דרוש מידע מיזם חדש של מרן עמוד ההוראה הגר"י זילברשטיין שליט"א למניעת חולדות ועכברים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נו באמת....
מעניין אותי מאוד, גם בבית שלכם כשהוא מלוכלך אתם זורקים על הרצפה עד שמנקים אותו?

עיקר הבעיה מתחילה כשהנקיון מסתיים במפתן הדלת, רעה חולה בהרבה ערים חרדיות לצערנו
לא זורקים על הריצפה אשפה,
אבל אם ילד יכנס לחדר וכל החדר יהיה זרוע משחקים ממשחקים שונים,(מבולגן ברמה , קופסאות משחקים פזורות בכל מקום.. חלקים מעורבבים זה בזה מעשרה משחקים שונים...)

מה הסיכוי שהוא יטפס למדף העליון , (שבשביל זה הוא צריך להביא כיסא ולפלס לו דרך בין כל המשחקים.. ואז איכשהוא להכניס את המשחק לארון מפוצץ שהוא בכלל לא רואה מה קורה שם כי גם עם הכיסא הוא מידי נמוך....)
או שהוא ישאיר , את המשחק בין שאר כמויות המשחקים שמפוזרים ממילא על הריצפה..

רוב הילדים שאני מכירה ישאירו על הריצפה..

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
עם אני הייתי במחלקה של העירייה הייתי מפיצה את המכתב של הרב יצחק זילברשטיין בכל העיר
כנל גם בעיתונים בעיר וכו
נכון מאד, מסכים עם כל מילה!

מי יכול להעביר את המכתב של מרן הרב זילברשטיין שליט"א (או לפחות את הכתבה) לנוגעים בדבר בעירייה?
מספיק כמה עשרות מגולשי פרוג, שיעבירו את המכתב במייל, ויכתבו בבקשה לפרסם את זה בכל העיר - הם יעשו את זה.

יש לי מייל של גודי סילמן, אולי בהמשך אני יעלה פה את המייל וכולם ישלחו לו?

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
על נקיון רשות הרבים ותיקונו התושבים משלמים די והותר בארנונה ולא מקבלים תוצאות וזה אשמת העיריה
על החצרות והשטחים הפרטיים שעליהם מדבר המכתב ההלכה הזאת לא מדברת
ולכן מעניין מה המקור ואני בטוח שיש
עד שנישא וניתן מה המקור, בינתיים עיריית רמת גן תגיש תביעה נגד עיריית בני ברק על שהעכברושים שלה עוברים בלילות לרמת גן ומזיקים שם, כמובן הכל תאורטי בלבד.
האם בעיר חדשה מהניילונים לציבור החרדי
לא נגזר מראש להיות מכוערת ומבולגנן מתוספת בניה חסרות סדר ופרופורציה
אני לא נגד התוספות,
רק שאלה: האם יש דרך שלא כל עיר חרדית תיראה "עזה"?
בזמנו אמרו שאת כסיף מתכננים עם בתים קטנים וחצרות גדולות עם שטח מיועד להרחבה, כי הם יודעים שהתושבים אוהבים לקנות דירה קטנה וכל כמה שנים להרחיב אותה.

מר דרור

משתמש צעיר
עם אני הייתי במחלקה של העירייה הייתי מפיצה את המכתב של הרב יצחק זילברשטיין בכל העיר
כנל גם בעיתונים בעיר וכו
מצוין וחשוב,
אבל חשוב לא פחות קמפיין של ממש
שיביא איתו משב רוח של ניקיון..
(בשפה 'חרדית' כמובן.., דרך ארץ וכו')
כולל: א. הדגשה מה העיריה לוקחת על עצמה בפרויקט (משהו ניכר וקליט)
ב. - תמריצים מעשיים!! שיקבלו תושבים שיתנו את חלקם
ונתנו כאן דוגמאות - סיוע בטיפוח החצר, דשא וכדו'.
ואוסיף עוד: חידוש גדר החצר / ריצוף שביל החצר מחדש / גינון / מתקן כזה או אחר לבנין, וכדו'.
משהו שידבר לאנשים רגילים לקום ולעשות מעשה. ומשהו שיוסיף לתיקון המצב עצמו ולא עוד גרפיקה.

ומצד התושבים:
א. ניקיון מוחלט, ופינוי כל פסולת מהמרחב הציבורי.
ב. תיקון ושיקום הגדרות והתשתית.
ג. גינון ונוי.

חלום טוב חלמנו.. או שלא?

נערך לאחרונה ב:

אהרןאהרן

משתמש פעיל
איזה יופי. מישהו בלשכת ראש העיר מוכר לוקשים לרבני העיר. כנראה מאוד מופתעים שם בעירייה שיש להם מחוייבות לדאוג לנושאים המוניצפלים של העיר כי עד היום חשבו שם אלו שמחזיקים בראשות בקדנציה הנוכחית שתפקידם הוא לחלק רוגלעך בליל שבועות או להוציא עלון שבועי לילדים ועל זה הדרך. מי העלים עין מתוספות בניה עד למדרכה ולעיתים גם ע"ג המדרכה? מי הזניח את נקיון העיר והחזיר את בני ברק לימים שלפני הועדה הקרואה? מיאחראי לכך שפרוייקטים של תשתיות נמשכים חודשים על כל הנלווה לכך בעוד שברמת גן פרוייקטים כאלה מסתיימים תוך שבוע לכל היותר? ועוד כהנה וכהנה הדבר היחיד שהם יכולים להתפאר בו הוא פיתרון נושא הקבורה לאחר 120 שנה, אך שכחו שיהיה לנו גם איכות חיים בעודנו חיים בעיר התורה והחסידות

נערך לאחרונה ב:

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כי אין פח. פשוט.
אז שומרים את המפגע התברואתי בתיק או בשקית שמן הסתם מתלווה אליכם בדרך.
ואם אין- גם לשמור ביד זה אופציה.
רוב הילדים שאני מכירה ישאירו על הריצפה..
הגדרת מדויק- ילדים. אנחנו אנשים בוגרים ובניגוד לילדים לא פועלים באימפולסיביות, וכך גם נחנך את ילדינו.
הילדים שלי מכירים בעל פה את המשפט "אסור ללכלך את הארץ של ה'".

א מרים

משתמש פעיל
איזה יופי. מישהו בלשכת ראש העיר מוכר לוקשים לרבני העיר. כנראה מאוד מופתעים שם בעירייה שיש להם מחוייבות לדאוג לנושאים המוניצפלים של העיר כי עד היום חשבו שם אלו שמחזיקים בראשות בקדנציה הנוכחית שתפקידם הוא לחלק רוגלעך בליל שבועות או להוציא עלון שבועי לילדים ועל זה הדרך. מי העלים עין מתוספות בניה עד למדרכה ולעיתים גם ע"ג המדרכה? מי הזניח את נקיון העיר והחזיר את בני ברק לימים שלפני הועדה הקרואה? מיאחראי לכך שפרוייקטים של תשתיות נמשכים חודשים על כל הנלווה לכך בעוד שברמת גן פרוייקטים כאלה מסתיימים תוך שבוע לכל היותר? ועוד כהנה וכהנה הדבר היחיד שהם יכולים להתפאר בו הוא פיתרון נושא הקבורה לאחר 120 שנה, אך שכחו שיהיה לנו גם איכות חיים בעודנו חיים בעיר התורה והחסידות
לא פשוט כי בקדנציה הבאה יהיה מדהים ובקודמת בכלל...
זה לא קשור ללשכת ראש העיר.

אני וביתי

משתמש מקצוען
לאנשים יש ציפיות מעיריית בני ברק? יפה.
כל תירוצי הרכבת הקלה והסיפורים הכל שטויות שגמרו לחפור לא היה כ"כ הרבה עכברים לאחר שהעיר הוזנחה במשך שנים הם התרבו באין מפריע.
עכשיו בשביל למגר צריך סכומי עתק, חכם לא נכנס לבוץ.

מר דרור

משתמש צעיר
לאנשים יש ציפיות מעיריית בני ברק? יפה.
כל תירוצי הרכבת הקלה והסיפורים הכל שטויות שגמרו לחפור לא היה כ"כ הרבה עכברים לאחר שהעיר הוזנחה במשך שנים הם התרבו באין מפריע.
עכשיו בשביל למגר צריך סכומי עתק, חכם לא נכנס לבוץ.
נכון.
אז מה עכשיו? שיפרו וירבו..? בסוף נהיה לזנב..

א מרים

משתמש פעיל
העכברים הופיעו כשהתחילו החפירות. בזה העירייה אינה אשמה
הבעיה שבניגוד לשכנותיה, בני ברק היא כר פורה ונרחב לעכברים עקב היותה עמוסה בפסולת (כן גם פסולת בניה), פחים לא מפונים, חצרות מטונפות וכו' וכו'.
כבר היה פה בעבר אשכול על כך שהעירייה "מדבירה" חצרות ובפועל כלום לא זז
המסקנה היא שאנחנו התושבים צריכים להרים את הכפפה ולדאוג לאיכות הסביבה שלנו בעצמינו. החצרות הן ברשות התושבים! צריך לגזום צמחים ולדאוג שהפסולת תגיע לפחים.
בבניין של הורי יש חצר נקיה והפלא ופלא- אין עכברים
בבניין שלי יש צמחים לא גזומים, חדר אשפה מטונף וחצר מוזנחת והעכברים חוגגים.
זה לגמרי בידיים שלנו.

חתואל

משתמש צעיר
מה זה כאן?
בכל מקרה פסולת בניה
אפילו שהיא לא ראויה
עדיין לא מביאה חולדות
כשבנו אצלי שמתי לב לתופעה שהפועלים ה"בני דודים" לא זורקים את שאריות האוכל שלהם לפח במתכוון (כך אמר לי מפקח הבנייה שמקובל אצלם.) וזורקים את שאריות הארוחות שלהם לתוך הערימות עם פסולת הבנייה, מה שמסביר היטב את הקשר בין פסולת בנייה לחולדות.
ועוד משהו, עכבר חייב מקום מוצנע להתחבא בו, אם לא יהיה לו היכן להתחבא הוא פשוט לא יהיה. שמעתי זאת ממדביר וזה הוכח מנסיון. כך שוודאי שאתרי בניה הם כר פורה בשבילם.

דודי אהרן

משתמש צעיר
לא עכברא גנב !

תנקו ותסתמו את החורים כן זה אחריות של העיריה להדביר לשטוף את הפחים החומרי ניקוי וכדו'
אבל ידינו במעל בסידור ונקיון של החצרות וסתימת החורים של העברים עם זכוכיות שבורות שלקשה להם לכרסם .

אני וביתי

משתמש מקצוען
הבעיה שבניגוד לשכנותיה, בני ברק היא כר פורה ונרחב לעכברים עקב היותה עמוסה בפסולת (כן גם פסולת בניה), פחים לא מפונים, חצרות מטונפות וכו' וכו'.
המסקנה היא שאנחנו התושבים צריכים להרים את הכפפה ולדאוג לאיכות הסביבה שלנו בעצמינו. החצרות הן ברשות התושבים! צריך לגזום צמחים ולדאוג שהפסולת תגיע לפחים.
זה לגמרי בידיים שלנו.
העירייה מדבירה רק שבא לה אני ביקשתי כמה פעמים בשנים האחרונות הדברה, עד היום לא הגיעו.
אצלי בבנין יש חצר מרוצפת כולה עם נקיון כל שבוע ועם כל זה העכברים מצאו אצלנו משכן הבעיה שגם אם אנחנו שמים רעל ובמקרה שזה עוזר אחרי שבועיים מגיעים חדשים מהאזור.
העירייה בסמכותה לאכוף על חצרות שלא יהא בהם פסולת וגרוטאות אבל כמובן העירייה לא אשמה.
היא גם לא אשמה שמשאיות הזבל לא תקניות ולכן נשברים פחים ויש לעכברים גישה לפסולת מהסדקים.
היא גם לא אשמה שאין פחים ברחובות העיר מה שיש בכל עיר ברחבי הארץ.
מסקנה רק התושבים צריכים לדאוג לעצמם. רצוי גם שכל אחד יטאטא את הרחוב לפני ביתו כל בוקר וכמובן לא לשכוח לשלם ארנונה.

אורי מלאכי

משתמש פעיל
האם בעיר חדשה מהניילונים לציבור החרדי
לא נגזר מראש להיות מכוערת ומבולגנן מתוספת בניה חסרות סדר ופרופורציה
אני לא נגד התוספות,
רק שאלה: האם יש דרך שלא כל עיר חרדית תיראה "עזה"?
נראה לי שכל עוד יהיה מחסור בדירות אז כן כמעט כל פרוייקט דינו להתכער אלא אם כן מדבור מראש בדירות גדולות ומשפחות עמידות שאין להם צורך בעוד הכנסה מהשכרת יחדיה
נראה לי שכל עוד יש מחסור ההגיון לקבוע בתקנון בכל /פרוייקטבניין תנאי(שיעבור מבחינה הלכתית ולהבדיל חוקית) שמאפשר בניה אבל מחייב סגנון מסויים אותו צבע כמו שאר הבניין ויצרת מבנה שיראה חלק ולא כמו שתיארת "עזה" ולגבי הערים הקיימות לצערי הרב באמת נראה שאין תשובה(בנתיים)

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הדיון הזה הוא דיון פילופסי ולא יותר מיזה.

תשכחו מיזה שיהיה פיתרון
לעייריה זה לא איכפת (אף אחד לא ישבח את ראש העיר על זה שהוא יעיף את העכברים)
את הגינות שהוא עשה דווקא כן ישבחו

הכל זה עניין של יוקרה וכבוד.

2.אין סיכוי לפתור את זה -צריך תקציבים של מיליונים ורק ממשלה יכולה לפתור בעיה בסדר גודל הזה

כל עוד לא יקרה אסון(ואני מקווה שלא יקרה)

כל מי שקצת מבין איך מערכות עובדות
יודע שלא יהיה שום דבר

יהיה קצת דיבורים קצת מכתבים קצת רעש

פיתרון אמיתי יבוא --רק שיהיה אסון(להבדיל כמו אסון מירון,שגם שם היה מכתבים וכו
אבל פיתרון היה רק אחרי אסון)

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מתוך שחרית

1684482047868.png

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
לעייריה זה לא איכפת (אף אחד לא ישבח את ראש העיר על זה שהוא יעיף את העכברים)
זה נכון שאם הוא יעיף את העכברים זה לא יוסיף לו משהו ואף אחד לא ימחא לו כפיים ,
אבל אם הוא לא יעיף זה כן יזיק לו וכן יהיה עליו כעס גדול (יש כבר עכשיו) ,
וזה מספיק בשביל שירצה לעשות משהו , כך שמהבחינה הזאת כן יש קצת למה לצפות .

ראיה נכונה

משתמש צעיר
זה לגמרי בידיים שלנו.
זה נכון שזה בידינו וגם באחריותינו
אבל העריה לא עושה דבר
לשלוח חברת הדברה ששמה מדבקה ומקסימום איזה פתיון אחד והולכת
זה במקרה הטוב חוסר אכפתיות ובמקרה הפחות טוב זה קשור לשחיתות...
כמו הרבה דברים בעיר ב"ב שיש מהם ריח של שחיתות ...
מצער מאד אבל זה המצב...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה