עזרה מילים מקצועיות

שרי ש.

משתמש פעיל
תנסה -
סוציואקונומי
מינימלי
מקסימלי
אופטימלי
פונקציונאלי
אינטגראלי
היפואלרגני...
-
-
-
-
ועכשיו ברצינות -
אין דבר יותר מתיש מלקרוא מאמר שהכותב דוחף בו מילים כדי להרשים!
דוגמא ב' מצוינת, קריאה ומובנת.
שאלה שהכותב צריך לשאול את עצמו:
מי קהל היעד עבורו מופנה המאמר?
רק אם אתם כותבים מאמר למרצים באונ' צריך להשחיל מילים לועזיות,
ולא נורא שהן לא מובנות לכם עד הסוף, אותם מרצים לא באמת יטרחו לקרוא....
עבור שאר העולם התקין והרגיל - מומלץ לכתוב בד"כ רק במילים מן השורה!

נערך לאחרונה ב:

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני שמח שהצלחתי להצחיק כמה מחברי הפורום היקרים, אך רק תסבירו לי מה מצחיק שגם אני יצחק?
בכל אופן אני ניגש לכתיבה בכל הרצינות [ונראה שקצת יותר מידי...], אז אולי זה בכלל מוגזם ועדיף להשאיר כך.
לעני"ד צחקו על ההגזמה של הטקסט הראשון, ואסביר מדוע:
יש טקסטים על רמה, עם משלב לשוני גבוה וכו' ויש טקסטים שמרוב שהם מפוצצים, זה כבר נראה מתיחה...
עבור שאר העולם התקין והרגיל - מומלץ לכתוב רק במילים מן השורה!
לא רק.
רוב.

IMOD

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לעני"ד צחקו על ההגזמה של הטקסט הראשון
לא צחקו מהטקסט (אני בכל אופן), צחקו מהנושא הזה של דחיפת מילים מפוצצות כדי להרשים את הקורא. לפעמים זה יעיל, אבל עדיין משעשע - למי שהכתוב לא מיועד אליו.

שרי ש.

משתמש פעיל
המאמר מופנה לעבודה לBA.
אם כך אני חוזרת בי ממה שצחקתי.
אכן צריך לשלב מילים לועזיות,
אבל -
הכותב חייב להבין אותן באופן מושלם כדי שהמילים תהיינה מוטמעות בצורה נכונה בטקסט.
שילוב לא לנכון של מילה מרשימה בהקשר שגוי - רק יעורר גיחוך ויוריד את הרמה של הטקסט....
לדוגמה, אם תכתוב לגטימי במקום אובייקטיבי זה יהיה ממש לא אפקטיבי!!
המלצתי היא: לקנות מילון עברי - לועזי.
זה לא משהו שאפשר ללמוד על רגל אחת בפרוג.
מסתבר שיש בסטימצקי וכד'....
לפני הרבה שנים אחי קנה כזה ספר כי רצה להרגיש אינטלקטואל.....

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נראה שצחקו כבר מההודעה הראשונה.
לא צחקו מהטקסט (אני בכל אופן), צחקו מהנושא הזה של דחיפת מילים מפוצצות כדי להרשים את הקורא. לפעמים זה יעיל, אבל עדיין משעשע - למי שהכתוב לא מיועד אליו.
טוב. זה באמת הזוי.
סליחה, זה כה סוריאליסטי.

וד"א, מצאתי את האתר שיכול לעזור לך:

IMOD

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
הכותב חייב להבין אותן באופן מושלם כדי שהמילים תהיינה מוטמעות בצורה נכונה בטקסט.
שילוב לא לנכון של מילה מרשימה בהקשר שגוי - רק יעורר גיחוך ויוריד את הרמה של הטקסט....
אני שילבתי על פי "מכלול", עבדתי על זה יחסית קשה [כמה שעות] כדי להבין משמעות של מילים ומתי להכניסם.

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
למשל כדי להבין את המילה "סוריאליסטי" הייתי צריך לפתוח מילון...
הגיוני.
אני חושבת שבכל ספר/סיפור/מאמר, אמורות להיות גם כמה מילים פחות מוכרות, משום שרק כך נוכל ללמוד אותן!
כמה?
כמות פרופורציונאלית.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לדוגמא, אל תכתבו ככה:

זה תלוי ברמה האדוקציונלית של האודיאנסים. במקרה ומדובר בפרופציונלים או במרצים במרכזים אקדמיים, השימוש במילים לטיניות יהיה פלוסיבלי. אך באם מדובר בקהל יעד שרמתו האדוקציונלית הנה ממוצעת, או אז השימוש במילים או אקספרציות לטיניות הבאות בכדי להותיר אימפרציה פרופציונלית על האודיאנסים, תהיה מיותרת, ובמידה מסוימת אפילו אופרסיבית.
ארטיקלים רבים מכילים אקספרציות בעלות משמעויות ורבליות גבוהות, ואינם מובנים לקהל היעד שהוא בעל קומפריהנציות נמוכות מהרגיל, ועל כן אותם מטיריאלים לא נקראים.
האסטימציה המקסימלית למספר המילים הגבוהות במאמר מקצועי הנה 2-3 מילים או אקפרציות לשני משפטים. באם המאמר מיועד לבעלי אינטליגנציה וידע אקדמאי גבוה מהממוצע, אזי שימוש במילים לטיניות רבות יותר יתקבל על הדעת. וגם אז - עד 2 מילים למשפט. אחרת האימפרציה שתתקבל תהיה ההפוכה מהאקספקטציה, ועלולה להוביל לנזקים אירברסבליים.

לא מבטיחה שכל המילים האלה אכן בשימוש. פשוט לקחתי מילים באנגלית, עברתתי אותן ודחפתי פנימה בכח. מבינים מה כתוב פה?

זה תלוי ברמה האדוקציונלית של האודיאנסים. במקרה ומדובר בפרופציונלים או במרצים במרכזים אקדמיים, השימוש במילים לטיניות יהיה פלוסיבלי. אך באם מדובר בקהל יעד שרמתו האדוקציונלית הנה ממוצעת, או אז השימוש במילים או אקספרציות לטיניות הבאות בכדי להותיר אימפרציה פרופציונלית על האודיאנסים, תהיה מיותרת, ובמידה מסוימת אפילו אופרסיבית.
ארטיקלים רבים מכילים אקספרציות בעלות משמעויות ורבליות גבוהות, ואינם מובנים לקהל היעד שהוא בעל קומפריהנציות נמוכות מהרגיל, ועל כן אותם מטיריאלים לא נקראים.
האסטימציה המקסימלית למספר המילים הגבוהות במאמר מקצועי הנה 2-3 מילים או אקפרציות לשני משפטים. באם המאמר מיועד לבעלי אינטליגנציה וידע אקדמאי גבוה מהממוצע, אזי שימוש במילים לטיניות רבות יותר יתקבל על הדעת. וגם אז - עד 2 מילים למשפט. אחרת האימפרציה שתתקבל תהיה ההפוכה מהאקספקטציה, ועלולה להוביל לנזקים אירברסבליים.

זה באמת לא קריא...
אני הבנתי רק כי הכנסתי לתרגום גוגל לאנגלית וחזרה...

נערך לאחרונה ב:

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לדוגמא, אל תכתבו ככה:

לא מבטיחה שכל המילים האלה אכן בשימוש. פשוט לקחתי מילים באנגלית, עברתתי אותן ודחפתי פנימה בכח. מבינים מה כתוב פה?
מאמינה שאם היית משאירה את זה באנגלית זה היה יותר ברור לי...

ככר השוק

משתמש מקצוען
הבעיה היא שמשלב הכתיבה מתאים לאברך בכולל, ואי אפשר סתם להדביק מילים לועזיות. לכתוב "שיש יותר לצדד כפי ההנחה הפלורליסטית" זה לעשות צחוק מהכותב.
לשפה מקצועית יש קצב ומשלב ותחביר מתאים. אי אפשר לקחת רק חתיכה אחת ולהדביק אותה. כדאי להשקיע בטיעון עצמו, בתחביר תקין ובשפה שתואמת לתחום בו עוסקים. להדביק מילים מקצועיות לא ירשים כשאין את הרקע המתאים להן.

SHILATI

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם בעלי תואר שני ומעלה היו מותשים לו היו קוראים את החלק הראשון.
מילים גבוהות שמשולבות בתבונה ובצורה מועטה משביחות יותר את המאמר.

תנסה לקרוא קודם מאמר מקצועי ולהבין את הלך הרוח והסדר.
זה לא סותר שאתה יכול לבנות מאמר בנוי לתלפיות עם מילים מפוצצות...

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לדוגמא, אל תכתבו ככה:

:eek::sleep::geek:

ליאורה ז.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לדוגמא, אל תכתבו ככה:

מתאים לאמא שלי לכתוב כך.
במחילה ...ממש מעייף ומתיש.
(למרות שאני גם אוהבת כתיבה)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כט

א מִזְמוֹר לְדָוִד הָבוּ לַיהוָה בְּנֵי אֵלִים הָבוּ לַיהוָה כָּבוֹד וָעֹז:ב הָבוּ לַיהוָה כְּבוֹד שְׁמוֹ הִשְׁתַּחֲווּ לַיהוָה בְּהַדְרַת קֹדֶשׁ:ג קוֹל יְהוָה עַל הַמָּיִם אֵל הַכָּבוֹד הִרְעִים יְהוָה עַל מַיִם רַבִּים:ד קוֹל יְהוָה בַּכֹּחַ קוֹל יְהוָה בֶּהָדָר:ה קוֹל יְהוָה שֹׁבֵר אֲרָזִים וַיְשַׁבֵּר יְהוָה אֶת אַרְזֵי הַלְּבָנוֹן:ו וַיַּרְקִידֵם כְּמוֹ עֵגֶל לְבָנוֹן וְשִׂרְיֹן כְּמוֹ בֶן רְאֵמִים:ז קוֹל יְהוָה חֹצֵב לַהֲבוֹת אֵשׁ:ח קוֹל יְהוָה יָחִיל מִדְבָּר יָחִיל יְהוָה מִדְבַּר קָדֵשׁ:ט קוֹל יְהוָה יְחוֹלֵל אַיָּלוֹת וַיֶּחֱשֹׂף יְעָרוֹת וּבְהֵיכָלוֹ כֻּלּוֹ אֹמֵר כָּבוֹד:י יְהוָה לַמַּבּוּל יָשָׁב וַיֵּשֶׁב יְהוָה מֶלֶךְ לְעוֹלָם:יא יְהוָה עֹז לְעַמּוֹ יִתֵּן יְהוָה יְבָרֵךְ אֶת עַמּוֹ בַשָּׁלוֹם:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

הווי משפחתי • 4

לוח מודעות

למעלה