דרוש מידע מי מכיר מי יודע? בגדי ילדים לפסח במחירים של פעם

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

איטא

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לא ראיתי הבדל באיכות בין הבגדים מבזאר שטראוס לבגדים של קידישיק למשל...
ובכל זאת יש לקידישיק נהירה המונית שאני עדיין לא מצליחה להבין אותה.
משום מה העונה לדעתי קולקציה על הפנים אולי אחד שתיים נחמד
לדעתי פעם היה הרבהיותר
אולי הטעם שלי השתנה לא יודעת

דינדושה

משתמש מקצוען
יהיה שוב. יהיו אחרים.
(לגבי קידישיק בודאות יוצרים מצג של מחסור בערב חג, או שהם באמ לא יכולים להביא כמויות כאלה. בהמשך עונה יש הכל, לפני החג קשה מאד)
אני מצליחה במכירות סוף עונה. ואני מלבישה את הילדים אותו דבר.(לא מחכה לסוף, גם 30-40 אחוז טוב)
אבל אני לא מקובעת כמו שאת רואה.
ולשלם מחירים גבוהים זה משהו שלא יעבור אצלי.
נניח היה ארוע הייתי נחנקת וקונה איזה סט. אבל מכירה לא מעט חברות (שהמצב שלהם הכלכלי לא שונה משלי עד כמה שאני יודעת) שלא יודעות לפתוח עונה בלי 2 סטים לשבת ו2 סטים לחול. לבריאות לכולם. אבל מי שרוצה אפשר לחיות אחרת.​
שימי לב:
ההנחה הרגילה - מחיר מועדון - היא 17-16 אחוז מהמחיר הגבוה.​
ואז אני אומרת לעצמי שבשביל 10-15 שקל לבגד אני לא אלביש את הילדים שלי עם בגדי חורף עד שבועות...
אבל האמת שזה היה בשנים עברו, היום כשהמחירים הם 150 וצפונה הפער יותר משמעותי.

מדבקאות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
יוצרי ai
משום מה העונה לדעתי קולקציה על הפנים אולי אחד שתיים נחמד
לדעתי פעם היה הרבהיותר
אולי הטעם שלי השתנה לא יודעת
אני אישית אף פעם לא הייתי חסידה שלהם,
וכל פעם שכבר כן קניתי, נדפקתי עם בגד אחד לפחות

מרחבים

משתמש מקצוען
ההנחה הרגילה - מחיר מועדון - היא 17-16 אחוז מהמחיר הגבוה.
לא .
יוצא 10-30 שקל פחות לכל בגד.(תלוי במחיר הראשוני)

לכל מי שלא חייבת רק סטים לכל הבנות ומתאים לה שכל בת/בן לובש בגדים אחרים -
הם עושים מבצע ראשוני כזה כבר בלג בעומר ובחנוכה שזה עדיין ממש תחילת העונה מבחינת הלבישה
ויש מלאי יפה
ואם אין מX לא נורא יש מY יפה גם כן....

אבל "סטים" תואמים בהחלט קשה יותר להשיג אז.
עדיין.
בשביל 10-30שקל שווה לא לקנות בתחילת עונה? כשיש עוד את כל המידות?
אני לא אוהבת את ההנחות האלה.
אם כבר מחכה ל 50-70 אחוז.

קצרה

משתמש מקצוען
עדיין.
בשביל 10-30שקל שווה לא לקנות בתחילת עונה? כשיש עוד את כל המידות?
אני לא אוהבת את ההנחות האלה.
אם כבר מחכה ל 50-70 אחוז.

מי שסטים לא חשוב לו והוא לא "נעול" על דגם מסוים בלבד
או סט של מידות מאותו דגם

אז 30 שקל כפול 4 בגדים למשל זה 120 שקל.
חסכון לא רע בהתחשב בזה שהמבצע נערך בתחילת העונה מבחינת זמן הלבישה
והילד לובש את הבגד כל העונה.

אני אישית לא קונה סטים כמעט אלא אם כן אני בדיוק צריכה בגד ל-2 ספיציפיים ובדיוק גם יש בחנות לשתיהם את אותו דבר -
כנראה לכן מעולם לא הרגשתי בקידישיק חסר בשלב הזה. יכול להיות שבגד שמצא חן בעיני היה חסר בדיוק במידה שרציתי - אז עברתי לבגד אחר או צבע אחר. יש מבחר ...

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
וכאן נכנסת שאלת הבחירה האישית
האם להתאבד על הדברים הנ"ל או להחליט שאין לי משאבים לבזבז על סט לחמישה או בוגבו.
ומשאבים אין כוונתי רק כסף אלא גם זמן וכוחות.
הציפיה מגורם שלישי לנהל בחירות אנושיות לחלוטין שאינן הלכתיות ועוד בדרך של כפיה כמו תקנות היא ציפיה לא מציאותית.
זו תפיסה שמרחיקה ממנו שוב ושוב את אחד העקרונות ביהדות- בחירה חופשית שניתנה לנו מאת הקב"ה.
וכשאין בחירה, גם מתנערים מאחריות.
להניע קמפיין חינוך עצמי מחדש, זו ציפייה לא מציאותית.
דווקא תקנות מחייבות הם פיתרון מאוד מציאותי שהוכיח את עצמו בהרבה חסידויות כפי שציינתי. והמונח 'כפייה' לא נכון בהקשר הזה, גם כי נורמה חברתית היא כפייה לא פחות אגרסיבית וכשאין בחירה מתנערים מאחריות, אבל בעיקר כי התארגנות חברתית לשינוי הגיוני היא כפייה שכולם רוצים אותה.
גם אם זה לא צועד יד ביד עם האידיאל המדומה של קדושת הבחירה החופשית, בכל הדורות תוקנו תקנות הנוגעות לחיי הקהילה בכל מקום שבו היה צורך בהם, כולל איסור לקנות בזמן הפקעת שערים. גם בענייני קיום המצוות עצמם שעליהם באמת מכוונת הבחירה החופשית המדוברת במקור, יש כפייה על המצוות, לעיתים מסורה לבי"ד ולעיתים לכל אחד. כך שלא הייתי ממהר לצרף אותה כעיקר 14.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
דווקא תקנות מחייבות הם פיתרון מאוד מציאותי שהוכיח את עצמו בהרבה חסידויות כפי שציינתי. והמונח 'כפייה' לא נכון בהקשר הזה, גם כי נורמה חברתית היא כפייה לא פחות אגרסיבית וכשאין בחירה מתנערים מאחריות, אבל בעיקר כי התארגנות חברתית לשינוי הגיוני היא כפייה שכולם רוצים אותה.
גם אם זה לא צועד יד ביד עם האידיאל המדומה של קדושת הבחירה החופשית, בכל הדורות תוקנו תקנות הנוגעות לחיי הקהילה בכל מקום שבו היה צורך בהם, כולל איסור לקנות בזמן הפקעת שערים. גם בענייני קיום המצוות עצמם שעליהם באמת מכוונת הבחירה החופשית המדוברת במקור, יש כפייה על המצוות, לעיתים מסורה לבי"ד ולעיתים לכל אחד. כך שלא הייתי ממהר לצרף אותה כעיקר 14.
שום קמפיין. קמפיין זה ציבורי. אני מדברת על היחידים.
כ"א יעשה את בחירותיו שלו במקום לצפות שישנו בשבילו את המציאות.
סטים מעולם לא היו קדושים ואפילו לא קרוב. יש הרבה חרדים שמסתדרים יופי טופי בלעדיהם כולל ציבור חסידי.
להגדיר אותם כמשהו שמחייב תקנות זה קצת מגוחך. זה לתת להם משקל הרבה מעבר למה שהם ראויים לו.
בקצב הזה נצטרך תקנות גם לכובע פונפון בחורף.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
שום קמפיין. קמפיין זה ציבורי. אני מדברת על היחידים.
כ"א יעשה את בחירותיו שלו במקום לצפות שישנו בשבילו את המציאות.
סטים מעולם לא היו קדושים ואפילו לא קרוב. יש הרבה חרדים שמסתדרים יופי טופי בלעדיהם.
להגדיר אותם כמשהו שמחייב תקנות זה קצת מגוחך. זה לתת להם משקל הרבה מעבר למה שהם ראויים לו.
בקצב הזה נצטרך תקנות גם לכובע פונפון בחורף.
זה לא סותר, ואני לא מדבר דווקא על סטים אלא על הגבלת מחיר מקסימלי. אלו שמסוגלים להתעלם ולהתנתק מהרגלים חברתיים אקסקלוסיביים, לא מתלוננים. אבל לפי מה שנראה כאן יש הרבה שההתמודדות הזו קשה או בלתי אפשרית עבורם ובגלל זה משלמים כספים שאין להם על הלבשה - זה מצב שרצוי למנוע אותו, הצעתי רעיון שעשוי לעזור להם, וגם לאלה שנמצאים באמצע - כן מוותרים מחוסר יכולת אבל מרגישים דפוק עם עצמם.
תנו רבנן בראשונה היו מוליכין בבית האבל עשירים בקלתות של כסף ושל זהב ועניים בסלי נצרים של ערבה קלופה והיו עניים מתביישים התקינו שיהו הכל מביאין בסלי נצרים של ערבה קלופה מפני כבודן של עניים.
תנו רבנן בראשונה היו משקין בבית האבל עשירים בזכוכית לבנה ועניים בזכוכית צבועה והיו עניים מתביישין התקינו שיהו הכל משקין בזכוכית צבועה מפני כבודן של עניים. בראשונה היו מגלין פני עשירים ומכסין פני עניים מפני שהיו מושחרין פניהן מפני בצורת והיו עניים מתביישין התקינו שיהו מכסין פני הכל מפני כבודן של עניים. בראשונה היו מוציאין עשירים בדרגש ועניים בכליכה והיו עניים מתביישין התקינו שיהו הכל מוציאין בכליכה מפני כבודן של עניים. מועד-קטן דף כ"ז.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
זה לא סותר, ואני לא מדבר דווקא על סטים אלא על הגבלת מחיר מקסימלי. אלו שמסוגלים להתעלם ולהתנתק מהרגלים חברתיים אקסקלוסיביים, לא מתלוננים. אבל לפי מה שנראה כאן יש הרבה שההתמודדות הזו קשה או בלתי אפשרית עבורם ובגלל זה משלמים כספים שאין להם על הלבשה - זה מצב שרצוי למנוע אותו, הצעתי רעיון שעשוי לעזור להם, וגם לאלה שנמצאים באמצע - כן מוותרים מחוסר יכולת אבל מרגישים דפוק עם עצמם.
זה מזכיר לי אנשים שמצפים שיקימו תקנות בשביל הגבלת מחירי דיור
כשהם רוצים רק עד קומה שלישית , בשכונת רמות וליד הכולל שלהם
אין כזה דבר. אי אפשר לשבת ולחכות שאנשים יבחרו בשבילנו ועוד יסדרו לנו את כל התנאים
גם סטים, גם תחילת עונה, גם מחיר סביר.
החיים הם פשרה במקרים רבים.
אז צריכים לבחור על מה להתפשר. על קדושת הסטים או על בגדים במחיר סביר ובתנאים אחרים (נניח בד איכותי).

חחח

משתמש סופר מקצוען
לא חושבת שזה חייב להראות ככה....
נראה לי שזה שהדבר מוגבל בזמן מאאאאאאאאאאאד ולא לכולם מותר...נוצר לחץ עצום ולא עומדים בעומס
אבל זה באמת סוג המודל הבסיסי, משהו כזה וזה מראה לי שזה מציאותי, עובדה אנשים עושים את זה רק כנראה יש להם ראש גדול יותר ממני.
יכול להיות שיש להם ספונסרים ונדבנים לזה, בחלום שלי לעשות את זה דרך קופה גדולה שאולי תוכל ותביא נדיב גדול לצורך הזה
זה דבר שדי מתאים לארגון "יד אליעזר" שכבר עשו צעדים בשוק האולמות ופתחו את ארמונות חן בב"ב וארמונות פרידמן באשדוד ושברו את השוק במחירים שלהם שמסובסדים ע"י נגידים. ואולם חתונות זה משהו שדורש תיחזוק וסבסוד שוטף והם עושים את זה בהצלחה רבה. לפחות באולמות באשדוד.
זה לא באמת רציני להתחיל לתקן תקנות על סטים של בגדים. אין מה להשוות בכלל למחירי הדיור. בקצב הזה יתקנו גם שאסור לקנות מעדנים ביו"ח.
וגם התקנות של מחירי הדיור לא חייבו את כל הציבור ולכל אחד הייתה ברירה אם לקנות במקום עם התקנות או להישאר במרכז הארץ. א"א לאסור משהו למי שכן יש לו עם כל החמלה על מי שאין לו.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה דבר שדי מתאים לארגון "יד אליעזר" שכבר עשו צעדים בשוק האולמות ופתחו את ארמונות חן בב"ב וארמונות פרידמן באשדוד ושברו את השוק במחירים שלהם שמסובסדים ע"י נגידים. ואולם חתונות זה משהו שדורש תיחזוק וסבסוד שוטף והם עושים את זה בהצלחה רבה. לפחות באולמות באשדוד.
ארמונות חן בבני ברק לא נסגר?
שמעתי משהו לאחרונה שהם לא מצליחים להחזיק את עצמם אז סוגרים.

• חחח
Reactions: C

חחח

משתמש סופר מקצוען
ארמונות חן בבני ברק לא נסגר?
שמעתי משהו לאחרונה שהם לא מצליחים להחזיק את עצמם אז סוגרים.
אין לי מושג. אני מכירה את שלושת האולמות באשדוד. הבנתי שהם מסובסדים ע"ב שוטף. כלומר שהעלות שהם לוקחים לא מכסה את ההוצאות. אין ערב ששלושת האולמות לא תפוסים. מי שהגה את הרעיון ומי שמתחזק אותו זכה אמת!!!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי מושג. אני מכירה את שלושת האולמות באשדוד. הבנתי שהם מסובסדים ע"ב שוטף. כלומר שהעלות שהם לוקחים לא מכסה את ההוצאות. אין ערב ששלושת האולמות לא תפוסים. מי שהגה את הרעיון ומי שמתחזק אותו זכה אמת!!!
אני לא ממש מתמצאת, כן הבנתי שבירושלים הם סגרו כבר - וזה חשבתי שבגלל שיש פחות ופחות משפחות שרוצות להתחתן בירושלים בגלל המוזיקה, אבל לא יודעת אם אני צודקת כי הבנתי שגם בבני ברק זה נסגר או הולך להיסגר
בגלל שזה כבר מידי קשה להחזיק את זה. אבל אני לא בטוחה במאה אחוז שזה נכון.

מה שכן, גם להם היו (לא יודעת מה בשנים האחרונות) הרבה תקנות וחוקים מי יכול לזכות להיכנס להגרלה על האולם
וזה לגמרי בסדר בעיני, כי אני חושבת שבלי זה זה היה ממש לא פיר, אבל זה רק מראה שדברים כאלה לא יכולים להיות לא 'פרוטקציונרים'
ועוד שאולם זה הרבה הרבה הרבה יותר קל מתלחזק מכירת בגדים בסדר גודל...

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אז צריכים לבחור על מה להתפשר. על קדושת הסטים או על בגדים במחיר סביר ובתנאים אחרים (נניח בד איכותי).
אני השתכנעתי. נקווה שגם אחרים.
זה לא באמת רציני להתחיל לתקן תקנות על סטים של בגדים. אין מה להשוות בכלל למחירי הדיור. בקצב הזה יתקנו גם שאסור לקנות מעדנים ביו"ח.
וגם התקנות של מחירי הדיור לא חייבו את כל הציבור ולכל אחד הייתה ברירה אם לקנות במקום עם התקנות או להישאר במרכז הארץ.
דיברתי בעיקר על תקנות והגבלות על הוצאות בשמחות שבציבור החסידי יצאו מכל פרופורציה. בהרבה חסידויות הבינו שחייבים להגיד סטופ עם תקנות מפורטות וזה פשוט עבד, וכולם נהנים מזה, כי כלה שלא קיבלה גם שעון זהב לשבת וגם שעון מותג ליום חול - יודעת שאף חברה שלה לא מקבלת את שניהם. הנורמלי החדש הוא גם נורמלי אבל יותר זול.
א"א לאסור משהו למי שכן יש לו עם כל החמלה על מי שאין לו.
אני לא פוסק הלכתי, אבל לדעתי אפשר וחייבים ובטח שיש כוח ביד בי"ד או ביד ז' טובי העיר (כמופיע בברייתא שציטטתי בספוילר).

סטודיו בול

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
זה מזכיר לי אנשים שמצפים שיקימו תקנות בשביל הגבלת מחירי דיור
כשהם רוצים רק עד קומה שלישית , בשכונת רמות וליד הכולל שלהם
אין כזה דבר. אי אפשר לשבת ולחכות שאנשים יבחרו בשבילנו ועוד יסדרו לנו את כל התנאים
גם סטים, גם תחילת עונה, גם מחיר סביר.
החיים הם פשרה במקרים רבים.
מסכימה איתך
רק קחי בחשבון שבסביבה ובקהילה שאת גרה זה שונה מאד מאד מקהילות חסידיות בבני ברק למשל-
ואז הלחץ החברתי הוא קשה מאד מאד
עדיין יש בחירה, נכון. ועדיין- לפעמים הבחירה לעשות ממש ההפיך מכולם היא קשה
בקהלים מסוימים להלביש למשל לא בסטים- זה את מזניחה, את עניה. את לא משקיעה.
קצת קשה לעמוד בלחץ הזה

מפרל

משתמש מקצוען
מדובר בסחורה העדכנית של בלו ווייב?
או עונות קודמות?
הייתי שם היום סחורה עדכנית, המחירים די זהים לשאר הרשתות היא אמרה שהוא לא נותן לה להוריד מידי מחירים יש פריטים שזולים בכמה שקלים ויש עודפים מהחורף בזול.

מפרל

משתמש מקצוען
סגורה בצהריים?
הלכתי לשם היום במיוחד לבדוק היא פתוחה מ11-2 ומ5:30-10.
אם את קרובה שווה לך להגיע קודם אליה אבל לא להתאמץ במיוחד כי בהשוואה לטיפ טופ המחירים די זהים.

שידרוגים

משתמש מקצוען
אני לא ממש מתמצאת, כן הבנתי שבירושלים הם סגרו כבר - וזה חשבתי שבגלל שיש פחות ופחות משפחות שרוצות להתחתן בירושלים בגלל המוזיקה, אבל לא יודעת אם אני צודקת כי הבנתי שגם בבני ברק זה נסגר או הולך להיסגר
בגלל שזה כבר מידי קשה להחזיק את זה. אבל אני לא בטוחה במאה אחוז שזה נכון.

מה שכן, גם להם היו (לא יודעת מה בשנים האחרונות) הרבה תקנות וחוקים מי יכול לזכות להיכנס להגרלה על האולם
וזה לגמרי בסדר בעיני, כי אני חושבת שבלי זה זה היה ממש לא פיר, אבל זה רק מראה שדברים כאלה לא יכולים להיות לא 'פרוטקציונרים'
ועוד שאולם זה הרבה הרבה הרבה יותר קל מתלחזק מכירת בגדים בסדר גודל...
הדוגמא של יד אליעזר מעודדת אותי - שדבר כזה כן הגיוני ומציאותי
הנה- יש לם את ההשכרת שמלות כלה בגרושים
זה גם דבר שצריך לתחזק המון....
והם מצאו תופרות מוכשרות ברמה סלונית שעובדות שם ומקבלות שכר בסיסי (מהיכרות אישית...)
אני מכירה המון עובדות חרדיות מוכשרות+++ שעובדות בשכר בסיסי (לצערי...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה