דרוש מידע מקצוע לא מעניין, מה עושים?

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

טחינה ביתית

משתמש חדש
אז ככה, הכל התחיל בשנת 2018.

הייתי אז ילדונת שלא יודעת מה רוצים מחייה הטובים. מבולבלת עמדתי מול מספר מצומצם של מקצועות ולא ידעתי במה לבחור...

בלילות קמתי שטופת זיעה, נאבקת בשאלת השאלות: מה אלמד?

הזמן אזל, מחוגי השעון רצו במהירות. מנהלת הסמינר זירזה אותי שאני חייבת למצוא משהו שליבי חפץ בו.

ליבי לא חפץ בכלום. רציתי לישון ולשקוע בחלומות טובים.

הקולות רדפו אותי ביום ובליל: מה תלמדי? מה תלמדי? מה תלמדי?

בסוף החלטתי ללכת על משהו שלא אסבול בו, כי אני אחת שכן מסתדרת עם ריאלי. זה היה השיקול שלי - לא לסבול.

זהו, זה סיפור ההישרדות שלי.

חחח טובב:ROFLMAO::ROFLMAO:
לכי להיות סופרת וזהו

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אשמח לשמוע המלצות על משהו טוב.

תודה מראש.
בכל עיר יש משרד של מפת"ח (מרכז פיתוח תעסוקת חרדים) או כיוון. תבדקי בעיר שאת גרה ותפני אליהם האבחונים שלהם מצויינים.

HennyS

משתמש מקצוען
אז ככה, הכל התחיל בשנת 2018.

הייתי אז ילדונת שלא יודעת מה רוצים מחייה הטובים. מבולבלת עמדתי מול מספר מצומצם של מקצועות ולא ידעתי במה לבחור...

בלילות קמתי שטופת זיעה, נאבקת בשאלת השאלות: מה אלמד?

הזמן אזל, מחוגי השעון רצו במהירות. מנהלת הסמינר זירזה אותי שאני חייבת למצוא משהו שליבי חפץ בו.

ליבי לא חפץ בכלום. רציתי לישון ולשקוע בחלומות טובים.

הקולות רדפו אותי ביום ובליל: מה תלמדי? מה תלמדי? מה תלמדי?

בסוף החלטתי ללכת על משהו שלא אסבול בו, כי אני אחת שכן מסתדרת עם ריאלי. זה היה השיקול שלי - לא לסבול.

זהו, זה סיפור ההישרדות שלי.
אם ככה בחרת בחירה שהייתה הכי נכונה לזמנה, ועכשיו הזמן לבחירות חדשות...
דרך אגב שמעתי פעם שמשתלם להיות מורה בממ"ד בהכנה לבגרות במתמטיקה ושיש לזה ביקוש- יכול להיות שיתאים לך, אבל צריך לבדוק אם עדיין נכון.

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
לי לא עזר.

העיף אותי על טיל והרחיק אותי ממה שאני באמת אוהבת
אני נזכר שלפני שנים שהתלבטתי איזה מקצוע ללכת ללמוד
הגעתי לעשות מבחן תיל באחת המכללות החרדיות
ולאחר המבחן שקיבלת בו מספר שלא מבייש שום אדם @המוכשר !!!
ישבתי אצל היועץ לימודים והוא שאל אותי מה אני רוצה ללמוד ואמרתי לו שני מקצועות שבהם אני מאוד מתלבט
הוא חושב ואז הוא אומר לי שמהמבחן תיל הוא רואה שהכל מתאים לי ולכן שאני יחשוב מה אני יותר רוצה וזה יהיה בסדר

נו נו....

שולי איטח

משתמש מקצוען
אני גם במקצוע 20+ שנה
באופיי אני ריאלית מאוד אבל גם הומנית זקוקה לאקשן(מאובחנת כקש"ר)
אבל הנהלת חשבונות זה תחום כ"כ רחב
התחלתי בכלל בתחום אחר ולאחר כמה שנים בלי להבין למה(כמובן הכל משמים רק מסבירה לפי דרך הטבע)
מצאתי את עצמי רק מסיעת למדור הכספי ומשם הענינים התגלגלו ועד היום אני בתחום החשבונאות

יש כ"כ הרבה נישות שתחום החשבונאות בו , מאתגר מענין דינמי מלא במפגשים/יעוצים וכד עם אנשים אחרים

קחי
חשבת/מנהלת כספים של חברה מתפתחת
חשבת שכר של עובדים מתחלפים שגם בקשר איתם וכד
יעוץ כלכלי למשפחות(גם לתחום זה אפשר להגיע מתחום הכספי)
מורה לחשבונאות
יועצת פרישה

מנסיון ראיתי שבכל מקצוע יכול להיות שעמום ויכול להיות אתגר
אז לא אמרתי לך להישאר שם אם את לא מתחברת כי את צעירה
אבל כן מי שמדבר אליה קצת שתחפש נישות אחרות בתחום שטוב לה

בהצלחה לכולם

דומינו!

מתאימים כשרון למקצוע
מנוי פרימיום
למדתי מקצוע שבכלל לא מעניין אותי.

גיליתי את זה רק אחרי שהתחלתי לעבוד בו בפועל. (למתעניינים המקצוע הוא הנהלת חשבונות.)

כרגע אני עובדת כבר כשנתיים במשרד טוב וממש אובדת עצות לגבי ההמשך.

שאלתי הרבה אם כדאי לי לעזוב ואמרו לי שלא וחבל.. עד שמצאתי מקום טוב וכו וכו ועבודה זה לא פשוט. ותגידי תודה ועוד...

אשמח לשמוע מכם.

את באותה הסירה עם עוד הרבה נשים ובנות שהולכות ללמוד מקצוע של מתאים להם.
אולי מתאים להם ליכולות ולכישורים
אך לא בדקו מה "מניע" אותם לעשות, מה הם "אוהבות" לעשות וכו' וכו' וכו'....

דעתי שאישה שעובדת במקום שהיא נהנת (עושה דברים שנהנת לעשות אותם) וטוב לה
מצליחה יותר ומתקדמת יותר וכך גם משפיע על הבית.

ממליצה לך לפנות לאבחון נטיות, מנועים, כישורים ויכולות ע"מ לבדוק התאמה למקצוע.
כמובן במקביל לעבודה (לא לעזוב עד שאין משהו אחר).
וביום שתתחילי לעסוק במקום עבודה שאת נהנת תרגישי זאת על עצמך...

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
יש לך פרטי יצירת קשר?
בני ברק

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
את באותה הסירה עם עוד הרבה נשים ובנות שהולכות ללמוד מקצוע של מתאים להם.
אולי מתאים להם ליכולות ולכישורים
אך לא בדקו מה "מניע" אותם לעשות, מה הם "אוהבות" לעשות וכו' וכו' וכו'....

דעתי שאישה שעובדת במקום שהיא נהנת (עושה דברים שנהנת לעשות אותם) וטוב לה
מצליחה יותר ומתקדמת יותר וכך גם משפיע על הבית.

ממליצה לך לפנות לאבחון נטיות, מנועים, כישורים ויכולות ע"מ לבדוק התאמה למקצוע.
כמובן במקביל לעבודה (לא לעזוב עד שאין משהו אחר).
וביום שתתחילי לעסוק במקום עבודה שאת נהנת תרגישי זאת על עצמך...
זה מאוד חשוב
היום הנטיה של בנות לחשוב איזה מקצוע מכניס הכי הרבה
וחוץ מעניין ההשתדלות
בעבודה שלא אוהבים קשה להתקדם
וחבל להיות מאלה שבהייטק מקבלים גרושים

חני כהן :)

משתמש מקצוען

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
. בתקווה שארוויח יותר מגרוש לשעה
ויהיה נשכר על כוונתו בהם לאלוהים בלבו ובמצפונו, בין שייגמר לו חפצו ובין שלא ייגמר לו חפצו.

כמו שכתוב (תהלים קכח) יגיע כפיך כי תאכל אשריך וטוב לך.ואמרו רבותנו זיכרונם לברכה: וכל מעשיך יהיו לשם שמים.
ויהיה ביטחונו באלוהים שלם, ולא יזיקנו הסיבוב על הסיבות להבאת טרפו בהם מאומה כשהוא מכווין בהם בלבו ובמצפונו לשם שמים.

ואל יחשוב כי טרפו מועמד על סיבה ידועה, ושאם תימנע הסיבה ההיא ממנו לא יבוא בסיבה אחרת. אבל יבטח על האלוהים בטרפו, וידע כי הסיבות כולן אצל הבורא שוות, יטריפהו במה שירצה מהן ובעת שירצה מאיזה עניין שירצה.

והשלישי כי הבוטח באלהים ואם יתעסק בסבות לא יסמך בלבו עליהן ולא יקוה מהן תועלת ולא נזק מבלתי רצון האל אך מתעסק בהן לבחר בעבודת הבורא אשר צוה להתעסק בעולם לישבו ולזינו. ואם תגיעהו תועלת או ידחה בהן הנזק יודה האלהים לבדו על זה ולא יוסיף בהן אהבה וחבה יתרה ולא תנוח נפשו עליהן יותר אך יחזק בטחונו באלהים ויסמך לבו עליו מבלעדי הסבות. ואם לא יועילוהו הסבות ידע כי יבואהו טרפו כשירצה יי מאיזה ענין שירצה ולא ימאס בהן בעבור זה ולא יניח להתעסק בהם לעבודת הבורא. ואשר איננו בוטח באלהים מתעסק בסבות לבטחונו עליהן שהן מועילות אותו ודוחות הנזק מעליו. ואם הן מועילות אותו ישבח אותן וישבח השתדלותו בהן ויבחר אותן ולא יפנה אל זולתן. ואם אינן מועילות לו יניח אותן וימאסן וישוב חפצו מהן כמו שאמר הכתוב (חבקוק א טז) על כן יזבח לחרמו ויקטר למכמרתו. והרביעי כי הבוטח באלהים כשיותר לו דבר על מזונו יוציאנו במה שמפיק רצון הבורא יתברך בנדיבות נפשו וטוב לבבו כמו שנאמר (דברי הימים א כט יד) כי ממך הכל וגו'. ומי שאיננו בוטח באלהים איננו רואה העולם וכל אשר בו די פרנסתו וספוק צרכו והוא חס על ממונו מהשלים חובות הבורא וחובות בני אדם ממנו ואיננו מרגיש בו עד שיאבד ממנו ממונו וישאר זולתו כמו שאמר החכם(משלי יא כד) יש מפזר ונוסף עוד וחושך מיושר אך למחסור.
סליחה שאני כזה

משתמש מקצוען
תודה רבה על התגובות בינתיים סימנתי שכוייח לכולם כי באמת מגיע לכם בעז"ה יותר מאוחר אקרא הכל בתשומת לב יתרה. הנה עוד סיבה שהעבודה הזו לא מתאימה לי... טוב, בורחת לפני שהבוסית תגלגלני מהמדרגות:oops:

חוי23

משתמש רשום
איך אני יכולה לדעת
מה אני אוהבת?
עבדתי 6 שנים במעון
וממש לא בא לי לחזור לשם
אחרי החופשת לידה

צ.י

משתמש רשום
אולי תבדקי את התחום של היישום, יישום שכר בחברת שכר, או יישום פרירוטי/חילן.

או התמיכה במערכות אלו.

זה גם בתחום- מה שלא מצריך לימודים יקרים, ובד"כ עבודה יותר מענינינת ומתגמלת

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
איך אני יכולה לדעת
מה אני אוהבת?
עבדתי 6 שנים במעון
וממש לא בא לי לחזור לשם
אחרי החופשת לידה
מטפלת במעון באמת אחת העבודות הכי קשוחות ולא מתגמלות
אבל כל אדם אמור לדעת מה הוא אוהב לעשות
תשבי עם עצמך, בעלך, משפחה ותחשבו מה את אוהבת לעשות
ומשם להתחיל לחפש עבודה שמתאימה והאם צריך ללמד והאם יש זמן וכו'

משתמש מקצוען
מה שהכי מפריע לי שאני באמת בחורה מוכשרת (לא אומרת כדי להתגאות חלילה) פשוט שתבינו את התסכול לעומקו
מרגיש לי שאין הרבה מה לעשות עם כישרונות בציבור שלנו - קחו לדוגמא את כל הנושא של הבמה, ריקוד, שירה וכו' ויש עוד דברים נוספים.

זה חבל לי כי לא הרבה מצליחים להתפרנס מהכישרונות שלהם.
תכלס זה החלום שלי... ואולי יום אחד אגיע למקום הזה. הלוואי.

אין דברים כאלה!

משתמש צעיר
אבל נזכרת מספיק מוקדם.
חייבת לציין שגם אני בתחום כבר 20 שנה.
בעבר נהנתי מאד, בשנתיים האחרונות אני רוויה
ולא, לא עולה לי בראש שום מקצוע אחר שבא לי, חוץ מלהכנס מתחת לפוך, או לחילופין לסוע לאי בודד עם כרטיס לכיוון אחד וערמת ספרים...
כשימאס לי אחזור.
נראה לי שלכולם מתחשק כזה דבר,
לא רק למנהלות חשבונות....:p

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה