תרופה מלטונין - דיי לסמים?

במה זה מתבטא הנזק לגדילה?

נדמה לי שזה קפסולות, ב-4 ש"ח למנה פחות או יותר, אבל לא בדקתי את האופציה לעומק אף פעם. הרבה לפני שהגענו בפועל לתת מלטונין כבר ידענו שצריך להזמין אותו מאייהרב... ככה זה כשמתסובבים בקבוצות של הורי תקשורת.
איזה מותג הזמנת משם והיית מרוצה?
דווקא ניסיתי לחפש שם וראיתי שיש הרבה בתוספת רכיבים נוספים שמושך אותי פחות...

דיון מרתק בהחלט צדדים לכאן ולכאן זה נותן הרבה חומר למחשבה,
בכללי יש שני גישות לנושא התערבות בחיי האנושות על ידי תרופות וכדו'.
בכללי זה תלוי באופי של אנשים.
אך יש משהו שונה במלטונין מכל תרופה אחרת אנטיביוטיקה וכדו', כי יש הרבה אנשים שידמו את התרופה הזו לוויטמינם כמו ברזל ואומגה 3 וכל המשפחה הזו, כי ברעיון הוא ויטמין שעוזר לילד לישון שזה מרכיב משמועתי בגדילה שלו, בריכוז שלו, ובכל ההתנהלות היומית שלו.
אי לכך כמובן שעדיף להימנע ולנסות את כל השיטות שמתמחי פרוג ציינו כאן, שינה בחושך טיפול רגשי ועוד, אבל אם כל זה לא עזר אז מדוע לאמלל את הילד האם נודע על איזשהוא סכנה או תופעה שלילית, [והסיבה שצריך קודם כל לנסות שיטות אחרות כי אם יש בעיה אחרת שגורמת לחוסר שינה היא מצריכה טיפול ללא ספק, אבל אם לא נודע בעיה כלשהוא על מה ולמה נתן לילד סבל].
ובהחלט אני מזדהה אם הגישה שהורה שכל ילדיו צורכים מלטונין זה קצת מחשיד, אלא אם כן הוא עבר עם כל ילד את מסכת התלאות של טיפול רגשי וכו', ולא בהחלטה פזיזה.
מלטונין הוא לא ויטמין
לא ברזל ולא אומגה 3
חד משמעית לא

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
במה זה מתבטא הנזק לגדילה?
לדוגמא- התפתחות המוח
הגביהה...

בגיל הינקות, הילדות וההתבגרות דרושות יותר שעות שינה מאצל אדם בוגר. השינה היא הפעילות העיקרית של המוח בתחילת החיים. תינוקות עד גיל שנה וחצי ישנים כ-14 שעות בממוצע ליום, בגיל 4 משך השינה הממוצע הוא כ-12 שעות, ובגיל ההתבגרות מדובר כבר בערך ב-8–9 שעות.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
מלטונין הוא לא ויטמין
לא ברזל ולא אומגה 3
חד משמעית לא
מדגישה שההבדל הוא שיש חומרים שאמורים לצרוך אותם באופן חיצוני מהמזון, ובהם יש טווח שאפשר לשחק עם תוספות באופן בטוח. (בגבול מסוים, כמובן!)
לעומת הורמונים כמו המלטונין שלא נועדו לצריכה חיצונית, ותוספת מלאכותית שלהם (גם ממקור "טבעי") צריכה להישקל יותר בכובד ראש.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ואם זה לא נראה שפגע לו בהתפתחות השכלית/רגשית/פיזית?
במרפאת שינה והרופאת משפחה לא אמרו לי את זה לפני בדיקה של הילד.
הוא בטח לא היה הולך לשון ב 1-2 בלילה כמו ילדים שבאמת לא מצליחים להירדם ומקבלים מלטונין
אז גם אם הוא לא ישן מספר שעות קבוע לפי הספר (שגם על זה הרופא שינה אמר לי שמספר השעות שילד ין ממש לא אמורות להתאים לטבלה של מספר השעות הידועה. זה בגדר המלצה בלבד).
זה אינדיבידואלי
ואם הוא ישן בצורה שאפשרה לו לתפקד נורמלי במשך היום, אז הוא בטח בסדר
סביר להניח שלזה התכוונו הרופאים שדיברת איתם

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא בטח לא היה הולך לשון ב 1-2 בלילה כמו ילדים שבאמת לא מצליחים להירדם ומקבלים מלטונין
אז גם אם הוא לא ישן מספר שעות קבוע לפי הספר (שגם על זה הרופא שינה אמר לי שמספר השעות שילד ין ממש לא אמורות להתאים לטבלה של מספר השעות הידועה. זה בגדר המלצה בלבד).
זה אינדיבידואלי
ואם הוא ישן בצורה שאפשרה לו לתפקד נורמלי במשך היום, אז הוא בטח בסדר
סביר להניח שלזה התכוונו הרופאים שדיברת איתם
בכלל לא היה הולך לישון ב1-2,
כתבתי כבר שזה בלי קשר למלנטונין, ישן רק הרבה פחות מהשעות המומלצות לילדים :)
(בגיל שנה ישן 6-7 שעות ביממה במקום ה12-14 המומלצות)

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ואם זה לא נראה שפגע לו בהתפתחות השכלית/רגשית/פיזית?
במרפאת שינה והרופאת משפחה לא אמרו לי את זה לפני בדיקה של הילד.
אני אישית לא הייתי מסתכנת
וכן עושה מה שביכולתי שישן
כמובן מה שלא תלוי בנו לא תלוי בנו
אבל מה שאפשר- שוה להתאמץ

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני אישית לא הייתי מסתכנת
וכן עושה מה שביכולתי שישן
כמובן מה שלא תלוי בנו לא תלוי בנו
אבל מה שאפשר- שוה להתאמץ
אני הרמתי ידיים, היה עדיף לי לשנות את המחשבה של עצמי ולהרוויח אוירה נינוחה בבית מאשר להמשיך לריב עם הרוח על משהו שלא נצרך.

בכלל לא היה הולך לישון ב1-2,
כתבתי כבר שזה בלי קשר למלנטונין, ישן רק הרבה פחות מהשעות המומלצות לילדים :)
(בגיל שנה ישן 6-7 שעות ביממה במקום ה12-14 המומלצות)
אז לא עליו מדובר
גם אצלי תינוקות בגיל הזה הולכים לישון עם הגדולים ולא משנה כמה אני מנסה להרדים אותם קודם:(

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אני הרמתי ידיים, היה עדיף לי לשנות את המחשבה של עצמי ולהרוויח אוירה נינוחה בבית מאשר להמשיך לריב עם הרוח על משהו שלא נצרך.
מבינה אותך, מה שא''א- א"א.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אז לא עליו מדובר
גם אצלי תינוקות בגיל הזה הולכים לישון עם הגדולים ולא משנה כמה אני מנסה להרדים אותם קודם:(
הבעיה אצלו לא השינה המאוחרת (לא כ"כ מאוחר- 9-10) אלא הקימה המוקדמת (4-5) ואפס שינה לאורך היום
עד היום (בן 5.5) הוא ישן ממש מעט
אבל ב"ה בריא וחזק וגובה כמו שצריך, מפותח יותר מגילו ומתנהג טוב כאילו ישן חצי יממה :)

והתגובה שלי היתה כאמור- האם יש ילדים שצריכים פחות שעות שינה.

הבעיה אצלו לא השינה המאוחרת (לא כ"כ מאוחר- 9-10) אלא הקימה המוקדמת (4-5) ואפס שינה לאורך היום
עד היום (בן 5.5) הוא ישן ממש מעט
אבל ב"ה בריא וחזק וגובה כמו שצריך, מפותח יותר מגילו ומתנהג טוב כאילו ישן חצי יממה :)

והתגובה שלי היתה כאמור- האם יש ילדים שצריכים פחות שעות שינה.
אשריו:)
אני לא רופאה אבל הוא נשמע סבבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה