כללי מי מפחד מאליהו פריד...

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכתב ע"י yoel32;887182:
תראו את נבו ואת העדכון של גפן - ממש אור לעיניים ! זו לא הצלחה מקצועית?
איני מבין את הזלזול הזה.

אינני מזלזל. גם עד עכשיו הם היו מקצועיים.
פשוט תהיתי היכן רואים כאן שינוי מגמה לצד המקצועי על הצד המעוצב.

arye770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י ראש בריא;887133:
את יכולה להפוך את זה...
תלחצי view אח"כ Rotate view אח"כ Clokwise

ועוד משו...
תפסיקו לדמיין שפונטייפ מפחדים מר' אליהו! נכון שהפונטים שלו יפים, אבל עדיין לא כמו...

ממ... פונטייפ זה של ר' אליהו.....

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
שים לב להשקעה העצומה כדי שהזרימה תהיה נוחה יותר. הוא מנסה להמציא את הגלגל.
אני מאמין שנדב מקווה להגיע יום אחד לפונט סריפי ברמת קריאה כמו בלועזי (להבדיל אלף אלפי הבדלות כמובן).

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פרופיליזם;887180:
א. אם נוציא את הפונט גפן מקטלוג 2013, הרי שתנובת שנה היא בס"ה 12 משפחות פונטים אשר מתוכם עיצב נדב עזרא חמישה משפחות גופנים בלבד ואילו את שאר הגופנים (7 משפחות) ע"י מעצבים חיצוניים.
ברוב הקטלוגים שקדמו עיקר הפונטים שיצאו לאור בכל קטלוג חדש היו עיצובם של נדב עזרא וחלק קטן משל מעצבים אחרים. לעומת 2 הקטלוגים האחרונים שרבו כמות הגופנים של מעצבים חיצוניים משל הגופנים שעיצב נדב עזרא

ב. את הפונט גפן ראינו לראשונה בקטלוג 2011 ואף בקטלוג 2012, אף פעם לא הוצג גופן שיצא לאור שנתיים לפני כפונט חדש. ואף אם נגיד שהסיבה היא שהוא ליטש את הפונט, הרי לא חסר פונטים שחודשו במהלך השנים ולא נכנסו לקטלוג כפונט חדש של שנה זו.

נראה לי באיזה שהוא מקום שנדב מתחיל למצות את עצמו

אני חושבת שזה סימן טוב.
חברת פונטים גדולה שמתבססת בעיקר על פונטים של טיפוגרף אחד, מוכשר ככל שיהיה, זה מצב בעייתי.
פונטביט פותחת את שעריה לטיפוגרפים נוספים ובכך מעודדת את התפתחות והתגוונות הטיפוגרפיה בארץ, וזה רק מבורך.
נדב עזרא הוא כיום לא רק טיפוגרף אלא גם בעלים של חברה גדולה ומצליחה, וטבעי שמהפוזיציה הזו הוא כבר לא עושה הכל בעצמו. זה כמו שמעצב שמקים סטודיו עצמאי, בהתחלה מעצב הכל לבד, אח"כ שוכר עובדים שיעבדו בעיקר כביצועיסטים, ובהמשך הוא מאפשר להם יותר מרחב פעולה עד למצב שבו הם מנהלים פרוייקט משלב הקריאייטיב ועד הביצוע.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י naamah;887225:
נדב עזרא הוא כיום לא רק טיפוגרף אלא גם בעלים של חברה גדולה ומצליחה, וטבעי שמהפוזיציה הזו הוא כבר לא עושה הכל בעצמו.
אם התוצאה הסופית היתה 25 קבוצות פונטים חדשים, מילא.
אבל כשהקטלוג נראה ריק כל כך מחידושים, אולי עדיף באמת שמישהו אחר ינהל אותו,
והוא יתעסק במה שהוא טוב בו. מאוד טוב. לחדש ולהמשיך לחדש.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ונתנו10;887226:
אם התוצאה הסופית היתה 25 קבוצות פונטים חדשים, מילא.
אבל כשהקטלוג נראה ריק כל כך מחידושים, אולי עדיף באמת שמישהו אחר ינהל אותו,
והוא יתעסק במה שהוא טוב בו. מאוד טוב. לחדש ולהמשיך לחדש.

הבעיה שלכם, רבותי, היא שאתם מחפשים כמות...
אני בטוחה שאם נדב היה רוצה הוא היה יכול להנפיק 25 פונטים חדשים בשנה, ואני בטוחה שמעצבים גם עמדו אצלו בתור עם הצעות ליותר מ-25 פונטים חדשים.
אני שמחה שזה (כבר) לא הכיוון של פונטביט, ובמקום זה קיבלנו כמה פונטים איכותיים מאוד ששקולים כנגד הרבה מאוד טראש.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
נכתב ע"י naamah;887242:
הבעיה שלכם, רבותי, היא שאתם מחפשים כמות...
אויש, ממש לא הבנת אותי נכון.
אני לא מחפש כמות, ברמה של חברה מסויימת, שאת שמה לא אזכיר כאן.
אני מחפש את הפונטביט הישן, שהצליחו להוציא פונטים חדשניים כל שנה, בכמות מספקת (!).
20 גופנים חדשים זה לא הרבה. אבל גם לא קצת.
אפשר לחיות עם זה שנה ולעשות כמה פרויייקטים יפים.
כמה גופנים בודדים, גם אם הרמה המקצועית עלתה, לא יספק. לא אותי ולא המון אחרים.
בסופו של דבר, לא רק אנחנו יפסידו מהכיוון החדש שלהם.

אוהב0ישראל

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לו הייתי אבא של נדב הייתי אומר לו להפסיק להתברבר כבר עם פונט גפן והמוטציה שלו "נבו", ולפתח דברים חדשים. לפעמים לועסים פונטים שמה לעשות, לא נראים הכי טוב על הנייר, ומרגישים שממציאים את הגלגל....
בינינו, כמה עברו באמת מפרנקריהל לגפן?

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
גפן עובר מטמורפוזה מתמשכת ובכל פעם דומה יותר ויותר לפרנקריהל. אני מעדיף את המקור.
גם נבו לא יפה בעיני, ולא נראה שיש לו סיכוי כלשהו להחליף את פרנקריהל. דווקא את גפן יש לו סיכוי טוב להחליף.

les

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כשרכשתי השנה חבילה של פונטביט שמחתי שיהיה לי גם את האפשרות לבחור מקטלוג 2013. האכזבה היא גדולה, סגנון הגופנים מזכיר לי יותר את מאסטרפונט מאשר את פונטביט.

dmm770

משתמש רשום
נכתב ע"י les;899292:
כשרכשתי השנה חבילה של פונטביט שמחתי שיהיה לי גם את האפשרות לבחור מקטלוג 2013. האכזבה היא גדולה, סגנון הגופנים מזכיר לי יותר את מאסטרפונט מאשר את פונטביט.

אותה שמחה מוקדמת היתה לי, ואותה תחושת אכזבה היום.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכתב ע"י les;899292:

נכתב ע"י dmm770;899329:
אותה שמחה מוקדמת היתה לי, ואותה תחושת אכזבה היום.

יש לנו סיכוי לנסות להתמקח, ולקבל אפשרות בחירה גם מ-2014?
מאוכזב איתכם...

איציק דרעי

משתמש רשום
אני לא רואה שהם חיכו את פונטייפ חוץ מהפונט שקראו לו בייגלה
הקטלוג של פונטייפ הוא סגנון אחר סגנון בצלאללי עם משחקי מילים ופונטים מדהימים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  10  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה