עזרה מכה חדשה בבני ברק: חניה על מדרכות

מצב
הנושא נעול.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אם אין לך איפה לחנות, אל תקני רכב
זו בדיחה, כן?
אנשים צריכים רכב מכל מיני סיבות ושיקולים.

כמו שאגיד לך לא לקנות פלאפון, ותצטרכי להתחיל להסביר לי למה נחוץ לך שימוש בפלאפון..
ככה גם בעל רכב קנה אותו כי הוא צריך ברמה שאת צריכה את הפלאפון שלך.

אסתושי

משתמש מקצוען
כמו שאגיד לך לא לקנות פלאפון, ותצטרכי להתחיל להסביר לי למה נחוץ לך שימוש בפלאפון..
ככה גם בעל רכב קנה אותו כי הוא צריך ברמה שאת צריכה את הפלאפון שלך.
אני צריכה פלאפון לא על חשבון אחרים,
והוא צריך רכב על חשבון אחרים.
יחי ההבדל הזעיר...

chaia

משתמש מקצוען
בכזה מצב ברור ומובן מאיליו שאמא עם 3 ילדים זמן קצר אחרי לידה שמפלסת את דרכה עם עגלת תאומים שתתכבד להסתדר למצב הנתון ואם יש לה תלונות שתתלונן בעירייה שתפתור אולי את בעיית האוטובוסים כדי שלא יצטרכו רכבים
אולי שבעל הרכב יתכבד להסתדר ולחנות איפה שיש חניה גם אם זה במרחק
למה האמא אמורה לסכן את חייה וחיי ילדיה בשביל שבעל הרכב יחנה צמוד לביתו?

chaia

משתמש מקצוען
ואם כבר
יש רחובות ללא מוצא שבשבתות וחגים נהפכים לחניונים שורות צפופות של רכבים חונים על הכביש ועל המדרכות ותמיד עולה בי השאלה אם ח"ו יקרה מצב חירום?!

ואם כבר
יש רחובות ללא מוצא שבשבתות וחגים נהפכים לחניונים שורות צפופות של רכבים חונים על הכביש ועל המדרכות ותמיד עולה בי השאלה אם ח"ו יקרה מצב חירום?!
אם ח"ו יקרה מקרה חירום יקלפו להם קצת את המראה
על דעת זה הם חונים שם

אני וביתי

משתמש מקצוען
תמיד שראיתי אנשים חונים על המדרכות ומסכנים את הציבור דנתי לכף זכות שהם לא מודעים למעשיהם אני בהלם מהתגובות כאן הזיה.
אני רואה אנשים אצלנו ברחוב קונים רכב ב300 אלף אבל לא יקנו חניה מהקבלן ה100 אלף ויחנו על המדרכה.
יש חניונים בתשלום כמובן הס מלהזכיר מלחנות שם יש מדרכות.
על החתום בעל רכב בבני ברק עם תג נכה בחיים אני לא חונה בחניית נכה ולא חוסם כביש או מדרכה.

שמעון963852741

משתמש פעיל
לא הבנתי מה האריכות...
בקיצור, הטענה צריכה להיות מופנת לעירייה שתסדר מקומות חנייה אטרקטיבים!
לא לנהגים!
מה לא ברור? לכל אחד יש צרכים, ובשביל זה יש עירייה שדואגת לכוללללם! [או, אמורה]
דואגים לבעלי הרכב שיהיה להם חניה ואף אחד לא יתלונן!
ועד שזה לא יקרה אין מקום לבוא בטענות לבעל הרכב!
מותר לו רכב?
מותר לו ליסוע בכביש?
אז אם העירייה לא דואגת לו אז הוא ימצא פתרונות אחרים! מה לעשות?
את צודקת!
אגב, לאחי אין דירה, והממשלה האטומה הזו לא דואגת לו, לכן החלטנו שהוא יבוא לגור אצלך. אין מה לעשות צריך להבין את הצד השני!
ואם הממשלה לא דואגת לו, הוא ימצא פתרונות אחרים, מה לעשות?

המלכה אסתר

משתמש רשום
אני רואה את הדיון כאן,
אני גרה באזור שבנו פרויקט חדש עם מדרכה רחבה יחסית ,
וכבר שמחתי שהנה יהיה כיף ללכת כאן ברוגע עם הילדים לגינה,
והופ, הכל מלא במכוניות מקצה לקצה... לפחות עשרה רכבים לכל אורך הפרויקט החדש............
לא קלטתי את עוצמת האבסורד עד שביום אחד שנסחבתי עם עגלת תאומים וילדים עייפים בחזור מהגינה -אני שומעת רכב צופר לי בעצבנות שוב ושוב, שאפנה לו את המדרכה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
שלחתי לעירייה תמונות וסרטונים מכל שעות היממה ,התחננתי שיתקינו עמודי חסימה,
תנחשו לבד את התגובה............
תעזרו לי באמת, איך אפשר לדון לכף זכות התנהלות קבועה !!!! ולא של רכב אחד או שנים - בכביש סואן שאין לאן לרדת אם תחסום את המדרכה??
איך זה יכול להיות?
וכי לך - בעל הרכב הנכבד - אין אשה וילדים ?????

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אחרי כל הטענות לכאן או לכאן....
אפשר לפתוח אשכול לנהגים על 'מצוקת החנייה בבני ברק והסביבה'?;)

נפטון

משתמש מקצוען
בלת"ק.
לא הבנתי את הכותרת מכה חדשה
מיום עומדי על דעתי זכור לי כבר הבעיה הזאתי
כמות הרכבים בעיר ב5 שנים האחרונים הוכפל והושלש, פעם היו את אלו שהיה להם רכב, היום יש אלו שאין להם....
עם עליית רמת החיים ועליית תרבות חיי הנוחות יש עלייה דרמטית של רכבים בכביש הבני ברקי.
וכך נוצר מצב שמדרכות שהיו מאז ומתמיד פנויות אט אט ננגסות

נפטון

משתמש מקצוען
ראשית, קצת מצחיק אותי שאנשים מוצאים את הבמה הזו כדי לפרוק את כל בעיותיהם...
ומוצאים כל מיני "תופעות"
לענייננו- אנחנו רואים זאת באשכולות קודמים שנפתחו, שהמשותף העיקרי להם הוא הרצון לגלגל את האחריות על מישהו.
אם זה בנושא העכברים ונקיון העיר
אם זה בנושא החניות או בכל נושא אחר
יש אנשים שלא אכפת להם מהסובבים אותם, הם פשוט לא שמים לב- זה לא בכוונת מכוון, אדון אותם לכף זכות
אבל לדעתי אם כל אחד יקח אחריות על עצמו ועל המעשים שלו- המצב יהיה הרבה יותר טוב. ולא, אם אין פח בסביבה לא נזרוק על הרצפה אלא נמתין כמה מטרים או אפילו ניכנס מתחת לבניין ונזרוק בפח של הבניין, כנ"ל לגבי החניה. אפשר למצוא פתרונות, לחנות במקום רחוק יותר או כל מיני דברים יצירתיים שלא יבואו על חשבון הסביבה.
ההבנה הזאת שכל אחד יקח על עצמו אחריות ולא יגלגל על "כולם עושים ככה" או "זו העירייה שצריכה לטפל אז אעשה ככל העולה על רוחי"
תפתור הרבה דברים
לא פורקים בעיות
כפי שכתבתי איני פונה לאנוכיים שבינינו
אני בטוח שיש אנשים שחונים על המדרכה בתמימות וחוסר מודעות מוחלטת ומחוסר תשומת לב להשלכות, אולי אם הם יקראו שזה שאף אחד לא העיר להם עד היום לא אומר שזה לא מציק, יגרום להם לחשוב אחרת.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שים לב מה עשית!
הנהג החנה את רכבו בצורה מסוכנת כי העיריה לא נתנה לו חניה טובה, ולכן אתה חוסם את הרכבים האחרים...
כי מה??
מה אשמים הנהגים האחרים?
אסביר את עצמי
א' אני לא הולך באמצע הכביש בשביל להעניש מישהו אלא מסיבה פשוטה אם ארד לצד הכביש אסכן את ילדי וזה לא אופציה!
ב' אני עושה את זה כמובן בזריזות ולא "חוסם" את הרכבים.
אני יודע שבהודעה הקודמת הייתי נשמע קצת אחרת כתבתי את זה קצת בהקצנה בשביל להמחיש את המצב.

דבר קטן
הנהג לא החנה את רכבו על המדרכה כי העירייה לא נתנה לו חניה טובה זה סילוף של הנתונים, הוא החנה על המדרכה כי הוא עבריין(לא כולם אני מתכווין על סיטואציות מסויימות).

נפטון

משתמש מקצוען
הלוואי, אולי ב-10 אחוז מהמקרים
בכלל, הרחובות המרכזיים כמו השומר, רבי עקיבא, חזון איש - כמעט כל הרחוב עם עמודים ומצלמות
אני כמעט ולא רואה רכבים על המדרכה
אולי תפרטו באיזה אזורים יש רכבים על המדרכות?
במקומות המרכזיים האלו כנראה שהנהגים מבינים שלא לעניין, אבל דווקא ברחובות יותר שקטים הנהג חושב שבין כה זה רחוב שקט אז בטח פחות מפריע,

אני גר במערב בני ברק ומאוד מורגש.

אסתושי

משתמש מקצוען
אני פשוט יורד בהפגנתיות לאמצע הכביש
זה מה שכתבת...
א' אני לא הולך באמצע הכביש בשביל להעניש מישהו אלא מסיבה פשוטה אם ארד לצד הכביש אסכן את ילדי וזה לא אופציה!
ב' אני עושה את זה כמובן בזריזות ולא "חוסם" את הרכבים.
מעולה!

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בוקר טוב לכולם ובמיוחד לעיצובים מפנקים מן הטבע.
אני אתייחס קודם כל לבעיה, אולי בסוף בקצרה לדרך שאנשים מחליטים לפתור אותה.
בעית החניה בבני ברק היא ממש לא בעית חניה, היא בעית ציפוף אוכלוסין, היא בעיה של חלוקה נכונה של שימושים במרחב הציבורי.
בגדול, אפשר לחלק בגסות את הדרך לשלושה שימושים עיקריים, א. הולכי רגל, ב. תחבצ, ג. תחבורה פרטית.
בעיר כמו בני ברק אין מקום כמעט לשלושת השימושים, זה עוד לפני שאני מדבר על חניה, אני מדבר על תנועה. זו לא בעיה של בני ברק, זו בעיה של כל עיר גדולה ומבוקשת בעולם, בני ברק היא דוגמא חדה לכך בגלל הצפיפות המוגזמת, אבל זו בעיה שקיימת גם בתל אביב רמת גן גבעתיים ירושלים בחלק מהשכונות, חיפה, חדרה, נתניה, וכו וכו.
בעולם המגמה (הנכונה) היא לתת את המקום להולך הרגל, זה מתבטא ביצירת מרחב ציבורי נוח ונעים להולכי רגל תוכ"ד דחיקת הרכב הפרטי ממרכזי העיר ומאזורי הסחר בעיקר.
דוגמא טובה בארץ הוא רחוב יפו בירושלים, רחוב שלכל אחד נעים להסתובב בו, הוציאו מהרחוב את הרכב הפרטי לגמרי, יצרו מרחב נעים להולכי הרגל.
הבעיה שהדוגמא הזו די נדירה בארץ, היא קיימת במדרחובים בירושלים תל אביב ועוד מספר ערים וזהו. בגדול התכנון בארץ הוא מוטה רכב פרטי בצורה קיצונית מה שמשפיע לרעה גם בצורה קיצונית על חווית ההליכה והתחבצ בכל מרחב עירוני כמעט בארץ.
התכנון הלקוי הזה גורם שכל אדם שיש ברשותו יכולת קונה רכב פרטי, ואז באים הפקקים ואז באה מצוקת החניה, ואף אחד לא עוצר לחשוב ולומר בוא נעשה את זה אחרת.
אם תרצו להבין איך אמורה להראות עיר, תסתכלו על התכנון של צוות תכנית אב לתחבורה בירושלים, העדפה מוגזמת לתחצ, בניה של פתרונות היסע המונים על חשבון רכב פרטי ולא בנוסף, (כי אין כמעט שייכות לבנוסף), בנית חניוני חנה וסע שמשמשים כקישורית לתחבצ ומשאירים את הרכב הפרטי מחוץ לעיר.
עוד דוגמא לכמה התכנון מוטה רכב פרטי, בכל הערים הגדולות באירופה אור של תחנת רכבת הוא אזור הומה, במרכז העיר, מסחר פעיל, מגורים, מוסדות ממשלה וציבור, וכו'. בערך כמו תחנת יצחק נבון בירושלים.
הבעיה שפה בארץ תחנת רכבת תהיה תקועה באזור תעשיה או בקצה העיר, ותמיד יקיפו אותה מגרשי חניה עצומים לטובת משתמשי הרכב הפרטי, אם היו בונים שם במקום את העיר עצמה מאשר את החניות הללו היה נראה פה הרבה יותר נעים וטוב ויעיל, הקישוריות של האוטובוסים עם הרכבת ברוב התחנות בארץ פשוט נוראיות, לא פלא שבסוף או שאדם יסע את כל הדרך ברכב פרטי או שעד הרכבת יסע ברכב פרטי.
אם הייתה לנו פה מערכת תחבצ אמינה, תכנון עירוניות נכון, רוב תושבי גוש דן לא היו חשים צורך ברכב, המיליונרים של ניו יורק מגיעים לעבודה במנהטן במטרו מהכרח, כי אין להם שום סיכוי לזוז ולחנות במנהטן. תושב די אמיד בוינה שישבתי אצלו פעם לסעודת שבת שיבר את אוזני בכך שהוא לא רואה צורך ברכב, חניה אין לו, אין חניות כמעט בוינה במרכז העיר שהם לא פרטיות, אבל התחצ אמין לעילא ולעילא, אז למה צריך אוטו.
את וינה מצד לצד אתה תחצה ב40 דקות עם תחצ, וחווית החלפת המטרו או אוטובוסים תהיה אמינה ומדוייקת ובלי ללכת מתחנה לתחנה שני דקות ולחצות צמתים עצומים כלום, זה פשוט מקושר נכון.
לגבי תכנון עירוניות נכון, כשאתה בונה שכונה חדשה, ובית הספר רחוק יותר מרבע שעה הליכה מהבית, כנ"ל לגבי כל מקום שנצרך ברמה יומיומית, ודאי שהאדם בסוף ירוץ לקנות אוטו, אבל אם היית בונה ומתכנן נכון, לא מבתר ערים באמצעות כבישים מהירים בין שכונה לשכונה, יוצר שימוש עירובים קרי מסחר ומגורים ומוסדות ציבור באותו תא שטח, מתכנן את הרחובות בצורה שנעים וכיף ללכת בהם גם מבחינת מרחקי ההליכה וגם מבחינת חווית ההליכה, נותן עדיפות אמיתית לתחבצ והולכי רגל, אולי היו קונים פה פחות רכבים במדינה.
הבעיות הם רבות ומעיקות, יש עיריות שמנסות לפתור אותם, יש עיריות שמנסות לתת פתרונות מוטי רכב פרטי בעיקר, וחבל, יש עיריות שלא מנסות כלום, יש גם שלטון ארצי שחייב לתעדף פחות רכב פרטי, זה כולל את משרד התחבורה השיכון והפנים בעיקר.
תמיד תהיתי לעצמי כמה ממתכננני התחצ ומבכירי משרד התחבורה משתמשים בתחצ על בסיס יומיומי.
שורה תחתונה יש מקומות בארץ שמנסים לפתור את התכנון ההזוי פה, יש מקומות שרק אינטרסים אישיים ועסקיים גוברים על ציבוריים.
לגבי עצם הבעיה והדרך להתמודד עם פתרון, אני בתור אחד שמחזיק רכב פרטי ומשתמש בו המון, כשאני נכנס לגאולה או לבני ברק תמיד אחפש חניה בעוטף ואלך ברגל או באוטובוס, למי שגר זה לא פתרון, הוא צריך כל ערב לחנות ליד הבית וזה מובן, אבל לחנות על מדרכה זה פשע וחוצפה ברמה אחרת.
דיברו פה על סכנות של הולכי רגל וילדים בכביש, אף אחד לא הזכיר פה את הנכים, יש בבני ברק לא מעט כאלה על קלנועיות, או כסאות גלגלים.
תחשבו עליו, יצא מהבית נסע כמה מאות מטרים או יותר, ובום, רכב על המדרכה, מה עכשיו, הוא לא יכול לקפוץ מהמדרכה לכביש, הוא יפרסס ויחזור עד הירידה לכביש במעבר חציה או צומת, ואז מה? במדרכה בצד השני גם יהיה חסום, בכביש סכנת נפשות ליסוע, באמת לא מבין את האנשים שמרשים לעצמם, הטענה פה שאם העירייה לא דואגת לחניה אני אגנוב לנכה את המדרכה,, משולה לאם לא אישרו לי דמי אבטלה מביטוח לאומי אני אשדוד בכניסה לדואר נכה שמשך את הקצבת נכות שלו. זה פשוט גועל נפש, החזרה בגלגול של גזל הרבים כזה בוודאי מובטחת.
אם הנתונים הם א. אני גר במקום פלוני, ב. אני חייב רכב פרטי, ג. אין חניה ליד הבית שלי, ד. אחנה על המדרכה. הנתונים לא מוכרחים מלכתחילה, ל א לא ב לא ג וודאי וודאי לא ד.
באופן אישי אני משתדל לא לדון עד שאגיע, אבל את זה אני לא מסוגל לקלוט.
יצא לי לפני חודשיים לחטוף דוח 250 על חניה של שתי דקות בתחנת אוטובוס פה בחריש, פשוט לקחתי את הדוח ואמרתי לפקח תודה רבה, כי אם אוטובוס עם אמא עם עגלת תינוק עבר שם, והנהג לא יכל להצמד ולתת לה לרדת נורמלי למדרכה אז הדוח מגיע לי, וההרתעה חייבת להיות, כי אלמלא מוראה של מלכות איש את רעהו וכו.
סליחה על החריפות אבל התרגלנו במיוחד בערים הגדולות לתרבות של אגואיזם בנהיגה בצורה מחפירה, זו חניה על מדרכה, זו עקיפה של רכב שעצר במעבר חציה תוכ"ד מעבר ילדים את המעבר, זו עקיפה מימין של אוטובוס שפורק נוסעים, (למה הנהג לא נצמד, כי חנו לו בתוך המפרץ, או סתם כי הוא עצלן).
מקווה שלא העקתי, ותשתדלו לנהוג בריא
תודה רבה על ההשקעה (כמה זמן זה לקח?)
הודעה יפה ועשירה בתוכן!
יש לי הערה אחת שלא קשורה לנושא העיקרי של האשכול.
לעניות דעתי הבלתי מחייבת צריך להוציא גם את התח"צ הבין עירונית מהעיר לעשות תחנה מרכזית ולרשת את העיר בשאטלים שיעברו ברחובות המרכזיים,
ביום של הפגנת השמאל שעברה בז'בוטינסקי לא הייתה תחבורה ציבורית בעיר והעיר הייתה משוחררת ברמות שלא הכרתי, זה היה ביום חמישי שכל כלל ישראל בקניות ולא היו פקקים ולא צפירות!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה