התייעצות מס שבח

שקד אור

משתמש חדש
קניתי דירה בשנת 85 בסך עשרים מיליון שקל ישן
אם אמכור חצי דירה בטאבו משותף
בסך מיליון שקל כמה עלי לשלם למס שבח?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
חישוב מסובך בשביל לענות על רגל אחת.
מה שכן, אם תרצה החזר מס שבח תוכל לפנות אלי :)
efrat @ efratf-tax.com

אני בודק

משתמש מקצוען
עשרים מיליון ישן
זה 20 אלף חדש. נכון?
תוסיפ ומדד ומהפער תפרישו לממשלה החדשה 25%.
האם אני צודק?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
איך אפשר לקבל החזר?
יש קריטריונים מסוימים?
פשוט שילמנו עכשיו המוןןן
תוכל לפנות ולקבל מאמר בנושא.
בגדול הרעיון הוא פריסת מס שבח, כשההגיון שעומד מאחוריו שהרווח על מכירת הדירה אומנם התקבל בשנה אחת, אך הוא לא נוצר רק בשנה הזאת. כל זמן האחזקה בנכס שווי הנכס עלה.
לכן מחלקים את הרווח עד 4 שנים אחורה, ממילא ההכנסה החייבת בכל שנה יורדת ומימלא חיוב המס נמוך יותר ומתקבל ההחזר.

חיה.

משתמש מקצוען
תוכל לפנות ולקבל מאמר בנושא.
בגדול הרעיון הוא פריסת מס שבח, כשההגיון שעומד מאחוריו שהרווח על מכירת הדירה אומנם התקבל בשנה אחת, אך הוא לא נוצר רק בשנה הזאת. כל זמן האחזקה בנכס שווי הנכס עלה.
לכן מחלקים את הרווח עד 4 שנים אחורה, ממילא ההכנסה החייבת בכל שנה יורדת ומימלא חיוב המס נמוך יותר ומתקבל ההחזר.
עשוי לסייע רק אם בשנים קודמות נותרו נ"ז פנויות.
אם שני בני הזוג עובדים וניצלו את הנז ואת התרומות בשנים השוטפות, אין דרך להפחית את המס.
אם יש מרכיב שחוייב במס שולי אז ייתכן ופריסה תסייע, אבל אם מדובר בדירת מגורים או שהרכישה משנת 2002 והלאה אין איך להפחית.

חורף ואביב

משתמש רשום
אם מדובר בדירת מגורים אז כל האינפלציוני פטור, וכן פטור מלא למרכיב הריאלי היחסי עד 2014.
הבנתי שבדירה ראשונה לאחר 18 חודש שהדירה ראויה למגורים אין חיוב במס שבח .

ממתי מחושבים 18 חודש מטופס 4 ? מקבלת מפתח ? חיבור לחשמל ?

מתוך מצב הגום שבין השלבים הנ"ל המרווחים משמעותיים .....

שקד אור

משתמש חדש
יש לי דירה נוספת ואני מוכר אותה ולכן חייב בתשלום מס שבח
האם קבלות של תרומות לצדקה יורד ממס שבח?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה