דרוש מידע ממתקים וסוכריות לילדים

לורנס

משתמש מקצוען
ממתקים זה הדבר הכי זול היום
שיעלו מס על סוכריות במקום על חד פעמי ועל שתיה מתוקה
נכון,
בהכל בשקל יש מלא ממתקים בשקל!!!!!
למה בכל מסיבה צריך למעלה מ 30 ממתקים!!
הזוי!!! אני לא מצליחה להבין את זה!!

אגב, לא מפריע לכם הממתקים ובחטיפים המלוחים????
כמויות של תיבול ומונוסודיום, אף אחד כבר לא מסתכל על צ'יפס או דוריטוס בלי טעם חזק!! דאבל!! חריף אש!!
מה יהיה עם החיך של הילדים כשיהיו מבוגרים??? שום דבר כבר לא יהיה להם טעים...

איץ

משתמש רשום
הנושא מטריד מאוד
אני דיברתי ע’כ עם הילדים שלי והחלטנו שעל כל ממתק שהם מקבלים ולא אוכלים(זורקים לפח) הם מקבלים בין חצי שח לשקל לפי גודל הממתק וכך ’שווה’ להם לא לאכול ומצד שני הם בוחרים ...

mama24

משתמש מקצוען
ממתקים זה הדבר הכי זול היום
שיעלו מס על סוכריות במקום על חד פעמי ועל שתיה מתוקה
כי 40 פרסים יעלו 20 עד 40 שקל
ו 40 מקלות תססן יעלו 7.90
כ"כ נכון לצערי!
הכסף וגם ההשקעה של הזמן משחקים משחק מאוד רציני.

בפעם הקודמת שהבן שלי היה אבא של שבת החלטתי להיות אמא "קולית" וליצור תעסוקה לאחר הצהריים עם כל המשפחה.
הצעתי לבן שלי לחלק חלות קטנות, חלה לכל חבר (ק"ג אחד הספיק לכל הגן עם שאריות, בחשבון סופי עלה פחות מ15 ש"ח סה"כ).
הכנו בצק, הילדים הלכו לשחק, חצי שעה לפני ארוחת ערב נעמדנו להכין את החלות- אני רידדתי, בן אחד גלגל והשני קלע (ואני תיקנתי את מה שלא הצליח).
למחרת הוא הביא לגן 30 חלות בהתרגשות ובשמחה רבה!!!
הילדים היו מאושרים מאין כמותם!
הגננת התלהבה מהרעיון.
אמהות התקשרו להחמיא.
ובשבוע הבא הוא חזר עם חבילת חמצוצים!!! (עלה בחנות 10 ב7 והאמא לא הייתה צריכה לטרוח)
הפעם הזאת הצעתי לו (ולגננת) שנביא פרס.
הלכנו בשמחה רבה לחנות השקל (אם הייתי מתארגנת מספיק מוקדם הייתי קונה אותם באלי אקספרס בחצי מחיר...).
הגננת שמחה, החברים היו מאושרים (כמו שאחד החברים אמר, זה יהיה טוב גם אחרי שבת...).
ואמא אחת אמרה שזה השקעה מטורפת וחסרת היגיון...
ואני יודעת שבשבוע הבא הוא יחזור עם 3 ממתקים בתמורה :(

צריך להתאגד כל ההורים בכיתה ולסכם ביחד שבכיתה הזאת לא נותנים ממתקים!!! רק פרסים לימי הולדת עוגות למסיבות .
אהבתי את הרעיון להביא כסף לגננת והיא תדאג לימי הולדת של כולם ולמסיבות, לא מתאים לכל גננת.....
הלוואי.
היינו בגנים באיזור הצפון. שם יום הולדת היתה מגשי ירקות, גבינה... והילדים היו מאושרים! תאמינו לי שמגשי הירקות והפירות היו נגמרים, וכן. ילדים אוכלים ונהנים!
כשעברנו דירה וראיתי את המצב... באתי עם המון, המון רצון טוב! הסברתי לגננת, הסברתי באסיפת הורים, ניסתי, על כל פנים. קיבלתי מקלחת צוננים. רב האמהות היו נגדי!

לא בטוח שהסברה תעזור, א. הורים שמים פס. ב. זה זול יותר טעים יותר וזמין יותר. על אף שהורים יודעים שזה מזיק הם לא יוותרו על המתוקים. לדעתי, רק פתרון מערכתי שיאסור הכנסה של ממתקים לבית הספר ומורים שיאכפו את זה אקטיבית. וכל עוד אני לא מנהלת בית ספר אין לי יכולת לשנות את המצב. רק לנסות במגרש הביתי למזער נזקים.
לצערי כשפניתי לגננת בשנה שעברה אמרה שאין שיתוף פעולה מצד ההורים, לה זה לא מתאים האיסוף כסף וההכנה העצמית כיוון שגם היא וגם 2 הסייעות יצאו לחופשת לידה במהלך השנה וזה אומר להנחית נוהל על הגננת והסייעות שיכנסו במהלך השנה.
כן היא הגבילה מה ניתן להביא ביומולדת, אבל זה לא היה מספיק כי כשילד הביא יותר ממתק אחד היא שתקה...

כשפניתי למנהל החיידר הוא אמר בשם איזה גדול (לא זוכרת מי) שאמר שצריך להקנות לילדים את התורה ואהבת התורה בממתקים.
שאלתי אם חייב להיות ממתקים הורסי שיניים, אם חמוציות/פיצוחים/עדשים לא מספקים וחייבים טופים/ג'לים אז הוא אמר שזה יותר יקר ואין לו מספיק תקציב לכך... ושאת הילדים לא מספק חמוציה או 2, אמרתי לעצמי כי כבר לא ראיתי טעם להמשיך בוויכוח שזה הספיק לילדים עד שהם הרגילו אותם למשהו אחר...

ממה שאני רואה ילד שמפוצץ בממתקים וסוכריות כבר נמאס לו ולא אוכל שטויות
לא בהכרח נכון.
מכירה מישהי שאמרה שתפציץ את ילדיה בממתקים כדי שלא יאהבו ולא יבקשו.
הילדים שלה נהיו אניני טעם בממתקים, אף פעם לא מרוצים מהממתקים שמקבלים ועדיין אוכלים כמויות הזויות של מתוק!
ואני מדברת על בני 17-18!!! הם מבינים את הבעיה של המתוק, חווים את כאבי השיניים/כתרים/טיפולי שורש ואומרים שלא מסוגלים לוותר על המתוק!

ממש לא בהכרח.
הבת שלי חילקה חותמות עלה 3 בשקל.
קנינו צמידים זוהרים עלה 50 ב15.
יש כל מיני מתנות מתוקות ולאו דוקא יקרות.
איפה?

נשנושים

משתמש פעיל
אני רוצה להגיד לכם שאם אתם חושבים שממתקים הורסים שיניים זה לאו דווקא זה סוג של שיניים .

זה בלי קשר לא בריא לגוף אבל גם לא לתת לילדים בסוף יגעיה שלב שהם פשוט התנפלו על זה וזה הרבה יותר חבל לכן צריך לדעת מינון מסיום וגם לא לעשות מי זה עסק יותר מידי גדול

Tamarit

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לגבי זה-
אני רוצה להגיד לכם שאם אתם חושבים שממתקים הורסים שיניים זה לאו דווקא זה סוג של שיניים .
ברור שממתקים הורסים, למי יותר ולמי פחות
אבל הם מעלים את רמת הסוכר ברוק
ואז- גם כשמצחצחים שיניים זה לא עוזר 100%

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
כמעט לכל מוצר יש תחליף בפחות סוכר כמו מעדנים,שוקו,ארטיקים,ללא סימון אדום
אנחנו משתדלים כמה שפחות..
סימון אדום זה סוכר, אבל הממתיקים המלאכותיים הם אפי' יותר מזיקים, צריך לבדוק שלא יצא שכרנו בהפסדנו, ולקנות בלי סימון אדום אך גם בלי תחליפים מסרטנים וגרועים יותר,

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
בלת"ק
המצב היום גרוע מאוד
מי שיקרא את התחזיות על עוד כמה שנים לגבי התפשטות מחלת הסכרת(נעורים!)
יזדעזע!
כמו כן רוב רובן של המחלות מקורן בתזונה לקויה (וחוסר פעילות)
אני חושבת שקודם כל צריך לבוא מהמוסדות וכן גם מהמעונות
כללים ברורים מה מותר להביא ומה אסור.
כמו כן שמירה בבית על הרגלים נכונים,כמה שאפשר
אני אישית לא מכניסה לביתי צבעי מאכל ,שתייה מתוקה, מונסודיום גלוטומט. וכו'
רק במבה וצ'יפס וגם זה במינון נמוך מאוד.
אך הם עדיין קטנים כך שיש לי שליטה איכשהוא
וכן הילדים שלי אוהבים מאוד תמרים, פקאנים(לא מסוכרים) וכדו'
הבעיה הגדולה היא שלחיות בריא עולה המון המון
וגם מי שרוצה אבל יש לו הרבה ילדים זו הוצאה כספית גבוהה.
הילדים שלי אוכלים ביום לפחות כ"א 5 פירות לא לדבר על נשנושים כמו תמרים,שקדים
(שאם הייתי פותחת להם חב' וופלים העניין היה מסתכם ב4 שקלים)
כך שאם המדינה היתה מעונינת באזרחים בריאים היתה יכולה לעשות משהו
אבל מה לעשות תרופות מכניסות יותר...

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כ"כ נכון לצערי!
הכסף וגם ההשקעה של הזמן משחקים משחק מאוד רציני.

בפעם הקודמת שהבן שלי היה אבא של שבת החלטתי להיות אמא "קולית" וליצור תעסוקה לאחר הצהריים עם כל המשפחה.
הצעתי לבן שלי לחלק חלות קטנות, חלה לכל חבר (ק"ג אחד הספיק לכל הגן עם שאריות, בחשבון סופי עלה פחות מ15 ש"ח סה"כ).
הכנו בצק, הילדים הלכו לשחק, חצי שעה לפני ארוחת ערב נעמדנו להכין את החלות- אני רידדתי, בן אחד גלגל והשני קלע (ואני תיקנתי את מה שלא הצליח).
למחרת הוא הביא לגן 30 חלות בהתרגשות ובשמחה רבה!!!
הילדים היו מאושרים מאין כמותם!
הגננת התלהבה מהרעיון.
אמהות התקשרו להחמיא.
ובשבוע הבא הוא חזר עם חבילת חמצוצים!!! (עלה בחנות 10 ב7 והאמא לא הייתה צריכה לטרוח)
הפעם הזאת הצעתי לו (ולגננת) שנביא פרס.
הלכנו בשמחה רבה לחנות השקל (אם הייתי מתארגנת מספיק מוקדם הייתי קונה אותם באלי אקספרס בחצי מחיר...).
הגננת שמחה, החברים היו מאושרים (כמו שאחד החברים אמר, זה יהיה טוב גם אחרי שבת...).
ואמא אחת אמרה שזה השקעה מטורפת וחסרת היגיון...
ואני יודעת שבשבוע הבא הוא יחזור עם 3 ממתקים בתמורה :(

לצערי כשפניתי לגננת בשנה שעברה אמרה שאין שיתוף פעולה מצד ההורים, לה זה לא מתאים האיסוף כסף וההכנה העצמית כיוון שגם היא וגם 2 הסייעות יצאו לחופשת לידה במהלך השנה וזה אומר להנחית נוהל על הגננת והסייעות שיכנסו במהלך השנה.
כן היא הגבילה מה ניתן להביא ביומולדת, אבל זה לא היה מספיק כי כשילד הביא יותר ממתק אחד היא שתקה...

כשפניתי למנהל החיידר הוא אמר בשם איזה גדול (לא זוכרת מי) שאמר שצריך להקנות לילדים את התורה ואהבת התורה בממתקים.
שאלתי אם חייב להיות ממתקים הורסי שיניים, אם חמוציות/פיצוחים/עדשים לא מספקים וחייבים טופים/ג'לים אז הוא אמר שזה יותר יקר ואין לו מספיק תקציב לכך... ושאת הילדים לא מספק חמוציה או 2, אמרתי לעצמי כי כבר לא ראיתי טעם להמשיך בוויכוח שזה הספיק לילדים עד שהם הרגילו אותם למשהו אחר...

לא בהכרח נכון.
מכירה מישהי שאמרה שתפציץ את ילדיה בממתקים כדי שלא יאהבו ולא יבקשו.
הילדים שלה נהיו אניני טעם בממתקים, אף פעם לא מרוצים מהממתקים שמקבלים ועדיין אוכלים כמויות הזויות של מתוק!
ואני מדברת על בני 17-18!!! הם מבינים את הבעיה של המתוק, חווים את כאבי השיניים/כתרים/טיפולי שורש ואומרים שלא מסוגלים לוותר על המתוק!

איפה?
אני עדיין חושבת שזה מה שאת מרגילה בבית
הבת שלי, למרות מה שמקבלת בגן, למזלי חטיפים ופחות סוכריות.
היא יודעת לומר לי זה לא בריא ואני מחליפה לה במשו אחר.

יעקב ארץ-צבי

משתמש מקצוען
משום מה לא ראיתי פה תגובות בעד ממתקים, רק סיפורים על אנשים שלא איכפת להם ולא משתפים פעולה, כנראה שמי שבעד ממתקים או שלא אכפת לו, אפי' לא טורח לקרוא את מה שכתוב כאן....

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני חושבת שקודם כל זה מתחיל בבית.
1. תסתכלו על זוגות עם ילד אחד-שתיים כמה דברים מתוקים הם צורכים. אנחנו בערך חייזרים בסביבה שאיו לנו כמעט מתוק בבית (רק בקיץ יש איגלואים ולא אוכלים כל יום) ובקושי חטיפים (פעם ב... למשהו ספציפי, לא סתם קונים שיהיה בבית) וגם כשמונעים מהילדים הרבה פעמים ההורים אוכלים בשקט (אין באמת אפשרות להחביא מהילדים....) ובאופן כללי האוכל אצלינו יותר בסיסי ופחות תעשייתי.
2. אין צורך לנחם 'אבלים' ע"י ממתקים ואוכל.

(לא סותר שגם בגנים יש הרבה מה לעבוד....)

mama24

משתמש מקצוען
ממה שאני רואה ילד שמפוצץ בממתקים וסוכריות כבר נמאס לו ולא אוכל שטויות
הכל בשקל רימונים ב"ב.

הציטוט הקודם לא קשור אלי.
לא מבינה איך הוא מצוטט בשמי.
צודקת, אני מצטערת שזה צוטט בשמך אך לא מבינה איך זה קרה.
קבלי את התנצלותי, סליחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה