עזרה מכה חדשה בבני ברק: חניה על מדרכות

מצב
הנושא נעול.

אני וביתי

משתמש מקצוען
חניה על מדרכות היה תמיד, אלא שלאחרונה זה הפך למכה, כל בוקר מתווספת לה עוד כמה מטרים חסומים

איני פונה לבעלי הרכבים שכבר שנים דרכם לחנות על המדרכה, וכמעט ונהפך רשמי לחניה, (פעמים זה אותם אלו שבחמשה לארבע נעצרים ללא בושה באמצע הכביש ליד המעון ופוקקים את העיר)

אני פונה לכל הצעירים שקונים רכבים כפטריות אחרי הגשם וכורעים תחת המאמץ הבני ברקי למצוא חנייה בערב, ורואים את אותו שכן שכבר שנים חונה על המדרכה וחושבים "כולם חונים על המדרכה, זה לגיטימי", אז זהו שלא! ואם שכן שלך אגואיסט אתה לא צריך גם להיות כזה, בבקשה עד 7 בבוקר תזיזו את הרכב, לא לעניין שאני הולך עם עגלה ב8 בבוקר ומלבד המבוך האנושי האינסופי צריך גם לתמרן עם הרכבים שחוסמים את המדרכה, זה לא לעניין חוץ מהסכנה להולכי רגל שבדבר.

ואני מדבר על מדרכות צרות שאחרי שחניתם האופצייה היחידה הוא לרדת לכביש

א. זה את ולא אתה
ב. כואב לך? נפלא.... לכן מי שרוצה או צריך רכב לא יקנה?
את הבעיות שלך צריך לפתור, ויש הרבה דרכים, אבל בגלל זה שאנשים לא יקנו רכב?
תחשוב על זה...
'די א"א עם האוטובוסים האלו, מה אומרת נקנה רכב?' שואל הבעל, ומבט 'מצפה' בפניו.
'האמת, שחובה רכב...' חורצת אשתו
'אבל מה, אם משהו ירצה להגיע למעון ויהיה לו מאוד קשה אם נחנה על המדרכה ואז נחסום אותו ואז יהיה לו מעצבן ואז אולי יהיה איזה סכנה ואז אולי ואולי ואולי...' נראה לי ברור שלא נקנה....'
מה הקשררררררר??????
אדם צריך רכב אז הוא יקנה כי הוא צ-ר-י-ך! נקודה!
והחניות? זה עוד עניין... מסתדרים.
נכון, לפעמים 'המסתדרים' בא על חשבון משהו אחר, אבל המשהו אחר הזה הוא לא שיקול אם לקנות או לא!
אני חושבת שהפתרון צריך להיות דוקא אצל העירייה שתמצא מקומות חנייה ראויים!
ואז לא יהיה לך בעיות!
הטענות שלך לא קשורות בשום צורה לנהג הממוצע שהיה צריך רכב!
בעיקר לעירייה!

לא הבנתי מה האריכות...
בקיצור, הטענה צריכה להיות מופנת לעירייה שתסדר מקומות חנייה אטרקטיבים!
לא לנהגים!
מה לא ברור? לכל אחד יש צרכים, ובשביל זה יש עירייה שדואגת לכוללללם! [או, אמורה]
דואגים לבעלי הרכב שיהיה להם חניה ואף אחד לא יתלונן!
ועד שזה לא יקרה אין מקום לבוא בטענות לבעל הרכב!
מותר לו רכב?
מותר לו ליסוע בכביש?
אז אם העירייה לא דואגת לו אז הוא ימצא פתרונות אחרים! מה לעשות?

אויש...
צריך להסביר את ההבדל?
בבנין זה בעיה פרטית של הדייר שעירייה לא מחוייבת לבעיות פרטיות של אנשים.
אבל חניות זה בעיה כללית של העירייה! כי אם יש חניות כולם נושמים לרווחה, ואם לא אז חלק כן וחלק לא!
קצת רצינות!

עכשיו עניינית לדברים האלה,
לא אמרתי שאין בעיה, חד משמעית שזו בעיה ואפי' קשה מאוד.
אבל, יש פה שני נושאים:
א. האם זה בעיה לחנות על המדרכה? סתם שאלה ספציפית בהיגיון.
ב. נניח וזו בעיה, מי אחראי על הפתרון? בעל הרכב? או שמא מישהו אחר?
אז...
א. אכן זו בעיה, כי זה גורם לפקקים וסכנה נוראית.
ב. לדעתי מי שאחראי על הפתרון היא העירייה!
שוב, אנו מדברים על פתרון לא על המצב שנוצר!
כי המצב הוא תולדה של חוסר הפתרון, כי מה לעשות אם אין פתרונות אז מוצאים פתרונות אחרים אפי' לפעמים שהם בעייתים מאוד! ולא טוב שכך! אבל זו מציאות!
לכן כדי לפתור את הבעיה מהשורש שלא יבוא לעשות זאת, יש לפנות לעירייה לפתרון הבעיה!
הנהגים אכן עושים דברים לא טובים ובעייתים! אבל הם בתוך מצב נוראי!
לא תמיד נכון לבוא בטענה כאלו הנהגים הם האשמים בזמן שהמציאות טפחה על פניהם!
הוא כתב מפורש שהוא לא פונה לחסרי הלב שחונים איפה שבא להם בלי התחשבות הוא מדבר רק לאלו שמחוסר שימת לב חוסמים את המדרכה.

כסא נח

משתמש מקצוען
צר לי (באמת)שכך אתה לוקח את דברי, ניסיתי לכל אורך הדיון להיות ענייני (למרות שכמה פעמים זה כמעט גלש...)

ועכשיו לעניין, דמגוגיה היא לא מילה גסה (עיין בויקי)ולא אמורה להעליב את אף אחד (אין לי מושג באיזה הקשר אתה פגשת את המילה הזאת שזה הוציא אותך משלוותך)לדעתי הלא מחייבת הייתה בהחלט דמגוגיה (לא נכונה) סביב מסכנותם של בעלי הרכבים! על כן אני לא לוקח את המילה חזרה.
קיבלתי ותיקנתי!..
(שני לייקים..;))

יש לציין
שאכן ניכר עליך לאורך כל הדיון
הטענות ההגיוניות
השפה המכובדת
והתגובות המחכימות!

המשך בכך
והוסף נופך הגון ונעים
לפורום הזה ולעולם כולו!
(y)

shani123

משתמש מקצוען
מותר לו רכב?
מותר לו ליסוע בכביש?

כמה פשוט:
מותר רכב
מותר לנסוע בכביש

אסור לחנות באמצע הכביש (ולרוץ למעון ל2-3-5 דק')
אסור לחנות על המדרכה (ולדרוש מהולכי הרגל לרדת לכביש)

זהו,
יש לך בעיה שאין לך חניה?
תפני לעיריה / תבני חניה בקומות / תעברי לעיר אחרת .... - אבל אל תהי פושעת לפי החוק ומסכנת חיי אדם!

shani123

משתמש מקצוען
ברחוב אור החיים פינת השל"ה יש חנות מכולת וממול יש בית כנסת פעיל, ברדיוס של 400 מטרים יש 6 תלמודי תורה 3 ישיבות וכמה מעונות, כל בוקר מחנה עבריין שבא להתפלל שחרית את רכבו על המדרכה בלי להשאיר מעבר ולו של 30 סנטימטר וכל יום יורדים לכביש מאות ילדים!!! (ללא גוזמה) בשביל לעקוף את המטרד (בזמן שבדרך כלל עוברות משאיות שפורקות סחורה) רציתי להתלונן בעיריה אבל כמו שנאמר בהודעות הקודמות יבטלו את הדוחו"ת.......
תקנו כמה מדבקות כאלו...
זה יציק לו, אולי יזיז את הרכב...

https://kerenorsigns.co.il/index.php?page=product&prod_id=84

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
חניה על מדרכות היה תמיד, אלא שלאחרונה זה הפך למכה, כל בוקר מתווספת לה עוד כמה מטרים חסומים

איני פונה לבעלי הרכבים שכבר שנים דרכם לחנות על המדרכה, וכמעט ונהפך רשמי לחניה, (פעמים זה אותם אלו שבחמשה לארבע נעצרים ללא בושה באמצע הכביש ליד המעון ופוקקים את העיר)

אני פונה לכל הצעירים שקונים רכבים כפטריות אחרי הגשם וכורעים תחת המאמץ הבני ברקי למצוא חנייה בערב, ורואים את אותו שכן שכבר שנים חונה על המדרכה וחושבים "כולם חונים על המדרכה, זה לגיטימי", אז זהו שלא! ואם שכן שלך אגואיסט אתה לא צריך גם להיות כזה, בבקשה עד 7 בבוקר תזיזו את הרכב, לא לעניין שאני הולך עם עגלה ב8 בבוקר ומלבד המבוך האנושי האינסופי צריך גם לתמרן עם הרכבים שחוסמים את המדרכה, זה לא לעניין חוץ מהסכנה להולכי רגל שבדבר.

ואני מדבר על מדרכות צרות שאחרי שחניתם האופצייה היחידה הוא לרדת לכביש
צודקת מאוד! אבל קודם כל ראש העיר צריך לדאוג לרווח בחניות כי יש צמצום ודבר שני זה מכה ישנה לא חדשה!

נפטון

משתמש מקצוען
'די א"א עם האוטובוסים האלו, מה אומרת נקנה רכב?' שואל הבעל, ומבט 'מצפה' בפניו.
'האמת, שחובה רכב...' חורצת אשתו
'אבל מה, אם משהו ירצה להגיע למעון ויהיה לו מאוד קשה אם נחנה על המדרכה ואז נחסום אותו ואז יהיה לו מעצבן ואז אולי יהיה איזה סכנה ואז אולי ואולי ואולי...' נראה לי ברור שלא נקנה....'
מה הקשררררררר??????
אדם צריך רכב אז הוא יקנה כי הוא צ-ר-י-ך! נקודה!
ווי אני מניח שמובן מאליו שלא דברתי על כזה מצב, הבעל הזה המס את ליבי, ובכלל זה סיפור אחר כי מהרגע שאשתו חרצה למבט ה'מצפה' שחובה רכב, מי אני שיגיד שזה לוקסוס.
נשבר לי הלב עבור הבעל המסכן, מכיר אנשים בודדים בבני ברק שהצליחו לשרוד עם האוטובוסים.
בכזה מצב ברור ומובן מאיליו שאמא עם 3 ילדים זמן קצר אחרי לידה שמפלסת את דרכה עם עגלת תאומים שתתכבד להסתדר למצב הנתון ואם יש לה תלונות שתתלונן בעירייה שתפתור אולי את בעיית האוטובוסים כדי שלא יצטרכו רכבים

חרישאי

משתמש מקצוען
בוקר טוב לכולם ובמיוחד לעיצובים מפנקים מן הטבע.
אני אתייחס קודם כל לבעיה, אולי בסוף בקצרה לדרך שאנשים מחליטים לפתור אותה.
בעית החניה בבני ברק היא ממש לא בעית חניה, היא בעית ציפוף אוכלוסין, היא בעיה של חלוקה נכונה של שימושים במרחב הציבורי.
בגדול, אפשר לחלק בגסות את הדרך לשלושה שימושים עיקריים, א. הולכי רגל, ב. תחבצ, ג. תחבורה פרטית.
בעיר כמו בני ברק אין מקום כמעט לשלושת השימושים, זה עוד לפני שאני מדבר על חניה, אני מדבר על תנועה. זו לא בעיה של בני ברק, זו בעיה של כל עיר גדולה ומבוקשת בעולם, בני ברק היא דוגמא חדה לכך בגלל הצפיפות המוגזמת, אבל זו בעיה שקיימת גם בתל אביב רמת גן גבעתיים ירושלים בחלק מהשכונות, חיפה, חדרה, נתניה, וכו וכו.
בעולם המגמה (הנכונה) היא לתת את המקום להולך הרגל, זה מתבטא ביצירת מרחב ציבורי נוח ונעים להולכי רגל תוכ"ד דחיקת הרכב הפרטי ממרכזי העיר ומאזורי הסחר בעיקר.
דוגמא טובה בארץ הוא רחוב יפו בירושלים, רחוב שלכל אחד נעים להסתובב בו, הוציאו מהרחוב את הרכב הפרטי לגמרי, יצרו מרחב נעים להולכי הרגל.
הבעיה שהדוגמא הזו די נדירה בארץ, היא קיימת במדרחובים בירושלים תל אביב ועוד מספר ערים וזהו. בגדול התכנון בארץ הוא מוטה רכב פרטי בצורה קיצונית מה שמשפיע לרעה גם בצורה קיצונית על חווית ההליכה והתחבצ בכל מרחב עירוני כמעט בארץ.
התכנון הלקוי הזה גורם שכל אדם שיש ברשותו יכולת קונה רכב פרטי, ואז באים הפקקים ואז באה מצוקת החניה, ואף אחד לא עוצר לחשוב ולומר בוא נעשה את זה אחרת.
אם תרצו להבין איך אמורה להראות עיר, תסתכלו על התכנון של צוות תכנית אב לתחבורה בירושלים, העדפה מוגזמת לתחצ, בניה של פתרונות היסע המונים על חשבון רכב פרטי ולא בנוסף, (כי אין כמעט שייכות לבנוסף), בנית חניוני חנה וסע שמשמשים כקישורית לתחבצ ומשאירים את הרכב הפרטי מחוץ לעיר.
עוד דוגמא לכמה התכנון מוטה רכב פרטי, בכל הערים הגדולות באירופה אור של תחנת רכבת הוא אזור הומה, במרכז העיר, מסחר פעיל, מגורים, מוסדות ממשלה וציבור, וכו'. בערך כמו תחנת יצחק נבון בירושלים.
הבעיה שפה בארץ תחנת רכבת תהיה תקועה באזור תעשיה או בקצה העיר, ותמיד יקיפו אותה מגרשי חניה עצומים לטובת משתמשי הרכב הפרטי, אם היו בונים שם במקום את העיר עצמה מאשר את החניות הללו היה נראה פה הרבה יותר נעים וטוב ויעיל, הקישוריות של האוטובוסים עם הרכבת ברוב התחנות בארץ פשוט נוראיות, לא פלא שבסוף או שאדם יסע את כל הדרך ברכב פרטי או שעד הרכבת יסע ברכב פרטי.
אם הייתה לנו פה מערכת תחבצ אמינה, תכנון עירוניות נכון, רוב תושבי גוש דן לא היו חשים צורך ברכב, המיליונרים של ניו יורק מגיעים לעבודה במנהטן במטרו מהכרח, כי אין להם שום סיכוי לזוז ולחנות במנהטן. תושב די אמיד בוינה שישבתי אצלו פעם לסעודת שבת שיבר את אוזני בכך שהוא לא רואה צורך ברכב, חניה אין לו, אין חניות כמעט בוינה במרכז העיר שהם לא פרטיות, אבל התחצ אמין לעילא ולעילא, אז למה צריך אוטו.
את וינה מצד לצד אתה תחצה ב40 דקות עם תחצ, וחווית החלפת המטרו או אוטובוסים תהיה אמינה ומדוייקת ובלי ללכת מתחנה לתחנה שני דקות ולחצות צמתים עצומים כלום, זה פשוט מקושר נכון.
לגבי תכנון עירוניות נכון, כשאתה בונה שכונה חדשה, ובית הספר רחוק יותר מרבע שעה הליכה מהבית, כנ"ל לגבי כל מקום שנצרך ברמה יומיומית, ודאי שהאדם בסוף ירוץ לקנות אוטו, אבל אם היית בונה ומתכנן נכון, לא מבתר ערים באמצעות כבישים מהירים בין שכונה לשכונה, יוצר שימוש עירובים קרי מסחר ומגורים ומוסדות ציבור באותו תא שטח, מתכנן את הרחובות בצורה שנעים וכיף ללכת בהם גם מבחינת מרחקי ההליכה וגם מבחינת חווית ההליכה, נותן עדיפות אמיתית לתחבצ והולכי רגל, אולי היו קונים פה פחות רכבים במדינה.
הבעיות הם רבות ומעיקות, יש עיריות שמנסות לפתור אותם, יש עיריות שמנסות לתת פתרונות מוטי רכב פרטי בעיקר, וחבל, יש עיריות שלא מנסות כלום, יש גם שלטון ארצי שחייב לתעדף פחות רכב פרטי, זה כולל את משרד התחבורה השיכון והפנים בעיקר.
תמיד תהיתי לעצמי כמה ממתכננני התחצ ומבכירי משרד התחבורה משתמשים בתחצ על בסיס יומיומי.
שורה תחתונה יש מקומות בארץ שמנסים לפתור את התכנון ההזוי פה, יש מקומות שרק אינטרסים אישיים ועסקיים גוברים על ציבוריים.
לגבי עצם הבעיה והדרך להתמודד עם פתרון, אני בתור אחד שמחזיק רכב פרטי ומשתמש בו המון, כשאני נכנס לגאולה או לבני ברק תמיד אחפש חניה בעוטף ואלך ברגל או באוטובוס, למי שגר זה לא פתרון, הוא צריך כל ערב לחנות ליד הבית וזה מובן, אבל לחנות על מדרכה זה פשע וחוצפה ברמה אחרת.
דיברו פה על סכנות של הולכי רגל וילדים בכביש, אף אחד לא הזכיר פה את הנכים, יש בבני ברק לא מעט כאלה על קלנועיות, או כסאות גלגלים.
תחשבו עליו, יצא מהבית נסע כמה מאות מטרים או יותר, ובום, רכב על המדרכה, מה עכשיו, הוא לא יכול לקפוץ מהמדרכה לכביש, הוא יפרסס ויחזור עד הירידה לכביש במעבר חציה או צומת, ואז מה? במדרכה בצד השני גם יהיה חסום, בכביש סכנת נפשות ליסוע, באמת לא מבין את האנשים שמרשים לעצמם, הטענה פה שאם העירייה לא דואגת לחניה אני אגנוב לנכה את המדרכה,, משולה לאם לא אישרו לי דמי אבטלה מביטוח לאומי אני אשדוד בכניסה לדואר נכה שמשך את הקצבת נכות שלו. זה פשוט גועל נפש, החזרה בגלגול של גזל הרבים כזה בוודאי מובטחת.
אם הנתונים הם א. אני גר במקום פלוני, ב. אני חייב רכב פרטי, ג. אין חניה ליד הבית שלי, ד. אחנה על המדרכה. הנתונים לא מוכרחים מלכתחילה, ל א לא ב לא ג וודאי וודאי לא ד.
באופן אישי אני משתדל לא לדון עד שאגיע, אבל את זה אני לא מסוגל לקלוט.
יצא לי לפני חודשיים לחטוף דוח 250 על חניה של שתי דקות בתחנת אוטובוס פה בחריש, פשוט לקחתי את הדוח ואמרתי לפקח תודה רבה, כי אם אוטובוס עם אמא עם עגלת תינוק עבר שם, והנהג לא יכל להצמד ולתת לה לרדת נורמלי למדרכה אז הדוח מגיע לי, וההרתעה חייבת להיות, כי אלמלא מוראה של מלכות איש את רעהו וכו.
סליחה על החריפות אבל התרגלנו במיוחד בערים הגדולות לתרבות של אגואיזם בנהיגה בצורה מחפירה, זו חניה על מדרכה, זו עקיפה של רכב שעצר במעבר חציה תוכ"ד מעבר ילדים את המעבר, זו עקיפה מימין של אוטובוס שפורק נוסעים, (למה הנהג לא נצמד, כי חנו לו בתוך המפרץ, או סתם כי הוא עצלן).
מקווה שלא העקתי, ותשתדלו לנהוג בריא

יועצת נישואין

משתמש מקצוען
עכשיו עניינית לדברים האלה,
לא אמרתי שאין בעיה, חד משמעית שזו בעיה ואפי' קשה מאוד.
אבל, יש פה שני נושאים:
א. האם זה בעיה לחנות על המדרכה? סתם שאלה ספציפית בהיגיון.
ב. נניח וזו בעיה, מי אחראי על הפתרון? בעל הרכב? או שמא מישהו אחר?
אז...
א. אכן זו בעיה, כי זה גורם לפקקים וסכנה נוראית.
ב. לדעתי מי שאחראי על הפתרון היא העירייה!
שוב, אנו מדברים על פתרון לא על המצב שנוצר!
כי המצב הוא תולדה של חוסר הפתרון, כי מה לעשות אם אין פתרונות אז מוצאים פתרונות אחרים אפי' לפעמים שהם בעייתים מאוד! ולא טוב שכך! אבל זו מציאות!
לכן כדי לפתור את הבעיה מהשורש שלא יבוא לעשות זאת, יש לפנות לעירייה לפתרון הבעיה!
הנהגים אכן עושים דברים לא טובים ובעייתים! אבל הם בתוך מצב נוראי!
לא תמיד נכון לבוא בטענה כאלו הנהגים הם האשמים בזמן שהמציאות טפחה על פניהם!
רק בשביל להבין
בכל מעון בבני ברק העירייה צריכה להכשיר שטח לשלשים רכבים
ובכל חנות בר"ע גם ?
מה זה הטענה המוזרה הזו שאתה חוזר עליה שוב ושוב
אתה בבני ברק לא בסביון
בקושי ללכת ברחוב יש מקום

אז בגלל זה נחנה על חשבון אחרים ?

ודרך אגב
בתל אביב המצב גרוע יותר
ויש אומרים שזה בכוונה
כי כל שנה מורידים שם עוד חניות ועוד חניות
כדי שאנשים יסעו בתחבורה ציבורית או ברגל או ב.... ???
ולא - לא
לא חונים שם על המדרכות
כי תוך רגע יבא פקח
ומסתדרים ב"ה
לפני יציאה באוטו לוקחים בחשבון את ענין החניה באותו מקום שאליו רוצים לנסוע

עיצובים מפנקים מהטבע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בגלל רצף התגובות על הדברים שנאמרו ממני....
וכנראה ובלי מחשבה נכנסתי למקום שהוא ציפור נפשם של חלק מהמשתמשים....
אני מתנצלת על ההודעות בנושא...
מבקשת סליחה על ההתבטאויות ה-אולי לא מספיק מתחשבות...
ולומדת לעתיד....
סליחה ושוב סליחה.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
באחד הפעמים הרמתי טלפון לבעל רכב שבאופן קבוע מחנה את רכבו על המדרכה, ואמרתי לו שידע שהבת שלי ירדה לכביש כדי לעקוף את האוטו וברגע האחרון הרכב שנסע בכביש בלם... דיברתי בצורה יפה ואמרתי לו שבודאי הוא לא שם לב, אבל זה ממש סכנת נפשות לילדים (למבוגרים לא?)
מה ענה לי הבנאדם?
-מה לעשות אין לי מקום אחר!!!
עברתי לדיבור קצת יותר קשוח, אם הוא מעוניין שנפנה למשטרה עם התיעוד.
בעזות מצח הוא ענה - אין בעיה , תפנו.

מכיון שהתקשרתי אליו ממס' טלפון גלוי, פחדתי להתקשר מיד למשטרה, כי אני צריכה את כל משפחתי שלימה ולא חסר לי שכזה בן אדם ידע מי הלשין עליו.

אין לי מושג ברכבים ודוחות, תחכימו אותי-
יש הבדל אם המשטרה נותנת את הדוח או פקח מהעיריה?
הוא במצוקה בדיוק כמו שאתם במצוקה.
אין חניות, אז איפה הוא ישים את האוטו שלו? יעלה אותו הביתה?
תציעי לו רעיון איפה לחנות.
הבעיה היא לא מי שהחנה, אלא מי שאינו מספק פתרון נאות,
וכן התשתיות של בני ברק, העומס והצפיפות שלא מתאימה לכל כמות האוכלוסיה שם.

ואם זה ישמח אתכם- אז אנחנו באמת משתדלים לא להגיע לבני ברק שלא לצורך..
בגלל בעית החניות.
לא עושים בה קניות, ומוותרים על ביקורים לא נחוצים.

אתם מהעבר השני של המתרס, אבל תדעו שבעלי רכבים בני ברקיים ממש מסתבכים!
נכון שזו סכנה לילד שלכם, אבל אין להם כל ברירה אחרת.
הם לא אנוכיים, ולא אגוצנטרים. הם רוצים להגיע הביתה.

תנסו להפנות את הזעם לכיוונים הנכונים,
או לחילופין- לעבור דירה לעיר אחרת, ולפנות עוד כמה מטרים רבועים של שטח..
(בתקווה שלא יהיו פראיירים אחרים שימלאו את מקומכם..).

חרישאי

משתמש מקצוען
הוא במצוקה בדיוק כמו שאתם במצוקה.
אין חניות, אז איפה הוא ישים את האוטו שלו? יעלה אותו הביתה?
תציעי לו רעיון איפה לחנות.
הבעיה היא לא מי שהחנה, אלא מי שאינו מספק פתרון נאות,
וכן התשתיות של בני ברק, העומס והצפיפות שלא מתאימה לכל כמות האוכלוסיה שם.

ואם זה ישמח אתכם- אז אנחנו באמת משתדלים לא להגיע לבני ברק שלא לצורך..
בגלל בעית החניות.
לא עושים בה קניות, ומוותרים על ביקורים לא נחוצים.

אתם מהעבר השני של המתרס, אבל תדעו שבעלי רכבים בני ברקיים ממש מסתבכים!
נכון שזו סכנה לילד שלכם, אבל אין להם כל ברירה אחרת.
הם לא אנוכיים, ולא אגוצנטרים. הם רוצים להגיע הביתה.

טעות טעות ועוד פעם טעות, הנחת היסוד שזה עוול שמתוקן בעוול היא הטעות.
אין חיה כזאת שיש חניה לכולם בגוש דן, העוול הוא אך ורק חניה ושדידת מדרכה, לא זה שאין חניה, נקודה סוףפסוק, ממליץ לקרוא בעיון את הפוסט הקודם שלי בנושא פה באשכול.

אסתושי

משתמש מקצוען
הזעם הוא על כל העבריינים שמחנים את רכבם בצורה מסוכנת.
אין לו איפה לחנות? שישאר באוטו כל הלילה...

אסתושי

משתמש מקצוען
לא הבנתי מה האריכות...
בקיצור, הטענה צריכה להיות מופנת לעירייה שתסדר מקומות חנייה אטרקטיבים!
לא לנהגים!
מה לא ברור? לכל אחד יש צרכים, ובשביל זה יש עירייה שדואגת לכוללללם! [או, אמורה]
דואגים לבעלי הרכב שיהיה להם חניה ואף אחד לא יתלונן!
ועד שזה לא יקרה אין מקום לבוא בטענות לבעל הרכב!
מותר לו רכב?
מותר לו ליסוע בכביש?
אז אם העירייה לא דואגת לו אז הוא ימצא פתרונות אחרים! מה לעשות?
יש לך פתרון לחניה?
יש איפה להוסיף בבני ברק חניות?

אסתושי

משתמש מקצוען
אני פשוט יורד בהפגנתיות לאמצע הכביש עד שאני מגיע חזרה למקום מבטחים
הרכב הראשון שמגיע ורוצה לעבור צופר ואני בלי אומר ודברים מצביע על הרכבים החונים על המדרכה וממשיך בדרכי...
שים לב מה עשית!
הנהג החנה את רכבו בצורה מסוכנת כי העיריה לא נתנה לו חניה טובה, ולכן אתה חוסם את הרכבים האחרים...
כי מה??
מה אשמים הנהגים האחרים?

חרישאי

משתמש מקצוען
עוד נקודה למחשבה לשודדי המדרכות למרות שהנושא לדעתי מוצה בפוסט הארוך שכתבתי מדם לבי.
למה לשדוד מדרכות, למה פשוט לא לחנות על הכביש ,ככה לדומם מנוע ולעלות הביתה.
כמו שברור שזו לא אפציה גם לשדוד מדרכה זו לא אופציה, תחשבו על זה ככה, אולי זה יעזור

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אם אין לי ברירה אני יכול גם לדרוס ילד במעבר חציה?
הזעם שלכם מובן,
אבל אתם מגיעים ממקום שרואה רק צד אחד.
הדוגמא פה לא מתאימה.
זה נכון שצריך לפתור את העוול, אבל להתחיל להגיד שיש חניות
או שהנהג יישן כל הלילה ברכב (איפה בדיוק? יעמוד באמצע הכביש?)
זה לא לנסות למצוא פתרון, אלא רק להוציא קיטור על ציבור הנהגים החוצפן.
כלומר זה ישאר ככה.
אתם תקטרו, הם בינתיים יחנו.

למצוא פתרון זה להודות שאין מספיק חניות,
ולהתחיל לדרוש אותם מהגורמים הרלוונטיים בעיריה.
וכן לתלות מודעות לבעלי הרכבים שישימו לב כשהם חונים על מדרכה,
שישאירו רווח עבור עגלות.

אסתושי

משתמש מקצוען
הזעם שלכם מובן,
אבל אתם מגיעים ממקום שרואה רק צד אחד.
הדוגמא פה לא מתאימה.
זה נכון שצריך לפתור את העוול, אבל להתחיל להגיד שיש חניות
או שהנהג יישן כל הלילה ברכב (איפה בדיוק? יעמוד באמצע הכביש?)
זה לא לנסות למצוא פתרון, אלא רק להוציא קיטור על ציבור הנהגים החוצפן.
כלומר זה ישאר ככה.
אתם תקטרו, הם בינתיים יחנו.

למצוא פתרון זה להודות שאין מספיק חניות,
ולהתחיל לדרוש אותם מהגורמים הרלוונטיים בעיריה.
וכן לתלות מודעות לבעלי הרכבים שישימו לב כשהם חונים על מדרכה,
שישאירו רווח עבור עגלות.
א. למצוא פתרון זה לא לגנוב להולכי הרגל את חלקם!
ב. לסכן חיים של אנשים בשביל להחנות את הרכב?
מה יעזור לדרוש חניות מהעיריה? איפה הם ישימו אותם?

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
יש דוחות,
כל בוקר אנחנו מתקשרים לדווח על רכבים קבועים שחונים על המדרכה בצורה שחייבים לרדת לכביש,
בהמשך רואים את הדוח על הרכב,
ולמחרת שוב.
כנראה בסוף הם מצליחים לבטל את הדוחות, אין לי הסבר אחר.

מלאכים מלווים בכל בוקר מחדש את הילדים ההולכים ברחוב זה, אבל האם אפשר לסמוך תמיד על הנס????
ואין אפשרות לעבור שם כביש לצד השני, המרחק למעבר חציה רחוק.
אני הייתי מתעדת רכב כזה, ופונה למשטרה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה