כללי מי מפחד מאליהו פריד...

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בהחלט מוזר לראות קטלוג כל-כך זהה...
אם כל הכבוד והערכה שלי לפונטייפ, בעיניי תמיד פונטביט הם התמרור, ומורה הדרך.
כך שאני מתפלא עליהם, ועל שבירת ה'מותג' שהם עושים לי.

לעצם הפונטים, יש לי זכות בחירה מ2013, ואין מה לומר, התאכזבתי קשות. :(

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ראש בריא;887133:
את יכולה להפוך את זה...
תלחצי view אח"כ Rotate view אח"כ Clokwise

ועוד משו...
תפסיקו לדמיין שפונטייפ מפחדים מר' אליהו! נכון שהפונטים שלו יפים, אבל עדיין לא כמו...

אז תסבירו אתם, איך פונטייפ הצליחו לשנות מוסכמות של שנים בפונטביט???
כי הם לא מפחדים :eek:

blueberry

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם נוכל להוציא מהקטלוג ולו אות טקסט אחת שתוכל להחליף את אחד הפונטים הממוצים, דיינו.

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אוהב0ישראל;887135:
אני לקוח יותר מעשר שנים....

יפה, אז נשמע תשובות אחד לאחד

לפני 3 שנים את המושג הזה "אופנטייפ" חינם?
לפני 3 שנים היה את המושג הזה קובץ קריניג במחיר של משקל בודד?
לפני 3 שנים היה את המושג הזה בחירה מקטלוג של שנה הבאה?
לפני 3 שנים היה את המושג הזה פריסת תשלומים של 12 תשלומים לקבילה של 100 משקלים?

התשובות ידברו...

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י blueberry;887139:
אם נוכל להוציא מהקטלוג ולו אות טקסט אחת שתוכל להחליף את אחד הפונטים הממוצים, דיינו.

100 אחוז, יש חדש, אבל לא מה שציפו...

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י גרף הול;887141:
יפה, אז נשמע תשובות אחד לאחד

לפני 3 שנים את המושג הזה "אופנטייפ" חינם?
לפני 3 שנים היה את המושג הזה קובץ קריניג במחיר של משקל בודד?
לפני 3 שנים היה את המושג הזה בחירה מקטלוג של שנה הבאה?
לפני 3 שנים היה את המושג הזה פריסת תשלומים של 12 תשלומים לקבילה של 100 משקלים?

התשובות ידברו...

על מה שהגבתי - הגבתי. על מה שלא הגבתי - הסכמתי.
עיין בתשובתי הקודמת - עניתי על כל מה שאפשר. ומה שלא עניתי - הסכמתי.
חבל למחזר.

בגדול - פונטביט תמיד היתה עם שירות מצוין ללקוח. ואם הוא לקוח ותיק - השירות היה טוב יותר.
גם כשהייתי לקוח חדש תמיד קיבלתי שלל אפשרויות תשלום, כולל כפי שאמרתי 18 תשלומים...
תמיד נתנו לי לפחות שנה אחת בחירה. נכון שעקב התחרות כיום אפשרויות הבחירה התרחבו, אבל כך זה בכל נושא בו יש תחרות, ואין זה בא לגרוע מהשירות המצוין אותו קיבלתי מפונטביט לאורך כל השנים. כל זמן - עם הנורמות שלו.

והערת אגב שאולי לא כל כך אגב, אין צורך להגדיל את חברנו ר' אליהו פריד,
(שתמיד אני מצוי בעיסקה כלשהי מולו, ואין ערוך לפונטים שלו ולשירות שלו באף חברה אחרת) - על חשבון קטילת האחר, בפרט שהאחר תמיד היה הוגן והגון.

גרף הול

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אוהב0ישראל;887145:
והערת אגב שאולי לא כל כך אגב, אין צורך להגדיל את חברנו ר' אליהו פריד,
(שתמיד אני מצוי בעיסקה כלשהי מולו, ואין ערוך לפונטים שלו ולשירות שלו באף חברה אחרת) - על חשבון קטילת האחר, בפרט שהאחר תמיד היה הוגן והגון.

חלילה, לא באתי להגדיל או להפחית את ערכו של אחד מהם.
רק לגבי השאלה המהותית של: האם פונטיבט מתחשבים בצעדים של פהחברה הצעירה שקפצה לשוק - 'פונטייפ'. בהחלט שכן.
ואף בוצעו שינויים מהותיים בחברה

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
מה שברור מהקטלוג החדש של פונטביט, זה שהם בהחלט מתייחסים לשחקן החדש בשוק. פונטייפ.
אבל, והאבל הוא גדול וכואב מדי: הם פוזלים לכיוון תחרותי מסויים שאין שום סיבה שיהיו שם.
פונטביט תמיד הפתיעו. כל שנה עם הגופנים המודרניים וגם הקלאסיים החדשים.
היה גיוון. היתה מקצועיות. היתה שירות סוף הדרך.
ע"י השקעה תמידית ב־3 פרמטרים אלו - הם בידלו את עצמם מהתמתחרים, עד כדי כך שכמעט לא פייר לקרוא לאחרים מתחרים. ולא שחסרים פונטים טובים במקומות אחרים. רק הדרך להגיע לשם היה כ"כ מסובך (אם בגלל המחיר, אם בגלל ההסתבכות בבחירה, אם בגלל השירות וכן הלאה).

בקטלוג 2013 יש מפנה.
בפונטביט מנסים לפנות יותר לכיוון המקצועי. וזה על חשבון המבחר.
וחבל מאוד. כי הם היו מקצועיים בגימור תמיד.
כמו כן, רוב המעצבים לא מבינים כ"כ בהבדלים. וגם אם המוצר המושלם מדבר אל כולם בגלל השלמות שבו, זה עדיין לא אומר ששווה - גם כלכלית - להשקיע כ"כ הרבה בזה, על חשבון הגיוון.

קחו את זה לתשומת לבכם.
תחשבו על אלפי הלקוחות הקטנים שלכם.
הם שווים יותר.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ונתנו - ביטאת את הבעיה שחשתי באופן הברור ביותר. מגוון מועט אולי מקצועי טכנית יותר, אבל ללא בשורה של ממש בתחום העיצובי.

blueberry

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שנה שעברה הצלחתם להוציא יותר פונטים מהקטלוג?

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י אוהב0ישראל;887156:
ונתנו - ביטאת את הבעיה שחשתי באופן הברור ביותר. מגוון מועט אולי מקצועי טכנית יותר, אבל ללא בשורה של ממש בתחום העיצובי.

לא הבנתי,
מה יותר מקצועי בפונטים החדשים?

פרופיליזם

משתמש חדש
א. אם נוציא את הפונט גפן מקטלוג 2013, הרי שתנובת שנה היא בס"ה 12 משפחות פונטים אשר מתוכם עיצב נדב עזרא חמישה משפחות גופנים בלבד ואילו את שאר הגופנים (7 משפחות) ע"י מעצבים חיצוניים.
ברוב הקטלוגים שקדמו עיקר הפונטים שיצאו לאור בכל קטלוג חדש היו עיצובם של נדב עזרא וחלק קטן משל מעצבים אחרים. לעומת 2 הקטלוגים האחרונים שרבו כמות הגופנים של מעצבים חיצוניים משל הגופנים שעיצב נדב עזרא

ב. את הפונט גפן ראינו לראשונה בקטלוג 2011 ואף בקטלוג 2012, אף פעם לא הוצג גופן שיצא לאור שנתיים לפני כפונט חדש. ואף אם נגיד שהסיבה היא שהוא ליטש את הפונט, הרי לא חסר פונטים שחודשו במהלך השנים ולא נכנסו לקטלוג כפונט חדש של שנה זו.

נראה לי באיזה שהוא מקום שנדב מתחיל למצות את עצמו

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י eliezer;887176:
לא הבנתי כלל,

נכתב ע"י פרופיליזם;887180:
ב. את הפונט גפן ראינו לראשונה בקטלוג 2011 ואף בקטלוג 2012, אף פעם לא הוצג גופן שיצא לאור שנתיים לפני כפונט חדש. ואף אם נגיד שהסיבה היא שהוא ליטש את הפונט, הרי לא חסר פונטים שחודשו במהלך השנים ולא נכנסו לקטלוג כפונט חדש של שנה זו.
נראה לי באיזה שהוא מקום שנדב מתחיל למצות את עצמו

עוד כמה שנים תתביישו שדיברתם ככה על פונט גפן ועל נדב עזרא...

yoel32

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
תראו את נבו ואת העדכון של גפן - ממש אור לעיניים ! זו לא הצלחה מקצועית?
איני מבין את הזלזול הזה.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י eliezer;887176:
לא הבנתי כלל,

לשיטתו של נדב "גפן" הוא פונט מושקע הרבה יותר.
אני מאמין שכך הוא סבור גם לגבי נבו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה