דרוש מידע ממתקים וסוכריות לילדים

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
למה הילדים החולים המסכנים צריכים את הזבל הזה בנוסף על מה שיש להם???
הם לא צריכים את הזבל הזה, הם צריכים את השמחה שזה נותן להם.
ומניין ראיה שה"זבל" הזה משמח ילדים, ולא שום דבר אחר? מהתורה.

זוהר05

משתמש פעיל
רואה שלא העלו את הנושא של ילדים שמביאים ללימודים חטיפים/ממתקים,
איך מוסדות הלימוד לא אוכפים את זה?
אם מחירי הפירות והירקות ירדו- בטוח שיאכלו אותם הרבה פחות מלאכול זבל,
וזה מה שאנחנו אומרים לילדים,:
מסכנים החברים שלכם שההורים שלהם לא מפרגנים להם פירות וירקות טעימים ובריאים ולכן הם נאלצים להסתפק בזבל,
אבל ברור שילדים עדיין מתגרים מהמתוק ורוצים גם...

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני עובדת בגן לא חרדי (ממ״ד)
ושם בכל פעם שיש יום הולדת לאחד הילדים, עושים ארוחת בוקר מיוחדת. לא כמויות של חטיפים וממתקים, אלא ירקות חתוכים יפה, פיתות, גבינה צהובה, מעדן/קורנפלקס עם חלב, ובסוף עוגה…. לא מבינה למה אי אפשר להכניס את זה גם אלינו ולהוציא מחוץ לחוק ולתקנון המסגרות את כל החטיפים והסוכריות… מבינה שהמחיר הכלכלי שונה בין לקנות חבילת סוכריות ללארגן ארוחת בוקר, אבל יש פתרונות להכל..
או להתאחד כמה הורים ביחד למסיבת יום הולדת משותפת ובריאה בגן ולהתחלק בהוצאות.
או כן לשלוח משהו קטן אבל לא סוכריות וכדומה. לחשוב על כמה אופציות בריאות שהמסגרת החינוכית תתן מראש ושיבחרו מתוך זה…
או בכלל למה צריך משהו אכיל. אפשר פרסים קטנים.
עם רצון טוב אפשר לעשות שינוי. הלוואי.
הלוואי.
היינו בגנים באיזור הצפון. שם יום הולדת היתה מגשי ירקות, גבינה... והילדים היו מאושרים! תאמינו לי שמגשי הירקות והפירות היו נגמרים, וכן. ילדים אוכלים ונהנים!
כשעברנו דירה וראיתי את המצב... באתי עם המון, המון רצון טוב! הסברתי לגננת, הסברתי באסיפת הורים, ניסתי, על כל פנים. קיבלתי מקלחת צוננים. רב האמהות היו נגדי!
בהתחלה גם סרבתי להאמין שככה זה הולך להיות. ניסתי לשכנע בקבוצות, וקיבלתי כמה תגובות של "צודקת, לא סוכריה על מקל, חמצוצים ושאר ממתקים גרועים" וזה עזר? כאילו יש אמהות שהאג'נדה שלהן זה לדחוף ממתקים והן עושות זאת בכל הזדמנות! אני לא מצליחה להבין. האמהות יודעות שיש הורים בגן שלא רוצות שהילד שלהן יקבל חמצוץ, למה לדחוף לו בכח בקבלת שבת? הילד לא יסרב לחמצוץ, כמה מחונך שיהיה.
בעצב רב החלטתי לנסות לחנך את ילדי לצרוך פחות. אני מתארת לעצמי שהם אוכלים המון במוסדות החינוך כשאני לא רואה. וגם כשאני רואה לא חכם להחרים להם. אני רואה את זה בעצב רב. לפחות בבית אני לא קונה את כל הזבל הזה. ומשתדלת לתת תזונה בריאה יותר.
זה בעיה.
אבל אין לי פתרון חכם להציע.
לא בטוח שהסברה תעזור, א. הורים שמים פס. ב. זה זול יותר טעים יותר וזמין יותר. על אף שהורים יודעים שזה מזיק הם לא יוותרו על המתוקים. לדעתי, רק פתרון מערכתי שיאסור הכנסה של ממתקים לבית הספר ומורים שיאכפו את זה אקטיבית. וכל עוד אני לא מנהלת בית ספר אין לי יכולת לשנות את המצב. רק לנסות במגרש הביתי למזער נזקים.

נערך לאחרונה ב:

חיולה

משתמש מקצוען
התיאדנט הזה:
צפה בקובץ המצורף 1167820
ממש טעים להם. הם מוצצים אותו בשמחה רבה תוך כדי צחצוח.
היו כמה מחקרים ע"כ שזה יותר גרוע ממשחת שיניים (בפרט התיאדנט)
לכן לענ"ד בפרט שזה ילדים קטנים שלא מסוגלים לירוק ולשטוף את הפה כמו שצריך עדיף להשתמש במשחת שיניים כמו ולדה או משחה אחרת שמתאימה לילדים קטנים ולשים אפונה זעירה על המברשת, זה מספיק.

מצטטת מגוגל:
אמנם לא ידוע על השפעה כימיקלית על המערכת ההורמונלית באמצעות מי פה, אבל יש שם כמה חומרים שבצריכה מאסיבית עלולים להיות בעלי השפעה על הגוף. "מי פה לרוב מכילים כלוריקסידין, חומר אנטי בקטריאלי שעלול לפגום בחיידקי הקיבה במידה ושותים אותו", אומר ד"ר יהושע מאור, פרמקולוג וטוקסיקולוג באוניברסיטה העברית רחובות ובהדסה עין כרם. "זהו נוזל שלא נועד שנשתה אותו, לכן חשוב לא לבלוע. בנוסף, יש במי פה, כמו בכל מיני סבונים, גם את הכימיקל טריקלוזן שידוע כמשבש את המערכת האנדוקרינית".

אבל הבעיה הרצינית במי פה אינה ההשפעה על המערכת ההרמונלית, אלא דווקא הנזק לבריאות הפה. זה אולי נשמע לא הגיוני, אבל לטענת ד"ר מאור, השימוש במי פה מבוססי אלכוהול פוגע בכל החיידקים בפה, גם בחיידקים הטובים. "רוב מי הפה מבוססים על אלכוהול, וככאלה הם מייבשים את הפה לחלוטין", אומר ד"ר מאור. "המשמעות היא שהחיידקים - רעים וטובים מושמדים, והאיזון ביניהם מופר".

סכנות השימוש במי פה​

מי פה מכילים מגוון רחב של חומרים, אשר לחלק מהם יש השפעה ישירה לא רק על חלל הפה, אלא גם על איברים אחרים בגוף – ולא תמיד לטובה. החומר העיקרי עליו מתבססים כל סוגי מי הפה הינו אלכוהול, חומר פשוט לכאורה, הנועד לחיטוי. אך מעבר לחיטוי של חלל הפה ומעבר לפגיעה בחיידקים הרעים הנמצאים בו, הרי שהאלכוהול פוגע גם בחיידקים הטובים ובכך מפר את האיזון הטבעי של הגוף.

חומרים נוספים שלא מומלץ לצרוך, אך קיימים בשטיפות הפה ההיגייניות, הינם חומרים אנטי בקטריאלים, כמו כלוריקסידין, אשר נמצאים במי הפה, עלולים לפגוע בחיידקים הבריאים של הקיבה – אלו שנועדו להגן עליה. כך, שאם בטעות נבלע חלק ממי הפה, באופן תדיר, אנחנו עלולים לגרום לפגיעה.

כימיקל נוסף שמצוי במי פה הינו טריקלוזן, אשר משבש את המערכת ההורמונלית שלנו. סכנה נוספת העלולה להיווצר כתוצאה משימוש במי פה הינה היחלשות של האימייל, החומר המגן על השן.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
היו כמה מחקרים ע"כ שזה יותר גרוע ממשחת שיניים (בפרט התיאדנט)
לכן לענ"ד בפרט שזה ילדים קטנים שלא מסוגלים לירוק ולשטוף את הפה כמו שצריך עדיף להשתמש במשחת שיניים כמו ולדה או משחה אחרת שמתאימה לילדים קטנים ולשים אפונה זעירה על המברשת, זה מספיק.

מצטטת מגוגל:
אמנם לא ידוע על השפעה כימיקלית על המערכת ההורמונלית באמצעות מי פה, אבל יש שם כמה חומרים שבצריכה מאסיבית עלולים להיות בעלי השפעה על הגוף. "מי פה לרוב מכילים כלוריקסידין, חומר אנטי בקטריאלי שעלול לפגום בחיידקי הקיבה במידה ושותים אותו", אומר ד"ר יהושע מאור, פרמקולוג וטוקסיקולוג באוניברסיטה העברית רחובות ובהדסה עין כרם. "זהו נוזל שלא נועד שנשתה אותו, לכן חשוב לא לבלוע. בנוסף, יש במי פה, כמו בכל מיני סבונים, גם את הכימיקל טריקלוזן שידוע כמשבש את המערכת האנדוקרינית".

אבל הבעיה הרצינית במי פה אינה ההשפעה על המערכת ההרמונלית, אלא דווקא הנזק לבריאות הפה. זה אולי נשמע לא הגיוני, אבל לטענת ד"ר מאור, השימוש במי פה מבוססי אלכוהול פוגע בכל החיידקים בפה, גם בחיידקים הטובים. "רוב מי הפה מבוססים על אלכוהול, וככאלה הם מייבשים את הפה לחלוטין", אומר ד"ר מאור. "המשמעות היא שהחיידקים - רעים וטובים מושמדים, והאיזון ביניהם מופר".

סכנות השימוש במי פה​

מי פה מכילים מגוון רחב של חומרים, אשר לחלק מהם יש השפעה ישירה לא רק על חלל הפה, אלא גם על איברים אחרים בגוף – ולא תמיד לטובה. החומר העיקרי עליו מתבססים כל סוגי מי הפה הינו אלכוהול, חומר פשוט לכאורה, הנועד לחיטוי. אך מעבר לחיטוי של חלל הפה ומעבר לפגיעה בחיידקים הרעים הנמצאים בו, הרי שהאלכוהול פוגע גם בחיידקים הטובים ובכך מפר את האיזון הטבעי של הגוף.

חומרים נוספים שלא מומלץ לצרוך, אך קיימים בשטיפות הפה ההיגייניות, הינם חומרים אנטי בקטריאלים, כמו כלוריקסידין, אשר נמצאים במי הפה, עלולים לפגוע בחיידקים הבריאים של הקיבה – אלו שנועדו להגן עליה. כך, שאם בטעות נבלע חלק ממי הפה, באופן תדיר, אנחנו עלולים לגרום לפגיעה.

כימיקל נוסף שמצוי במי פה הינו טריקלוזן, אשר משבש את המערכת ההורמונלית שלנו. סכנה נוספת העלולה להיווצר כתוצאה משימוש במי פה הינה היחלשות של האימייל, החומר המגן על השן.

תודה על ההפניה המעניינת והחשובה.

ספציפית המי פה של תיאדנט לילדים, לא מכילים אלכוהול. גם לא מצאתי ברכיבים שלהם את הכימיקלים שהוזכרו. יכול להיות שבגלל שהם מוגדרים לילדים, הם מיוצרים כך שלא יזיקו בבליעה?

חיולה

משתמש מקצוען
תודה על ההפניה המעניינת והחשובה.

ספציפית המי פה של תיאדנט לילדים, לא מכילים אלכוהול. גם לא מצאתי ברכיבים שלהם את הכימיקלים שהוזכרו. יכול להיות שבגלל שהם מוגדרים לילדים, הם מיוצרים כך שלא יזיקו בבליעה?
אין לי את האריזה בבית כך שאני לא יכולה פיזית לבדוק כי מאז שהתוודענו לזה אנחנו כבר לא קונים.
אבל כדאי להתייעץ עם רופא שיניים ולהראות לו את המי פה שהוזכרו

בכל אופן מחיפוש שעשיתי באחד מהאתרים שמשווקים את המוצר ראיתי שכתוב-
אזהרה: אין לבלוע. אין לבצע שטיפות פה לילדים מתחת לגיל 6 או שאינם מסוגלים לירוק

אשמח אם תבדקי אצלך אם אכן זה כתוב גם על התיאדנט הסגול
אם כן, בוודאי שלא מומלץ להשתמש בילדים מתחת לגיל 6 וגם אחרי גיל זה ילד שיודעים שאינו יודע לשטוף היטב את הפה ולא לבלוע כדאי להשתמש במשחת שיניים וגם אז לשים כמות מזערית.

שליש

משתמש פעיל
איזה מבוגר אוהב סוכריה טבולה באבקה מגעילה או סוכריות של זאזא?

הרבה. אני אישית יכולה לחסל חבילת טופי וחמצוצים עם ההורים שלי...ובעלי יושב מהצד ונגעל.
וזה לצערי. כי ככה התרגלנו מילדות. אמנם לבית אני לא קונה אבל זה נכנס מהדלת האחורית...

רחל ברדיצבסקי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מה שמעניין מאוד זה שאצלנו בגנים קבוע מעלים באסיפת הורים את נושא הממתקים לדיון - האם לערוך ימי הולדת עם ממתקים ועוגות או לחילופין יום הולדת בריא - ארוחת בוקר עם ירקות חתוכים כיד הדמיון הטובה והכנת חביתות או בלינצ'סים וכו'.
במרבית מהמקרים ההורים מעדיפים לקנות ממתק במכולת ולא לטרוח הרבה כ"כ בשביל האוכל הבריא וזה ממש חבל! (עד שכבר הגננת מוכנה לכל הבלגן שהאוכל הבריא יוצר חבל שההורים לא משתפים פעולה.. מצד שני גם מאוד מובן שאמא עם 3 ילדים בגן בממוצע תעדיף כמה שפחות מאמץ בשביל כל יום הולדת שכזה...)

כך גם לגבי קבלת שבת - ישנה בחירה האם לקנות פרס או ממתק. בגן של הבכורה שלי נהגו להביא פרסים ובגן של הקטנה יותר הביאו ממתקים. היה מאוד קשה כל פעם מחדש להרגיע את הגדולה שממש יצאו לה העיניים למראה הסוכריות הנוטפות...

אז אני חושבת שהחלטה לא להכניס ממתקים לגן צריכה להשתנות בכל הגנים ולהיות אחידה מטעם הגנים עצמם וככל שיהיו יותר חזקים עם ההחלטה הדיון סביב זה (שממש מתיש ומיגע) יהיה מיותר!
בסופו של דבר זה לטובת הילדים של כולנו!

(בגן אחד ראיתי שמחלקים חמוציות על התנהגות טובה והילדות ממש מאושרות! בגדול יש לזה הרבה פתרונות רק צריך לזה השקעה )

הדר 310

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
ליחידים אין הרבה מה לעשות, וזה מה שעצוב.
הסיכויים (בדרך הטבע) שילדים שצורכים כנ"ל לא יפתחו בגילאי 30-40 מחלות קשות, הוא לא נראה לי גדול....
זה לא מצדיק לשדד מערכות?
יש מה לעשות!
יש את הספר חיים בריאים כהלכה, והוא מציע שם לעודד ילדים למלא קופסאות ענקיות בממתקים ושהקופסא מלאה עד הסוף לזרוק לפח ולקבל בתמורה פרס שווה.

ועם הילדים הקטנים זה עובד גם עם פרס בכמה שקלים.

ומישהי אמרה לי שיש לה בבית קבוע צ'יפס ובמבה ושהילדים חוזרם הביתה עם חטיפים הרבה פחות בריאים כמו ביסלי, הם שופכים את תכולת החטיף לפח והיא ממלאה להם בשקית במבה / צ'יפס.

נערך לאחרונה ב:

הדר 310

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
בנוסף, אנחנו מאפשרים לילדים לאכול ממתקים שהרע בהם הוא במיעוטו: שוקולד, גלידה ועוגות ביתיות (בעוגות - מורידים לפחות שליש מכמות הסוכר).
שוקולד זה ממש לא הרע במיעוטו.
נוירולוגית אמרה לאמא שלי ששוקולד הוא הרס למוח ואפשר גג של הגג קוביה ליום!!!

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
תוסיף לרשימה גם תולעים במעיים, שמופיעים אצל ילדים רבים אחרי אכילת טופי, בפרט אם יש כמה.
קשה להלחם בטחנות רוח, ולצאת נגד כולם. כן אפשר להיות חזקים מבית, ולהמיר את הטופי לילד תמורת מלפפון :) או קורקינט חשמלי... להיות יצירתיים ולשכנע הילדים בכך. מכירה הורים שהצליחו, אם כי יש לאפשר להם מעט, כדי שלא תיווצר תחושת קיפוח, שתגרום לילדים להסתיר מההורים האכילה.
אבא שלי היה ממיר לנו סוכריות בפיצוחים וקבוקים
שמרנו סוכריות בחירוף בשביל זה
לא יודעת אפ בימינו זה יעזור
אני עובדת בגן לא חרדי (ממ״ד)
ושם בכל פעם שיש יום הולדת לאחד הילדים, עושים ארוחת בוקר מיוחדת. לא כמויות של חטיפים וממתקים, אלא ירקות חתוכים יפה, פיתות, גבינה צהובה, מעדן/קורנפלקס עם חלב, ובסוף עוגה…. לא מבינה למה אי אפשר להכניס את זה גם אלינו ולהוציא מחוץ לחוק ולתקנון המסגרות את כל החטיפים והסוכריות… מבינה שהמחיר הכלכלי שונה בין לקנות חבילת סוכריות ללארגן ארוחת בוקר, אבל יש פתרונות להכל..
או להתאחד כמה הורים ביחד למסיבת יום הולדת משותפת ובריאה בגן ולהתחלק בהוצאות.
או כן לשלוח משהו קטן אבל לא סוכריות וכדומה. לחשוב על כמה אופציות בריאות שהמסגרת החינוכית תתן מראש ושיבחרו מתוך זה…
או בכלל למה צריך משהו אכיל. אפשר פרסים קטנים.
עם רצון טוב אפשר לעשות שינוי. הלוואי.
אמן הלוואי וזה יכנס אלינו
לא שמעתי אפפעם על הרעיון
וממש אהבתי אותו

מה שכן שלבן שלי אני מסכימה לאכול דבר שתיים מהשקית
רק אחרי שסיים ארוחת צהריים
למה מה שקורה שהם מקבלים את זה בסוף יום
עד שמגיעים הביתה מסיימים את כל השטויות בשקית
ואז לא אוכלים את האוכל שהכנתי
והוא יודע שאני שומרת לו
ב"ה אלף פעמים הוא בעצמו מלקק קצת את המציצה ואז זורק וככה גם בחטיפים אוכל קצת ולא מסיים

עגלה ירוקה

משתמש צעיר
נכון!

צריך להתאגד כל ההורים בכיתה ולסכם ביחד שבכיתה הזאת לא נותנים ממתקים!!! רק פרסים לימי הולדת עוגות למסיבות .
אהבתי את הרעיון להביא כסף לגננת והיא תדאג לימי הולדת של כולם ולמסיבות, לא מתאים לכל גננת.....

h&s

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם מחירי הפירות והירקות ירדו- בטוח שיאכלו אותם הרבה פחות מלאכול זבל,
אכן,
בדגש על פירות הקיץ, מתוקים, בריאים ומרעננים.
אבל המחירים מטורפים...
אם רוצים לעשות שינוי אחת הנקודות העיקריות זה לעורר את הצורך להורדת מחירים
בתחום הזה בעיקר, שנוגע באיכות חייהם של ילדנו.
לאנשים עם תקציב מוגבל קל יותר לרכוש חבילת טופי עם 50 יח' ב12.90...

קיוואק מרים

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכון מאוד מאוד! בתחום הפירות, המשקאות - תרכיז פרי טבעי וכל שאר המוצרים העדיפים שהמחיר שלהם יקר ולפעמים לא ריאלי למשפחות ברוכות.

משקפיים ורודות

משתמש מקצוען
בלת"ק חלקי
קראתי הרבה תגובות זועמות על גני הילדים ובצדק!
בגני עיריה של משרד החינוך אסור להכניס ממתקים/ חטיפים בכלל!!!
ביומולדת יש ארוחת בוקר בריאה ומגוונת ובמקום חטיף מביאים מגש פירות העונה.
עוגה- יש גנים שמאפשרים לרוב לא.

רק מה, אצלינו אין מי שאוכף את זה ולכן עושים מה שרוצים.
שעבדתי כגננת כמעט התעלפתי שגיליתי את הסייעת שהיתה ותיקה ממני
מכינה ג'ריקן פטל, נלחמתי להעיף את זה מהגן ולא עזרו ההסברים שלה
שככה הילדים ישתו יותר...

אבל לצערי במסיבות המנהלת שלי חייבה אותי לשים חטיף, ופל, סוכריה על מקל וטופי.
למה??
הילדים שלי לא הכירו את כל המתוקים והסוכריות עד שהגיעו לגן..
ההורים התלוננו פעם אחר פעם וכלום לא עזר (ההורים היו חילוניים והצוות חרדי)
נראה כאילו מושגי הבריאות והמודעות לא חדרו מספיק לעולם שלנו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה