עזרה מי יכול לעזור לנו בכזה מצב?

למד מכל אדם

משתמש פעיל
לא פונים לאותו בנק, אלא לשני בנקים שונים, ולא מספרים להם אחד על השני.

למיטב ידיעתי מס רכישה ירד ל5%

אני אישית קיבלתי 100% מאותו בנק,
תחכים אותנו איך מקבלים מהבנק רק את החצי הראשון, הרי תמיד הבנק נותן תשלום אחרון.

לגבי מס רכישה יתכן שירד, הסתפקתי בזה בשעת כתיבת התגובה דלעיל.

נקודה נוספת שכדאי לשים לב אליה, שאם קונים דירה בנוסף לדירה הקיימת, אז כשמוכרים את אחת הדירות (אפילו את הראשונה / דירת מגורים) צריך לשלם מס שבח - 25%, וזה יכול להסתכם בהרבה מאוד כסף.

נקודה נוספת שחוץ ממסים יש הוצאות נוספות, תיווך (עד 2%+מע"מ), עו"ד ועוד, ואולי גם איזה שיפוצון קטנטן, כך שגם אם למשל הדירה שווה 2 מליון ותקחו עליה משכנתא של מליון ותרצו לשלם עם זה (תשלום ראשון) על דירה אחרת שגם היא שווה 2 מליון, ובנוסף עוד משכנתא של מליון על הדירה הנרכשת, עדיין תצטרכו להוסיף עוד סכום שמתקרב לכיוון ה100,000 מינימום. בכל אופן שייך לקחת עוד הלוואה חוץ למשכנתא. ליועץ משכנתא בטח יהיו פתרונות.

עדיין ממליץ להשקיע בקנית דירה נוספת,
יש מעלה להשאר עם הדירה שלכם על פני קניית כמה דירות בפריפריה, כי זו דירה שמכירים ויודעים מול מה מתנהלים, פחות כאב ראש, מצד שני בפריפריה אחוז התשואה יכול להיות גדול יותר, אבל אם כן צריך הרבה בירורים וזהירות לא ליפול כמו שהתפרסם בכמה אשכולות בפרוג.

לגבי השקעות בחו"ל, זה מסוכן כמו שכתבו כאן, אם בכל אופן הולכים על זה כדאי רק דרך חברה שמכירים בה באופן אישי כמה משקיעים שהשקיעו בה ומרוצים, ולא להסתמך לקוחות שהחברה מסרה לכם (מה שכדאי גם בהשקעות בארץ).

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תחכים אותנו איך מקבלים מהבנק רק את החצי הראשון, הרי תמיד הבנק נותן תשלום אחרון.
פונים ליועץ משכנתא תותח, שמספר לבנק סיפורי אלף לילה ולילה. זו העבודה שלו. העיקר שהכסף הגיע כתשלום ראשון.

עדיין ממליץ להשקיע בקנית דירה נוספת,
יש מעלה להשאר עם הדירה שלכם על פני קניית כמה דירות בפריפריה, כי זו דירה שמכירים ויודעים מול מה מתנהלים, פחות כאב ראש, מצד שני בפריפריה אחוז התשואה יכול להיות גדול יותר, אבל אם כן צריך הרבה בירורים וזהירות לא ליפול כמו שהתפרסם בכמה אשכולות בפרוג.
ריווח נוסף - כשנשארים עם הדירה הראשונה המוכרת, אפשר להשכיר אותה לבד בלי צורך בחברת ניהול נכס. שזה חיסכון נוסף ומעלה את התשואה השנתית.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כשיהיה לי תשובה אכתוב.
ולמה אתה מתחבט?
נתת פה עיצות....
נתתי עצות לפי המצב הנוכחי שלי.
העניין הוא - שאם אני מעוניין לשפר דיור (בעוד כ 5 שנים לערך) אצטרך לשלם מיסים בסך של 250K בערך.
והשאלה אם יש דרך לצמצם את תשלום המס, בלי לפגוע בהשקעות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה