשר לחייו. כך, וברוח משנתו של ניטשה: “מי שיש לו איזה למה שלמענו יחיה, יוכל לשאת כמעט כל איך”, יצר פראנקל, לימים, את תורת הטיפול של הלוגותראפיה (לוגוס, ביוונית – משמעות או פשר) כפסיכותראפיה אקזיסטנציאליסטית ייחודית, ובאמצעותה השפיע על רבים אחרים.​

יהודה גל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אמא שלי הייתה חוזרת פעמים רבות את הסגולה הידועה של הרה"ק ר' חיים מוולוז'ין זיע"א, עם כמה מילים נוספות, עד היום המשפט הזה מלווה אותי ומשרה עלי שלווה ורוגע בכל זמן ועת, ובעיקר בזמני מתח ולחץ וכדו'.
אין עוד מלבדו, אין שום כוח בעולם שיכול לעשות לי כלום חוץ ממנו יתברך שמו, וממנו יתברך יוצא רק טוב!

יהודה גל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
תפילת השלווה -

אלי,
תן לי את השלווה לקבל את הדברים שאין ביכולתי לשנותם
אומץ לשנות את הדברים אשר ביכולתי לשנותם
ואת התבונה להבין בין השניים.

.!.!.!

משתמש רשום
שוב יישר כח על כל תגובה ותגובה!!!
ה' ברא אותך ברגע שראה שהעולם לא יכול להתקיים בלעדייך-בשם הבעל שם טוב
זכור לי בהקשר ליום הולדת.
משהו כמו: "היום בו נולדת הוא היום בו החליט הקב"ה שהעולם לא יכול להתקיים בלעדיך".
ציטוט מדויק, יש למישהו?

יהודה גל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
שוב יישר כח על כל תגובה ותגובה!!!

זכור לי בהקשר ליום הולדת.
משהו כמו: "היום בו נולדת הוא היום בו החליט הקב"ה שהעולם לא יכול להתקיים בלעדיך".
ציטוט מדויק, יש למישהו?
זה הציטוט, זה מובא בשם רבי נחמן מברסלב, אם כי אינני מצליח למצוא את המקור.
ואגב- בקורונה עשו למשפט הזה המשך משעשע -
היום בו נולדת הוא היום בו החליט הקב"ה שהעולם אינו יכול להתקיים בלעדיך
היום בו נכנסת לבידוד הוא היום בו הוחלט לשקול שוב את העניין... :LOL:

טאבו

משתמש סופר מקצוען
משפט שנתן לי כוח-
את העבר אי אפשר לשנות והעתיד עוד לא בידך
הרגע היחיד שבו תוכל לעבוד על עצמך הוא עכשיו

ועוד משהו שהוא לא ממש משפט אלא יותר רעיון שמישהו נתתן לי פעם ואימצתי:
כשלוקחים קבלה טובה לעתיד צריך לתחום אותה בזמן ואז לחתוך בחצי את הזמן שהקצבת.
כי לפעמים ברגע הראשון להוטים כל כך לקבל על עצמנו אבל בהמשך יש דאון ולכן לא כדאי לקחת דברים לזמן מטורף שבהמשך נתייאש ממנו, אלא לחלק לטווח קצר שהסוף נראה באופק וככה יש יותר מוטיבציה לעמוד בו.

F.M

F.M
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
החכמה ברגע ניתן זה:
היא לאשר את השלימות שלו!

כל שם שתרצה

מהמשתמשים המובילים!
אדרבא, מוזמנים להתמקד במשפט שעשה לכם משהו בלב. ולפעמים דווקא למילים פשוטות יש כח...
אמת ויציב!
המשפט עצמו יכול להיות עוצמתי, אבל בדרך כלל דוקא המשפטים של הסיסמאות פחות מוצלחים, כי הם נשחקים מרוב שימוש, ומאבדים את הערך העצמי שלהם אצל האדם.
והרי בסופו של יום, לא המשפט עצמו עושה את האדם, אלא האדם הוא שעושה את המשפט, כלומר האדם המתבונן הוא שנוטל מהמשפט את מילותיו ומכוננן בלבו.

ועכשיו למשפט מיוחד:
בתור נער, כשאינך עושה מה שמצפים ממך, באה תגובה חמורת סדר, המקפלת אכזבה, תמיהה, הערכה, ועוד הרבה דברים טובים ומעודדים:
'נו, מה אתה ילד?'

למשל: אין לי כח ל... - נו, מה אתה ילד?
ההוא פגע בי ואמר ש... - נו, מה אתה ילד?
אני מרגיש אכזבה כי.. - נו, מה אתה ילד?

עד שאתה גדל ואומר את זה לעצמך!

איני אומר שזה מתאים לכל אחד, ואולי הדור הקודם שחי את זה השכיל לבטא את זה מתוך תוכו בצורה אמיתית יותר, אבל בכל אופן זה משפט שאהבתי מאוד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה