עזרה משפט שנתן לך כח לחיים. יש לך אחד כזה? מוזמנים לשתף!

מצב
הנושא נעול.

.!.!.!

משתמש רשום
יש משפטים שנכנסים פנימה, למקום הכי עמוק שלנו,
וממשיכים להדהד הרבה אחרי שיצאו לאוויר העולם.
יש לך אחד כזה?
מילים שאמרו לך, ושינו לטובה משהו משמעותי בחיים שלך?
קידמו אותך, גרמו לך להאמין בעצמך, לגלות יכולות? או גרמו לשינויי מבט, להסתכלות מזווית מחודשת על תחום / נושא מסוים...

זה יכול להיות בילדות, בנערות ובמהלך החיים.
מצוות חינוכי, משפחה, חברים ואפילו סתם אדם שפגשתם.
מוזמנים לשתף:)
תודה לכל המגיבים!
משפטים מלאי משמעות ועומק!
אציין שוב שאין צורך דווקא במשפטי השראה / פתגמים.
אדרבא, מוזמנים להתמקד במשפט שעשה לכם משהו בלב. ולפעמים דווקא למילים פשוטות יש כח...
אם תוכלו לפרט ליד כל משפט מי אמר לכם אותו, באיזה גיל / סיטואציה, ולאיזה שינוי זה הוביל / מה הייתה ההשפעה, זה יוסיף מאד!

נערך לאחרונה ב:

ERNR

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
''וידע זאת כל האדם. אני עם כוחותי ותכונותי, פרצוף פני וסגולות נפשי, יחידי בעולם.
בין כל החיים עכשיו אין אחד כמוני. בדורות שעברו לא היה כמוני ועד סוף כל הדורות לא יהיו.
ואם בכך בודאי הקב''ה שלחני לעולם בשליחות מיוחדת ששום אחר אינו יכול למלאותה. רק אני בחד פעמיותי'' (הרב וולבא)

H. Clin

משתמש מקצוען
אחד המורים שלנו בסמינר סיפר שכשהוא מחכה למשהו עם הילדים שלו (לאוטובוס או סתם עומדים בתור למשהו) והם מתלוננים על ההמתנה, הוא אומר להם "אפשר לחכות בסבלנות או אפשר לחכות בלי סבלנות. תחליטו אתם מה יותר נעים." בשבילי זה משפט עם המון משמעות מעבר לנושא ההמתנה. הרבה פעמים זה לא בידינו לשנות את המצב בו אנחנו נמצאים, אבל אנחנו כן יכולים להחליט איך להגיב למצב.

נערך לאחרונה ב:

פ. גינזבורג

זוצית ירושלמית לשעבר...
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
בחיים אתה תפגוש 2 סוגי אנשים
את אלו שעזרו לך ואת אלו שהיו נגדך
בסוף תצטרך להודות לשניהם כי אחרת לא היית מי שאתה היום

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וגם, כשהייתי ילדה קראתי בספר ילדים כלשהו ומאוד אהבתי:
"אפשר לדחות את שטיפת הגלים עד ארוחת הערב וללכת לעשות עכשיו משהו, כשכל הכיור מלא בכלים ואנחנו מרגישים לא בסדר והבית לא נקי ונעים, ואפשר לנקות עכשיו ואחר כך לעשות את מה שרצינו אבל עם הרגשה טובה ובית נעים. מה עדיף?"

יש לי את זה

משתמש רשום
image (5).png

מתכנתת -

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
תודה לכל המגיבים!
משפטים מלאי משמעות ועומק!
אציין שוב שאין צורך דווקא במשפטי השראה / פתגמים.
אדרבא, מוזמנים להתמקד במשפט שעשה לכם משהו בלב. ולפעמים דווקא למילים פשוטות יש כח...
אם תוכלו לפרט ליד כל משפט מי אמר לכם אותו, באיזה גיל / סיטואציה, ולאיזה שינוי זה הוביל / מה הייתה ההשפעה, זה יוסיף מאד!
בקטע הזה...אז -
העיקר זה המאמץ והדרך, לא התוצאה
(בעיקר בעבודת ד' שהקב"ה מסתכל מה עשית ולא אם הצלחת)

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
כשהייתי בכיתה י"א, המחנכת אירחה את בנות הכיתה בביתה ל'בוקר כיתה'. היא חילקה ארטיקים לבנות, ואני, שנשאתי בתפקיד ה'ביישנית' - סירבתי לקחת ארטיק.
לאחר נסיונות שכנוע שלא צלחו, לחשה לי המחנכת באזני: "אל תפרוש מן הציבור". לצערי, העקשנות שלי ניצחה, אולם המשפט הזה חלחל ושימש לי 'מורה דרך' בהזדמנויות הבאות, וגם היום, בחינוך והדרכת ילדי.

RPO

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
המורה שלי אמרה לנו בשיעור יהדות משפט חזק כ''כ
"מי שלא רואה לא נראה"
לגבי ענין של צניעות,
וזה כ''כ נכון ביומיום, כל פעם אני נזכרת בזה.

יהודה גל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בחיים - אל תהיה מינימום ואל תהיה מקסימום, גם במיני וגם במקסי יש - מום!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה