תרופה מלטונין - דיי לסמים?

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
למי שתהה למה לא לתת לילדים קטנים:
ציטוט מהאתר של mayo clonic:
Research has shown that melatonin generally is safe for short-term use in adults and adolescents. Fewer studies have been done to evaluate the effects of its long-term use and safety. It's also unclear whether melatonin supplements are safe for children.​

למי שתהה למה לא לתת לילדים קטנים:
ציטוט מהאתר של mayo clonic:
Research has shown that melatonin generally is safe for short-term use in adults and adolescents. Fewer studies have been done to evaluate the effects of its long-term use and safety. It's also unclear whether melatonin supplements are safe for children.​
כל זה ידוע לי
אני ממש לא מאלה שחושבות שזה סוכריות ג'לי
חרשתי על הנושא הכי לעומק שאפשר, לכן בדיוק עדיין לא נותנת
ברור שכרגע אין מחקר ארוך טווח (כמו על הורמון גדילה, למשל) ולכן מתן מלטונין הוא הימור מסוים שההורה לוקח עליו אחריות
בכל אופן, אם רופא מומחה אומר באופן ספציפי למה לא, זה מעניין אותי לשמוע מה מרתיע אותו באופן ספציפי

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
כל זה ידוע לי
ברור שכרגע אין מחקר ארוך טווח (כמו על הורמון גדילה, למשל) ולכן מתן מלטונין הוא הימור מסוים שההורה לוקח עליו אחריות
בכל אופן, אם רופא מומחה אומר באופן ספציפי למה לא, זה מעניין אותי לשמוע מה מרתיע אותו באופן ספציפי
לא צריכה להיות סיבה ספציפית למה רופא לא ימליץ לתת הורמון שאין עליו מספיק מחקר לילדים בגיל הכי רגיש. זה היחס הנורמלי לתרופות. (אגב, כפי שבטח ידוע לך, מלטונין נחשב תרופת מרשם בארץ ובעוד מקומות מחוץ לארה"ב).
צריכה להיות סיבה סציפית למה כן לתת בכל זאת במקרה ספציפי, לא סיבה ספציפית להמליץ להימנע.

A160161162

משתמש צעיר
כי יש לילד בעיה שהגוף שלו לא מפריש מספיק את המלטונין הטבעי
אם פועלים נכון,
ואין חסרים תזונתיים המשפיעים על ייצור ההורמון המלטונין, (כמפורט לעיל)
ומערכת העיכול עובדת טוב >> קרי עיכול וספיגה טובה + ייצור תקין של הורמון הסרוטונין ע"י חיידקי המעי (שהוא חומר מוצא למלטונין), כאן המקום לציין שסוכרים מעובדים וממתקים וכדו' משבשים את פלורת המעי, איזון של המעי פותר בעיות רבות.
וישנים בזמן ומחשיכים את החדר כמה שאפשר, וכו',
אין שום סיבה שהגוף לא ייצר או יפריש מספיק מלטונין,
במיוחד אם הילד בעבר כן נרדם טוב ורק עכשיו לא,
אז עדיף קודם לאזן את הגוף ולתת לו את התנאים האופטימליים לפני שמנסים תוסף.

שימחלה

משתמש רשום
יש לי שאלה אחת.
למה רוב ההורים שכתבו שהם נותנים, הם כתבו שנותנים לילדים שלהם
כלומר מלשון רבים.
אם זה בעיה של חוסר איך זה שבמשפחה אחת לכולם יש חוסר?

levzahav

משתמש מקצוען
כל זה ידוע לי
בעלי בן 30+ וקיבל מלטונין כשהיה ילד.
לא רואה בעיות שינה כלשהן ;)

לא צריכה להיות סיבה ספציפית למה רופא לא ימליץ לתת הורמון שאין עליו מספיק מחקר לילדים בגיל הכי רגיש. זה היחס הנורמלי לתרופות. (אגב, כפי שבטח ידוע לך, מלטונין נחשב תרופת מרשם בארץ ובעוד מקומות מחוץ לארה"ב).
צריכה להיות סיבה סציפית למה כן לתת בכל זאת במקרה ספציפי, לא סיבה ספציפית להמליץ להימנע.
לפי הידוע לי רק מלטונין בשחרור מושהה הוא במרשם
ואגב, הבנתי שהוא בטוח יותר מכיוון שהוא מפוקח בניגוד לתוסף

A160161162

משתמש צעיר
יש אנשים עם בעיות למרות תזונה נכונה והכל. נפוץ במיוחד אצל מי שיש לו שונות נוירוביולוגית (כגון ADHD או ASD).
ומה תענו על ילדים שהכל יהיה אצל בסדר ופתאום הוא לא נרדם?
גם חלק מהבעיות שציינת קשורים לחסרים תזונתיים, ולחוסר תקשורת בין תאי המוח,
ומה גם שאתם חושבים שהתזונה נכונה ושהעיכול תקין, אבל תתפלאו שלא!
ואי אפשר להרחיב כאן.
מומלץ לכל אחד לקנות את הספר "מוח מנצח", המחבר טיפל בבעיות רבות כולל קשב וריכוז, ובעיות אוטיזם.
בעיות בריאותיות, כמו מצב רוח ירוד, דיכאון, חרדה, הפרעות שינה, אובדן זיכרון, ערפול מוחי, הפרעות קשב, אוטיזם, אלצהיימר ודמנציה, הן כולן ביטויים שונים של תופעה הקשורה לבריאות המוח המכונה בשם "מוח שבור". אנו נוטים לחשוב שלכל אדם הסובל מאחת התופעות הבריאותיות הללו יש בעיה נפרדת, אך למעשה הן כולן תוצאה של אותו "מוח שבור".

בספר ייחודי זה חושף הרופא האמריקאי הנודע, ד"ר מארק היימן, את תוכניתו החדשנית והפשוטה בת ששה השבועות לאיחוי "מוחות שבורים". כך ישתפר הזיכרון, יתייצב מצב הרוח, החשיבה תהיה ממוקדת יותר, רמת הריכוז תעלה והרוגע, השלווה והביטחון העצמי יחזרו אליכם.

יש גם מבצע של ספר שני ב39
מומלץ שתקראו את ההקדמה והמבוא של הספר (מצורף קבצים)

קבצים מצורפים

• מוח מנצח - שאלונים.pdf
    KB 258.7 · צפיות: 5
  • מוח מנצח - הקדמות.pdf
    KB 281.9 · צפיות: 5
  • מוח מנצח - פרק דוגמה.pdf
    KB 252.7 · צפיות: 4
נערך לאחרונה ב:

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
גם מלטונין רגיל. אפשר להשיג בהכנה רוקחית מיוחדת בלבד (ובמחיר מפולפל בהתאם).
חוסר הפיקוח על התוספים הוא בעיה בפני עצמה.
מלטונין בשחרור מושהה מיועד לסוג אחר של בעיות. (אגב, גם בתוספי התזונה יש כאלו בשחרור מושהה. בעיקר במינונים הגבוהים שמיועדים למבוגרים אבל לא רק. צריך לשים לב כשקונים).

A160161162

משתמש צעיר
מי שרוצה שחרור מושהה או רגיל טבעי (ללא חומרים) אפשר לקנות ב- iherb (סתם ככה חבל לקנות תוספי תזונה מהארץ, בחו"ל חצי מחיר ולרוב גם פי 2 בכמות)

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל ברמה העקרונית אין סיבה שהתינוק שלך יצטרך לישון פחות מחבריו
כולנו אותם אנשים...
בלי קשר למלנטונין, יש ילדים שזקוקים להרבה פחות שינה מהסטנדרט,
זה נאמר לי על ידי רופאת משפחה ובמרפאת שינה.

גם מלטונין רגיל. אפשר להשיג בהכנה רוקחית מיוחדת בלבד (ובמחיר מפולפל בהתאם).
חוסר הפיקוח על התוספים הוא בעיה בפני עצמה.
מלטונין בשחרור מושהה מיועד לסוג אחר של בעיות. (אגב, גם בתוספי התזונה יש כאלו בשחרור מושהה. בעיקר במינונים הגבוהים שמיועדים למבוגרים אבל לא רק. צריך לשים לב כשקונים).
בהכנה רוקחית, מאמינה שמדובר בנוזל?
יודעת פרטים לגבי מינונים אפשריים?
מכירה את האופציה במאוחדת?
מה טווח המחירים?

אז כנראה שהם לא מהאלה שזקוקים לפחות שינה...
יצא ליל דבר עם רופא שינה (ריאות ילדים) הגדול בארץ
לדעתו יש ילדים שזקוקים לפחות שינה מבחינת התפקוד (מקבלים ציונים טובים, אנרגטיים, לא מפהקים כל היום)
אבל אין ספק שזה מזיק לגדילה, גם אם הם בסדר לגמרי במשך היום

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יצא ליל דבר עם רופא שינה (ריאות ילדים) הגדול בארץ
לדעתו יש ילדים שזקוקים לפחות שינה מבחינת התפקוד (מקבלים ציונים טובים, אנרגטיים, לא מפהקים כל היום)
אבל אין ספק שזה מזיק לגדילה, גם אם הם בסדר לגמרי במשך היום
במה זה מתבטא הנזק לגדילה?

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
בהכנה רוקחית, מאמינה שמדובר בנוזל?
יודעת פרטים לגבי מינונים אפשריים?
מכירה את האופציה במאוחדת?
מה טווח המחירים?
נדמה לי שזה קפסולות, ב-4 ש"ח למנה פחות או יותר, אבל לא בדקתי את האופציה לעומק אף פעם. הרבה לפני שהגענו בפועל לתת מלטונין כבר ידענו שצריך להזמין אותו מאייהרב... ככה זה כשמתסובבים בקבוצות של הורי תקשורת.

רוצה ד' בעמו

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
דיון מרתק בהחלט צדדים לכאן ולכאן זה נותן הרבה חומר למחשבה,
בכללי יש שני גישות לנושא התערבות בחיי האנושות על ידי תרופות וכדו'.
בכללי זה תלוי באופי של אנשים.
אך יש משהו שונה במלטונין מכל תרופה אחרת אנטיביוטיקה וכדו', כי יש הרבה אנשים שידמו את התרופה הזו לוויטמינם כמו ברזל ואומגה 3 וכל המשפחה הזו, כי ברעיון הוא ויטמין שעוזר לילד לישון שזה מרכיב משמועתי בגדילה שלו, בריכוז שלו, ובכל ההתנהלות היומית שלו.
אי לכך כמובן שעדיף להימנע ולנסות את כל השיטות שמתמחי פרוג ציינו כאן, שינה בחושך טיפול רגשי ועוד, אבל אם כל זה לא עזר אז מדוע לאמלל את הילד האם נודע על איזשהוא סכנה או תופעה שלילית, [והסיבה שצריך קודם כל לנסות שיטות אחרות כי אם יש בעיה אחרת שגורמת לחוסר שינה היא מצריכה טיפול ללא ספק, אבל אם לא נודע בעיה כלשהוא על מה ולמה נתן לילד סבל].
ובהחלט אני מזדהה אם הגישה שהורה שכל ילדיו צורכים מלטונין זה קצת מחשיד, אלא אם כן הוא עבר עם כל ילד את מסכת התלאות של טיפול רגשי וכו', ולא בהחלטה פזיזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה