עזרה ראשונה! מקיאה ומקיאה ושוב מקיאה- לא רוצה לשתות!!

מצב
הנושא נעול.

כפרת עוונות

משתמש פעיל
אם החום מתחיל לעלות זה לא סימן טוב כ"כ...
אם היית מדבר עם רופא במוקד היה מפנה אותך למיון בטוח
חום + 3 הקאות = מיון.
מניסיון שבוע שעבר (עם ילד אחר)

שמחה שהיא כבר 20 דקות ישנה רצוף
אבל אולי זה בגלל שהיא מותשת וככה יותר קשה לעקב אחרי הערנות והתקשורת שלה.
את גרה רחוק מבי"ח?

*אם את מרגישה שרק איש מקצוע יתן לך המלצה נבונה אז תתקשרי שוב למוקד ותעשי שלוחה של אחיות
יש לכם דבר כזה?
תודה רבה על המענה המפורט !!
סוף סוף ענתה לי רופאה במאוחדת....
טענה שלמרות שהילדה כל כך קטנה- אם לא היו סימנים מקדימים לפני שהלכה לישון,
ואם ההקאות לא נמשכו מעל לשעתיים- אין צורך למהר למיון...
אכן הקיאה שעתיים ברצף, אבל אח"כ הלכה לישון.. אומרת שגם אם החום עולה- זה לא סימן לדאגה,
אבל הדגישה שעד שעה שעתיים אם הטיטול לא רטוב ולא מסכימה לשתות, כן צריך לפנות למיון...
מקווה שיהיה בסדר..
לילה טוב ותודה לכל המסייעים

לא כמו כולם

משתמש מקצוען
תודה רבה על המענה המפורט !!
סוף סוף ענתה לי רופאה במאוחדת....
טענה שלמרות שהילדה כל כך קטנה- אם לא היו סימנים מקדימים לפני שהלכה לישון,
ואם ההקאות לא נמשכו מעל לשעתיים- אין צורך למהר למיון...
אכן הקיאה שעתיים ברצף, אבל אח"כ הלכה לישון.. אומרת שגם אם החום עולה- זה לא סימן לדאגה,
אבל הדגישה שעד שעה שעתיים אם הטיטול לא רטוב ולא מסכימה לשתות, כן צריך לפנות למיון...
מקווה שיהיה בסדר..
לילה טוב ותודה לכל המסייעים
רפואה שלמה!
תודה על העדכון.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
למה לרוץ היה לי כבר כמה פעמים עם ילדים זה יכול להיות רק וירוס אבל צריכים לידאוג שלא יתייבש אז לתת לישתות אבל עם עד מחר בבוקר עד רואה שכל דבר קטן היא מקיאה אז לכי לרופא ויכול להיות שהוא גם יגיד לך שזה וירוס
כשמתייבשים כבר לא מצליחים לשתות, ולכן צריך עירוי.

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
להבא- שלא יקרה- במצב בו יש חשש לסיבה טובה להילחץ והמוקד בקופה לא זמין.. כדאי להתקשר למד"א/הצלה/מיון ילדים כלשהו ולהתייעץ איתם.
התייבשות בגיל קטן זה באמת לא צחוק..

ואגב, בהמלצת אחות-
במצב כזה כדאי לחכות 20 דקות בלי לנסות להכניס שום טיפת משהו לגוף, ואז לנסות כפית אחת בודדת של שתיה. אם עבר בשלום- אחרי 10 דקות עוד כפית- שתיים, וכך מאד בעדינות לנסות להתגבר על הרפלקס של ההקאה.

רק בריאות!

Mix

משתמש מקצוען
להבא- שלא יקרה- במצב בו יש חשש לסיבה טובה להילחץ והמוקד בקופה לא זמין.. כדאי להתקשר למד"א/הצלה/מיון ילדים כלשהו ולהתייעץ איתם.
התייבשות בגיל קטן זה באמת לא צחוק..
!
הם תמיד ימליצו להתפנות. מעולם ולעולם לא יקחו סיכון בהמלצות לזרים....
כך שזה לא רעיון טוב מדי לאמצע לילה עם עדיפות לא להתפנות למיון...

לארג'

משתמש מקצוען
אם אתם גרים בירושלים מאוחדת פתחו מוקד ביפו פתוח 24/7 (אני חושב ללא תשלום - אותי לא חייבו)
הלכנו לטרם בשרי ישראל אמר לי המחיר 200 שקל מכיוון שמאוחדת פתחו מוקד

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
הם תמיד ימליצו להתפנות. מעולם ולעולם לא יקחו סיכון בהמלצות לזרים....
כך שזה לא רעיון טוב מדי לאמצע לילה עם עדיפות לא להתפנות למיון...
דווקא ממש לאחרונה היה לנו איזה ארוע לילי עם אחד הקטנים. הייתי בטוחה שישלחו מיד לטרם אבל תשאלו במקצועיות רבה אחות+ רופא ילדים והשאירו בבית :) (האחות התלבטה אבל הסבירה יפה את צדדי ההתלבטות ואמרה שזו תהיה החלטת הרופא)
ב"ה.

YNG

משתמש צעיר
זה וירוס, היה לבת שלי לאחרונה.
הקיאה את נשמתה ואת הגל מעל 8 פעמים במשך 4 שעות בלי להכניס שום דבר אחר לפה.
במוקד נתנו לה תרופה שנטרלת את הריפלקס של ההקאה ואז חזרה אכול רגיל, שלשלה למחרת והיתה עצבנית אבל עבר.

Mix

משתמש מקצוען
דווקא ממש לאחרונה היה לנו איזה ארוע לילי עם אחד הקטנים. הייתי בטוחה שישלחו מיד לטרם אבל תשאלו במקצועיות רבה אחות+ רופא ילדים והשאירו בבית :) (האחות התלבטה אבל הסבירה יפה את צדדי ההתלבטות ואמרה שזו תהיה החלטת הרופא)
ב"ה.
במד"א או באיחוד הצלה??????
איזה אחות יש שם?

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
במקרה של טרום התייבשות בדר"כ קשה לשתות.
לשתות ממש קצת (כפית או יותר) מים עם עוד משהו (טיפ טיפה סוכר או מיץ או לימון וכדו' שמספיגים בגוף את הנוזלים) ואחרי 10 דק' שוב ושוב אחרי עוד 10 דק', לאט לאט לעלות בכמויות.

כפרת עוונות

משתמש פעיל
חוזרת לעדכן- ב"ה התינוקת התנרמלה והתנרמלה ככל שחלפו השעות.. גם היום לא הסכימה לשתות כלום, והיינו כל הזמן עם יד על הדופק.. כעצתכם דחפתי לה מזרק עם מיץ מידי 10 דקות..(וואי איזה מחאות היה..)
בצהריים התגרתה ממרק עוף וסיימה צלחת שלימה= וחזרה לעצמה לגמרי ב"ה.
ככל שאכלה ושתתה- החום ירד וירד...עד שנהיה תקין. ב"ה
תודה רבה לכל הדואגים והמסייעים.
(כמובן שלמאוחדת לא היו תורים זמינים לרופא ילדים !!!!! היום עזבנו אותם...)

תפארת יהודית-שמלות

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בלת"ק
קרה לי כמה פעמים
בפעם הראשונה הלכנו למיון , לא עשו משהו מיוחד
רק הביאו קצת מינרלי (ואמרו לנו כל הכבוד שהבאתם מיץ ענבים זה מצוין למצבים כאלה)
בפעם השניה שקרה הבאתי מיץ ענבים +קצת מינרלי (קונים בבית מרקחת) כל כמה זמן בערך חצי מזרק בערך
ועקבנו לראות שלא אפטית
וגם הבאתי לה דיסה/ פטל, שתקיא אבל העיקר שתכניס משהו שלא תתיבש
ב"ה אחרי 4 ימים סיוטיים עבר

כמובן לא לוקחת אחריות ותמיד מומלץ לראות רופא
(אגב, אחרי יומיים/שלש כן הלכנו לרופא, שאמר תמשיכו כפי שאתם עושים אם תראו שאפטית תלכו למיון)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  20  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה