תרופה מלטונין - דיי לסמים?

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
בהכנה רוקחית, מאמינה שמדובר בנוזל?
יודעת פרטים לגבי מינונים אפשריים?
מכירה את האופציה במאוחדת?
בלת"ק

מלטונין זה טוב כשצריך
אני לא נתתי ועדין לא נותנת לילדים שלי
אבל לADHD המורכב מאוד רפואית שלא ישן בלילה בלי זה אני נותנת וזה חסד ה'
לילד יש בעיות הורמונליות ולאחר שיחה עם אנדוקרינולוג בכיר מאוד אין בעיה ואין נזק לתת מלוטנין במינון הנכון

לגביי הכנה רוקחית -
במאוחדת יש הכנה רוקחית טיפות בכל טיפה יש מ"ג מלטונין
עולה 168 ש"ח ל100 טיפות
חשבון פשוט הבן שלי לוקח 2 מ"ג ביום מעל 3 ש"ח ביום

במקום זה הזמנתי באמזון (יותר זול מאייהרב הבעיה היחידה של זה שהם לא עושים משלוחים לארץ וצריך למצוא מישהו שיביא לך מארה"ב לי יש הרבה משפחה שמגיעה הרבה אז אני מסתדרת) עולה בערך 10 דולר לחבילה של 365 מהכדורי לעיסה

בלת"ק

מלטונין זה טוב כשצריך
אני לא נתתי ועדין לא נותנת לילדים שלי
אבל לADHD המורכב מאוד רפואית שלא ישן בלילה בלי זה אני נותנת וזה חסד ה'
לילד יש בעיות הורמונליות ולאחר שיחה עם אנדוקרינולוג בכיר מאוד אין בעיה ואין נזק לתת מלוטנין במינון הנכון

לגביי הכנה רוקחית -
במאוחדת יש הכנה רוקחית טיפות בכל טיפה יש מ"ג מלטונין
עולה 168 ש"ח ל100 טיפות
חשבון פשוט הבן שלי לוקח 2 מ"ג ביום מעל 3 ש"ח ביום

במקום זה הזמנתי באמזון (יותר זול מאייהרב הבעיה היחידה של זה שהם לא עושים משלוחים לארץ וצריך למצוא מישהו שיביא לך מארה"ב לי יש הרבה משפחה שמגיעה הרבה אז אני מסתדרת) עולה בערך 10 דולר לחבילה של 365 מהכדורי לעיסה
היי
@sherit
אשמח מאוד מאוד אם תשלחי לי מייל
styqwrmn @ gmail.com

נערך לאחרונה ב:

קוי דמיון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הגיע הזמן לעשות פעם אחד ולתמיד סדר ולהסביר כיצד מיוצר הורמון המלטונין בגוף, ומה משבש את ייצורו.
אם כי היה צריך לפתוח אשכול חדש ולכתוב שם כדי שכולם יקראו, כי כל פעם שואלים ודנים בנושא זה, והכל מחוסר ידע בסיסי.

כדי שהגוף ייצר מלטונין, הגוף צריך כמה חומרי גלם וייצורו נעשה בכמה שלבים:
  1. החומר גלם הראשון זוהי חמצת האמינו 'טריפטופן' - הנמצא בחלבונים מן החי באגוזים וזרעים למיניהם.
  2. הגוף אמור להמיר אותה ל 5-הידרוׁקסי-טריפטופן, או בקיצור 5-HTP.
  3. 5-HTP הופך לסרוטונין (הורמון האושר והשמחה ונוגד דיכאון טבעי),
  4. הסרוטונין - הופך למלטונין (הורמון השינה).
תהליך ההמרה הזה דורש כמה חומרי גלם כגון B6 B12 ומגנזיום. חוסר באחד מחומרי הגלם באחד מהשלבים יפגום בתהליך ההמרה. כמו כן עיכול לא תקין גם יפגע בספיגה,
במיוחד B12 שכדי להיספג צריך להיקשר לחומר מסוים בקיבה הנקרא 'גורם פנימי' -Factor, כשיש חוסר בחומצה בקיבה לא יופרש הגורם הפנימי, והספיגה שלו תשתבש.

בנוסף לכך,
טריפטופן יכול להיכנס למוח רק באמצעות נשא ייעודי, הנשא הזה אחראי גם לנשיאת חומצות אמינו אחרות למוח, כך שאם יש עודף מחומצות אמינו אחרות הוא עלול להישאר ב"חוץ" ולא להיכנס למוח.

לגבי הפיכת הסרוטונין למלטונין:
האנזימים הנדרשים להפיכת סרוטונין למלטונין משופעלים על-ידי חשכה. משמעות הדבר היא שיש להימנע מחשיפת העיניים לאור במשך כ-30 דקות לפני שאתם מתכננים להירדם, אם אתם רוצים שהמוח ייצר מלטונין באופן טבעי.

לגבי לקיחת הורמון חיצוני:
ברגע שנותנים לגוף הורמון חיצוני מבחוץ,
אזי הבלוטה שאחראית על ייצור ההורמון מפסיקה לייצרו (לעיתים באופן זמני ולעיתים לתמיד, תלוי אם הבלוטה התנוונה). לכן לא מומלץ לתת מלטונין או כל הורמון אחר כל עוד הגוף יכול לעשות את העבודה,

במקום זאת אפשר לקחת תוסף תזונה של 5-HTP שהוא בקלות עובר את מחסום המוח, ועם תזונה נכונה יהפוך לסרוטונין ולמלטונין.

כמה דרכים לשפר את תפוקת המלטונין בשינה

הדבר הראשון שאפשר לעשות הוא לדאוג לחשיכה מוחלטת בחדר השינה בלילה, כי כמויות אופטימליות של מלטונין נוצרות רק אם ישנים בחדר חשוך, ללא תאורה שום מלאכותית, לא מתוך החדר, וגם לא מבחוץ. אפילו אם מתעוררים לאחר חצות ומדליקים את אור, רמת המלטונין תצנח.

עשו את הצעד הזה, תדאגו להחשיך את כל האורות בחדר השינה. אם יש מכשירי חשמל עם נורת בקרה קטנה (עם אור אדום) עדיף לכסות את הנורה. אם נכנס אור מבחוץ דרך החלון אפשר לשים וילונות כהים או לחבוש מסכת עיניים כשישנים.

הדבר השני שכדאי לעשות הוא להימנע מחשיפה לאור בתדרים של כחול ירוק בשעות הלילה לפני שהולכים לישון.

לאור הנראה יש ספקטרום של תדרים מאדום ועד סגול, ולתדרים השונים יש השפעה שונה על הגוף. התדר הכחול מאותת לגוף שעכשיו בוקר או אמצע היום, וזה הזמן להיות עירני.

כאשר אנחנו נמצאים בחדר עם תאורה מלאכותית חסכונית, הגוף שלנו מקבל איתות שזה בוקר ועכשיו הזמן להיות עירני. זה מפחית את ייצור המלטונין, ועוד הורמונים כמו פרולקטין והורמון גדילה שאחראים על תהליכי ההתחדשות שקורים בגוף בזמן שאנו ישנים.

אפשר לישון שמונה שעות, אבל שינה באיכות נמוכה שלא באמת טוענת את המצברים שלנו, ואנחנו מתעוררים עייפים כאילו ישנו רק שעתיים.

כמו כן אין לאכול חלבונים, סוכרים ופחמימות (מלבד פירות שמתעכלים מהר) 2-3 שעות לפני השנה משום שהם מונעים את ייצור ההורמונים שנוצרים בשעת השינה, כגון הורמון הגדילה והמלטונין.
גם אם הכל הכי אמיתי
זה כמעט לא ישים
קשה לא לאכול כל מה שנכתב -כבר כמה שעות לפני השינה
קשה גם להחשיך בצורה כזו הרמטית -במיוחד לילדים שמפחדים בד"כ מחושך.........
מצטערת מאד אבל לא מתחברת לשום דבר מהנכתב כאן

ולפי כמה וכמה רופאי ילדים - המלטונין לא גורם לשום נזק

בטוחה שמי שמתחבר לסגנון הכתוב הוא בד"כ גם אחד שמתנגד לאנטביוטיקה ולכל דבר מלאכותי

אז אני לא שם
בהצלחה לכם בלדפוק את הראש בקיר ולדפוק גם את עצמכם ואצת הלילות שלכם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה