דרוש מידע ממתקים וסוכריות לילדים

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כשהגדול שלי הגיע לגן וחזר כל יום עם ממתקים הערתי בעדינות לגננת היא צחקה ואמרה לי כן זה בעיה של בכורים שהגן מביא את הממתקים הביתה..
לצערי לא חל שינוי מאז ועד סוף שנה. לפ0חות פעמיים בשבוע ממתק. בכל מסיבה- כל ילד מביא ממתק.
למזלי הבן שלי מפונק בממתקים ככה שהרב הולך לפח (וטופי בכלל מגעיל אותו, די בצדק לטעמי)
כשהבת שלי חוזרת עם זבל כזה, ורוצה אותו, אני אומרת לה: רוצה? קחי, אבל זה איכס. וממש מעווה את הפנים בגועל.
הרבה פעמים זה עוזר.
קולה אין בבית בכלל, ובאירועים שהיא רואה ומבקשת קולה - אני מביאה לה מיץ. זה עדיף על הרעל של הקולה.
סתם שאךה, מאיזה גיל אתם מצחצחים שיניים לילדים?

במבי.

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
קולה אין בבית בכלל, ובאירועים שהיא רואה ומבקשת קולה - אני מביאה לה מיץ. זה עדיף על הרעל של הקולה.
לא מדויק, המיצים ה"טבעיים" מכילים המון המון חומרים ושמרים ומשפרי טעם וכולי.. , שהקולה ממש לא יותר גרוע,

Anunimus

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
אין לזה תקנה יש הורים שבישבילם להפציץ בכמה שיותר סוכר זה יותר טוב!
איך אמר לי רופא שיניים לילדים שום דבר לא בריא היום לכן אנחנו צריכים לעשות את השתדלות ולצחצח כל יום לילד שיניים.
קודם כל, יש תקנה.
עובדה שלאט לאט יותר אנשים מפתחים מודעות.
בציבור הכללי הנושא הזה יותר מפותח.
דבר שני, יש לא בריא ויש לא בריא.
גם עוף היום זה לא בריא. אבל יש הבדל בין עוף לבין סוכריית גומי.
וזה לא רק מזיק לשיניים, זה מזיק לכל מערכות הגוף. לא יעזור כמה תצחצחו שיניים, זה כבר הגיע למערכת הדם של הילדים שלכם.

Anunimus

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
בעיקרון ההנחייה היא לצחצח מהשן הראשונה. בעיקר כדי להקנות הרגלים אבל גם הנקה או תמ"ל יכולים לגרום לעששת.
בפועל? ממש מצחצחים בערך מהגיל שמתבססות הארוחות. סביבות שנה פלוס מינוס.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא מדויק, המיצים ה"טבעיים" מכילים המון המון חומרים ושמרים ומשפרי טעם וכולי.. , שהקולה ממש לא יותר גרוע,
אני יודעת אחרת.
תבדקו שוב.
בעיקרון ההנחייה היא לצחצח מהשן הראשונה. בעיקר כדי להקנות הרגלים אבל גם הנקה או תמ"ל יכולים לגרום לעששת.
בפועל? ממש מצחצחים בערך מהגיל שמתבססות הארוחות. סביבות שנה פלוס מינוס.
איך מצחצחים להם? ממש בורה בעניין

YRN

משתמש מקצוען
אני גם לא מצליחה לצחצח לילד בן שנתיים. איך הוא אמור לפנות את המשחה מהפה?

נשנושים

משתמש פעיל
קודם כל, יש תקנה.
עובדה שלאט לאט יותר אנשים מפתחים מודעות.
בציבור הכללי הנושא הזה יותר מפותח.
דבר שני, יש לא בריא ויש לא בריא.
גם עוף היום זה לא בריא. אבל יש הבדל בין עוף לבין סוכריית גומי.
וזה לא רק מזיק לשיניים, זה מזיק לכל מערכות הגוף. לא יעזור כמה תצחצחו שיניים, זה כבר הגיע למערכת הדם של הילדים שלכם.
עדיין את לא יכולה לגמרי להתנזר מי זה כי ילדים ברגע שלא נותנים להם בבית קצת אז כשהם מגעים למקומות הם יש חוטפים ולכן התכוונתי אין לזה תקנה

יודיתתתתתתת

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בלת"ק
ואם הסבא מביא לנכדים כמויות של ממתקים ואומר ששוקולד זה דבר בריא:p

Anunimus

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
אני יודעת אחרת.
תבדקו שוב.

איך מצחצחים להם? ממש בורה בעניין
כשהם קטנים ממש אני אוהבת לעשות את זה כשהם בשכיבה על הגב. על הספה או על מיטה. ככה רואים טוב יותר.
בהתחלה לא צריך בכלל משחה. פשוט לצחצח עד שכל הלכלוך יוצא. אפשר אח"כ ללכת לשטוף את הפה. לא חובה אם אין משחה.
בגיל קצת יותר גדול אפשר לשלב עם מעט משחה לילדים (יש של קולגייט מגיל שנתיים או של וולדה מגיל אפס) עם כוס ולגרגר.
זה בגדול. זה גם הרבה ניסוי וטעייה לפי איך שהילד מגיב לזה.
אני גם לא מצליחה לצחצח לילד בן שנתיים. איך הוא אמור לפנות את המשחה מהפה?
בעיקרון בגיל הקטן אפשר גם לצחצח בלי משחה. עיקר הפעולה זה הפינוי של הפסולת והפלאק מהשן.
ואם בכ"ז רוצים, אז לשים להם ממש מעט, ואפשר להסביר להם "לא לאכול", או "לא לבלוע", מה שהם מבינים בהתאם לגיל ולתת להם כוס עם מים ולהראות להם איך אתם שוטפים ומוציאים את המים מהפה.
זה כמו משחק בשבילם.
יש משחה מיוחדת לילדים שאם לא צריכים לשטוף את הפה אחרי זה
איזו? לא שמעתי.
כל משחת ילדים, או חברה ספציפית?
משחת השיניים הכי טבעית שאני מכירה זו של חברת 'וולדה'. אבל גם עליה כתוב "לא לבלוע".

עדיין את לא יכולה לגמרי להתנזר מי זה כי ילדים ברגע שלא נותנים להם בבית קצת אז כשהם מגעים למקומות הם יש חוטפים ולכן התכוונתי אין לזה תקנה
מסכימה.
אני חשבתי שהתכוונת ב"אין תקנה" להתנהלות בגנים וכל התרבות הזו סביב הממתקים.
בכל אופן, אנחנו לא מגבילים לגמרי אבל כן יש דברים שלא נקנה לעולם. כמו חמצוצים וגומי, סוכריות טופי וכו'.
הם לא צריכים לטעום מהכל, יש דברים שהם מחוץ לתחום.
ומה שכן מאפשרים זה במידה. ככה הם גם לומדים להעריך את הממתק של שבת או סתם אם מקבלים פינוק נחמד.
לא מחזיקים בבית ממתקים וחטיפים. רק במבה וזה כבר נמאס עליהם אז הם בכלל לא טורחים לבקש.
בקיץ יש שלוקים וכו' אבל לא כל הזמן.
ומכינים הרבה שייק פירות בנינג'ה, הם ממש אוהבים את זה. אנחנו מכינים מזה ארטיקים.

מה כן, אני לא אמנע מהם לאכול משהו אם אוכלים בגן כדי שלא ירגישו שהם חסרים.
אבל אם מקבלים שקית ענקית של ממתקים, מבקשים מהם לזרוק כמה לפח ומקבלים פרס בתמורה. או ששומרים לאח"כ.

חשוב לא לתת תחושה של הגבלה, אבל אפשר למנוע בדרכים חכמות.

רינה דיצה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
חלק מהילדים שלי תמיד בולעים את המשחה (או לפחות את חלקה) כמה זה בעיה? מסוכן?
הילד בן ה-3 מבחינתו למצוץ את המשחה עצמה מהשפרפרת....

ה.ב.ש

משתמש רשום
גם אצלי ככה
הבן בן שנתיים וחצי בולע את המשחה ולא מצליח לירוק
האם יש בעייה עם זה?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

בגיל הזה אפשר לצחצח עם מי-פה (של תיאדנט, לילדים, בטעם ענבים).
מרטיבים את המברשת עם כמות של מי פה וכך מצחצחים.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ולגבי השורשים והכתרים שרווחים היום אצל ילדים קטנים ממש:
גם אצלנו יש פער עצום בין איכות השיניים של הבנות גדולות, ובין שיני הילדים הקטנים שבגיל רך יחסית כבר התעטרו בכתר או שניים.

חברה עיתונאית כתבה לי שהסיפור הוא בגלל ביטול הפלרת המים בישראל, בדיוק בתקופה הזו. (הפלרה - הוספת פלואוריד למים. הפלואוריד מחזק את השיניים ומונע עששת).

החל משנת 2014 בוטלה הפלרת מים. ולכן השינים של הקטנים הרבה פחות מוגנות.
מבדיקה מרפרפת במשפחות סביבי, זה אכן כך. לילדים ששיניהם צמחו מ-2014 והלאה, יש שיניים חלשות בהרבה מאחיהם הגדולים, עם הרבה יותר טיפולים, שורשים, כתרים ומרעין בישין.
וזו ההזדמנות לבקש אם יש פה מובילי דעת קהל או משהו, שמסוגלים להציף את הנושא ולדרוש את החזרת ההפלרה. זה יעלה למדינה פחות כסף ממה שעולים לה טיפולי השיניים לילדים היום.

במקביל ובלי סתירה, יש לאסור בחוק על חלוקת ממתק לילד ללא רשות הוריו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
יש לילדים שהוא לא חריף?
אולי ננסה.

התיאדנט הזה:
1658226950047.png

ממש טעים להם. הם מוצצים אותו בשמחה רבה תוך כדי צחצוח.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ולגבי השורשים והכתרים שרווחים היום אצל ילדים קטנים ממש:
גם אצלנו יש פער עצום בין איכות השיניים של הבנות גדולות, ובין שיני הילדים הקטנים שבגיל רך יחסית כבר התעטרו בכתר או שניים.

חברה עיתונאית כתבה לי שהסיפור הוא בגלל ביטול הפלרת המים בישראל, בדיוק בתקופה הזו. (הפלרה - הוספת פלואוריד למים. הפלואוריד מחזק את השיניים ומונע עששת).

החל משנת 2014 בוטלה הפלרת מים. ולכן השינים של הקטנים הרבה פחות מוגנות.
מבדיקה מרפרפת במשפחות סביבי, זה אכן כך. לילדים ששיניהם צמחו מ-2014 והלאה, יש שיניים חלשות בהרבה מאחיהם הגדולים, עם הרבה יותר טיפולים, שורשים, כתרים ומרעין בישין.
וזו ההזדמנות לבקש אם יש פה מובילי דעת קהל או משהו, שמסוגלים להציף את הנושא ולדרוש את החזרת ההפלרה. זה יעלה למדינה פחות כסף ממה שעולים לה טיפולי השיניים לילדים היום.

במקביל ובלי סתירה, יש לאסור בחוק על חלוקת ממתק לילד ללא רשות הוריו.
אכן. העיתונאית הזו צודקת

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה