משכנתא טובה - מה היא?

שפן הסופר

משתמש צעיר
עם קצת הבנה בנושאי הפיתוי אתה יכול להרוויח לא מעט
אם בכל זאת אתה פוחד מהעמלה קח עוד 150000 במשכנתא שאינך צריך כקבועה צמודה זה גם יוזיל לך את השאר וגם תיפטר מזה חודש אחרי ותישאר רק עם המשתנה
אני לא יכול לקחת יותר מ 300K כי זו לא דירה ראשונה אז אני מוגבל ל 50% מימון
עמלות היוון זה רק למקרים של פירעון מוקדם.
בחלק ניכר מהמקרים לא מגיעים לזה.
ספציפית במקרה שלי שזו דירה להשקעה יש סבירות לא קטנה שאני יגיע למצב של עמלות היוון.
אני ינסה לקבל הצעות, נראה לאן אגיע.
שוב תודה לכל מי שטרח להעלות את תובנותיו

ברברוג

משתמש פעיל
לא פקפקתי אבל במקרה שלי דוקא כן
מצרף גם את ההתחלה של דיסקונט וסימולציה מזרחי לעומת פועלים בעיקר בשביל האומץ של השואל הנ"ל ירידה מהירה ממש וקלה בתוך יומיים כשמעכשיו העבודה הרבה יותר קלה אם לאומי יאשרו מרווח כמו פועלים במק"מ הגעתי ל-4.45 נראה לי אטרקטיבי כך ש"נתפשר על 4.55 ויעלו לי במרווח? אודרופ... (כתבתי לו 4.7 ל-20 שנה)
ברור סייעתא דשמיא אבל כן. קיים.
תראי ריבית חזויה
שאתה כותב "מרווח" כוונתך לכל כמה זמן הריבית משתנה?

ברברוג

משתמש פעיל
לא. כוונתי לתוספת לעוגן
אמנם המילה מרווח מתייחסת לעוד פרמטרים במשכנתא ספציפית פה זה כוונתי
שאלה של חוסר ידע: מה המשמעות של הרווח לתוספת עוגן מהריבית עצמה?
כלומר ריבית של 4 + 1 תוספת לא דומה לריבית 5?

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
שאלה של חוסר ידע: מה המשמעות של הרווח לתוספת עוגן מהריבית עצמה?
כלומר ריבית של 4 + 1 תוספת לא דומה לריבית 5?
ברביות על בסיס עוגן
ריבית העוגן הוא ריבית שמשתנה והמרווח לא משתנה
למשל לקחתם עכשיו כשהעוגן הוא 4% + 1% אתם משלמים 5% עד נקודת היציאה שלכם נגיד עוד שנתיים יבדקו מה העוגן אם העוגן ירד למשל ל3% זה יהיה 3+1 ואם זה עלה ל 5% זה יהיה 5+1

ברברוג

משתמש פעיל
ברביות על בסיס עוגן
ריבית העוגן הוא ריבית שמשתנה והמרווח לא משתנה
למשל לקחתם עכשיו כשהעוגן הוא 4% + 1% אתם משלמים 5% עד נקודת היציאה שלכם נגיד עוד שנתיים יבדקו מה העוגן אם העוגן ירד למשל ל3% זה יהיה 3+1 ואם זה עלה ל 5% זה יהיה 5+1
הבנתי, קיבלתי הצעה של עוגן - 0.5 אז זה ודאי לא קשור

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
הבנתי, קיבלתי הצעה של עוגן - 0.5 אז זה ודאי לא קשור
לא הבנתי למה זה לא קשור המרווח ישאר אותו דבר גם במינוס וגם בפלוס מה שישתנה זה העוגן
ההצעה שהעלית באשכול אחר היא רובה על בסיס עוגנים חוץ מהקל"צ שכשמה כן היא ריבית קבועה
רק העוגן של הפריים יכול להשתנות כל חודש ועוגן של המשתנות משתנה בתקופה שקבע הבנק למשל שנתיים

נערך לאחרונה ב:

ברברוג

משתמש פעיל
לא הבנתי למה זה לא קשור המרווח ישאר אותו דבר גם במינוס וגם בפלוס מה שישתנה זה העוגן
ההצעה שהעלית באשכול אחר היא רובה על בסיס עוגנים חוץ מהקל"צ שכשמה כן היא ריבית קבועה
רק העוגן של הפריים יכול להשתנות כל חודש ועוגן של המשתנות משתנה בתקופה שקבע הבנק למשל שנתיים
לא קשור - כלומר
יכול להיות שאני מפספס משהו, ניתן לבקש מהבנק להעלות את העוגן ולהוריד את המרווח ולהפך? העוגן הוא לא משהו קבוע?
אגב מה דעתך על ההצעה שקיבלתי?

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
לא קשור - כלומר

יכול להיות שאני מפספס משהו, ניתן לבקש מהבנק להעלות את העוגן ולהוריד את המרווח ולהפך? העוגן הוא לא משהו קבוע?
אגב מה דעתך על ההצעה שקיבלתי?
כנראה דיברנו בשפת חרשים
הבנק לא משנה את העוגן
המשחק הוא על המרווח
לגבי ההצעה שלך
ההצעה מצויינת
בקל"צ אפשר לרדת
הצמוד אני לא יודע אם שווה ללכת על זה אבל לעצם המסלול זה טוב
הפריים מעולה
המל"צ בסדר גמור

ברברוג

משתמש פעיל
כנראה דיברנו בשפת חרשים
הבנק לא משנה את העוגן
המשחק הוא על המרווח
לגבי ההצעה שלך
ההצעה מצויינת
בקל"צ אפשר לרדת
הצמוד אני לא יודע אם שווה ללכת על זה אבל לעצם המסלול זה טוב
הפריים מעולה
המל"צ בסדר גמור
העוגן הוא קבוע גם פריים וגם במטח, נכון?
מישהו כתב כאן שהוא יבקש מהבנק להוריד את המרווח ולעלות את העוגן וזה מה שלא הבנתי.

לגבי המשכנתא, את הצמוד אני לא באמת צריך..
זאת הצעה ראשונה שקיבלתי, יש לאן לרדת?

מאיר עלי באבא

משתמש מקצוען
העוגן הוא קבוע גם פריים וגם במטח, נכון?
מישהו כתב כאן שהוא יבקש מהבנק להוריד את המרווח ולעלות את העוגן וזה מה שלא הבנתי.

לגבי המשכנתא, את הצמוד אני לא באמת צריך..
זאת הצעה ראשונה שקיבלתי, יש לאן לרדת?
העוגן בפריים הוא ריבית בנק ישראל +1.5% הוא יכול להשתנות כל חודש וחצי בערך על פי החלטת בנק ישראל מה שביד הבנק לשנות זה את המרווח לדוגמא אצלך המרווח בפריים הוא - 0.95 ריבית הפריים עומדת כיום על 6% (ריבית בנק ישראל 4.5% + 1.5%) ולכן הריבית השנתית שלך תהיה כעת 5.05% אם ריבית בנק ישראל תעלה או תרד הריבית שלך תשתנה בהתאם
המרווח במשכנתא שלי למשל היא פריים - 0.5% ולכן הריבית שלי כיום היא 5.5%
באג"ח העוגן נקבע בצורה שונה ולא הבנק קובע את זה אבל הוא פחות תנודתי כי הבנק נועל לך את זה לתקופה של שנתיים למשל וגם פה המשחק של הבנק הוא במרווח
מקווה שהובנתי ואם יש עוד שאלות אפשר לשאול
לגבי ההצעה שלך
יש לאן לרדת בפרט בקל"צ וגם קצת במל"צ בפריים מסופקני
תבקש מהבנקאי שיעלה לך בצמוד על חשבון המסלולים האחרים אם אתה מתכנן לפרוע את זה
תלך לבנק אחר עם ההצעה הזאת ותערוך מו"מ בין הבנקים

ברברוג

משתמש פעיל
העוגן בפריים הוא ריבית בנק ישראל +1.5% הוא יכול להשתנות כל חודש וחצי בערך על פי החלטת בנק ישראל מה שביד הבנק לשנות זה את המרווח לדוגמא אצלך המרווח בפריים הוא - 0.95 ריבית הפריים עומדת כיום על 6% (ריבית בנק ישראל 4.5% + 1.5%) ולכן הריבית השנתית שלך תהיה כעת 5.05% אם ריבית בנק ישראל תעלה או תרד הריבית שלך תשתנה בהתאם
באג"ח העוגן נקבע בצורה שונה ולא הבנק קובע את זה אבל הוא פחות תנודתי כי הבנק נועל לך את זה לתקופה של שנתיים למשל וגם פה המשחק של הבנק הוא במרווח
לגבי ההצעה שלך
תודה על התשובה המפורטת והברורה.
לסיכום באגח כמו בפריים הבנק לא שולט בבסיס הריבית ואין מה לנהל איתו מו"מ אלא רק על המרווח.

פי האתון

משתמש פעיל
ספציפית במקרה שלי שזו דירה להשקעה יש סבירות לא קטנה שאני יגיע למצב של עמלות היוון.
אני ינסה לקבל הצעות, נראה לאן אגיע.
שוב תודה לכל מי שטרח להעלות את תובנותיו
לגבי עמלת ההיוון בהנחה שעד עוד 4 שנים הריביות יירדו באחוז, העמלה על חלק הקל"צ במקרה של 10 שנים תהיה כ-1700 ש"ח
עם עוד 3 עשיריות פחות בקל"צ (שיועץ נניח ישיג כמובן בהנחה שביחס לריביות אין באמת משמעות ובדרך כלל ריבית מטורפת בקל"צ תהיה על חשבון מל"צ כך שהרווח היחיד יהיה העמלה) יהיה 1500+ ש"ח - שקלים. כמו שאמרתי. (על פער ריבית כזה וסכום כזה לא בטוח שאף יומלץ מיחזור (חיצוני) כי מרווחי המשתנים ישתנו לרעה כמובן. פירעון -זה כל הסיפור.
בקשר לעבודה העצמאית - אל תיבהל מהצעות גבוהות מראש (וודאי לא מהדיגטלי זה כלום ושום דבר) נסה בטריקים כמו - חברים שלי קיבלו כך וכך (בתחום הריאלי), אני עם הכנסות טובות וכו' וכנראה גם קצת חנופה (מכיר יועץ שמכין כל בוקר נס קפה לפקיד)
והכי טוב להתייעץ עם מישהו שמבין בזה ויש לו קבלות או שדאג לעצמו למשכנתא איכותית

ברברוג

משתמש פעיל
לגבי ההצעה שלך
קיבלתי עכשיו הצעה נוספת:
400k קל"צ - 4.49
380k מל"צ - 4.49
170k פריים - 0.35-
125k מ"צ - 2.63 (לפריעה)
100k בפתיחת חשבון פריים - 1.2-

מה דעתך?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה