עזרה משהו מאוד לא ברור לי לגבי מדא. ואני מניח שאני לא היחיד... בכלל לא...

שמחה קופי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אגב יש פתרון שלא תמיד אפשרי
והוא להשאר בבית החולים עד אחרי 12 בלילה שזה אומר מכתב שחרור רק אחרי 12
וכך לא צריך לשלם...
אני קבלתי מכתב שחרור אחרי 12 בלילה וקבלתי דרישת תשלום מלא גם ממד"א וגם מבית החולים.

שם נפלא

משתמש פעיל
אבל.. אבל... למה אלף שקל?
אבל תחשוב על מחיר תחזוק של אמבולנס, שתיין דלק, פלוס תחזוק שכל התרופות יהיו לא פג תוקף, זה עולה כסף,
מסתבר שיש הוצאות
ועדיין היה מעניין מאוד לראות איך הגיעו לסכום הזה
המקרה היחיד(!!!!) שאדם משלם מכיסו תשלום לאמבולנס הינו - כאשר פונה באמבולנס רגיל ולא אושפז בהמשך לפינוי*.
ברור, על זה מדובר כאן:
נדבר על מקרה שבו פונה אדם לבית החולים, נבדק במיון, נמצא שמצבו תקין – והוא נשלח הביתה.
ונראה לי שיש כאן עוד שאלה
חוץ מהתשלום למד"א עצמם
כי הרי ברור שאף אדם לא רוצה פשוט לבקר את המשפחה בבית חולים
כל מי שנוסע לשם באמבולנס הוא כי יש חשש גדול שהוא אמור להישאר שם קצת...
אז למה הקופ"ח לא משתתפת איתו בזה ?
למה הוא צריך לשלם מחיר "מלא" ?

בום על קולי

משתמש רשום
ברור, על זה מדובר כאן:
אולי לא היה ברור, 1000 לפי מה שהסבירו כאן זה קנס. כדי שיפעילו בקרה עצמית מתי מונית שוה יותר מאשר להזמין ע"ח חולה אחר.
זה שהאיש לא אושפז זו סוג של הוכחה שהוא לא היה במצב שא"א לסוע בדרכים אחרות.

את התיאוריה הזו ניתן לבדוק. כמה הקופ"ח משלמת למד"א כשאושפז החולה? אם הם גם 1000 ש"ח נפל פיתא בבירא.

avi++

משתמש מקצוען
אולי לא היה ברור, 1000 לפי מה שהסבירו כאן זה קנס. כדי שיפעילו בקרה עצמית מתי מונית שוה יותר מאשר להזמין ע"ח חולה אחר.

את התיאוריה הזו ניתן לבדוק. כמה הקופ"ח משלמת למד"א כשאושפז החולה? אם הם גם 1000 ש"ח נפל פיתא בבירא.
כשמזמינים אמבולנס, זה בדר''כ לעזרה ראשונה, החובשים עצמם מחליטים אם צריך פינוי, ולמה שהאדם הפשוט יתחיל לחשבן חשבונות ''האם אני עכשיו על חשבון מישהו אחר או לא'', מאיפה שידע מה מצבו וכמה דחוף לו הבית חולים?

נעליים

משתמש מקצוען
תודה על העלאת הנושא, יש לי שאלה שאין לי איך לברר
היה לי מקרה שהזמנתי את איחוד הצלה והמוקדן אמר לי שהוא חייב לדווח את מד"א
הגיע המתנדב ואמר לי תבטלי את מד"א, לא צריך פינוי
התקשרתי למד"א שאני רוצה לבטל את הקריאה הם אמרו לי שהם כבר ליד הבית שלי ואי אפשר לבטל...
חתמתי שאני לא רוצה פינוי
השאלה שלי: האם אני יכולה לקבל חשבונית של מד"א לתשלום?? וכמה??
הרי ידוע שהם שולחים חשבונית רק כשיש כבר ריביות!!!!

אינטקסט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
כל מקרה שנגמר באישפוז, כל אישה לקראת לידה (גם אם ילדה אחרי חודשיים)
לא נכון. גם אם שבוע אחרי היתה לידה ולא באותו פינוי - היולדת תתבקש לשלם את מלוא תשלום האמבולנס ואין מימון של קופ"ח אם זה לא מספיק צודק לטענתם הפינוי.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען

זה לא נכון.
כולם מסכימים שילד שעושה תגובה אלרגית ונזקקת לאפיפן חייב לנסוע באמבולנס לבי"ח.
גם בהדרכה של מד"א אומרים את זה.
ברוב המקרים משתחררים מהמיון אחרי 4 שעות.
רק במכבי יש החזר לאלרגיה. בשאר הקופות המטופל משלם.
זה לא בגלל שהוא הזמין סתם. אף אחד לא יגיד לו שהוא לא היה צריך להזמין אמבולנס.

החכמה שבנשים

משתמש מקצוען
לי היה בתחילת הקורונה מקרה הזוי עם מדא.
היינו במלונית קורונה. שוחררו אותנו
ואז מתברר שבעלי יקרא מחלים רק מחר ולכן הוא יכול לחזור לבית רק במדא.
אבא שלי בא לקחת אותנו ואמרנו לו לא נורא לך לבית ניסע באמבולנס כולנו יחד...
הזמינו לנו מדא.
עלינו על האמבולנס זוג + 3 ילדים.
אחרי שנה +++ קיבלנו 5 אגרות לתשלום.
היינו בשוק.
קופת חולים לא הסכימה לשלם.
אמרתי למדא אם אתם רוצים 5 אגרות אני רוצה 5 אמבולנסים.
טענתי גם שהייתי מלוה של החולה ולא היה לי איפה לשים את התינוקות. שום דבר לא עזר....
פניתי למבקר המדינה ואחרי עוד טירטור של שנה +++ קופת חולים שילמה על זה.
אבל כמה עצבים זה לקח ממני ואווו

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
זה מה שהיה אצל ההורים שלחי..
ולפי מה שאת כותבת אם לא קבלתי עד עכשיו (עבר בערך חודש) אז אני לא אמורה לקבל חשבונית?
לצערי אנחנו משתמשים בשירותי מד"א יחסית הרבה וזה תמיד מגיע תוך זמן קצר.
חודש זה לא כזה הרבה זמן. אל תתייאשי עדיין. :D

5699

משתמש פעיל
לי קרה עוד דבר הזוי. התחלתי עם דימום מסיבי עקב הפלה.פינו אותי עם מד"א לבית חולים בלילה.ישו לי כמובן טיפול לעצירת הדימום ושוחררתי אחרי 20 שעות מהמיון. מכיון שלא אושפזתי ל24 שעות כי אני בקשתי לחזור הביתה כי לא היה מקום במיון. ( הייתי עם מיטה בפרוזדור חלק מהשעות). אחרי חודש חשבונית של מד"א שאני צריכה לשלם את הפינוי כי לא אושפזתי ל24 שעות
רתחתי מזעם. כאילו שקראתי להם כי בא לי לעשות סיבוב באמבולנס.עם הדימום שהיה לי אסור היה לי לזוז ואף מונית לא היה לוקח אותי. נלחמתי על החשבונית ולא היה עם מי לדבר. אחרי חודשים ארוכים של מאבק מול הקופה גם ,שילמתי בעצמי עם הרבה צער. ארגון הזוי!!!
ועוד היה אמבולנס טיפול נמרץ אז היה יותר יקר.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
לי קרה עוד דבר הזוי. התחלתי עם דימום מסיבי עקב הפלה.פינו אותי עם מד"א לבית חולים בלילה.ישו לי כמובן טיפול לעצירת הדימום ושוחררתי אחרי 20 שעות מהמיון. מכיון שלא אושפזתי ל24 שעות כי אני בקשתי לחזור הביתה כי לא היה מקום במיון. ( הייתי עם מיטה בפרוזדור חלק מהשעות). אחרי חודש חשבונית של מד"א שאני צריכה לשלם את הפינוי כי לא אושפזתי ל24 שעות
רתחתי מזעם. כאילו שקראתי להם כי בא לי לעשות סיבוב באמבולנס.עם הדימום שהיה לי אסור היה לי לזוז ואף מונית לא היה לוקח אותי. נלחמתי על החשבונית ולא היה עם מי לדבר. אחרי חודשים ארוכים של מאבק מול הקופה גם ,שילמתי בעצמי עם הרבה צער. ארגון הזוי!!!
ועוד היה אמבולנס טיפול נמרץ אז היה יותר יקר.
מצער אבל ממש לא מפתיע. :(

אמא לשלוש

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא ארגון חסד ולא בטיך
יש להם מוקד בבית שמש לנשים חרדיות עם תנאים חרפה
ואח''כ מתגאים שמשלבים נשים חרדיות בשוק העבודה

שרה נ.

משתמש פעיל
בעיר מגורי אם מזמינים איחוד הצלה והם מחליטים שצריך פינוי, הם מזעיקים את מד"א
הם לא מפנים בעצמם
יכול לקרות אם אין להם אמבולנס במשמרת
(גם אם הגיע אמבולנס שלהם, עדיין יכול להיות שהוא רק עם כונן ולא במשמרת עם 2 חובשים לפחות ולכן לא יוכל לפנות)

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
יכול לקרות אם אין להם אמבולנס במשמרת
(גם אם הגיע אמבולנס שלהם, עדיין יכול להיות שהוא רק עם כונן ולא במשמרת עם 2 חובשים לפחות ולכן לא יוכל לפנות)
זה לא קשור
הם לא מפנים אף פעם
הם תמיד מתקשרים למד"א אם צריך פינוי
(כמובן שאני מדברת על איפה שאני גרה, לא על מקומות אחרים)

חיעיחע

משתמש פעיל
אני גם נלקחתי עם אמבולנס של מדא לטיפול קצר ואחרי 4 שעות שוחררתי
כמובן קבלתי מכתב שאני צריכה לשלם ונלחמתי עם הקופת חולים שאני לא משלמת!!!!
והם הסכימו לשלם את האמבולנס

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מדא משווקים את עצמם כסוג של, איך נקרא לזה, ארגון חסד.
הם מאוד אוהבים את המיתוג שלהם: "ארגון ההצלה הלאומי של ישראל".

ובאמת, אשרי חלקם, וזכות לנו שיש ארגון כמוהם. כל המציל נפש אחת מישראל – כאילו קיים עולם מלא! ובכן, קל וחומר מי שמציל נפשות רבות, עשרות בשנים.

אלא שלפעמים, נדמה שמד"א הוא משהו אחר לגמרי.

נדבר על מקרה שבו פונה אדם לבית החולים, נבדק במיון, נמצא שמצבו תקין – והוא נשלח הביתה.
במקרה כזה, קופת החולים תשלם לבית החולים על הבדיקה והמיון, ככל והביקור החשוב הוסדר איתם.
אבל... אבל...
מדא רוצים כסף. והרבה. כמעט 1000 שקל! זה המון! המון! המון כסף! בטח לאדם פרטי מן השורה, המשתכר לפרנסתו, נניח, כספר השכונתי.

כעת, הנה העניין.
את האמבולנסים – מד"א מקבלים בחינם. (הם יודעים יותר טוב מראשי ישיבות איך לגייס כספים בחו"ל, אל תדאגו להם).
את הנהגים, הפרמדיקים – גם בחינם. מתנדבים.

כעת, על מה ולמה התשלום המופרך הזה?

אני יכול להבין שמדא רוצים איזו השתתפות עצמית. ולו רק כדי למנוע מצב בו כל קרח גבוה ושרירי או משועמם שעיר נמוך קומה – שמתי לב שאין כמעט משועממים קרחים גבוהים, מעניין – מזמין לעצמו פינוי לבית החולים כדי לבקר את קרוב משפחתו ומקבל הסעה חינם. בסדר.

אבל.. אבל... למה אלף שקל?

זה מחיר שארגון בריאות פרטי, פרימיום לעשירים, יכול להרשות לעצמו לגבות. לא "ארגון ההצלה הלאומי של ישראל".

ובמילים אחרות;
זהו מחירה של נסיעה במונית לימוזינה עם בר משקאות חריפים + תקליטן. לא של הסעת חירום לבית חולים...

אגב, גונב לאוזניי מפי אחד המדליפים הכי פופולריים במטכ"ל, שאם אדם נזקק לפינוי לבית החולים, ולאחר מכן, רחמנא לצלן, מת בבית החולים, אזיי מדא באים ללא כל בושה למשפחת הנפטר ומבקשים... נכון. אלף שקל. "עלות נסיעה באמבולנס".

מה ההגיון בסיפור? מישהו יכול להסביר?
בלת"ק
תיקון טעות. במד"א יש שירות לאומי ועובדים. לא מתנדבים

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
טיפול נמרץ הם מחליטים על דעת עצמם להזמין גם אם החולה מתנגד.
תמיד בחשש ללידה (יכול להיות שרק בלידה מוקדמת), או בפרכוס.
ככך שממש לא תמיד מאשפזים אח"כ

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה