תח"צ "מראות האוטובוסים" - מאוד מסוכן !!!

יונגרמן

משתמש רשום
ידוע הפתגם "בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם", ועל כן כדאי לכל אחד להתרגל שבהליכתו על המדרכה יתרחק ככל האפשר מהכביש, (מונע אסונות נוספים ר"ל) וכמו שכל אבא מחנך את ילדיו לא להתקרב לכביש כשמחכים במעבר חצייה וכדו', גם בענין זה יש להישמר.
בעיני ראיתי אדם הולך על שפת המדרכה, ומרצפת בולטת אחת הפילה אותו לכביש (ל"מ איזה עיר), ורק סייעתא דשמיא הצילתו מרכב חולף...

rsmרשמ

משתמש צעיר
ידוע הפתגם "בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם", ועל כן כדאי לכל אחד להתרגל שבהליכתו על המדרכה יתרחק ככל האפשר מהכביש, (מונע אסונות נוספים ר"ל) וכמו שכל אבא מחנך את ילדיו לא להתקרב לכביש כשמחכים במעבר חצייה וכדו', גם בענין זה יש להישמר.
בעיני ראיתי אדם הולך על שפת המדרכה, ומרצפת בולטת אחת הפילה אותו לכביש (ל"מ איזה עיר), ורק סייעתא דשמיא הצילתו מרכב חולף...
סליחה על האיחור בתגובה. הבעיה שבירושלים אין ממש מושג כזה של להתרחק מהכביש כשהמידרכה צפופה.

לא יודע אם שמתם לב... אבל באוטובוסים הפנימיים, המראה מצד ימין בולטת בצורה חדה החוצה - לכיון המדרכה, מה שגורם להרבה אנשים לקבל מכה חזקה וכואבת, (אני עכ"פ ראיתי כמה וכמה אנשים שנחבלו מכך (ובתוכם אני...), ובפרט כשנהג האוטובוס מנסה להתקרב ככל יכולתו אל המדרכה, ולא שמים לב למראה הגדולה והבולטת... ובום !! - לתוך המצח של האזרח המסכן...
השאלה היא כזאת : (לא בקטע של פיצוים וכדו'...) מה אפשר לעשות ? - תלונה לחברה ? מחזירי אור על המראות ?
אשמח לשמוע (לראות...) את דעתכם...
תשלח את זה לר. גיל מה"קו החם" ביתד נאמן. זו תופעה שצריכים לעורר עליה.
אני ראיתי כמה פעמים שהמראות האלה התנגשו באוטובוס אחר, בחלון, עקב הגודל והבליטה שלהם.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מאז שנפתח האשכול הזה, כל פעם שאני מחכה בתחנת אוטובוס אני מסתכלת על המראה ומנסה להבין איך אנשים נפגעים ממנה כשהיא בכזה גובה. :unsure:

מה שיותר מדאיג אותי זה שילדים לפעמים מושיטים יד כדי לאותת לנהג שיעצור ולא תמיד מורידים אותה לפני שהאוטובוס נכנס לתחנה וכמעט מאבדים את היד ככה. פעם שמעתי נהג צועק על ילד שיתרחק מהכביש אם הוא מושיט יד ואני גם מזהירה את הילדים שלי שמושיטים יד רק אם היא לא בולטת לכביש.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
צריך בשביל זה שהמראה תבלוט יותר מחצי מטר (וגם זה רק אם האוטובוס ישתפשף באבן שפה), לא מדדתי עם מטר אבל זה נשמע קצת הזוי.
מראת האוטובוס נמצאת קדימה יותר מהגלגלים שלו והאוטובוס עצמו גבוה ולא משפשף את המדרכה אפילו כשהוא עולה עליו, ובשביל להצמד למדרכה הוא במקרים רבים עולה מעל המדרכה עם הפינה הקדמית ואז מסתובב שמאלה, ככה שיוצא שאפילו העומדים יותר עמוק במדרכה חשופים לסכנה המדוברת.
מאמין שבעלי הרכבים שניסו להצמד למדרכה בחניה יבינו על מה אני מדבר, כמובן בתנאי שהם גם נסעו בתח"צ אי אז בתחילת חייהם.

סמליל

משתמש מקצוען
מה שיותר מדאיג אותי זה שילדים לפעמים מושיטים יד כדי לאותת לנהג שיעצור ולא תמיד מורידים אותה לפני שהאוטובוס נכנס לתחנה וכמעט מאבדים את היד ככה. פעם שמעתי נהג צועק על ילד שיתרחק מהכביש אם הוא מושיט יד ואני גם מזהירה את הילדים שלי שמושיטים יד רק אם היא לא בולטת לכביש.
מה לעשות שבזמן האחרון;
אם את לא מנופפת לנהג עם היד ,
כאילו את עוצרת מונית ספיישל, הוא לא יעצור לך?

סמליל

משתמש מקצוען
חייבת לציין כמה וכמה פעמים שבהן הנהג לא נסע מהתחנה כי ראה אותי רצה דרך המראה הזאת בדיוק-וחיכה לי שאעלה..
ככה שלהעלים את המראה כנראה לא סביר אבל כן אפשר לצפות אותה בספוג זרחני-גם ראיתי אוטובוסים בודדים שאכן עשו זאת
לכי תדעי מי וכמה חטפו קודם,
שראו הכרח לעשות זאת...:censored:

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
מה לעשות שבזמן האחרון;
אם את לא מנופפת לנהג עם היד ,
כאילו את עוצרת מונית ספיישל, הוא לא יעצור לך?
מסכימה אבל אפשר להוריד את היד כשהאוטובוס מתחיל להתקרב למדרכה או לעשות פסיעה אחת אחורה כדי שהיד לא תבלוט לכביש.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
למה לא מגביהים את המראה?
עוד 30 ס"מ כלפי מעלה
גם תתן עוד שדה ראיה
ןגם לא תסכן את העומדים בתחנה
צפיתי בכמה וכמה מכות הגונות בראשיהם של נוסעים

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
וואו חשבתי שאני היחיד שלא יודע להסתכל איפה שאני הולך איזה בומבה חטפתי מהמראה כשהלכתי לתומי במדרכה ליד אוטובוס שחנה

rsmרשמ

משתמש צעיר
מאז שנפתח האשכול הזה, כל פעם שאני מחכה בתחנת אוטובוס אני מסתכלת על המראה ומנסה להבין איך אנשים נפגעים ממנה כשהיא בכזה גובה. :unsure:

אני בגובה סטנדרטי של 1.85 והיו לא מעט מפגשים עם המראה, ולא, באמת לא מלבבים.

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
אני בגובה סטנדרטי של 1.85 והיו לא מעט מפגשים עם המראה, ולא, באמת לא מלבבים.
אולי בגלל שאצלינו יש אוטובוסים חשמליים חדשים וכולם פה מדברים על האוטובוסים הישנים?
נראה לי שאפילו מישהו בגובה שלך (אגב 1.85 זה די גבוה, לא בדיוק סטנדרטי) לא היה מגיע למראה של האוטובוסים אצלינו.

ההוא סבא

משתמש צעיר
אולי בגלל שאצלינו יש אוטובוסים חשמליים חדשים וכולם פה מדברים על האוטובוסים הישנים?
נראה לי שאפילו מישהו בגובה שלך (אגב 1.85 זה די גבוה, לא בדיוק סטנדרטי) לא היה מגיע למראה של האוטובוסים אצלינו.
גם מי שגוהו אינו כגובה הארזים (185) עלול להפגע מהמראה.
כמדומני שהגובה הקובע הוא 170.

rsmרשמ

משתמש צעיר
ארזי הלבנון או לא, גם האוטובוסים החדישים אצלינו בירושלים מחבקים את מי שעומד מדי קרוב אליהם.
ולא עוד, אלא שההתנגשות עם חשמליים אף מלווה בדינדון פעמונים מצמרר וחולני שגורם למתנגש לתהות אם הכוכבים שהוא רואה הם כוכבי שביט.

rsmרשמ

משתמש צעיר
מסכימה אבל אפשר להוריד את היד כשהאוטובוס מתחיל להתקרב למדרכה או לעשות פסיעה אחת אחורה כדי שהיד לא תבלוט לכביש.
עם אגד גם אם תושיט רגל הוא לא יעצור אלא א''כ אתה עומד דרוך כנמר על הכביש כדי לסמן לו לעצור. ויש נהגים ששואבים הנאה חולנית בדווקא לא לעצור בעיקר אלו של אגד.

לארג'

משתמש מקצוען
יותר קל שתעמדו קצת רחוק מהאוטובוס מאשר לתת רעיונות איפה לשים את המראות של האוטובוסים
לא הבנתי מה הענין להיצמד ואז להתלונן?

אם הבנים שמחה!

משתמש מקצוען
עוד מאוד אני נוסעת לעבודה באוטובוס. אולי אני אקח איתי מטר ואבקש מהנהג שימתין רגע כדי שאוכל למדוד את גובה המראה.
אני מאמינה לכל אלה שטוענים שהם נפגעו, אני רק לא מבינה למה לי זה נראה שזה כמעט בלתי אפשרי.

rsmרשמ

משתמש צעיר
דרך אגב בכוונתי לפתוח קו שיש בו אפשרות לשליחת אימיילים בחינם ולפרסם את המספר בעיקר בתחנות אוטובוסים כך שכל אחד יוכל לשלוח אימייל כל פעם שקו או נהג מסוים עושים בעיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה