מידע שימושי מעונות יום תשפ''ב החלטה על אי סבסוד לאברכים

מצב
הנושא נעול.

Deep Media

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לימודים באוניברסיטה תורמים כלכלית למדינה, וההשקעה בהם תוחזר.

לימודים בכולל לא.
במה תורם סטודנט לסינית עתיקה.. אולי יעבוד באקדמיה
אברך שלומד אולי יעבוד בראשות ישיבה

Dream vs. Reality

משתמש צעיר
מה עם רישום כסטודנט במעיינות וכאלה כמו שעושים לחופשי חודשי? זה לימודים שיספיקו?
כי א"כ שם נמצא הפיתרון. מליוני קורסי הכשרה לאברכים בתחום הפילוספיה הכלכלית שמאחורי הטכנות ההנדסית וכו
חוץ מהשאלה ההלכתית בנושא,
ברגע שיקלטו שיש כמה מאות אלפי אברכים ש"לומדים" מקצוע - יבדקו טוב טוב את הענין.
לא בטוח שזה יחזיק מעמד.

שמחהלה

משתמש פעיל
כן. בחרנו באורח חיים שבו אנחנו כספית יותר מקבלים מאשר משלמים
משלמים פחות, ומקבלים פחות ממה שמשלמים,

החרדים כשליש ממערכת החינוך, הם סך הכל עשירית מתקציב מערכת החינוך,
וגם לא שותפים בחגיגות המליארדים של צה"ל, השרות הציבורי, ספורט וכו',
ארבע מאות מליאראד תקציב המדינה, מליארד לישיבות, 399 מליארד היכן הם? וד"ל.

אייקוד

משתמש פעיל
אני מנסה להבין פה דבר אחד למה מוטל על המדינה לפרנס אברכים?
אני מבין שזה שהם מפסיקים היום זה רק בגלל שנאתם לחרדים ועל זה ודאי יש לנו טענות צודקות.
אבל על עצם הדבר אני לא מבין מהיכן אנחנו באים בטענה שהמדינה חייבת לנו?
רק הקדוש @ברוך הוא מפרנס.
האינטרס של ממשלה תקינה, כחברה לאומית, צריך להיות - דאגה למעגל חיים מסודר.
כמו שצריך לדאוג לאוכל לנכים וזקנים ואי אפשר לומר למה מוטל על המדינה לפרנס אותם?
אותו דבר צריכים לדאוג למי שההכנסות שלו נמוכות שיוכל לגדל את הילדים בצורה תקינה.
ליברמן: אלא אם כן הוא אברך... שאז כדי לזרז את הגאולה צריך לקיים את "יראי חטא ימאסו", ולהקשות עליו יותר שיבין חזק מאוד את סוף האמרה ש"אין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים".

RBF

משתמש צעיר
לימודים באוניברסיטה תורמים כלכלית למדינה, וההשקעה בהם תוחזר.

לימודים בכולל לא.
מה הרעיון בהודעות האלה?? לרקוד על הדם?
שורה תחתונה הגזירה של ליברמן לא תוסיף כלכלית למדינה כי האברכים לא יעזבו את לימודם..
ואם כן, עצוב מאד...

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
חוץ מהשאלה ההלכתית בנושא,
ברגע שיקלטו שיש כמה מאות אלפי אברכים ש"לומדים" מקצוע - יבדקו טוב טוב את הענין.
לא בטוח שזה יחזיק מעמד.
הם בדך לעבוד :p כרצון לברמן

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
די עם הפיקציה על תקציבי התרבות והספורט, הם לא מגרדים את תקציב הדתות ויש להודות להשם על כך.
בחרנו באורח חיים נעמוד מאחוריו כולל עובדות שלא נוחות לנו. לי אגב אין שום בעיה שהמדינה נותנת לי יותר מבחינה כלכלית. אני נותנת לה יותר מבחינות אחרות.

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
רעיוןנאחר שכלה בדעתי
אפשר להצהיר שההורים פרודים . אם יחידנית עובדת אמורה לקבל סבסוד לא?
באנגליה חרדים רבים חיים כ'גרושים' בשביל לקבל את התקציבים של חד הורי.
במדינה יהודית עם רישום נישואין זה נראה לי יותר מסובך.

שמחהלה

משתמש פעיל
אני מנסה להבין פה דבר אחד למה מוטל על המדינה לפרנס אברכים?
אני מבין שזה שהם מפסיקים היום זה רק בגלל שנאתם לחרדים ועל זה ודאי יש לנו טענות צודקות.
אבל על עצם הדבר אני לא מבין מהיכן אנחנו באים בטענה שהמדינה חייבת לנו?
מי זה המדינה? המיסים שלי ושלך,
כמו שממנים מליאדים לאונברסיטאות על כל מיני מדעי משונים, כמו שממנים מליארדים לספורט ותרבות וכו' מהמיסים של המגזר הכללי,
זכותינו מתשלום המיסים החרדים לקבל תקצוב למוסדות התורה,

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
יפתחו מעונות פרטיות עד 4,ויעבדו בשחור,זה הכל
ילבינו את השחורים וישחירו את הלבנים.
הולך להיות שמח במס הכנסה....
(כל הנשים שהיו זקוקות לתלושים פתאם ירצו להפטר מהם, מאידך במשפחות אחרות אברכים ימצאו מקורות תעסוקה מגוונים)

Deep Media

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
די עם הפיקציה על תקציבי התרבות והספורט, הם לא מגרדים את תקציב הדתות ויש להודות להשם על כך.
בחרנו באורח חיים נעמוד מאחוריו כולל עובדות שלא נוחות לנו. לי אגב אין שום בעיה שהמדינה נותנת לי יותר מבחינה כלכלית. אני נותנת לה יותר מבחינות אחרות.
ההוצאה הלאומית על תרבות, %8.9( 8.5 מיליארד שקלים( – על ידי הרשויות המקומיות, %5.2( 5.1 מיליארד שקלים( – על ידי מלכ“רים ו-%7.4( 8.2 מיליארד שקלים( – על ידי הממשלה ומוסדות לאומיים )בהם משרד התרבות והספורט, משרד החינוך, משרד העבודה והרווחה, המשרד לקליטת עלייה והמשרד לשוויון חברתי(

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
@eyal studio לא ציינת כמה הולך לדתות. היחסיות היא הקובעת.

במבה נוגט

משתמש סופר מקצוען
מה הרעיון בהודעות האלה?? לרקוד על הדם?
שורה תחתונה הגזירה של ליברמן לא תוסיף כלכלית למדינה כי האברכים לא יעזבו את לימודם..
ואם כן, עצוב מאד...
למה כל מי שמגיב באופן שכלתני כאן באשכול אחת דינו לחטוף בליסטראות?

ברבור באגם

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כתבו שבאנגליה זה קל אפשר לטוס לשם לחזור כגרושים ולקבל הרבה הטבות מביטוח לאומי וכו'

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קו

א הַלְלוּיָהּ הוֹדוּ לַיי כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב מִי יְמַלֵּל גְּבוּרוֹת יי יַשְׁמִיעַ כָּל תְּהִלָּתוֹ:ג אַשְׁרֵי שֹׁמְרֵי מִשְׁפָּט עֹשֵׂה צְדָקָה בְכָל עֵת:ד זָכְרֵנִי יי בִּרְצוֹן עַמֶּךָ פָּקְדֵנִי בִּישׁוּעָתֶךָ:ה לִרְאוֹת בְּטוֹבַת בְּחִירֶיךָ לִשְׂמֹחַ בְּשִׂמְחַת גּוֹיֶךָ לְהִתְהַלֵּל עִם נַחֲלָתֶךָ:ו חָטָאנוּ עִם אֲבוֹתֵינוּ הֶעֱוִינוּ הִרְשָׁעְנוּ:ז אֲבוֹתֵינוּ בְמִצְרַיִם לֹא הִשְׂכִּילוּ נִפְלְאוֹתֶיךָ לֹא זָכְרוּ אֶת רֹב חֲסָדֶיךָ וַיַּמְרוּ עַל יָם בְּיַם סוּף:ח וַיּוֹשִׁיעֵם לְמַעַן שְׁמוֹ לְהוֹדִיעַ אֶת גְּבוּרָתוֹ:ט וַיִּגְעַר בְּיַם סוּף וַיֶּחֱרָב וַיּוֹלִיכֵם בַּתְּהֹמוֹת כַּמִּדְבָּר:י וַיּוֹשִׁיעֵם מִיַּד שׂוֹנֵא וַיִּגְאָלֵם מִיַּד אוֹיֵב:יא וַיְכַסּוּ מַיִם צָרֵיהֶם אֶחָד מֵהֶם לֹא נוֹתָר:יב וַיַּאֲמִינוּ בִדְבָרָיו יָשִׁירוּ תְּהִלָּתוֹ:יג מִהֲרוּ שָׁכְחוּ מַעֲשָׂיו לֹא חִכּוּ לַעֲצָתוֹ:יד וַיִּתְאַוּוּ תַאֲוָה בַּמִּדְבָּר וַיְנַסּוּ אֵל בִּישִׁימוֹן:טו וַיִּתֵּן לָהֶם שֶׁאֱלָתָם וַיְשַׁלַּח רָזוֹן בְּנַפְשָׁם:טז וַיְקַנְאוּ לְמֹשֶׁה בַּמַּחֲנֶה לְאַהֲרֹן קְדוֹשׁ יי:יז תִּפְתַּח אֶרֶץ וַתִּבְלַע דָּתָן וַתְּכַס עַל עֲדַת אֲבִירָם:יח וַתִּבְעַר אֵשׁ בַּעֲדָתָם לֶהָבָה תְּלַהֵט רְשָׁעִים:יט יַעֲשׂוּ עֵגֶל בְּחֹרֵב וַיִּשְׁתַּחֲווּ לְמַסֵּכָה:כ וַיָּמִירוּ אֶת כְּבוֹדָם בְּתַבְנִית שׁוֹר אֹכֵל עֵשֶׂב:כא שָׁכְחוּ אֵל מוֹשִׁיעָם עֹשֶׂה גְדֹלוֹת בְּמִצְרָיִם:כב נִפְלָאוֹת בְּאֶרֶץ חָם נוֹרָאוֹת עַל יַם סוּף:כג וַיֹּאמֶר לְהַשְׁמִידָם לוּלֵי מֹשֶׁה בְחִירוֹ עָמַד בַּפֶּרֶץ לְפָנָיו לְהָשִׁיב חֲמָתוֹ מֵהַשְׁחִית:כד וַיִּמְאֲסוּ בְּאֶרֶץ חֶמְדָּה לֹא הֶאֱמִינוּ לִדְבָרוֹ:כה וַיֵּרָגְנוּ בְאָהֳלֵיהֶם לֹא שָׁמְעוּ בְּקוֹל יי:כו וַיִּשָּׂא יָדוֹ לָהֶם לְהַפִּיל אוֹתָם בַּמִּדְבָּר:כז וּלְהַפִּיל זַרְעָם בַּגּוֹיִם וּלְזָרוֹתָם בָּאֲרָצוֹת:כח וַיִּצָּמְדוּ לְבַעַל פְּעוֹר וַיֹּאכְלוּ זִבְחֵי מֵתִים:כט וַיַּכְעִיסוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם וַתִּפְרָץ בָּם מַגֵּפָה:ל וַיַּעֲמֹד פִּינְחָס וַיְפַלֵּל וַתֵּעָצַר הַמַּגֵּפָה:לא וַתֵּחָשֶׁב לוֹ לִצְדָקָה לְדֹר וָדֹר עַד עוֹלָם:לב וַיַּקְצִיפוּ עַל מֵי מְרִיבָה וַיֵּרַע לְמֹשֶׁה בַּעֲבוּרָם:לג כִּי הִמְרוּ אֶת רוּחוֹ וַיְבַטֵּא בִּשְׂפָתָיו:לד לֹא הִשְׁמִידוּ אֶת הָעַמִּים אֲשֶׁר אָמַר יי לָהֶם:לה וַיִּתְעָרְבוּ בַגּוֹיִם וַיִּלְמְדוּ מַעֲשֵׂיהֶם:לו וַיַּעַבְדוּ אֶת עֲצַבֵּיהֶם וַיִּהְיוּ לָהֶם לְמוֹקֵשׁ:לז וַיִּזְבְּחוּ אֶת בְּנֵיהֶם וְאֶת בְּנוֹתֵיהֶם לַשֵּׁדִים:לח וַיִּשְׁפְּכוּ דָם נָקִי דַּם בְּנֵיהֶם וּבְנוֹתֵיהֶם אֲשֶׁר זִבְּחוּ לַעֲצַבֵּי כְנָעַן וַתֶּחֱנַף הָאָרֶץ בַּדָּמִים:לט וַיִּטְמְאוּ בְמַעֲשֵׂיהֶם וַיִּזְנוּ בְּמַעַלְלֵיהֶם:מ וַיִּחַר אַף יי בְּעַמּוֹ וַיְתָעֵב אֶת נַחֲלָתוֹ:מא וַיִּתְּנֵם בְּיַד גּוֹיִם וַיִּמְשְׁלוּ בָהֶם שֹׂנְאֵיהֶם:מב וַיִּלְחָצוּם אוֹיְבֵיהֶם וַיִּכָּנְעוּ תַּחַת יָדָם:מג פְּעָמִים רַבּוֹת יַצִּילֵם וְהֵמָּה יַמְרוּ בַעֲצָתָם וַיָּמֹכּוּ בַּעֲוֹנָם:מד וַיַּרְא בַּצַּר לָהֶם בְּשָׁמְעוֹ אֶת רִנָּתָם:מה וַיִּזְכֹּר לָהֶם בְּרִיתוֹ וַיִּנָּחֵם כְּרֹב (חסדו) חֲסָדָיו:מו וַיִּתֵּן אוֹתָם לְרַחֲמִים לִפְנֵי כָּל שׁוֹבֵיהֶם:מז הוֹשִׁיעֵנוּ יי אֱלֹהֵינוּ וְקַבְּצֵנוּ מִן הַגּוֹיִם לְהֹדוֹת לְשֵׁם קָדְשֶׁךָ לְהִשְׁתַּבֵּחַ בִּתְהִלָּתֶךָ:מח בָּרוּךְ יי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם וְאָמַר כָּל הָעָם אָמֵן הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

חשבון הנפש • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה